Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Fay_ είπε:

      Η πρώτη εμβρυομεταφορα! Σ ευχαριστώ πολυ! 

      Κορίτσι έκανες χοριακη ? 

      πρίν από 25 λεπτά , Angot είπε:

      της ειπα ότι ακριβώς ειπα και σε σας! τι να πω , ότι να ναι!  

      Τι να πω αφού το γράφει Κ μέσα στην σελίδα του gov . Μπορεί να ήταν καινούρια Κ να μην ήξερε 

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Faihb είπε:

Από μένα δυστυχώς αρνητικό...οποτε μαζεύω τα κομμάτια μου και συνεχιζω..ευχομαι στις υπόλοιπες καλά αποτελέσματα!!!!!

Βρες την δύναμη και συνέχισε! Μην το βάζεις κάτω!!! Φιλιά

Just now, island1 είπε:

ναι αλλα μολις διαβασα την αναλυση και οκ δεν λεει κατι σπουδαίο.Ενα χαρακτηρισμο δινει απο το ωαριο και το σπρεμοδιαγραμμα..

Ανέφερα την πιό απλή ανάλυση γιατί ήταν και η πιό μικρή! Οι άλλες ωοληψίες είναι κατεβατό! 
Απλά, εγώ ΜΕΣΑ από αυτό κατάλαβα το «λάθος» των εμβρυολόγων, τυχαία το απέκτησα στα χέρια μου, λόγω του ταμείου μου (το ζήταγε). 

 

  • Μου αρέσει 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Faihb said:

Από μένα δυστυχώς αρνητικό...οποτε μαζεύω τα κομμάτια μου και συνεχιζω..ευχομαι στις υπόλοιπες καλά αποτελέσματα!!!!!

Λυπάμαι πολύ...

θα είναι όμως την επόμενη φορά γιατί η τωρινή σας εμπειρία σας έδωσε μια ακόμη πληροφορία τι πρέπει να διορθωθεί.

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1

LZ71p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Βρες την δύναμη και συνέχισε! Μην το βάζεις κάτω!!! Φιλιά

Ανέφερα την πιό απλή ανάλυση γιατί ήταν και η πιό μικρή! Οι άλλες ωοληψίες είναι κατεβατό! 
Απλά, εγώ ΜΕΣΑ από αυτό κατάλαβα το «λάθος» των εμβρυολόγων, τυχαία το απέκτησα στα χέρια μου, λόγω του ταμείου μου (το ζήταγε). 

 

Για την ωοληψια εγω ειχα παντα ενημερωση.Στο ωαριο που ειναι ενα θεμα που προσωπικα με καιει και με εκαιγε γραφει απλα μια φραση(ομοια με το πως χαρακτηριζουν το εμβριο πχ σε αριθμο)αναζητωντας στο διαδικτυο τι σημαινει ειδα οτι στη δικη μου περιπτωση που δεν κανω μικρογονιμοποιηση, ουσιαστικα απολυτως τιποτα.Μονο οτι ειναι σε φαση ωρημοτητας να γονιμοποιηθει...για αυτο το ειπα.Ασε που ποιος μου λεει οτι τωρα που δεν υφισταται δεν γραφουν ο,τι θελουν...εσυ τι λαθος βρηκες;

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου Καλημερα και Καλα αποτελεσματα να εχετε...Ευχομαι σε ολες τις κοπελες να παρετε μια τριψήφιο χοριακη,λιγο υπομονη ακομα καντε..! @Faihb κοριτσι μου λυπαμαι παρα πολυ,καλη δυναμη σου ευχομαι..!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Faihb είπε:

Από μένα δυστυχώς αρνητικό...οποτε μαζεύω τα κομμάτια μου και συνεχιζω..ευχομαι στις υπόλοιπες καλά αποτελέσματα!!!!!

Λυπάμαι πολύ.  Ελπίζω να συνέλθεις γρήγορα κ να συνεχίσεις δυναμικά. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, island1 είπε:

Για την ωοληψια εγω ειχα παντα ενημερωση.Στο ωαριο που ειναι ενα θεμα που προσωπικα με καιει και με εκαιγε γραφει απλα μια φραση(ομοια με το πως χαρακτηριζουν το εμβριο πχ σε αριθμο)αναζητωντας στο διαδικτυο τι σημαινει ειδα οτι στη δικη μου περιπτωση που δεν κανω μικρογονιμοποιηση, ουσιαστικα απολυτως τιποτα.Μονο οτι ειναι σε φαση ωρημοτητας να γονιμοποιηθει...για αυτο το ειπα.Ασε που ποιος μου λεει οτι τωρα που δεν υφισταται δεν γραφουν ο,τι θελουν...εσυ τι λαθος βρηκες;

ΜΕ ΤΟ ΕΝ ΛΟΓΩ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΔΕΙΓΜΑ ΑΠΟ ΣΠΕΡΜΑ ΑΚΥΡΩΝΑΝ ΤΗΝ ΜΙΚΡΟΓΟΝΙΜΟΠΟΙΗΣΗ. ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥΝ Ή ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΟΤΙ ΠΗΡΑΜΕ ΩΑΡΙΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΣΠΕΡΜΑ (ΤΟ ΕΙΠΑ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΥΝ) ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΜΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΔΕΝ ΓΟΝΟΜΟΠΟΙΗΘΗΚΕ! ΜΑ ΠΩΣ ΝΑ ΓΟΝΙΜΟΠΟΙΗΘΕΙ; ΜΕ 0 ΣΠΕΡΜΑ; ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΛΑ ΣΥΝΕΧΙΖΑ ΤΙΣ ΑΜΕΤΡΗΤΕΣ ΩΟΛΗΨΙΕΣ...

ΑΠΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΕΦΑΓΑ 1 ΧΡΟΝΟ ΩΟΛΗΨΙΕΣ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΟΙ 3 ΗΤΑΝ ΑΚΥΡΕΣ ΛΟΓΩ ΣΠΕΡΜΑΤΟΣ! 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
  • Λυπημένη/-ος 2

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ydroxoos76 είπε:

@Deppybach με μια τριψήφια χοριακή σου εύχομαι!!! @Balloo κορίτσι μου κι εσύ σήμερα δεν πας; Ότι καλύτερο κορίτσια η τύχη με το μέρος σας.... Αναμένουμε τα θετικά τεστάκια σας.... φιλιά πολλά

Καλημέρα! Περιμένω τα αποτελέσματα κατα τις 13:00.

Just now, Faihb είπε:

Από μένα δυστυχώς αρνητικό...οποτε μαζεύω τα κομμάτια μου και συνεχιζω..ευχομαι στις υπόλοιπες καλά αποτελέσματα!!!!!

Λυπάμαι πολύ καλή μου Faihb.. Γνωρίζω καλά την απογοήτευση του αρνητικού αποτελέσματος. Πείσμα και δύναμη. Σου στέλνω αγκαλιά ❤️

  • Μου αρέσει 1

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

ΜΕ ΤΟ ΕΝ ΛΟΓΩ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΔΕΙΓΜΑ ΑΠΟ ΣΠΕΡΜΑ ΑΚΥΡΩΝΑΝ ΤΗΝ ΜΙΚΡΟΓΟΝΙΜΟΠΟΙΗΣΗ. ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥΝ Ή ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΟΤΙ ΠΗΡΑΜΕ ΩΑΡΙΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΣΠΕΡΜΑ (ΤΟ ΕΙΠΑ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΥΝ) ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΜΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΔΕΝ ΓΟΝΟΜΟΠΟΙΗΘΗΚΕ! ΜΑ ΠΩΣ ΝΑ ΓΟΝΙΜΟΠΟΙΗΘΕΙ; ΜΕ 0 ΣΠΕΡΜΑ; ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΛΑ ΣΥΝΕΧΙΖΑ ΤΙΣ ΑΜΕΤΡΗΤΕΣ ΩΟΛΗΨΙΕΣ...

ΑΠΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΕΦΑΓΑ 1 ΧΡΟΝΟ ΩΟΛΗΨΙΕΣ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΟΙ 3 ΗΤΑΝ ΑΚΥΡΕΣ ΛΟΓΩ ΣΠΕΡΜΑΤΟΣ! 

Έχω μείνει άφωνη!!!! Πραγματικά τι ταλαιπωρία είναι αυτή..Πωπω....τραγικό!!!επειδή δεν έχω παρακολουθήσει το θέμα σου κ συγγνωμη ,είχατε σοβαρό θέμα με σπέρμα; Όλα αυτά έγιναν στον Σφ; Ρε συ τελικά ο,τι θέλουν κάνουν; Δεν μπορώ να καταλάβω .στην κουμπάρα μουβκατεψυχαν σπέρμα ( γιατί είχαν θέμα) για παν ενδεχόμενο για να έχουν σίγουρα εκείνη τη μέρα..σε σένα δε σκέφτηκε ένας να το κάνει αυτό; Τι να πω...α τώρα κατάλαβα γιατί είπες για τα ωάρια για κατάψυξη...η αλήθεια είναι πως κι εγώ όπως τα κορίτσια ξέρω ότι αυτό δεν το κάνουν συχνά .όμως σίγουρα καταψυχουν σπέρμα .πωπω πραγματικά όντως είναι απίστευτο.  ας ελπίζουμε ότι τελείωσε και το δικό σου βασανο

@Faihb δεν έχω λόγια ..τα είπαν τα κορίτσια..ο,τι κι αν λέμε εμείς ...το συναίσθημα δεν αλλάζει....ωστόσο πάρε το χρόνο σου θρηνούσε χτυπήσουν κλάψε αλλά ανασκουμπωσου κοριτσάκι μου..εκεί που είσαι είμαστε όλες....σε νιώθουμε όσο κανείς....κι εδώ που είμαστε θα έρθεις και μια μέρα θα λες τα ίδια λόγια σε άλλες..μια αγκαλιστα κι από μενα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Renaki80 είπε:

Καλώς σας βρήκα ❤️ είναι πρώτη φορά που γράφω. κάνω προσπάθεια για παιδάκι εδώ και σχεδόν τρία χρόνια με εξωσωματική. την πρώτη φορά που έκανα εμβρυομεταφορά είχα αρνητική χοριακή, την δεύτερη φορά που έκανα εμβρυομεταφορά είχα θετική χοριακή και μετά από δυο μέρες έπεσε η τιμή Και μηδένισε και τώρα βρίσκομαι στην τρίτη μου προσπάθεια, Μετά από ένα χρόνο ωοληψίες προσπαθώντας να μαζέψω δύο Καλές βλαστοκύστες! Επιτέλους το Σάββατο 23/5/2020 έκανα εμβρυομεταφορά με δύο βλαστοκύστες είχα πολλούς πόνους χαμηλά μέχρι και χθες,Τρίτη και σήμερα δε νιώθω τίποτα απολύτως. εννοείται ότι αυτή η αβεβαιότητα Με έχει τρελάνει από την αγωνία. Υπάρχει ο φόβος του γνωστού αρνητικού αποτελέσματος με όλα τα συνακόλουθα καιΦυσικά δεν μπορώ να κάνω κάτι, παρά να ελπίζω και να περιμένω για το θετικό αποτέλεσμα! Υπάρχει κάποια κοπέλα που μετά την έμβρυομεταφορά δεν είχε κανένα σύμπτωμα; ούτε στήθος, ούτε πόνους;

Καλώς όρισες Renàki! Εγώ δεν ένιωθα τίποτα απολύτως.. μόνο γύρω στην 6η ή 7η μέρα, δεν θυμάμαι ακριβώς, πονούσε το στήθος στο πλάι, σαν να έχω μελανιές. Που κι αυτό μπορεί να οφείλεται στην προγεστερόνη. Αλλά τίποτα άλλο. Σκέψου ότι τη Δευτέρα έκλαιγα όλη μέρα. Έλεγα δε μπορεί, κάτι θα έπρεπε να νιώθω, άρα απέτυχε κτλ. Σε μια ώρα θα μάθω τα αποτελέσματα, οπότε θα μάθουμε εάν η θετική χοριακή έρχεται σώνει και ντε μετά από συμπτώματα ;)

  • Μου αρέσει 1

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου ομορφα,

καλη επιτυχια στις χοριακες σας! Ο Θεος και η Παναγιτσα μαζι σας! Ευχομαι να πανε ολα οπως τα θελετε και να πανηγυρισουμε ολοι μαζι!!

@Faihbκοριτσακι μου οτι και να πουμε ξερω ειναι απογοητευση η μερα...Παρε χρονο να το πενθησεις, να ξεσπασεις και παμε δυναμικα ξανα! Δεν αφηνει κανεναν ο Θεος και θα δεις πως συντομα θα ερθει και σε σενα το θαυματακι σου!!!

  • Μου αρέσει 4

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Faihb είπε:

Από μένα δυστυχώς αρνητικό...οποτε μαζεύω τα κομμάτια μου και συνεχιζω..ευχομαι στις υπόλοιπες καλά αποτελέσματα!!!!!

Λυπάμαι πολύ.... Σε καταλαβαίνω απόλυτα.... όμως πέφτουμε αλλά ξανασηκωνομαστε... εδώ ήμαστε όποτε θελήσεις. Κουράγιο και πάμε πάλι για να τα καταφέρουμε

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια... Κ από μένα αρνητικό... Δύσκολο να το διαχειριστώ από χθες.. Κ γενικά έχω μια άρνηση. 

Καλή δύναμη κορίτσια μου, είναι δύσκολο... Αν δεν το ζήσεις δεν το καταλαβαίνεις.. 

Καλή επιτυχία στα υπόλοιπα κορίτσια.. Αντε να δούμε κ θετικά!!!! 

  • Λυπημένη/-ος 14
Link to comment
Share on other sites

Just now, Spourgiti είπε:

Καλημέρα κορίτσια... Κ από μένα αρνητικό... Δύσκολο να το διαχειριστώ από χθες.. Κ γενικά έχω μια άρνηση. 

Καλή δύναμη κορίτσια μου, είναι δύσκολο... Αν δεν το ζήσεις δεν το καταλαβαίνεις.. 

Καλή επιτυχία στα υπόλοιπα κορίτσια.. Αντε να δούμε κ θετικά!!!! 

Δεν υπάρχουν λόγια παρηγοριάς, το έχουμε περάσει και υπάρχει πόνος και απογοήτευση! Μην το βάζεις κάτω, συνέχισε με πίστη και δύναμη και όλα θα γίνουν! ❤️


KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Δεν υπάρχουν λόγια παρηγοριάς, το έχουμε περάσει και υπάρχει πόνος και απογοήτευση! Μην το βάζεις κάτω, συνέχισε με πίστη και δύναμη και όλα θα γίνουν! ❤️

Το ξέρω πως πρέπει έτσι να κάνω, αλλά ακόμα είναι σα να μη νιωθω έτοιμη. Σίγουρα όμως αν το θέλουμε κ το πιστέψουμε θα τα καταφέρουμε. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Spourgiti said:

Το ξέρω πως πρέπει έτσι να κάνω, αλλά ακόμα είναι σα να μη νιωθω έτοιμη. Σίγουρα όμως αν το θέλουμε κ το πιστέψουμε θα τα καταφέρουμε. 

Λυπάμαι για το αποτελεσμα! Σκέψου όμως οτι μπορει να μην έγινε τωρα αλλα θα ερθει σύντομα το ποθητο αποτελεσμα. Να συνεχίσεις να προσπάθεις κ ολα θα πανε καλα!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...