Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Καλησπέρα σας. Είμαι νέα στο φόρουμ και παρακολουθώ τις συζητήσεις σας για να παίρνω λίγο κουράγιο. Είμαι στην 11η μέρα έμβρυομεταφοράς με 2 έμβρυα 3 ημερών από δωρεά ωαρίων λόγω ηλικίας (είμαι 43) κι έχω τρελαθεί από την αγωνία μου. Αυτή η αναμονή για την χοριακη με σκοτώνει. Εντωμεταξύ είμαι μόνη μου γιατί ο άντρας μου είναι στο ναυτικό και λείπει σε επαγγελματικό ταξίδι και δεν είμαι και στα καλύτερά μου. Προσπαθώ να διαβάσω σημάδια, εχει πρηστει το στηθος μου νιώθω κάποια τραβήγματα κάτω χαμηλά αραιά και πού εχω ζαλάδες στο άσχετο και υπνηλία αλλά όχι συνέχεια... λέω αύριο τη 12η μέρα να πάω να κάνω χοριακή ενώ ο γιατρός μου Μου είπε στις 14 ημέρες. Τι λέτε εσείς βοηθήστε με λίγο ψυχολογικά εκεί που είμαι μία χαρά κλαίω στο άσχετο... 

Just now, Taggeris είπε:

Καλησπέρα σας. Είμαι νέα στο φόρουμ και παρακολουθώ τις συζητήσεις σας για να παίρνω λίγο κουράγιο. Είμαι στην 11η μέρα έμβρυομεταφοράς με 2 έμβρυα 3 ημερών από δωρεά ωαρίων λόγω ηλικίας (είμαι 43) κι έχω τρελαθεί από την αγωνία μου. Αυτή η αναμονή για την χοριακη με σκοτώνει. Εντωμεταξύ είμαι μόνη μου γιατί ο άντρας μου είναι στο ναυτικό και λείπει σε επαγγελματικό ταξίδι και δεν είμαι και στα καλύτερά μου. Προσπαθώ να διαβάσω σημάδια, εχει πρηστει το στηθος μου νιώθω κάποια τραβήγματα κάτω χαμηλά αραιά και πού εχω ζαλάδες στο άσχετο και υπνηλία αλλά όχι συνέχεια... λέω αύριο τη 12η μέρα να πάω να κάνω χοριακή ενώ ο γιατρός μου Μου είπε στις 14 ημέρες. Τι λέτε εσείς βοηθήστε με λίγο ψυχολογικά εκεί που είμαι μία χαρά κλαίω στο άσχετο... 

Εντωμεταξύ σκέφτομαι ότι αν δεν είχε πάει καλά το πράγμα με την εξωσωματική δεν θα μου είχε έρθει περίοδος;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Taggeris είπε:

Καλησπέρα σας. Είμαι νέα στο φόρουμ και παρακολουθώ τις συζητήσεις σας για να παίρνω λίγο κουράγιο. Είμαι στην 11η μέρα έμβρυομεταφοράς με 2 έμβρυα 3 ημερών από δωρεά ωαρίων λόγω ηλικίας (είμαι 43) κι έχω τρελαθεί από την αγωνία μου. Αυτή η αναμονή για την χοριακη με σκοτώνει. Εντωμεταξύ είμαι μόνη μου γιατί ο άντρας μου είναι στο ναυτικό και λείπει σε επαγγελματικό ταξίδι και δεν είμαι και στα καλύτερά μου. Προσπαθώ να διαβάσω σημάδια, εχει πρηστει το στηθος μου νιώθω κάποια τραβήγματα κάτω χαμηλά αραιά και πού εχω ζαλάδες στο άσχετο και υπνηλία αλλά όχι συνέχεια... λέω αύριο τη 12η μέρα να πάω να κάνω χοριακή ενώ ο γιατρός μου Μου είπε στις 14 ημέρες. Τι λέτε εσείς βοηθήστε με λίγο ψυχολογικά εκεί που είμαι μία χαρά κλαίω στο άσχετο... 

Εντωμεταξύ σκέφτομαι ότι αν δεν είχε πάει καλά το πράγμα με την εξωσωματική δεν θα μου είχε έρθει περίοδος;

νομίζω ότι  αν δεν κόψεις  τα φάρμακα  δεν σου έρχεται περίοδος. ..πάντως αν πας τώρα (και ειναι θετικο) κάτι θα δείξει έστω και χαμηλό. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Taggeris είπε:

Καλησπέρα σας. Είμαι νέα στο φόρουμ και παρακολουθώ τις συζητήσεις σας για να παίρνω λίγο κουράγιο. Είμαι στην 11η μέρα έμβρυομεταφοράς με 2 έμβρυα 3 ημερών από δωρεά ωαρίων λόγω ηλικίας (είμαι 43) κι έχω τρελαθεί από την αγωνία μου. Αυτή η αναμονή για την χοριακη με σκοτώνει. Εντωμεταξύ είμαι μόνη μου γιατί ο άντρας μου είναι στο ναυτικό και λείπει σε επαγγελματικό ταξίδι και δεν είμαι και στα καλύτερά μου. Προσπαθώ να διαβάσω σημάδια, εχει πρηστει το στηθος μου νιώθω κάποια τραβήγματα κάτω χαμηλά αραιά και πού εχω ζαλάδες στο άσχετο και υπνηλία αλλά όχι συνέχεια... λέω αύριο τη 12η μέρα να πάω να κάνω χοριακή ενώ ο γιατρός μου Μου είπε στις 14 ημέρες. Τι λέτε εσείς βοηθήστε με λίγο ψυχολογικά εκεί που είμαι μία χαρά κλαίω στο άσχετο... 

Εντωμεταξύ σκέφτομαι ότι αν δεν είχε πάει καλά το πράγμα με την εξωσωματική δεν θα μου είχε έρθει περίοδος;

Με το καλο μια τριψηφια χοριακη ευχομαι. Κ εγω ειχα βαλει 2 3ης ημερας κ ο γιατρος μου μου ειπε ν κανω χοριακη την 12η μερα κ πραγματι ημουν εγκυος. Οποτε σίγουρα θα δειξει αυριο. Αν δεν σταματησεις τα φαρμακα δεν έρχεται περίοδος. Εγω προσωπικα ειχα πρησμενο στήθος κ πονακια που κ που χαμηλά κ σου λεω ήμουν έγκυος αλλα πολλα συμπτώματα ειναι κ απο τα φαρμακα που περνουμε.Κανε μια χοριακη αύριο κ να έχεις καλα αποτελέσματα! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, teta2 είπε:

νομίζω ότι  αν δεν κόψεις  τα φάρμακα  δεν σου έρχεται περίοδος. ..πάντως αν πας τώρα (και ειναι θετικο) κάτι θα δείξει έστω και χαμηλό. 

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου.... Είμαι πελαγωμενη και φοβάμαι πολύ

Just now, anna5190 είπε:

Με το καλο μια τριψηφια χοριακη ευχομαι. Κ εγω ειχα βαλει 2 3ης ημερας κ ο γιατρος μου μου ειπε ν κανω χοριακη την 12η μερα κ πραγματι ημουν εγκυος. Οποτε σίγουρα θα δειξει αυριο. Αν δεν σταματησεις τα φαρμακα δεν έρχεται περίοδος. Εγω προσωπικα ειχα πρησμενο στήθος κ πονακια που κ που χαμηλά κ σου λεω ήμουν έγκυος αλλα πολλα συμπτώματα ειναι κ απο τα φαρμακα που περνουμε.Κανε μια χοριακη αύριο κ να έχεις καλα αποτελέσματα! 

Σευχαριστω πολύ κορίτσι μου, τί χοριακη είχες την 12 η μέρα; Είχες κι εσύ δανεικά;

Link to comment
Share on other sites

On 9/7/2019 at 12:33 ΠΜ, Nevergiveup είπε:

Κοριτσιά σήμερα πήρα την τρίτη χοριακή:πρώτη 12η μέρα μετά απο την ΕΤ 293 μετά απο 2 μέρες 740 και σήμερα 3 μέρες μετά 3375.Μιλάω με το γιατρό μου λέει όλα καλά καο την άλλη Τετάρτη υπέρηχο.Και ξαφνικά το απόγευμα βλέπω κάφε υγρά λίγα μόνο στο σκούπισμα.Τρομοκρατήθηκα...ο γιατρός είπε είναι φυσιολογικό αλλά εγώ έχω τρελαθεί...εν τω μεταξύ σήμερα δε με πονάει τόσο και το στήθος....

Μπραβο κοριτσακι μου!!παει πολυ καλα!!!μην δινεις σημασια εχω κι εγω τιποτα δεν ειναι

Just now, Taggeris είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου.... Είμαι πελαγωμενη και φοβάμαι πολύ

Σευχαριστω πολύ κορίτσι μου, τί χοριακη είχες την 12 η μέρα; Είχες κι εσύ δανεικά;

Καλη επιτυχια σου ευχομαι να πας να κανεις χοριακη πουρνο πουρνο!!αν εισαι θα δειξει!!καλη επιτυχια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, ελπιδακι είπε:

Μπραβο κοριτσακι μου!!παει πολυ καλα!!!μην δινεις σημασια εχω κι εγω τιποτα δεν ειναι

Καλημερα!Μονο εκεινο το απογευμα ειχα...ισως απο κουραση...ολα καλα τωρα!Απλα σκεφτομαι οτι πια με αγχωνει το παραμικρο!Εσυ πως εισαι κοριτσαρα?Εκανες επαναληπτικη χοριακη?Υπερυχο ποτε εχεις?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nevergiveup είπε:

Καλημερα!Μονο εκεινο το απογευμα ειχα...ισως απο κουραση...ολα καλα τωρα!Απλα σκεφτομαι οτι πια με αγχωνει το παραμικρο!Εσυ πως εισαι κοριτσαρα?Εκανες επαναληπτικη χοριακη?Υπερυχο ποτε εχεις?

Δεν μου ειπε ποτε θα κάνω επαναληπτικη αυριο θα παω να με δει..εγω τι να πω που απο την παρασκευή εχω καφε αιμα και στο κατούρημα βγαζω καφε ξεραμενα κομματάκια κ αλλες φορες ειναι σαν τα κατακαθια του ελληνικου καφε(σας εφτιαξα πρωι πρωι)ξερω οτι ειναι η βασκλορ χρωματισμενη αλλα παλι φοβαμαι..ειχε καμια για τοσες μερες καφε?

Link to comment
Share on other sites

Just now, ελπιδακι είπε:

Δεν μου ειπε ποτε θα κάνω επαναληπτικη αυριο θα παω να με δει..εγω τι να πω που απο την παρασκευή εχω καφε αιμα και στο κατούρημα βγαζω καφε ξεραμενα κομματάκια κ αλλες φορες ειναι σαν τα κατακαθια του ελληνικου καφε(σας εφτιαξα πρωι πρωι)ξερω οτι ειναι η βασκλορ χρωματισμενη αλλα παλι φοβαμαι..ειχε καμια για τοσες μερες καφε?

Εμενα ειναι των τριων χοριακων ανα 3 μερες για να βλεπει τον διπλασσιασμο!Αλλο αγχος απο εκει!Εμενα ραντεβου μου εκλεισε Τεταρτη ρε κοριτσια που θα ειμαι θεωρητικα 7η εβδομαδα.Ελπιζα και εγω να με εβλεπε νωριτερα αλλα λεει δεν υπαρχει λογος!Τεσπα!Ολο αγχος παντως!

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, ελπιδακι είπε:

Μπραβο κοριτσακι μου!!παει πολυ καλα!!!μην δινεις σημασια εχω κι εγω τιποτα δεν ειναι

Καλη επιτυχια σου ευχομαι να πας να κανεις χοριακη πουρνο πουρνο!!αν εισαι θα δειξει!!καλη επιτυχια

Καλημέρα. Έκανα χοριακη και είμαι εν αναμονή των αποτελεσμάτων. Έχω πεθάνει από την αγωνία μου....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Nevergiveup είπε:

Εμενα ειναι των τριων χοριακων ανα 3 μερες για να βλεπει τον διπλασσιασμο!Αλλο αγχος απο εκει!Εμενα ραντεβου μου εκλεισε Τεταρτη ρε κοριτσια που θα ειμαι θεωρητικα 7η εβδομαδα.Ελπιζα και εγω να με εβλεπε νωριτερα αλλα λεει δεν υπαρχει λογος!Τεσπα!Ολο αγχος παντως!

Αφου πανε ολα καλα μην ανυσηχεις..ο καθε γιατρος κρινει διαφορετικα,τι να πω εμενα δεν θα μου πει να κανω επαναληπτικη χοριακη?λογικα θα μου πει,εχω κι εγω αγωνια να δω αν ανεβαινει

Just now, Taggeris είπε:

Κορίτσια την πήρα την χοριακή κι έδειξε 42,15.... Είναι καλή;;;

Ειναι θετικη συγχαρητηρια!!που την εκανες ρε θηριο και βγηκε τοσο γρηγορα?

Just now, teta2 είπε:

Καλημέρα! 5 η μέρα  μετά την εμβρυομεταφορα και έχει αρχίσει να πονάει λίγο το στηθος μου.  Καλό ή κακό;:confused:

Καλο ειναι!ειναι και απο τα φαρμακα να ξερεις.αλλες δεν νοιωθουν τιποτα και ειναι και αλλες που τα εχουν ολα κ παλι ειναι,και το αντιθετο...τωρα θα ψαχνεις το παραμικρο οπ ς ολες μας φυσικα,απλα μην αγχωνεσαι..ειναι η πρωτη σου φορα?που την εκανες?

Link to comment
Share on other sites

Just now, ελπιδακι είπε:

Αφου πανε ολα καλα μην ανυσηχεις..ο καθε γιατρος κρινει διαφορετικα,τι να πω εμενα δεν θα μου πει να κανω επαναληπτικη χοριακη?λογικα θα μου πει,εχω κι εγω αγωνια να δω αν ανεβαινει

Oλα θα ειναι σουπερ!Θα δεις!Τι φαρμακα παιρνεις ακομα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...