Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, ελπιδακι είπε:

Να εισαι καλα!!ποσο ετων εισαι?προσπαθειτε καιρο?

Είμαι 31...ανακαλύψαμε μετά από 1 χρόνο προσπαθειών πρόβλημα με το σπέρμα.. και φέτος διανύοντας τον δεύτερο χρόνο καναμε δύο αποτυχημένες σπερματεγχυσεις και προχωρήσαμε πια στην πρώτη μας εξωσωματική όπου μετά την ωοληψια διαπιστώθηκαν θέματα και στα ωάρια μου...δλδ ενώ ανταποκρινομουν πολύ καλά στα φάρμακα και κάναμε την ωοληψια στο τέλος πήραμε 1 κακή βλαστοκυστη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Fwt16 είπε:

Είμαι 31...ανακαλύψαμε μετά από 1 χρόνο προσπαθειών πρόβλημα με το σπέρμα.. και φέτος διανύοντας τον δεύτερο χρόνο καναμε δύο αποτυχημένες σπερματεγχυσεις και προχωρήσαμε πια στην πρώτη μας εξωσωματική όπου μετά την ωοληψια διαπιστώθηκαν θέματα και στα ωάρια μου...δλδ ενώ ανταποκρινομουν πολύ καλά στα φάρμακα και κάναμε την ωοληψια στο τέλος πήραμε 1 κακή βλαστοκυστη...

Κοιτα εισαι μικρη ακομα..το σπερμα κ προβλημα να εχει το καθαριζουν κ το ενισχυουν λιγο απτο κεντρο οι βιολογοι..οσο για τα ωαρια ποσα εκανες?ολοι οι μηνες μας δεν ειναι ιδιοι ισως αυτος ο μηνας να σου εδωσε λιγοτερα..ο γιατρος σου τι λεει?μην απελπιζεσαι..πολλα κοριτσια εχουν μεινει εγκυος με μια και οχι τοσο καλη βλαστοκυστη!εχε ελπιδα κ ολα θα πανε καλα!!απτην στιγμη που δεν εχεις αλλα προβληματα μην αγχωνεσαι

Link to comment
Share on other sites

Just now, ελπιδακι είπε:

Κοιτα εισαι μικρη ακομα..το σπερμα κ προβλημα να εχει το καθαριζουν κ το ενισχυουν λιγο απτο κεντρο οι βιολογοι..οσο για τα ωαρια ποσα εκανες?ολοι οι μηνες μας δεν ειναι ιδιοι ισως αυτος ο μηνας να σου εδωσε λιγοτερα..ο γιατρος σου τι λεει?μην απελπιζεσαι..πολλα κοριτσια εχουν μεινει εγκυος με μια και οχι τοσο καλη βλαστοκυστη!εχε ελπιδα κ ολα θα πανε καλα!!απτην στιγμη που δεν εχεις αλλα προβληματα μην αγχωνεσαι

Το άγνωστο πρόβλημα που προέκυψε είναι ότι η μία ωοθήκη τελικά είχε κούφια ωοθηλακια...και μου πήραν μόνο από τη μια 10 και με το που ξεκίνησαν τη διαδικασία έμειναν 5...και τα έβαλαν σε βλαστοκυστες και γονιμοποιηθηκαν 4 και την ημέρα της έμβρυο μεταφοράς έμεινε 1 έμβρυο...συν ότι η γονιμοποίηση έγινε με μικρογονιμοποιηση..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fwt16 είπε:

Το άγνωστο πρόβλημα που προέκυψε είναι ότι η μία ωοθήκη τελικά είχε κούφια ωοθηλακια...και μου πήραν μόνο από τη μια 10 και με το που ξεκίνησαν τη διαδικασία έμειναν 5...και τα έβαλαν σε βλαστοκυστες και γονιμοποιηθηκαν 4 και την ημέρα της έμβρυο μεταφοράς έμεινε 1 έμβρυο...συν ότι η γονιμοποίηση έγινε με μικρογονιμοποιηση..

Μην χανεις την πιστη σου ..και μανουλα θα γινεις και ολα θα τα κανεις!!περιμενουμε νεα σου και οτι θελεις να ρωτησεις εδω ειμαστε

Link to comment
Share on other sites

Just now, ελπιδακι είπε:

Μην χανεις την πιστη σου ..και μανουλα θα γινεις και ολα θα τα κανεις!!περιμενουμε νεα σου και οτι θελεις να ρωτησεις εδω ειμαστε

:x!!! Ελπίδακι όνομα και πράγμα..!!! Σ' ευχαριστώ πολύ! Σου εύχομαι τα καλύτερα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια..θα τρελαθω..εχθες ειχα κραμπες χαμηλα και πηγα τουαλετα κι ςιχα πλυμμηρισει με καφε υγρα και εβγαζα πολλα υπολείμματα απο την βασκλορ ..ψιλομεγαλα κομματια και πιο μικρα..επισης παρατηρησα και ενα κομματι σαν πετσα με κολληνενο αιμα τι γινεται?απο την ωρα που βγηκαν ολα αυτα σταματησα να ποναω..πηγα εκανα χοριακη και το απόγευμα θα παρω τα αποτελεσματα..να ηταν κολημενα στον τραχηλο για αυτο να πονουσα?η να είναι αυτο που φοβάμαι??καμια που να ειχε τα ιδια?κοριτσια βοήθεια

Link to comment
Share on other sites

Just now, ελπιδακι είπε:

Καλημερα κοριτσια..θα τρελαθω..εχθες ειχα κραμπες χαμηλα και πηγα τουαλετα κι ςιχα πλυμμηρισει με καφε υγρα και εβγαζα πολλα υπολείμματα απο την βασκλορ ..ψιλομεγαλα κομματια και πιο μικρα..επισης παρατηρησα και ενα κομματι σαν πετσα με κολληνενο αιμα τι γινεται?απο την ωρα που βγηκαν ολα αυτα σταματησα να ποναω..πηγα εκανα χοριακη και το απόγευμα θα παρω τα αποτελεσματα..να ηταν κολημενα στον τραχηλο για αυτο να πονουσα?η να είναι αυτο που φοβάμαι??καμια που να ειχε τα ιδια?κοριτσια βοήθεια

Κοριτσακι μου καλημερα!Μιλησες με το γιατρό σου?Ολα καλα θα πανε θα δεις!Θετικη σκεψη!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nevergiveup είπε:

Κοριτσακι μου καλημερα!Μιλησες με το γιατρό σου?Ολα καλα θα πανε θα δεις!Θετικη σκεψη!!!

Μιλησα την παρασκευή που ειχα στα χερια μου θετικο τεστ φαρμ..εκανα κ το σαββατο κ ηταν παλι θετικο .μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικό το καφε αιμα λ να μην ανυσηχω..αλλα εχθες το βραδυ εφυγαν ολα τα κομματακια απτην βασκλορ μαζι με καφε κ λιγο κοκκινο..θα περιμενω μεχρι υο απόγευμα υα Αποτελέσματα κ θα τον παρω τηλεφωνο

Link to comment
Share on other sites

Just now, ελπιδακι είπε:

Μιλησα την παρασκευή που ειχα στα χερια μου θετικο τεστ φαρμ..εκανα κ το σαββατο κ ηταν παλι θετικο .μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικό το καφε αιμα λ να μην ανυσηχω..αλλα εχθες το βραδυ εφυγαν ολα τα κομματακια απτην βασκλορ μαζι με καφε κ λιγο κοκκινο..θα περιμενω μεχρι υο απόγευμα υα Αποτελέσματα κ θα τον παρω τηλεφωνο

Ολα θα πανε καλα!!Τι ωρα παιρνεις χοριακη?

Link to comment
Share on other sites

Just now, ελπιδακι είπε:

Μιλησα την παρασκευή που ειχα στα χερια μου θετικο τεστ φαρμ..εκανα κ το σαββατο κ ηταν παλι θετικο .μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικό το καφε αιμα λ να μην ανυσηχω..αλλα εχθες το βραδυ εφυγαν ολα τα κομματακια απτην βασκλορ μαζι με καφε κ λιγο κοκκινο..θα περιμενω μεχρι υο απόγευμα υα Αποτελέσματα κ θα τον παρω τηλεφωνο

Όλα καλά θα πάνε μην αγχώνεσαι!!!Κοριτσια μετά την εμβρυομεταφορα τι φάρμακα σας δίνουν κ σε τι ποσότητα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Zina21 είπε:

Όλα καλά θα πάνε μην αγχώνεσαι!!!Κοριτσια μετά την εμβρυομεταφορα τι φάρμακα σας δίνουν κ σε τι ποσότητα;

Εγω εκανα με κατεψυγμενα και παιρνω:3 cyclacur,3 dufaston,3 ultrogestan,φυλλικο,salospir και hydrocortisone που μου την εκοψε μετα την δευτερη θετικη χοριακη!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nevergiveup είπε:

Ολα θα πανε καλα!!Τι ωρα παιρνεις χοριακη?

Μακαριιιι!!!μετα τις 5 θα εχω αποτελεσμα

Just now, Zina21 είπε:

Όλα καλά θα πάνε μην αγχώνεσαι!!!Κοριτσια μετά την εμβρυομεταφορα τι φάρμακα σας δίνουν κ σε τι ποσότητα;

Εγω περνω μεντρολ(κορτιζονη) ενα πρωι ενα βραδυ..ενα σαλοσπιρ..ενα φολλικο οξυ..και την βασκλορ που βαζω το απογευματακι..επισης παιρνω καθε πρωι κ το χαπι μμου για το θυροειδη

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου εκανα και εγω χοριακη το πρωι και περιμενω μετα τις 7 το αποτελεσμα! Εχω και εγω καφε πολλα πριν μερες ειχα πολλους πονους περιοδου χαμηλα αλλα 1-2 μερες τωρα τιποτα. Το στηθος τιποτα. Παιρνω μονο 3 cyclacur και 3 utrogestan. Εβαλα και εγω κατεψυγμενο εμβρυακι. Την εβδομη μερα που πηγα και εκανα απο μονη μου χοριακη ηταν 9 και νομιζω ειναι χαμηλη. Και με εχει φαει η αγωνια!! Ο γιατρος μου ειπε να κανω τη 12 μερα!!!!! Εσας πορε σας ειπε να κανετε;;;

Just now, ελπιδακι είπε:

Μιλησα την παρασκευή που ειχα στα χερια μου θετικο τεστ φαρμ..εκανα κ το σαββατο κ ηταν παλι θετικο .μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικό το καφε αιμα λ να μην ανυσηχω..αλλα εχθες το βραδυ εφυγαν ολα τα κομματακια απτην βασκλορ μαζι με καφε κ λιγο κοκκινο..θα περιμενω μεχρι υο απόγευμα υα Αποτελέσματα κ θα τον παρω τηλεφωνο

Μακαρι να σου πανε ολα καλα!!! Μακαρι!!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angel2019 είπε:

Κοριτσια μου εκανα και εγω χοριακη το πρωι και περιμενω μετα τις 7 το αποτελεσμα! Εχω και εγω καφε πολλα πριν μερες ειχα πολλους πονους περιοδου χαμηλα αλλα 1-2 μερες τωρα τιποτα. Το στηθος τιποτα. Παιρνω μονο 3 cyclacur και 3 utrogestan. Εβαλα και εγω κατεψυγμενο εμβρυακι. Την εβδομη μερα που πηγα και εκανα απο μονη μου χοριακη ηταν 9 και νομιζω ειναι χαμηλη. Και με εχει φαει η αγωνια!! Ο γιατρος μου ειπε να κανω τη 12 μερα!!!!! Εσας πορε σας ειπε να κανετε;;;

12η εκανα και εγω με κατεψυγμενα 3ων ημερων!Και μαλιστα με πονακια περιοδου που ελεγα "ενταξει η πρωτη φορα ειναι δεν θα εχουμε επιτυχια"

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angel2019 είπε:

Κοριτσια μου εκανα και εγω χοριακη το πρωι και περιμενω μετα τις 7 το αποτελεσμα! Εχω και εγω καφε πολλα πριν μερες ειχα πολλους πονους περιοδου χαμηλα αλλα 1-2 μερες τωρα τιποτα. Το στηθος τιποτα. Παιρνω μονο 3 cyclacur και 3 utrogestan. Εβαλα και εγω κατεψυγμενο εμβρυακι. Την εβδομη μερα που πηγα και εκανα απο μονη μου χοριακη ηταν 9 και νομιζω ειναι χαμηλη. Και με εχει φαει η αγωνια!! Ο γιατρος μου ειπε να κανω τη 12 μερα!!!!! Εσας πορε σας ειπε να κανετε;;;

Μακαρι να σου πανε ολα καλα!!! Μακαρι!!!!

Εγώ που είχα κάνει με 3ης μέρας μου είπε να κάνω την 12η μέρα δηλαδή όταν θα είναι το έμβρυο 15 ημερών...Όταν βάζει βλαστοκυστες 5ης μέρας ζητάει την χοριακη την 10η μέρα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...