Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Nevergiveup είπε:

Οτι σε κανει να νιωσεις καλυτερα!Ειχαμε κανει ιδια μερα εμβρυομεταφορα νομιζω και κοιτουσα ολη μερα για νεα σου...σε ποιο κεντρο εισαι αν επιτρεπεται?

Είμαι στο institute of life του Ιασώ..Και εγώ μην νομίζεις μόνη μου έψαξα είδα κ λίγο στο ίντερνετ κ πήγα εκεί...Τώρα μου είπανε κ για έναν Λαϊνά νομίζω..Και διάβασα πως έχει πολλές επιτυχίες..Εσύ σε ποιο πήγες;;Πήρες αποτελέσματα χοριακής;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πηρα ναι,θετικη ειναι.300 μοναδες.Τωρα επαναλαμβανω την Πεμπτη και ελπιζω σε διπλασιασμο.Εγω ειμαι στη Μοναδα Αναπαραγωγικης Ιατρικης πισω απο το Λητω.Ολα θα πανε καλα,θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Just now, bily είπε:

Είναι η πρώτη μου φορά για αυτό μάλλον είναι τόσο δύσκολο..Το δυσάρεστο είναι πως όχι δεν έχω έτοιμα άλλα εμβρυάκια οπότε πάλι από την αρχή...Πρέπει εν τω μεταξύ να δείχνεις εντάξει και μέσα σου είσαι χάλια..Όμως πρέπει να μαζέψεις τα κομμάτια σου κ να κοιτάξεις μπροστά..Απλά προσπαθώ να καταλάβω τι δεν πήγε καλά..Οι προυποθέσεις ήταν άριστες..Και δεν βρίσκω απάντηση σε αυτό το γιατί..

Δυστυχώς όπως ήρθαν τα πράγματα δεν γίνεται κάτι άλλο..Σκέφτομαι να πάω κ στην Αγία Ειρήνη να προσευχηθώ..

Να πας στην Αγία Ειρήνη!Πηγα κ εγώ το Σάββατο!Να ζητήσεις να σου δώσουν μήλο κ τη ζώνη που φοράς στην κοιλιτσα σου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nevergiveup είπε:

Πηρα ναι,θετικη ειναι.300 μοναδες.Τωρα επαναλαμβανω την Πεμπτη και ελπιζω σε διπλασιασμο.Εγω ειμαι στη Μοναδα Αναπαραγωγικης Ιατρικης πισω απο το Λητω.Ολα θα πανε καλα,θα δεις!

Τέλεια νέαααα!!!!Μακάρι να πάνε όλα τέλεια!!!!!!Πολύ ωραία νέα ❤️❤️❤️❤️

Just now, Zina21 είπε:

Να πας στην Αγία Ειρήνη!Πηγα κ εγώ το Σάββατο!Να ζητήσεις να σου δώσουν μήλο κ τη ζώνη που φοράς στην κοιλιτσα σου!

Ναι θα πάω να προσευχηθώ να πάρω λίγο δύναμη..Τώρα θα ηρεμήσω λίγο το καλοκαίρι να ξεκουραστώ κ από Σεπτέμβριο ίσως πάλι...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια ειμαι στην 7μερα μετα την εμβρυομεταφορα με δυο βλαστοκυστες 5 ημερων..απο χθες εχει μαλακωσει το στηθος μου αλλα ποναει τι γινεται?θα τα καταφερω με εχει φαει η αγωνια..ειναι η πρωτη μου φορα μετα απο 7χρονια ακαρπων προσπαθειων..ειμαι 33 και στις 9 ιουλιου παω για χοριακη..επισης εχω χασιμοτο αλλα ειναι ρυθμισμενο..θα τα καταφερω?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια πήρα απάντηση....Μου είπαν ότι είναι 18,6 κ ότι πάνω από 1 θεωρείται εγκυμοσύνη.Ειμαστε λέει συγκρατημένα αισιόδοξοι κ περιμένουμε να διπλασιαστεί.Τι γίνεται τώρα;Είμαι ή δεν είμαι;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπέρα. Το Σαββατο βαλαμε το κατεψυγμενο σποράκι μας, βλαστοκυστη 5 ημερων 4ΒΒ μετά την αποβολή του μπέμπη που είχαμε στις 20 εβδομάδες! 

Στην πρωτη εμβρυομεταφορα είχα πονους περιοδου, συνεχως και ηταν θετική. Εμεινα εγκυος, αλλα δυστυχως χασεμε τον μπεμπακο. 

Τωρα 4 μηνες μετα την αποβολη που βαλαμε το δευτερο σπορακι μας, δεν εχω κανενα συμπτωμα. Λετε να μην ηταν καλο;; Ο εμβρυολογος ειπε οτι εκπτυχθηκε μετά την απόψυξη. 

Σημερα είναι η 4η ημέρα. Μου ειπε ο γιατρος να κανω χοριακη στις 10/7 δηλαδη στις 12 μερες. Μπορω να κανω νωριτερα;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Zina21 είπε:

Κορίτσια πήρα απάντηση....Μου είπαν ότι είναι 18,6 κ ότι πάνω από 1 θεωρείται εγκυμοσύνη.Ειμαστε λέει συγκρατημένα αισιόδοξοι κ περιμένουμε να διπλασιαστεί.Τι γίνεται τώρα;Είμαι ή δεν είμαι;

αχ κορίτσι μου τι τέλειααααα νέαααα!!!!Μακάρι να πάνε όλα καλά!!!Εγώ δεν ξέρω καθόλου αλλά από την στιγμή που σου το είπαν οι γιατροί είσαι!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angel2019 είπε:

Κοριτσια καλησπέρα. Το Σαββατο βαλαμε το κατεψυγμενο σποράκι μας, βλαστοκυστη 5 ημερων 4ΒΒ μετά την αποβολή του μπέμπη που είχαμε στις 20 εβδομάδες! 

Στην πρωτη εμβρυομεταφορα είχα πονους περιοδου, συνεχως και ηταν θετική. Εμεινα εγκυος, αλλα δυστυχως χασεμε τον μπεμπακο. 

Τωρα 4 μηνες μετα την αποβολη που βαλαμε το δευτερο σπορακι μας, δεν εχω κανενα συμπτωμα. Λετε να μην ηταν καλο;; Ο εμβρυολογος ειπε οτι εκπτυχθηκε μετά την απόψυξη. 

Σημερα είναι η 4η ημέρα. Μου ειπε ο γιατρος να κανω χοριακη στις 10/7 δηλαδη στις 12 μερες. Μπορω να κανω νωριτερα;;

Κάθε φορά είναι διαφορετικά!! Μηνσυγκρινεις, γιατί δεν βγάζεις άκρη! Με βλαστοκυστη μπορεί να δείξει και 9-10 μέρα! Αλλά γιατί να βιαστείς; Απόλαυσε αυτές τις μερες, χάιδευε την κοιλίτσα σου, ονειρεψου και σκέψου αισιόδοξα!!! Κι όπως μου είχε πει πριν πολλους μήνες μια κοπέλα εδώ ( που πολύ την ευχαριστώ, την Μαρία) πίστεψε στο εμβρυακι σου και πάρε δύναμη!!!! Σου εύχομαι τριψήφια χοριακη!!!!

  • Ευχαριστώ 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, bily είπε:

αχ κορίτσι μου τι τέλειααααα νέαααα!!!!Μακάρι να πάνε όλα καλά!!!Εγώ δεν ξέρω καθόλου αλλά από την στιγμή που σου το είπαν οι γιατροί είσαι!!!

Δεν ξέρω πραγματικά.Βλεπω άλλες κοπέλες που έχουν 3ψηφιες χοριακες αλλά ίσως να είναι σε άλλη μονάδα μέτρησης.Τι να πω...Είμαι λίγο συγκρατημένη θα περιμένω κ την Παρασκευή κ βλέπουμε!Κ να φανταστείτε ότι είναι η πρώτη προσπάθεια με αυτόν τον γιατρό....Με τον άλλον που ήμουν είχα πάρει κ τις δυο φορές μηδενική χοριακη.Μιλησα πάλι με την μαία του κ μου είπε ότι έτσι γίνεται με όλες στην πρώτη εξέταση,στην αρχή μπορεί να είναι ακόμη πιο μικρή από τη δίκη μου αλλά να διπλασιάζεται...

Αν πάνε όλα καλά θα σας προτείνω το γιατρό ανεπιφύλακτα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Zina21 είπε:

Δεν ξέρω πραγματικά.Βλεπω άλλες κοπέλες που έχουν 3ψηφιες χοριακες αλλά ίσως να είναι σε άλλη μονάδα μέτρησης.Τι να πω...Είμαι λίγο συγκρατημένη θα περιμένω κ την Παρασκευή κ βλέπουμε!Κ να φανταστείτε ότι είναι η πρώτη προσπάθεια με αυτόν τον γιατρό....Με τον άλλον που ήμουν είχα πάρει κ τις δυο φορές μηδενική χοριακη.Μιλησα πάλι με την μαία του κ μου είπε ότι έτσι γίνεται με όλες στην πρώτη εξέταση,στην αρχή μπορεί να είναι ακόμη πιο μικρή από τη δίκη μου αλλά να διπλασιάζεται...

Αν πάνε όλα καλά θα σας προτείνω το γιατρό ανεπιφύλακτα...

Θα πάνε όλα καλά!!!!Κάνε προσευχή,έχε πίστη και θα δεις πως όλα θα πάνε καλά!!!Ναι θα μου τον πεις!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Zina21 είπε:

Μακάρι!!!Ευχαριστω πολύ για την στήριξη!

Περνάμε όλες τα ίδια..Καταλαβαίνω ακριβώς το άγχος και την αγωνία..Ευτυχώς που υπάρχει και το φόρουμ κ η μία στηρίζει την άλλη!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Κάθε φορά είναι διαφορετικά!! Μηνσυγκρινεις, γιατί δεν βγάζεις άκρη! Με βλαστοκυστη μπορεί να δείξει και 9-10 μέρα! Αλλά γιατί να βιαστείς; Απόλαυσε αυτές τις μερες, χάιδευε την κοιλίτσα σου, ονειρεψου και σκέψου αισιόδοξα!!! Κι όπως μου είχε πει πριν πολλους μήνες μια κοπέλα εδώ ( που πολύ την ευχαριστώ, την Μαρία) πίστεψε στο εμβρυακι σου και πάρε δύναμη!!!! Σου εύχομαι τριψήφια χοριακη!!!!

Σε ευχαριστω πολυ κορίτσι μου!! Περιμενω να περασουν οι μερες!!!!!

On 2/7/2019 at 1:31 ΜΜ, ελπιδακι είπε:

Καλημερα κοριτσια ειμαι στην 7μερα μετα την εμβρυομεταφορα με δυο βλαστοκυστες 5 ημερων..απο χθες εχει μαλακωσει το στηθος μου αλλα ποναει τι γινεται?θα τα καταφερω με εχει φαει η αγωνια..ειναι η πρωτη μου φορα μετα απο 7χρονια ακαρπων προσπαθειων..ειμαι 33 και στις 9 ιουλιου παω για χοριακη..επισης εχω χασιμοτο αλλα ειναι ρυθμισμενο..θα τα καταφερω?

Ελπιδάκι και εγω σημερα ειμαι στην 5 ημερα απο εμβρυομεταφορα και αρκετα μεγαλυτερη σου!!! Μη ψαχνεις συμπτωματα γιατι παιρνουμε και φαρμακα!!! 

Μαζι θα τις περασουμε τις μερες!!!!!

ευχομαι και στις δυο μας καλα αποτελεσματα!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angel2019 είπε:

Σε ευχαριστω πολυ κορίτσι μου!! Περιμενω να περασουν οι μερες!!!!!

Ελπιδάκι και εγω σημερα ειμαι στην 5 ημερα απο εμβρυομεταφορα και αρκετα μεγαλυτερη σου!!! Μη ψαχνεις συμπτωματα γιατι παιρνουμε και φαρμακα!!! 

Μαζι θα τις περασουμε τις μερες!!!!!

ευχομαι και στις δυο μας καλα αποτελεσματα!!!!

Δεν περνανε οι ρημαδες οι μερες..με το καλο κοπελα μου να πανε ολα καλα!!καθεσαι.μεσα στο.σπιτι η πας και καμια βολτα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...