Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Zina21 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.Δυστυχως πήρα την απάντηση τώρα από 18,6 που ήταν έπεσε στο 2...Επομένως συνεχίζουμε για την επόμενη φορά...

Λυπάμαι πολυ κοριτσι μου. Εγω ειχα θετικο κ με δυο εμβρυακια στον υπέρηχο. Μου ηρθε αιμα ξαπλωσα 2 βδομαδες αλλα τλκ παλλινδρομησε στις 7εβδομαδες. Την Τριτη που μας περασε εγινε αυτο. Ακομα ειναι νωπο κ τα συναισθηματα δύσκολα αλλα απο Σεπτέμβρη θα κανω την 2η εμβρυομεταφορα μου γτ εχω αλλα 2 στην κατάψυξη. Ευχομαι κ σε σενα η επομενη να ειναι κ η τυχερη σου!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Zina21 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.Δυστυχως πήρα την απάντηση τώρα από 18,6 που ήταν έπεσε στο 2...Επομένως συνεχίζουμε για την επόμενη φορά...

 Κοριτσακι μου γλυκο πραγματικα στεναχωρεθηκα παρα πολυ..ντυσου και βγες εξω με τον.αντρουλη σου ..η επομενη φορα θα ειναι και η τυχερη!το πιστευω!!αφου επιασες θα ξαναπιασεις!!μην χασεις την πιστη σου ουτε λεπτο

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Nevergiveup είπε:

Κατεψυγμενο εβαλα και εγω!Στην ωοληψια ειχα κανει πολλα αυγουλακια(και με δοση μονο 175)και ο γιατρος δε το ρισκαρε!Μου τα εβαλε στον επομενο κυκλο!Ολα να σου πανε σουπερ!!!

Μπράβο σου!! Να σου πανε ολα καλα!!! Να πνε ολα καλα σε ολες μας οσες περιμενουμε τα αυγουλακια μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Για μενα τα νεα ειναι καλα κοριτσια μου εκανα τεστ φαρμακειου κ βγηκε θετικο..σημερα ειναι η 11η μερα μετα την εμβρυομεταφορα!!ο γιατρος μου ςιπε εισαι εγκυος και να περιμενω μεχρι την δευτερα να παω κανω κ την χοριακη!!δεν μπορω να το πιστεψω!!παω συγκρατημενα φυσικα γιατι ποτε δεν ξερεις..περιμεμω τον αντρα μου να γυρισει απτην δουλεια να του το πω..ο γιατρος μου ειπε οτι για να εδειξε το τεστ θετικο αεα η χορριακη ειναι πανω απο 150

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, ελπιδακι είπε:

Μακαρι ..ολο λεω να μην ρινω σημασια κ ολο τρωγομαι.

Τραγικο επρεπε να τους εκανες μυνηση τι να πω..λυπαμαι πολυ για την απωλεια σου..και αυτη τη φορα το εχεις πιασει κ ολα θα πανε καλα !!ο θεουλης θα σου το δωσει

Κοριτσι μου καλο!!! Δεν μπορω να σου περιγραψω τι εχω περασει το τελευταιο εξάμηνο. Εχασα τον μπεμπακο μου... ολα τα αλλα αστα! Θα γεννουσα σε 2-3 εβδομαδες!! 

Μακαρι να πανε ολα καλα με αυτο το αυγουλακι ....

Just now, anna5190 είπε:

Λυπάμαι πολυ κοριτσι μου. Εγω ειχα θετικο κ με δυο εμβρυακια στον υπέρηχο. Μου ηρθε αιμα ξαπλωσα 2 βδομαδες αλλα τλκ παλλινδρομησε στις 7εβδομαδες. Την Τριτη που μας περασε εγινε αυτο. Ακομα ειναι νωπο κ τα συναισθηματα δύσκολα αλλα απο Σεπτέμβρη θα κανω την 2η εμβρυομεταφορα μου γτ εχω αλλα 2 στην κατάψυξη. Ευχομαι κ σε σενα η επομενη να ειναι κ η τυχερη σου!!! 

Μακαρι κοριτσια μου η επομενη να ειναι η τυχερή σας!!!!!!!

εγω θα κανω χοριακη τη Δευτερα....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Angel2019 είπε:

Κοριτσι μου καλο!!! Δεν μπορω να σου περιγραψω τι εχω περασει το τελευταιο εξάμηνο. Εχασα τον μπεμπακο μου... ολα τα αλλα αστα! Θα γεννουσα σε 2-3 εβδομαδες!! 

Μακαρι να πανε ολα καλα με αυτο το αυγουλακι ....

Μακαρι κοριτσια μου η επομενη να ειναι η τυχερή σας!!!!!!!

εγω θα κανω χοριακη τη Δευτερα....

Καλα αποτελεσματα σου ευχομαι!!! Κ ολα να πανε καλα αυτη την φορα χωρις προβληματα. Κ μετα απο θετικο αποτελεσμα εχεις τοσα αγχη να αντιμετωπισεις τλκ. Δυσκολες καταστασεις!!! Ομως θα τα καταφερουμε που θα παει!!! Πιστη δυναμη κ υπομονη!!! Κ ολα θα πανε κατ'ευχήν!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια!Περιμενω να αδιαθετησω,έχω ένα εμβρυάκι που με περιμένει στην κατάψυξη κ θα πάρω κ αυτό με φυσικό κύκλο για να κάνουμε δυο εμβρυομεταφορα...Άρα πάλι η διαδικασία κ εμβρυομεταφορα περίπου 20/7...Για το κορίτσι μας που είχε θετικά νέα εύχομαι τα καλύτερα με μια τέλεια εγκυμοσύνη!!!

Just now, anna5190 είπε:

Λυπάμαι πολυ κοριτσι μου. Εγω ειχα θετικο κ με δυο εμβρυακια στον υπέρηχο. Μου ηρθε αιμα ξαπλωσα 2 βδομαδες αλλα τλκ παλλινδρομησε στις 7εβδομαδες. Την Τριτη που μας περασε εγινε αυτο. Ακομα ειναι νωπο κ τα συναισθηματα δύσκολα αλλα απο Σεπτέμβρη θα κανω την 2η εμβρυομεταφορα μου γτ εχω αλλα 2 στην κατάψυξη. Ευχομαι κ σε σενα η επομενη να ειναι κ η τυχερη σου!!! 

Έχεις δίκιο είναι νωπό ακόμη αλλά πρέπει να συνεχίσουμε!Η επόμενη θα είναι η τυχερή μας....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Ελματζα είπε:

Καλησπέρα κορίτσια κ απο εμένα .ηθελα να σας γράψω την δίκη μου ιστορία !!μετα απο 3 χρονια άκαρπων προσπαθειών (με δυο σπερματέγχυσεις μέσα ) στις αρχές του χρόνου αποφάσισα να μπω στην διαδικασία εξωσωματικής λόγω ανεξήγητης υπογονιμότητας .ειμαι απο επαρχία κ επισκέφτηκα έναν γιατρό στην Αθήνα στις 02.01 ,είδε τον φάκελο μου κ μου είπε να κάνουμε μια προσπάθεια ήπιας μορφής ενέσεων(1800 μονάδες ) .στις 22/01 ξεκίνησα τις ενέσεις ...έκανα 8 ωάρια απο τα οποία 4 ήταν πολύ καλά ,έβαλα τα δυο 5 ημερών  κ τα αλλα δυο κατάψυξη .η εβδομάδα μετα την εμβρυομεταφορα ήταν  η χειρότερη στην ζωή μου ,έψαχνα απεγνωσμένα συμπτώματα ,ειμουνα κάθε ημέρα με ένα θερμόμετρο στο χέρι για να δω αν εχω δέκατα ..τέσσερις ημέρες πριν την χωριακη με πιάνουν έντονοι πόνοι περιόδου κ βάζω κάτι κλάματα απο την απογοήτευση οτι αυτό ήταν ..την επόμενη ημέρα ξυπνάω κ λέω θα κάνω τεστ να βγει αρνητικό να ηρεμήσω (παρότι που ο γιατρός ήταν κάθετος να μην κάνω ,παρά μονο χωριακη την ημέρα που έπρεπε )..και τι να δω θετικοοοοο,τρελάθηκα έκανα αλλα δυο τα ίδια ..μετα απο δυο ημέρες κάνω χωριακη 150 ,μου λέει ο γιατρός ειναι χωριακη δίδυμων αυτή !!!σημερα 6 μήνες μετα ειμαι με δίδυμη κύηση ..σας τα έγραψα ολα αυτά γιατι πραγματικα νιώθω την αγωνία σας κ παρότι ειμαι 6 μηνών σας διαβαζω κάθε ημέρα ..ευχομαι σε όλες σας να πραγματοποιηθεί το ονειρο σας!!!

Κορίτσι μου με το καλό ❤️❤️ ευχαριστούμε που έγραψες αυτά τα λόγια κ μας εμψυχώνεις!!!

πρίν από 15 λεπτά , Zina21 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.Δυστυχως πήρα την απάντηση τώρα από 18,6 που ήταν έπεσε στο 2...Επομένως συνεχίζουμε για την επόμενη φορά...

Πολύ κρίμα...Αλλά θα θα γεμίσουμε μπαταρίες το καλοκαίρι, θα ξεκουραστούμε κ τον Σεπτέμβριο θα κάνουμε την προσπάθειά μας που θα πετύχει αυτή την φορά..

Just now, anna5190 είπε:

Λυπάμαι πολυ κοριτσι μου. Εγω ειχα θετικο κ με δυο εμβρυακια στον υπέρηχο. Μου ηρθε αιμα ξαπλωσα 2 βδομαδες αλλα τλκ παλλινδρομησε στις 7εβδομαδες. Την Τριτη που μας περασε εγινε αυτο. Ακομα ειναι νωπο κ τα συναισθηματα δύσκολα αλλα απο Σεπτέμβρη θα κανω την 2η εμβρυομεταφορα μου γτ εχω αλλα 2 στην κατάψυξη. Ευχομαι κ σε σενα η επομενη να ειναι κ η τυχερη σου!!! 

αχ κοπέλα μου..Πόσο δύσκολο μπορεί να είναι..Εδώ εγώ πήρα αρνητική χοριακή κ ακόμα υπάρχουν στιγμές που κλαίω...Λυπάμαι πολύ..Εύχομαι από καρδιάς η επόμενη εμβυομεταφορά να είναι η τυχερή!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, bily είπε:

Κορίτσι μου με το καλό ❤️❤️ ευχαριστούμε που έγραψες αυτά τα λόγια κ μας εμψυχώνεις!!!

Πολύ κρίμα...Αλλά θα θα γεμίσουμε μπαταρίες το καλοκαίρι, θα ξεκουραστούμε κ τον Σεπτέμβριο θα κάνουμε την προσπάθειά μας που θα πετύχει αυτή την φορά..

αχ κοπέλα μου..Πόσο δύσκολο μπορεί να είναι..Εδώ εγώ πήρα αρνητική χοριακή κ ακόμα υπάρχουν στιγμές που κλαίω...Λυπάμαι πολύ..Εύχομαι από καρδιάς η επόμενη εμβυομεταφορά να είναι η τυχερή!!

Κ εγω ειμαι μια ετσι μια αλλιως. Ο χρονος θα απαλυνει το πονο σιγα σιγα!!! Ευχαριστω παρα παρα πολυ!!! Ευχομαι να χαμογελασουμε σύντομα!!! ❤️❤️Ο γιατρος ειπε να περιμενω 2μηνες για να ξανακανω να καθαρισει η μητρα πληρως κ να επανελθει το σώμα λογω ορμονων.. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, bily είπε:

Κορίτσι μου με το καλό ❤️❤️ ευχαριστούμε που έγραψες αυτά τα λόγια κ μας εμψυχώνεις!!!

Πολύ κρίμα...Αλλά θα θα γεμίσουμε μπαταρίες το καλοκαίρι, θα ξεκουραστούμε κ τον Σεπτέμβριο θα κάνουμε την προσπάθειά μας που θα πετύχει αυτή την φορά..

αχ κοπέλα μου..Πόσο δύσκολο μπορεί να είναι..Εδώ εγώ πήρα αρνητική χοριακή κ ακόμα υπάρχουν στιγμές που κλαίω...Λυπάμαι πολύ..Εύχομαι από καρδιάς η επόμενη εμβυομεταφορά να είναι η τυχερή!!

Δεν θα αφήσω το καλοκαίρι να περάσει.Παω αυτό το μήνα για την επόμενη εμβρυομεταφορα απλά επειδή θέλουμε να βάλουμε δυο θα πάρουμε κ του φυσικού κύκλου ελπίζοντας να είναι καλό!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Zina21 είπε:

Δεν θα αφήσω το καλοκαίρι να περάσει.Παω αυτό το μήνα για την επόμενη εμβρυομεταφορα απλά επειδή θέλουμε να βάλουμε δυο θα πάρουμε κ του φυσικού κύκλου ελπίζοντας να είναι καλό!!!

Τέλεια!!!Περιμένουμε νέα σου λοιπόν!!

Κορίτσια πάντως εγώ είμαι λίγο προβληματισμένη..Νιώθω πως ο γιατρός μου δεν μου τα λέει πολύ καλά..Δεν ξέρω..Σκέφτομαι να πάω από βδομάδα να πάρω μία δεύτεργ γνώμη..Θέλω οποια είναι ικανοποιημένη από το δικό της αν μπορεί να μου προτείνει..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna-Vangelis είπε:

Σε ποια πολη εισαι; Ο δικός μου είναι Θεσσαλονίκη και είμαι πολύ ευχαριστημένη από τον ίδιο και από όλο το κέντρο.

Είμαι κοντά στην Αθήνα..Διάβαζα πριν  στο φόρουμ σε άλλο θέμα πολύ καλά λόγια για τον Μαστρομηνά(νομίζω έτσι τον λένε)κ λέω να κλείσω ένα ραντεβού κ εκεί..Απλά μου κακοφάνηκε γτ όταν πήγα να μιλήσω με τον τωρινό γιατρό μ γιατί απέτυχε η πρώτη προσπάθεια ουσιαστικά ήταν σαν να έλεγε πως το ήξερε πως αυτό θα γίνει..ενώ αρχικά έλεγε πως τα έμβρυα ήταν τέλεια κ δεν μου έδωσε απάντηση στο γτ απέτυχε τότε η προσπάθεια..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna-Vangelis είπε:

Σε ποια πολη εισαι; Ο δικός μου είναι Θεσσαλονίκη και είμαι πολύ ευχαριστημένη από τον ίδιο και από όλο το κέντρο.

Και εγω απο θεσσαλονικη ειμαι!σε ποιο κεντρο εισαι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...