Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Angel2019 είπε:

Φοβαμαι θα παλλινδρομησει. Μου ειπε να κανω σε δυο μερες και αν ειναι 40 παμε καλα...

Έχεις απόλυτο δίκιο να φοβάσαι,σε καταλαβαίνω γιατί το πέρασα την προηγούμενη εβδομάδα...Προσπάθησε να σκέφτεσαι ότι μπορεί να είσαι από τις τυχερές,να πάρει τα πάνω του το εμβρυακι κ να σου δώσει μια καλή χοριακη στην επόμενη μέτρηση!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Annita tsoupani είπε:

Κοριτσια μου σας διαβαζω κ μου δινετε κ μενα θαρρος ειμαι 38 κ προσπαθω για 2 θα ειναι η τριτη μου εμβρυομεταφορα τον σεπτεμβρη με βλαστοκυστες!!!

Να σου ζησει το πρωτο (αν καταλαβα καλα) και με το καλο το δευτερο ανιτακι!!καλη επιτυχια να εχεις!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσιά σήμερα πήρα την τρίτη χοριακή:πρώτη 12η μέρα μετά απο την ΕΤ 293 μετά απο 2 μέρες 740 και σήμερα 3 μέρες μετά 3375.Μιλάω με το γιατρό μου λέει όλα καλά καο την άλλη Τετάρτη υπέρηχο.Και ξαφνικά το απόγευμα βλέπω κάφε υγρά λίγα μόνο στο σκούπισμα.Τρομοκρατήθηκα...ο γιατρός είπε είναι φυσιολογικό αλλά εγώ έχω τρελαθεί...εν τω μεταξύ σήμερα δε με πονάει τόσο και το στήθος....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nevergiveup είπε:

Κοριτσιά σήμερα πήρα την τρίτη χοριακή:πρώτη 12η μέρα μετά απο την ΕΤ 293 μετά απο 2 μέρες 740 και σήμερα 3 μέρες μετά 3375.Μιλάω με το γιατρό μου λέει όλα καλά καο την άλλη Τετάρτη υπέρηχο.Και ξαφνικά το απόγευμα βλέπω κάφε υγρά λίγα μόνο στο σκούπισμα.Τρομοκρατήθηκα...ο γιατρός είπε είναι φυσιολογικό αλλά εγώ έχω τρελαθεί...εν τω μεταξύ σήμερα δε με πονάει τόσο και το στήθος....

Είναι όλα τέλεια!!!Μην αγχώνεσαι!Εισαι μια υπέροχη εγκυουλα!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Zina21 είπε:

Έχεις απόλυτο δίκιο να φοβάσαι,σε καταλαβαίνω γιατί το πέρασα την προηγούμενη εβδομάδα...Προσπάθησε να σκέφτεσαι ότι μπορεί να είσαι από τις τυχερές,να πάρει τα πάνω του το εμβρυακι κ να σου δώσει μια καλή χοριακη στην επόμενη μέτρηση!

Το 18 την 10η ημερα δεν ειναι χαμηλο;;;

εχει καμια αλλη αντιατοιχα νουμερα χοριακης και να πηγε καλα;;

φοβαμαι. Αλλα μονο να περιμενω εχω!!!

ξερω τα πραγματα δεν ειναι καλα....

εχασα και τον μπεμπακο μου την 20η εβδομαδα κυησης πριν απο 4 μηνες και ολα γυριζουν στον κεφαλι μου παλι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα!  καινουρια στην ομαδα!Έβαλα 4 εμβρυα το Σάββατο  ( grade 2 όπως μου είπαν ) και περιμένω. ...κανένα ιδιαίτερο σύμπτωμα ,μόνο ένας  σφαχτης αριστερα εχτες και λίγο πρησμενη κοιλιά... Είναι η πρώτη φορά και δεν έχω καμία εμπειρία ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, teta2 είπε:

Καλημερα!  καινουρια στην ομαδα!Έβαλα 4 εμβρυα το Σάββατο  ( grade 2 όπως μου είπαν ) και περιμένω. ...κανένα ιδιαίτερο σύμπτωμα ,μόνο ένας  σφαχτης αριστερα εχτες και λίγο πρησμενη κοιλιά... Είναι η πρώτη φορά και δεν έχω καμία εμπειρία ...

Τέσσερα;Ποσο χρόνων είσαι αν επιτρέπεται;Δεν έχουν όλες οι γυναίκες συμπτώματα κ εκτός από αυτό σε μένα ξεκίνησαν την έκτη μέρα μετά την εμβρυομεταφορα.Καλη επιτυχία!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Zina21 είπε:

Τέσσερα;Ποσο χρόνων είσαι αν επιτρέπεται;Δεν έχουν όλες οι γυναίκες συμπτώματα κ εκτός από αυτό σε μένα ξεκίνησαν την έκτη μέρα μετά την εμβρυομεταφορα.Καλη επιτυχία!!!

είμαι 42. ο γιατρός επέμενε να βάλω 4 για περισσότερες  πιθανότητες. Το ξέρω ότι καμία φορά δεν υπάρχουν καθόλου  συμπτώματα αλλά απογοητευομαι λιγο. είμαι ακόμα στην 4η μέρα,  έχω πολύ αναμονή  ακόμα. .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!! Σου εύχομαι καλή επιτυχία...δεν είναι τίποτα σίγουρο..εγώ πονάω άλλοτε πολύ άλλοτε είναι απλή ενόχληση από την ημέρα της έμβρυο μεταφοράς...και δεν το θεωρώ καθόλου καλό αυτό. Έχω άλλες 5 μερες ακόμα μέχρι τη χοριακη.

Just now, teta2 είπε:

είμαι 42. ο γιατρός επέμενε να βάλω 4 για περισσότερες  πιθανότητες. Το ξέρω ότι καμία φορά δεν υπάρχουν καθόλου  συμπτώματα αλλά απογοητευομαι λιγο. είμαι ακόμα στην 4η μέρα,  έχω πολύ αναμονή  ακόμα. .

Καλησπέρα! Σου εύχομαι καλή επιτυχία! Δεν είναι τίποτα σίγουρο πραγματικά...εγώ έχω πόνους περιόδου είτε έντονους είτε απλές ενοχλήσεις από την ημέρα της έμβρυο μεταφοράς και δεν το θεωρώ καθόλου καλό... έχω 5 μερες μέχρι τη χοριακη..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fwt16 είπε:

Καλησπέρα!!! Σου εύχομαι καλή επιτυχία...δεν είναι τίποτα σίγουρο..εγώ πονάω άλλοτε πολύ άλλοτε είναι απλή ενόχληση από την ημέρα της έμβρυο μεταφοράς...και δεν το θεωρώ καθόλου καλό αυτό. Έχω άλλες 5 μερες ακόμα μέχρι τη χοριακη.

Καλησπέρα! Σου εύχομαι καλή επιτυχία! Δεν είναι τίποτα σίγουρο πραγματικά...εγώ έχω πόνους περιόδου είτε έντονους είτε απλές ενοχλήσεις από την ημέρα της έμβρυο μεταφοράς και δεν το θεωρώ καθόλου καλό... έχω 5 μερες μέχρι τη χοριακη..

καλησπέρα και σε ευχαριστώ! από ότι έχω διαβάσει  οι πονοι περιοδου γενικά έχουν δώσει θετικό  αποτέλεσμα. από την άλλη βεβαια και με καθόλου συμπτώματα βγήκε θετική χοριακη.  δεν ξέρω τι να πω....σε μια βδομάδα θα ξέρω. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, teta2 είπε:

καλησπέρα και σε ευχαριστώ! από ότι έχω διαβάσει  οι πονοι περιοδου γενικά έχουν δώσει θετικό  αποτέλεσμα. από την άλλη βεβαια και με καθόλου συμπτώματα βγήκε θετική χοριακη.  δεν ξέρω τι να πω....σε μια βδομάδα θα ξέρω. 

Θα δείξει...ποτέ δεν ξέρεις!!! Θετική σκέψη, υπομονή, δύσκολο το ξέρω αλλά δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fwt16 είπε:

Θα δείξει...ποτέ δεν ξέρεις!!! Θετική σκέψη, υπομονή, δύσκολο το ξέρω αλλά δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο!!

το ξέρω!  η ελπίδα πεθαίνει τελευταία! καλή επιτυχία και σε σένα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, teta2 είπε:

είμαι 42. ο γιατρός επέμενε να βάλω 4 για περισσότερες  πιθανότητες. Το ξέρω ότι καμία φορά δεν υπάρχουν καθόλου  συμπτώματα αλλά απογοητευομαι λιγο. είμαι ακόμα στην 4η μέρα,  έχω πολύ αναμονή  ακόμα. .

Ναι από μια ηλικία κ μετά μπορείς να βάλεις παραπάνω για να αυξηθούν οι πιθανότητες!Να μην αγχώνεσαι κ ψάχνεις για συμπτώματα,εγώ έχω κάνει τρεις φορές.Κ τις τρεις είχα ενοχλήσεις αλλά μόνο την τελευταία πήρα θετικό αποτέλεσμα.Αρα όλα είναι σχετικά...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Zina21 είπε:

Ναι από μια ηλικία κ μετά μπορείς να βάλεις παραπάνω για να αυξηθούν οι πιθανότητες!Να μην αγχώνεσαι κ ψάχνεις για συμπτώματα,εγώ έχω κάνει τρεις φορές.Κ τις τρεις είχα ενοχλήσεις αλλά μόνο την τελευταία πήρα θετικό αποτέλεσμα.Αρα όλα είναι σχετικά...

ναι έχεις δίκιο, μόνο η χοριακη δίνει την απάντηση,  αλλά είναι πολλές οι μέρες αναμονής και το μυαλό πηγαίνει όλο εκεί! ελπίζω σε μια εβδομάδα από τώρα να διαψευστω!!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, teta2 είπε:

Καλημερα!  καινουρια στην ομαδα!Έβαλα 4 εμβρυα το Σάββατο  ( grade 2 όπως μου είπαν ) και περιμένω. ...κανένα ιδιαίτερο σύμπτωμα ,μόνο ένας  σφαχτης αριστερα εχτες και λίγο πρησμενη κοιλιά... Είναι η πρώτη φορά και δεν έχω καμία εμπειρία ...

Ολα να πανε τελεια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...