Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Anna-Vangelis είπε:

Για Αθήνα δυστυχώς δεν ξέρω κάτι. 

Στο Embryolab είμαι. 

Καλημέρα σας!!! :)

Καλημερα καρντασινα μου!!εγω την εκανα στο ιακεντρο με τον γιατρο μου!η αληθεια ειναι οτι δεν ψαξαμε καθολου πληροφοριες για αλλο κεντρο..εκανα πρωτη φορα με βλαστοκυστες5 ημερων βραχυ πρωτοκολλο και εχθες εκανα τεστ κ βγηκε θετικο!!!την δευτερα θα παω για χοριακη και την αλλη πεμπτη να με δει ο γιατρος..ειναι η πρωτη σου φορα?

11 ώρες πρίν, Zina21 είπε:

Δεν θα αφήσω το καλοκαίρι να περάσει.Παω αυτό το μήνα για την επόμενη εμβρυομεταφορα απλά επειδή θέλουμε να βάλουμε δυο θα πάρουμε κ του φυσικού κύκλου ελπίζοντας να είναι καλό!!!

Μπραβο κοριτσι μου  το κεφαλι ψηλα και συνεχιζουμε!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

7 ώρες πρίν, bily είπε:

Τέλεια!!!Περιμένουμε νέα σου λοιπόν!!

Κορίτσια πάντως εγώ είμαι λίγο προβληματισμένη..Νιώθω πως ο γιατρός μου δεν μου τα λέει πολύ καλά..Δεν ξέρω..Σκέφτομαι να πάω από βδομάδα να πάρω μία δεύτεργ γνώμη..Θέλω οποια είναι ικανοποιημένη από το δικό της αν μπορεί να μου προτείνει..

Καλημέρα!Εγω είμαι Αθήνα κ έχω τον κ. Αθανασίου,πραγματικά έχω μείνει παρά πολύ ευχαριστημένη κ από τις μαίες του κ από τις εμβρυολόγους του γιατί είναι σε δικό του κέντρο.Ασχετα με το ότι ήταν βιοχημική εμένα  έμεινα έγκυος άρα δεν ευθύνεται ο γιατρός,κάτι με το εμβρυακι δεν πήγε καλά κ το απέβαλε ο οργανισμός...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ελπιδακι said:

Καλημερα καρντασινα μου!!εγω την εκανα στο ιακεντρο με τον γιατρο μου!η αληθεια ειναι οτι δεν ψαξαμε καθολου πληροφοριες για αλλο κεντρο..εκανα πρωτη φορα με βλαστοκυστες5 ημερων βραχυ πρωτοκολλο και εχθες εκανα τεστ κ βγηκε θετικο!!!την δευτερα θα παω για χοριακη και την αλλη πεμπτη να με δει ο γιατρος..ειναι η πρωτη σου φορα?

 

Συγχαρητήρια! :)

Κι εμένα η πρώτη μου προσπάθεια είναι με βλαστοκύστη επίσης. Ένα έμβρυο έβαλα και είμαι στην 6η εβδομάδα! Εσύ δυο βλαστοκύστες έβαλες; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna-Vangelis είπε:

Συγχαρητήρια! :)

Κι εμένα η πρώτη μου προσπάθεια είναι με βλαστοκύστη επίσης. Ένα έμβρυο έβαλα και είμαι στην 6η εβδομάδα! Εσύ δυο βλαστοκύστες έβαλες; 

Ναι εβαλα δυο και αλλες δυο καταψυξη!!καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη να εχεις κοριτσι μου!!με εχει φαει η αγωνια μεχρι την δευτερα που θα καμω την χοριακη.ενω ο γιατρος μου μου ειπε πως δεν υπαρχει περιπτωση να εδειξε λαθος το τεστ..δεν το πιστευω ακομη οτι ειμαι εγκυος!!μετα απο απο 7 χρονια ακαρπων προσπαθειων και δυο χειρουργια για σαλπιγγες..το θετικο μου φαινεται ψεμα !!!σημερα συνεχιζουν πολυ λιγα ελαχιστα καφε στο σερβιετακι..εσυ εκανες κατευθειαν χοριακη?

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! Και εσύ να έχεις μια εύκολη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη! :wub:

'Εκανα τη χοριακή την 8η μέρα από την εμβρυομεταφορά! Με το καλό σου εύχομαι :) Να μας ενημερώσεις! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Anna-Vangelis είπε:

Ευχαριστώ πολύ! Και εσύ να έχεις μια εύκολη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη! :wub:

'Εκανα τη χοριακή την 8η μέρα από την εμβρυομεταφορά! Με το καλό σου εύχομαι :) Να μας ενημερώσεις! 

Εννοειται θα σας ενημερωσω!!εσυ ειχες καθολου αιμα ενοιωθες κατι?σορυ σε εχω ζαλισει..ελπιζω να με καταλαβαινεις..

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Anna-Vangelis είπε:

Ευχαριστώ πολύ! Και εσύ να έχεις μια εύκολη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη! :wub:

'Εκανα τη χοριακή την 8η μέρα από την εμβρυομεταφορά! Με το καλό σου εύχομαι :) Να μας ενημερώσεις! 

Κοριτσια βοήθεια! Εκανα και εγω εμβρυομεταφορα με εμβρυακι 5ης ημερας κατεψυγμενο. Πηρα μονο χαπια απο το στομα και προγεστερονη. Επειδη δεν κρατηθηκα μεχρι τη Δευτερα για να κανω χοριακη και επειδη τελικα δεν ενιωθα τιποτα απο συμπτωματα πηγα την 7η ημερα απο την εμβρυομεταφορα (δηλ την 25η ημερα του κυκλου) και εκανα χοριακη. Βγήκε 9. Την επομενη μερα ειχα καφε στο εσωρουχο και πονους περιοδου. Τωρα περιμενω ξανα τη Δευτερα για να κανω!

το 9 δεν είναι πολυ χαμηλο;;; Εχω πεθανει απο τη στεναχωρια!!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angel2019 είπε:

Κοριτσια βοήθεια! Εκανα και εγω εμβρυομεταφορα με εμβρυακι 5ης ημερας κατεψυγμενο. Πηρα μονο χαπια απο το στομα και προγεστερονη. Επειδη δεν κρατηθηκα μεχρι τη Δευτερα για να κανω χοριακη και επειδη τελικα δεν ενιωθα τιποτα απο συμπτωματα πηγα την 7η ημερα απο την εμβρυομεταφορα (δηλ την 25η ημερα του κυκλου) και εκανα χοριακη. Βγήκε 9. Την επομενη μερα ειχα καφε στο εσωρουχο και πονους περιοδου. Τωρα περιμενω ξανα τη Δευτερα για να κανω!

το 9 δεν είναι πολυ χαμηλο;;; Εχω πεθανει απο τη στεναχωρια!!!!

Αν η χοριακη ειναι πανω απο 5 μοναδες ειναι θετικο!!το 9 ειναι χαμηλο αλλα θετικο και πιστευω πως εκανες νωρις την χοριακη..επανελαβε την δευτερα και σιγουρα θα ειναι πιο ανεβασμενη!!παρε τον γιατρο σου και πες του πως εκανες μια ζαβολια και εκανες χοριακη πιο νωρις..να δουμε τι θα σου πει..εγω εκανα τεστ φαρμακειου 11η μερα και βγηκαν και τα δυο θετικα ..εκανα ενα εχθες κι ενα σημερα..και εχω αρκετα καφε αιμα και πονους περιοδου..ο γιατρος μου με καθυσηχασε και μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικο αυτο που συμβαινει!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Zina21 είπε:

Καλημέρα!Εγω είμαι Αθήνα κ έχω τον κ. Αθανασίου,πραγματικά έχω μείνει παρά πολύ ευχαριστημένη κ από τις μαίες του κ από τις εμβρυολόγους του γιατί είναι σε δικό του κέντρο.Ασχετα με το ότι ήταν βιοχημική εμένα  έμεινα έγκυος άρα δεν ευθύνεται ο γιατρός,κάτι με το εμβρυακι δεν πήγε καλά κ το απέβαλε ο οργανισμός...

Καλησπέρα!!Ευχαριστώ για τις πληροφορίες..Δευτέρα πρωί θα πάρω κ εκεί ένα τηλ να πάρω ακόμη μία γνώμη γτ κάτι δεν μου αρέσει στον δικό μου..

Link to comment
Share on other sites

Just now, bily είπε:

Καλησπέρα!!Ευχαριστώ για τις πληροφορίες..Δευτέρα πρωί θα πάρω κ εκεί ένα τηλ να πάρω ακόμη μία γνώμη γτ κάτι δεν μου αρέσει στον δικό μου..

Να πάρεις για να μην χάσεις τελείως τους καλοκαιρινούς μήνες.Μπορεις να τους εκμεταλλευτείς με τις εξετάσεις που θα σας πει να κάνετε θρομβοφιλια,καρυοτυπος,κυστική ίνωση κ σίγουρα υστεροσκοπηση αν δεν έχεις κάνει.Για να είναι σίγουρος ότι η μήτρα σου είναι καθαρή.Α!Κ σε περίπτωση που θέλεις να περάσεις επιτροπή για ενέσεις οι μαίες του αναλαμβάνουν να σου φτιάξουν το φάκελο!Δεν θα ταλαιπωρηθείς καθόλου...

1 hour ago, Angel2019 είπε:

Κοριτσια βοήθεια! Εκανα και εγω εμβρυομεταφορα με εμβρυακι 5ης ημερας κατεψυγμενο. Πηρα μονο χαπια απο το στομα και προγεστερονη. Επειδη δεν κρατηθηκα μεχρι τη Δευτερα για να κανω χοριακη και επειδη τελικα δεν ενιωθα τιποτα απο συμπτωματα πηγα την 7η ημερα απο την εμβρυομεταφορα (δηλ την 25η ημερα του κυκλου) και εκανα χοριακη. Βγήκε 9. Την επομενη μερα ειχα καφε στο εσωρουχο και πονους περιοδου. Τωρα περιμενω ξανα τη Δευτερα για να κανω!

το 9 δεν είναι πολυ χαμηλο;;; Εχω πεθανει απο τη στεναχωρια!!!!

Λογικά την έκανες λίγο νωρίς.Σημασια έχει ότι είναι θετικό άρα μην σκέφτεσαι αρνητικά.Εχεις ακόμη δυο μέρες μπροστά σου για να πάρεις ένα πιο ανεβασμένο νούμερο στη χοριακη.Το καφέ κ οι πόνοι είναι ένδειξη εμφυτευσης συνήθως!!Αρα κ αυτό θετικό είναι!Να μην στεναχωριέσαι κ να είσαι αισιόδοξη!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 hours ago, ελπιδακι said:

Εννοειται θα σας ενημερωσω!!εσυ ειχες καθολου αιμα ενοιωθες κατι?σορυ σε εχω ζαλισει..ελπιζω να με καταλαβαινεις..

Όχι, αίμα δεν είχα και ούτε κάποιο σύμπτωμα γενικά. Πονούσε που και που το ένα στήθος μου και αυτό ήταν όλο. Το μόνο που είχα σταθερά, ήταν δέκατα. Και αυτό το κατάλαβα επειδή ζεσταινόμουν πολύ και έτυχε να βάλω θερμόμετρο. 

1 hour ago, Angel2019 said:

Κοριτσια βοήθεια! Εκανα και εγω εμβρυομεταφορα με εμβρυακι 5ης ημερας κατεψυγμενο. Πηρα μονο χαπια απο το στομα και προγεστερονη. Επειδη δεν κρατηθηκα μεχρι τη Δευτερα για να κανω χοριακη και επειδη τελικα δεν ενιωθα τιποτα απο συμπτωματα πηγα την 7η ημερα απο την εμβρυομεταφορα (δηλ την 25η ημερα του κυκλου) και εκανα χοριακη. Βγήκε 9. Την επομενη μερα ειχα καφε στο εσωρουχο και πονους περιοδου. Τωρα περιμενω ξανα τη Δευτερα για να κανω!

το 9 δεν είναι πολυ χαμηλο;;; Εχω πεθανει απο τη στεναχωρια!!!!

Δεν ξέρω δυστυχώς, είναι η πρώτη μου προσπάθεια οπότε βαδίζω κι εγώ στα άγνωστα... 

 

Καλή επιτυχία κορίτσια μου! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Πρώτη φορά συμμετέχω σε τέτοια συζήτηση...πρώτη εξωσωματικη, απρόσμενες αναποδιες...τι να πω... έμβρυο μεταφορά με μια βλαστοκυστη καθόλου καλή...από την πρώτη μέρα έντονοι πόνοι περιόδου...τώρα είμαι στην 5η μέρα και έχω πιο ήπιους πόνους...χοριακη είναι να γίνει το Σάββατο 13/7...δεν πιστεύω ότι θα χρειαστεί..δλδ θεωρώ ότι θα αδιαθετησω και πιο νωρίς...απλά ψάχνω να βρω μια ελπίδα...σας ευχαριστώ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fwt16 είπε:

Καλησπέρα σας! Πρώτη φορά συμμετέχω σε τέτοια συζήτηση...πρώτη εξωσωματικη, απρόσμενες αναποδιες...τι να πω... έμβρυο μεταφορά με μια βλαστοκυστη καθόλου καλή...από την πρώτη μέρα έντονοι πόνοι περιόδου...τώρα είμαι στην 5η μέρα και έχω πιο ήπιους πόνους...χοριακη είναι να γίνει το Σάββατο 13/7...δεν πιστεύω ότι θα χρειαστεί..δλδ θεωρώ ότι θα αδιαθετησω και πιο νωρίς...απλά ψάχνω να βρω μια ελπίδα...σας ευχαριστώ...

Η αναμονη ειναι το πιο δυσκολο κομματι να περιμενεις τη μεγαλη μερα της χοριακης και απο πανω να ψαχνεις και συμπτωματα..ευχομαι ολα να σου πανε καλα!!δεν θα σου πω μην αγχωνεσαι κ μην ψαχνεις συμπτωματα γιατι ολες το ιδιο κανουμε!το μονο που θα σου πω ειναι να κανεις υπομονη κοριτσι μου...εγω περιμενω να ξημερωσει η δευτερα για να κανω την χοριακη κ να σιγουρευτω οτι ειμαι εγκυος..εμενα το στηθος μου ισα ου με ενοχλει..εχω ξεπρηστει ολοκληρη κ εχω λιγα καφε υγρα και σημερα..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ελπιδακι είπε:

Η αναμονη ειναι το πιο δυσκολο κομματι να περιμενεις τη μεγαλη μερα της χοριακης και να ψαχνεις και συμπτωματα..ευχομαι ολα να σου πανε καλα!!δεν θα σου πω μην αγχωνεσαι κ μην ψαχνεις συμπτωματα γιατι ολες το ιδιο κανουμε!το μονο που θα σου πω ειναι να κανεις υπομονη κοριτσι μου...εγω περιμενω να ξημερωσει η δευτερα για να κανω την χοριακη κ να σιγουρευτω οτι ειμαι εγκυος..εμενα το στηθος μου ισα ου με ενοχλει..εχω ξεπρηστει ολοκληρη κ εχω λιγα καφε υγρα και σημερα..

Σ' ευχαριστώ πολύ... ευχομαι καλά αποτελέσματα μέσα από την καρδιά μου!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...