Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

7 ώρες πρίν, ελπιδακι είπε:

Δεν περνανε οι ρημαδες οι μερες..με το καλο κοπελα μου να πανε ολα καλα!!καθεσαι.μεσα στο.σπιτι η πας και καμια βολτα

Παω στη δουλεια κανονικα!! Να βγαινεις αν νομιζει οτι σου κανει καλο! Δεν επιβαρυνει σε τιποτα. Οτι ειναι να γινει θα γινει.... τις πρωτες 2-3 μερες απο την εμβρυομεταφορα. Απλα εμεις το μαθαινουμε 10 μερες μετα!!!!

εχω πολυ αγωνια!!!!!

ποτε θα πας για χοριακη;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Angel2019 είπε:

Παω στη δουλεια κανονικα!! Να βγαινεις αν νομιζει οτι σου κανει καλο! Δεν επιβαρυνει σε τιποτα. Οτι ειναι να γινει θα γινει.... τις πρωτες 2-3 μερες απο την εμβρυομεταφορα. Απλα εμεις το μαθαινουμε 10 μερες μετα!!!!

εχω πολυ αγωνια!!!!!

ποτε θα πας για χοριακη;;

Την τριτη που μας ερχεται..ποιες δεκα καλε εμενα μου ειπαν 15 μερες ..ειναι πολλες?βλαστοκυστες 5ημερων μου βαλανε εσενα?βγαινω παω μεχρι σουπερ μαρκετ λιγο περατημα χαλαρα..αυτο τον καιρο δεν δουλευω κ εχω σκυλοβαρεθει

On 24/6/2019 at 2:19 ΜΜ, Nevergiveup είπε:

Καλημέρα κορίτσια και απο εμένα!Νέα στην παρέα σας.Μετά απο 2.5 χρόνια προσπαθειών,πολλών εξετάσεων που όλες βγήκαν καθαρές μπήκαμε στη διαδικασία σερματεγχύσεων που δεν είχαν το επιθυμητό αποτέλεσμα.Με διάγνωση "ανεξήγητη υπογονιμότητα" λοιπόν την Τετάρτη κάναμε Εμβρυομεταφορά 2 κατεψυγμένων εμβρύων,8 κυττάρων,3 ημερών.Στην αναμονή λοιπόν της χοριακής ψάχνω τρόπους να ηρεμήσω και να μην πιστεύω πως κάθε τραβηγματάκι που νιώθω είναι ένα μήνυμα ότι κάτι δεν πάει καλά..

Κοριτσι μου πως πηγαν τα πραγματα εκανες χοριακη?

Link to comment
Share on other sites

Just now, ελπιδακι είπε:

Κοριτσι μου πως πηγαν τα πραγματα εκανες χοριακη?

Καλημερα!Εκανα την Δευτερα,12η μερα απο την Εμβρυομεταφορα και ηταν 300!Σημερα ηταν η επαναληπτικη και φτασαμε 730!Δευτερα τελευταια μετρηση και μετα υπερηχο!Ευτυχως ολα φαινεται να πηγαινουν καλα!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , ελπιδακι είπε:

Την τριτη που μας ερχεται..ποιες δεκα καλε εμενα μου ειπαν 15 μερες ..ειναι πολλες?βλαστοκυστες 5ημερων μου βαλανε εσενα?

Και εγω 1 βλαστοκυστη 5 ημερων εβαλα. Μου ειπαν στις 12 μερες αλλα θα παω στις 10! Τη Δευτερα δηλαδη!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nevergiveup είπε:

Καλημερα!Εκανα την Δευτερα,12η μερα απο την Εμβρυομεταφορα και ηταν 300!Σημερα ηταν η επαναληπτικη και φτασαμε 730!Δευτερα τελευταια μετρηση και μετα υπερηχο!Ευτυχως ολα φαινεται να πηγαινουν καλα!

Μπραβο συγχαρητηρια κοριτσαρα μου !!!πολυ χαρηκα αντε να.περνουμε κι εμεις σειρα!!τι συμπτωματα ειχες πριν την χοριακη?

Just now, Angel2019 είπε:

Και εγω 1 βλαστοκυστη 5 ημερων εβαλα. Μου ειπαν στις 12 μερες αλλα θα παω στις 10! Τη Δευτερα δηλαδη!

Πωπω η αγωνια εχει φτασει στα φουλ.καλα αποτελεσματα σου ευχομαι εσυ πως εισαι σημερα πως νοιωθεις?εγω νοιωθω σαν ζαλισμενο κοτοπουλο απτην βασκλορ.νοιωθω οτι ξεπρηστηκα γενικα..δεν ποναει η κοιλια μου καθολου και το στηθος δεν ειναι πρησμενο αλλα οταν το ακουμπαω ποναει..που εκανες εξωσωματικη αν επιτρεπεται?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ελπιδακι είπε:

Μπραβο συγχαρητηρια κοριτσαρα μου !!!πολυ χαρηκα αντε να.περνουμε κι εμεις σειρα!!τι συμπτωματα ειχες πριν την χοριακη?

Είχα πονάκια σαν περιόδου,πρησμένο στήθος που πονούσε και πολλά υγρά!Αλλά κοριτσάρα μου παίρνουμε τόσα φάρμακα μετά την ΕΤ που δεν έχει νόημα να ψάχνεις για συμπτώματα!Πολύ αισιοδοξία και όλα θα γίνουν!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ελπιδακι είπε:

Μπραβο συγχαρητηρια κοριτσαρα μου !!!πολυ χαρηκα αντε να.περνουμε κι εμεις σειρα!!τι συμπτωματα ειχες πριν την χοριακη?

Πωπω η αγωνια εχει φτασει στα φουλ.καλα αποτελεσματα σου ευχομαι εσυ πως εισαι σημερα πως νοιωθεις?εγω νοιωθω σαν ζαλισμενο κοτοπουλο απτην βασκλορ.νοιωθω οτι ξεπρηστηκα γενικα..δεν ποναει η κοιλια μου καθολου και το στηθος δεν ειναι πρησμενο αλλα οταν το ακουμπαω ποναει..που εκανες εξωσωματικη αν επιτρεπεται?

Εβαλα κατεψυγμενο εμβρυακι οποτε δεν πηρα πολλλλλλαααααα φαρμακα αυτη τη φορα. Την προηγουμενη φορα που εβαλα φρεσκο ημουν οπως τα λες. Με πρισμενο και επωδυνο στηθος. Τωρα τιποτα!!!! Και δεν ξερω αν πρεπει να αγχωθω!!!!

δυστυχως το πρωτο εμβρυακι μας που ηταν και καλυτερο ποιοτικα απο το κατεψυγμενο το χασαμε στις 20 εβδομαδες κυησης μετα απο μικροβιο που πηρα απο αμνιοπαρακεντηση. 

Αστα....

ελπιζω να παει καλα και αυτο το εμβρυο και να πιασει! Θα ξερουμε τη Δευτερα!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nevergiveup είπε:

Είχα πονάκια σαν περιόδου,πρησμένο στήθος που πονούσε και πολλά υγρά!Αλλά κοριτσάρα μου παίρνουμε τόσα φάρμακα μετά την ΕΤ που δεν έχει νόημα να ψάχνεις για συμπτώματα!Πολύ αισιοδοξία και όλα θα γίνουν!

Μακαρι ..ολο λεω να μην ρινω σημασια κ ολο τρωγομαι.

Just now, Angel2019 είπε:

Εβαλα κατεψυγμενο εμβρυακι οποτε δεν πηρα πολλλλλλαααααα φαρμακα αυτη τη φορα. Την προηγουμενη φορα που εβαλα φρεσκο ημουν οπως τα λες. Με πρισμενο και επωδυνο στηθος. Τωρα τιποτα!!!! Και δεν ξερω αν πρεπει να αγχωθω!!!!

δυστυχως το πρωτο εμβρυακι μας που ηταν και καλυτερο ποιοτικα απο το κατεψυγμενο το χασαμε στις 20 εβδομαδες κυησης μετα απο μικροβιο που πηρα απο αμνιοπαρακεντηση. 

Αστα....

ελπιζω να παει καλα και αυτο το εμβρυο και να πιασει! Θα ξερουμε τη Δευτερα!!

Τραγικο επρεπε να τους εκανες μυνηση τι να πω..λυπαμαι πολυ για την απωλεια σου..και αυτη τη φορα το εχεις πιασει κ ολα θα πανε καλα !!ο θεουλης θα σου το δωσει

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angel2019 είπε:

Εβαλα κατεψυγμενο εμβρυακι οποτε δεν πηρα πολλλλλλαααααα φαρμακα αυτη τη φορα. Την προηγουμενη φορα που εβαλα φρεσκο ημουν οπως τα λες. Με πρισμενο και επωδυνο στηθος. Τωρα τιποτα!!!! Και δεν ξερω αν πρεπει να αγχωθω!!!!

δυστυχως το πρωτο εμβρυακι μας που ηταν και καλυτερο ποιοτικα απο το κατεψυγμενο το χασαμε στις 20 εβδομαδες κυησης μετα απο μικροβιο που πηρα απο αμνιοπαρακεντηση. 

Αστα....

ελπιζω να παει καλα και αυτο το εμβρυο και να πιασει! Θα ξερουμε τη Δευτερα!!

Κατεψυγμενο εβαλα και εγω!Στην ωοληψια ειχα κανει πολλα αυγουλακια(και με δοση μονο 175)και ο γιατρος δε το ρισκαρε!Μου τα εβαλε στον επομενο κυκλο!Ολα να σου πανε σουπερ!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα!Θα ήθελα την βοήθειά σας:Εάν ξέρει κάποια μετά από πόσες μέρες περίπου από την διακοπή των φαρμάκων από αποτυχημένη εμβρυομεταφορά έρχεται περίοδος;τα έχω κόψει ήδη 5μέρες κ ακόμη τπτ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, bily είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!Θα ήθελα την βοήθειά σας:Εάν ξέρει κάποια μετά από πόσες μέρες περίπου από την διακοπή των φαρμάκων από αποτυχημένη εμβρυομεταφορά έρχεται περίοδος;τα έχω κόψει ήδη 5μέρες κ ακόμη τπτ..

Καλησπέρα!Εμενα κ στις δυο αποτυχημένες που είχα μου ήρθε περίπου επτά ημέρες μετά...Μην αγχώνεσαι θα σου έρθει!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, bily είπε:

 

 

Κοριτσια σημερα ειναι η ενδεκατη μερα και μολις πηγα τουαλετα μου ετρεξαν λιγα καφε υγρα .θα τρελαθω ειμαι ετοιμη να με πιασει κριση πανικου .τι να κανω να παρω τον γιατρο?την τριτη πρεπει να κανω χοριακη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια κ απο εμένα .ηθελα να σας γράψω την δίκη μου ιστορία !!μετα απο 3 χρονια άκαρπων προσπαθειών (με δυο σπερματέγχυσεις μέσα ) στις αρχές του χρόνου αποφάσισα να μπω στην διαδικασία εξωσωματικής λόγω ανεξήγητης υπογονιμότητας .ειμαι απο επαρχία κ επισκέφτηκα έναν γιατρό στην Αθήνα στις 02.01 ,είδε τον φάκελο μου κ μου είπε να κάνουμε μια προσπάθεια ήπιας μορφής ενέσεων(1800 μονάδες ) .στις 22/01 ξεκίνησα τις ενέσεις ...έκανα 8 ωάρια απο τα οποία 4 ήταν πολύ καλά ,έβαλα τα δυο 5 ημερών  κ τα αλλα δυο κατάψυξη .η εβδομάδα μετα την εμβρυομεταφορα ήταν  η χειρότερη στην ζωή μου ,έψαχνα απεγνωσμένα συμπτώματα ,ειμουνα κάθε ημέρα με ένα θερμόμετρο στο χέρι για να δω αν εχω δέκατα ..τέσσερις ημέρες πριν την χωριακη με πιάνουν έντονοι πόνοι περιόδου κ βάζω κάτι κλάματα απο την απογοήτευση οτι αυτό ήταν ..την επόμενη ημέρα ξυπνάω κ λέω θα κάνω τεστ να βγει αρνητικό να ηρεμήσω (παρότι που ο γιατρός ήταν κάθετος να μην κάνω ,παρά μονο χωριακη την ημέρα που έπρεπε )..και τι να δω θετικοοοοο,τρελάθηκα έκανα αλλα δυο τα ίδια ..μετα απο δυο ημέρες κάνω χωριακη 150 ,μου λέει ο γιατρός ειναι χωριακη δίδυμων αυτή !!!σημερα 6 μήνες μετα ειμαι με δίδυμη κύηση ..σας τα έγραψα ολα αυτά γιατι πραγματικα νιώθω την αγωνία σας κ παρότι ειμαι 6 μηνών σας διαβαζω κάθε ημέρα ..ευχομαι σε όλες σας να πραγματοποιηθεί το ονειρο σας!!!

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...