Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Soho24 είπε:

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Ναι είναι μια χαρά για 1η χοριακή 🤗 Εύχομαι καλό διπλασιασμό. Πότε θα επαναλάβεις? 

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Την Κυριακή ξανά και μου είπε ο γιατρός ότι είναι λίγο χαμηλό το νούμερο,όμως αυτό που μας ενδιαφέρει είναι να ανέβει αρκετά 

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Nevergiveup είπε:

Oλα θα ειναι σουπερ!Θα δεις!Τι φαρμακα παιρνεις ακομα?

Μακαρι!!παιρνω μεντρολ(κορτιζινη) απο 1 πρωι βραδυ,1φολικο οξυ,1 ασπριρινη,βασκλορ κολπικη,και το χαπι του θυροειδη,δεν ξερω μεχρι ποτε θα τα παιρνω θα μου πει αυριο..εσυ τι παιρνεις?και γενικα πως εισαι?εγω συχνοουρια νυσταζω συνεχεια και εχω πολλα νευρα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, ελπιδακι είπε:

Αφου πανε ολα καλα μην ανυσηχεις..ο καθε γιατρος κρινει διαφορετικα,τι να πω εμενα δεν θα μου πει να κανω επαναληπτικη χοριακη?λογικα θα μου πει,εχω κι εγω αγωνια να δω αν ανεβαινει

Ειναι θετικη συγχαρητηρια!!που την εκανες ρε θηριο και βγηκε τοσο γρηγορα?

Καλο ειναι!ειναι και απο τα φαρμακα να ξερεις.αλλες δεν νοιωθουν τιποτα και ειναι και αλλες που τα εχουν ολα κ παλι ειναι,και το αντιθετο...τωρα θα ψαχνεις το παραμικρο οπ ς ολες μας φυσικα,απλα μην αγχωνεσαι..ειναι η πρωτη σου φορα?που την εκανες?

ναι πρώτη  φορά! την έκανα στο Α...σω με τον Τσι.....τη.

Just now, Taggeris είπε:

Κορίτσια την πήρα την χοριακή κι έδειξε 42,15.... Είναι καλή;;;

μια χαρά έγκυος είσαι,  μπράβο! !!!!!αντε και στα δικά μας!

Link to comment
Share on other sites

Just now, ελπιδακι είπε:

Μακαρι!!παιρνω μεντρολ(κορτιζινη) απο 1 πρωι βραδυ,1φολικο οξυ,1 ασπριρινη,βασκλορ κολπικη,και το χαπι του θυροειδη,δεν ξερω μεχρι ποτε θα τα παιρνω θα μου πει αυριο..εσυ τι παιρνεις?και γενικα πως εισαι?εγω συχνοουρια νυσταζω συνεχεια και εχω πολλα νευρα

Λοιπον παιρνω:ενα Τ4 των 50,1 folidex και ενα glucophase των 850 απο πολυ πριν την IVF συμφωνα με τις εντολες του ενδοκρινολογου και ο γυναικολογος ειπε τα συνεχιζω κανονικα!Τωρα παιρνω μετα την ΕΤ 3 ultrogestan,3 cyclacyr,1 salospir,3 dufaston και μισο hydrocortisone μερα παρα μερα!Συμπτωματα εχω πονακια,στηθος ποτε πολυ ποτε λιγοτερο,συχνοουρια φουλ,υγρα φουλ και κοιμαμαι πολυ!!Παρα πολυ!Ομως ξυπναω πολυ πρωι...χαχαχα!Οτι να ναι!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nevergiveup είπε:

Ειναι θετικη κοριτσι μου!Ο γιατρος τι σου ειπε?

Θα μιλήσουμε το απόγευμα... Νομίζω βέβαια ότι είναι πολύ νωρίς γιατί μου είπε να πάω για χοριακη σε 14 μέρες αλλά εγώ πέθαινα από την αγωνία μου. Τουλάχιστον τώρα ηρέμησα.. κάτι ψήνεται..ας ελπίσουμε να συνεχίσει καλά... Νιώθω πάντως πολύ πιο ήρεμη..

Just now, teta2 είπε:

ναι πρώτη  φορά! την έκανα στο Α...σω με τον Τσι.....τη.

μια χαρά έγκυος είσαι,  μπράβο! !!!!!αντε και στα δικά μας!

Σε ευχαριστώ πολύ.. είμαι αισιόδοξη και τουλάχιστον πιο ήρεμη από πριν. Νιώθω καλά και με την παρέα σας.. ότι υπάρχουν κι άλλες εκεί έξω που καταλαβαίνουν τι περνάω. Εύχομαι σε όλες καλή επιτυχία και όταν βλέπω ότι πετυχαίνετε χαίρομαι διπλά και παίρνω κουράγιο.

Την χοριακή την έκανα επαρχία, είμαι στους γονείς μου σε ένα χωριό. Ευτυχώς η μικροβιολόγος κατάλαβε την αγωνία μου και την έβγαλε σε 2 ώρες! Ωστόσο έκανα κι ένα τεστ predictor από το φαρμακείο που βγήκε κι αυτό θετικό! :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nevergiveup είπε:

Λοιπον παιρνω:ενα Τ4 των 50,1 folidex και ενα glucophase των 850 απο πολυ πριν την IVF συμφωνα με τις εντολες του ενδοκρινολογου και ο γυναικολογος ειπε τα συνεχιζω κανονικα!Τωρα παιρνω μετα την ΕΤ 3 ultrogestan,3 cyclacyr,1 salospir,3 dufaston και μισο hydrocortisone μερα παρα μερα!Συμπτωματα εχω πονακια,στηθος ποτε πολυ ποτε λιγοτερο,συχνοουρια φουλ,υγρα φουλ και κοιμαμαι πολυ!!Παρα πολυ!Ομως ξυπναω πολυ πρωι...χαχαχα!Οτι να ναι!

Εσυ παιρνεις πιο πολλα ρε φιλεναδα !!το στομαχι σου ειναι καλα?σου εδωσε κατι?glucophage μου εδωσε κι εμενα πριν ενα χρονο ο ενδικρινολογος για να κνω καλυτερη ωορηξια αν θυμαμαι καλα..αλλα με πειραζαν παρα πολυ μου εφερναν διαροια..τωρα για το πως νοιωθουμε ειναι αλλο παπα ευαγγελιο πραγματικα οτι ναναι..τα καφε σου σταματησαν?

Just now, Taggeris είπε:

Θα μιλήσουμε το απόγευμα... Νομίζω βέβαια ότι είναι πολύ νωρίς γιατί μου είπε να πάω για χοριακη σε 14 μέρες αλλά εγώ πέθαινα από την αγωνία μου. Τουλάχιστον τώρα ηρέμησα.. κάτι ψήνεται..ας ελπίσουμε να συνεχίσει καλά... Νιώθω πάντως πολύ πιο ήρεμη..

Σε ευχαριστώ πολύ.. είμαι αισιόδοξη και τουλάχιστον πιο ήρεμη από πριν. Νιώθω καλά και με την παρέα σας.. ότι υπάρχουν κι άλλες εκεί έξω που καταλαβαίνουν τι περνάω. Εύχομαι σε όλες καλή επιτυχία και όταν βλέπω ότι πετυχαίνετε χαίρομαι διπλά και παίρνω κουράγιο.

Την χοριακή την έκανα επαρχία, είμαι στους γονείς μου σε ένα χωριό. Ευτυχώς η μικροβιολόγος κατάλαβε την αγωνία μου και την έβγαλε σε 2 ώρες! Ωστόσο έκανα κι ένα τεστ predictor από το φαρμακείο που βγήκε κι αυτό θετικό! :)

Μπραβο κοριτσακι μου αντε να πανε ολα καλα!!ετσι κι εγω εκανα πρεντικτορ κ μετα χοριακη!!να μας πεις τα νεοτερα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ελπιδακι είπε:

Εσυ παιρνεις πιο πολλα ρε φιλεναδα !!το στομαχι σου ειναι καλα?σου εδωσε κατι?glucophage μου εδωσε κι εμενα πριν ενα χρονο ο ενδικρινολογος για να κνω καλυτερη ωορηξια αν θυμαμαι καλα..αλλα με πειραζαν παρα πολυ μου εφερναν διαροια..τωρα για το πως νοιωθουμε ειναι αλλο παπα ευαγγελιο πραγματικα οτι ναναι..τα καφε σου σταματησαν?

Μπραβο κοριτσακι μου αντε να πανε ολα καλα!!

Να σαι καλά..από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί! 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Taggeris είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου.... Είμαι πελαγωμενη και φοβάμαι πολύ

Σευχαριστω πολύ κορίτσι μου, τί χοριακη είχες την 12 η μέρα; Είχες κι εσύ δανεικά;

Εγω ειχα 137 την 12η μερα οχι με δανεικα δεν ηταν. Μετα απο 3μερες επαναληπτικη ειχα σχεδον 1000 κ ειχα διδυμα αλλα παλλινδρομησαν κ τα 2 την 7η βδομαδα δυστυχως.... Το θεμα ειναι να διπλασιαζεται σωστα. 

Link to comment
Share on other sites

Kalispera sas. Eimai kainouria edw.tha ithela na mw k egw thn dikia sou istoria.meta apo mia prospatheia ekswswmatikhs k mia me kryo apotuximenes kai oi duo eimai sthn trith prospathatheia 8h mera k perimenw.vevaia mono me ena ginomopoi.wario alla elpizw oso tpt allo na petuxei.eyxomai se oles mas na apokthsiume auto pou epithumoume k agwnizomaste.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ελπιδακι είπε:

Εσυ παιρνεις πιο πολλα ρε φιλεναδα !!το στομαχι σου ειναι καλα?σου εδωσε κατι?glucophage μου εδωσε κι εμενα πριν ενα χρονο ο ενδικρινολογος για να κνω καλυτερη ωορηξια αν θυμαμαι καλα..αλλα με πειραζαν παρα πολυ μου εφερναν διαροια..τωρα για το πως νοιωθουμε ειναι αλλο παπα ευαγγελιο πραγματικα οτι ναναι..τα καφε σου σταματησαν?

Χαχα!Μη φανταστεις τα πιο πολλα απο αυτα ειναι προγεστερονες και τα συναφη!Αντι για κρεμα κολπικα!Μια χαρα ειναι το στομαχι!Δεν με ενοχλει καθολου!Ναι ρε συ εχουν σταματησει απο προχθες!Δηλαδη ουσιαστικα ειχα ενα απογευμα μονο.Σημερα μονο ειδα λιγο βλεννη πριν λιγο ξερεις αλλα τιποτα αλλο!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Barbie2 είπε:

Kalispera sas. Eimai kainouria edw.tha ithela na mw k egw thn dikia sou istoria.meta apo mia prospatheia ekswswmatikhs k mia me kryo apotuximenes kai oi duo eimai sthn trith prospathatheia 8h mera k perimenw.vevaia mono me ena ginomopoi.wario alla elpizw oso tpt allo na petuxei.eyxomai se oles mas na apokthsiume auto pou epithumoume k agwnizomaste.

σου εύχομαι να είναι  η τρίτη και η τυχερή! έχεις  κανένα συμπτωμα; είμαι και εγώ στην ιδια φαση (5 η μέρα ), και ψαχνομαι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Nevergiveup είπε:

Χαχα!Μη φανταστεις τα πιο πολλα απο αυτα ειναι προγεστερονες και τα συναφη!Αντι για κρεμα κολπικα!Μια χαρα ειναι το στομαχι!Δεν με ενοχλει καθολου!Ναι ρε συ εχουν σταματησει απο προχθες!Δηλαδη ουσιαστικα ειχα ενα απογευμα μονο.Σημερα μονο ειδα λιγο βλεννη πριν λιγο ξερεις αλλα τιποτα αλλο!

Σουπερ!! Εχω μια απορια ..ο πρωτος υπερηχος γινεται ενδοκολπικα?και οποια αλλη ξερει ας απαντησει

Link to comment
Share on other sites

Just now, ελπιδακι είπε:

Σουπερ!! Εχω μια απορια ..ο πρωτος υπερηχος γινεται ενδοκολπικα?και οποια αλλη ξερει ας απαντησει

Δεν ξερω καθολου!Τεταρτη μου εκλεισε που θα ειμαι 7η εβδομαδα

Link to comment
Share on other sites

Just now, ελπιδακι είπε:

Σουπερ!! Εχω μια απορια ..ο πρωτος υπερηχος γινεται ενδοκολπικα?και οποια αλλη ξερει ας απαντησει

Ναι ναι απο τον κολπο γίνεται ο υπερηχος. Ειναι πολυ νωρις για να φανει κτ απο την κοιλια. 

Link to comment
Share on other sites

Κάπου κάπου εχω ενοχλήσεις και πόνακια περιόδου, λίγο πρησμένο στήθος αυτά. Δεν θεωρώ ομώς τπτ σίγουρο. Εσύ? Έυχομαι και σε εσένα να πετύχει.

Just now, teta2 είπε:

σου εύχομαι να είναι  η τρίτη και η τυχερή! έχεις  κανένα συμπτωμα; είμαι και εγώ στην ιδια φαση (5 η μέρα ), και ψαχνομαι!

Κάπου κάπου έχω ενοχλήσεις κ καμια φορα της περιόδου οταν ειναι να έρθει αλλά τπτ κ ευχομαι να μην έρθει κάτι. Δεν ξερω πως να τα ερμηνέυσω γιατι με εμπειρια των δυο αποτυχημένων προσπαθειών έχω χάσει τον έλεγχο. Εσύ πως νοιώθεις;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Barbie2 είπε:

Κάπου κάπου εχω ενοχλήσεις και πόνακια περιόδου, λίγο πρησμένο στήθος αυτά. Δεν θεωρώ ομώς τπτ σίγουρο. Εσύ? Έυχομαι και σε εσένα να πετύχει.

Κάπου κάπου έχω ενοχλήσεις κ καμια φορα της περιόδου οταν ειναι να έρθει αλλά τπτ κ ευχομαι να μην έρθει κάτι. Δεν ξερω πως να τα ερμηνέυσω γιατι με εμπειρια των δυο αποτυχημένων προσπαθειών έχω χάσει τον έλεγχο. Εσύ πως νοιώθεις;

εμένα είναι η πρώτη  φορά  και δεν έχω ιδέα! Γενικά δεν έχω κανένα ιδιαίτερο  σύμπτωμα.  μόνο λίγο πρησμενη κοιλιά από την πρώτη μέρα , είχα έναν έντονο  πόνο την δεύτερη μέρα στα αριστερά  και από σήμερα έχει πρηστει το στηθος μου λίγο.  αυτά. ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...