Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 19 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

      Καλησπέρα!

      Σήμερα εκανα τον 2ο υπέρηχο 10η μερα του κυκλου και 9η μέρα διεγερσης και απο εκει που επαιρνα γκοναλ 250 και cetrotide απο την 6η μέρα διεγερσης, από σημερα μου είπε να αυξήσω γκοναλ στις 300 και Τετάρτη θα ξανακάνω υπέρηχο. Γύρω στα 10 ωάρια τα οποία ομως πρεπει να μεγαλώσουν κ άλλο... Οιστραδιόλη στα 1528. Σάββατο με βλεπει για ωοληψία.

      Και ερωτώ εγώ: υπαρχει ξαφνικα κίνδυνος για υπερδιέγερση και με αυτόν τον αριθμό αυγών; Ή θα βλέπαμε κατι ήδη στον υπέρηχο; Δεν ξερω γιατι μου έχει καρφωθεί ο φοβος.. ισως απο αυτα που διαβάζω.. δεν έχω πολυκυστικές, γενικα η διεγερση παει καλά.. μονο βαρος χαμηλα και ενοχληση σαν να ειμαι στη μερα της ωορρηξιας ..στην ούρηση το ίδιο, σαν να ειμαι στη μερα της ωορρηξιας που υπαρχει μια δυσκολία, σαν κατακρατηση... Δεν πίνω βεβαια και πολυ νερο...

      Καλημέρα. Θα έλεγα να προσπαθήσεις να ηρεμήσεις, δεν θα συμβεί τίποτα κακό θα δεις 😊 Αυτό που περιγράφεις μοιάζει πολύ με τη δική μου τελευταία διέγερση, έπαιρνα συνολικά 225 μονάδες ημερισίως και κάπου στον 2ο υπέρηχο δεν ενθουσιάστηκα με τις μετρήσεις και πρότεινα μόνη μου να ανεβάσουμε λίγο τη δόση. Είχα κάνει άλλες 2 διεγέρσεις και τα χιλιοστά των ωοθυλακίων όπως και η οιστραδιόλη δεν ήταν στα ίδια επίπεδα και είχα ανησυχήσει. Ο γιατρός μου συμφώνησε. Τελικά πήγαν όλα καλά, πήραμε 12 ωάρια, ανάμεσά τους βρέθηκαν τα πιο πολλά ώριμα σε σχέση με τις προηγούμενες διεγέρσεις, και δεν έπαθα υπερδιέγερση. Όλα θα πάνε καλά 🤗

      πρίν από 2 λεπτά , Soho24 είπε:

      Καλημέρα. Θα έλεγα να προσπαθήσεις να ηρεμήσεις, δεν θα συμβεί τίποτα κακό θα δεις 😊 Αυτό που περιγράφεις μοιάζει πολύ με τη δική μου τελευταία διέγερση, έπαιρνα συνολικά 225 μονάδες ημερισίως και κάπου στον 2ο υπέρηχο δεν ενθουσιάστηκα με τις μετρήσεις και πρότεινα μόνη μου να ανεβάσουμε λίγο τη δόση. Είχα κάνει άλλες 2 διεγέρσεις και τα χιλιοστά των ωοθυλακίων όπως και η οιστραδιόλη δεν ήταν στα ίδια επίπεδα και είχα ανησυχήσει. Ο γιατρός μου συμφώνησε. Τελικά πήγαν όλα καλά, πήραμε 12 ωάρια, ανάμεσά τους βρέθηκαν τα πιο πολλά ώριμα σε σχέση με τις προηγούμενες διεγέρσεις, και δεν έπαθα υπερδιέγερση. Όλα θα πάνε καλά 🤗

      Και να προσθέσω ότι το σύνηθες είναι οι 300 μονάδες ημερισίως, τουλάχιστον από αυτά που ακούω και διαβάζω τα τελευταία χρόνια. Μην ανησυχείς με την αύξηση της δόσης, θα δώσετε μια ώθηση στα ωοθυλάκια μέχρι την ωοληψία. Εύχομαι πολύ καλή επιτυχία.

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, teta2 είπε:

εμένα είναι η πρώτη  φορά  και δεν έχω ιδέα! Γενικά δεν έχω κανένα ιδιαίτερο  σύμπτωμα.  μόνο λίγο πρησμενη κοιλιά από την πρώτη μέρα , είχα έναν έντονο  πόνο την δεύτερη μέρα στα αριστερά  και από σήμερα έχει πρηστει το στηθος μου λίγο.  αυτά. ....

Εξαιτίας των φαρμάκων δεν μπορούμε να πούμε με σιγουριά γιαυτό υπομονή μεχρι την β χοριακή.να σε ρωτήσω κάτι και αν θες μου απαντάς. Πόσο σου κόστισε η ολη διαδικασία;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Barbie2 είπε:

Εξαιτίας των φαρμάκων δεν μπορούμε να πούμε με σιγουριά γιαυτό υπομονή μεχρι την β χοριακή.να σε ρωτήσω κάτι και αν θες μου απαντάς. Πόσο σου κόστισε η ολη διαδικασία;

έκανα  δύο φυσικούς και έναν  με διέγερση και κόστισε 3.500. Γιατί  ρωτάς?;

Link to comment
Share on other sites

Just now, teta2 είπε:

έκανα  δύο φυσικούς και έναν  με διέγερση και κόστισε 3.500. Γιατί  ρωτάς?;

Απλα ζώ στην Γερμανία κ αν δεν πετυχει αυτη τηη φορα εχω αλλη μια προσπαθεια απο την ασφαλεια  κ θελω να δω πόσο κοστίζει περίπου στην Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Barbie2 είπε:

Απλα ζώ στην Γερμανία κ αν δεν πετυχει αυτη τηη φορα εχω αλλη μια προσπαθεια απο την ασφαλεια  κ θελω να δω πόσο κοστίζει περίπου στην Ελλάδα.

έχω ακούσει και μεγαλύτερα ποσά πάντως. εγώ είχα περάσει επιτροπή οπότε δεν πλήρωσα τα φάρμακα. Το κέντρο που είμαι θεωρώ ότι κάνει πολύ καλή δουλειά και έχει καλές τιμές. στη Γερμανία τι τιμές παιζουν;

Link to comment
Share on other sites

Just now, teta2 είπε:

έχω ακούσει και μεγαλύτερα ποσά πάντως. εγώ είχα περάσει επιτροπή οπότε δεν πλήρωσα τα φάρμακα. Το κέντρο που είμαι θεωρώ ότι κάνει πολύ καλή δουλειά και έχει καλές τιμές. στη Γερμανία τι τιμές παιζουν;

Ακριβώς δεν ξερω αλλα γυρω στα 2.500 πληρωνω καθαρα συν αυτα που πληρωνει η ασφαλεια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Barbie2 είπε:

Απλα ζώ στην Γερμανία κ αν δεν πετυχει αυτη τηη φορα εχω αλλη μια προσπαθεια απο την ασφαλεια  κ θελω να δω πόσο κοστίζει περίπου στην Ελλάδα.

Κοριτσι μου το στανταρ σε μενα ηταν 2800 αλλα συν καταψυξη συν εξετασεις συν κτ αλλα φαρμακα εκτος τις gonal που ηταν απο την επιτροπή δωρεάν μου βγηκε γυρω στα 4000€ συνολο. 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Taggeris είπε:

Θα μιλήσουμε το απόγευμα... Νομίζω βέβαια ότι είναι πολύ νωρίς γιατί μου είπε να πάω για χοριακη σε 14 μέρες αλλά εγώ πέθαινα από την αγωνία μου. Τουλάχιστον τώρα ηρέμησα.. κάτι ψήνεται..ας ελπίσουμε να συνεχίσει καλά... Νιώθω πάντως πολύ πιο ήρεμη..

Σε ευχαριστώ πολύ.. είμαι αισιόδοξη και τουλάχιστον πιο ήρεμη από πριν. Νιώθω καλά και με την παρέα σας.. ότι υπάρχουν κι άλλες εκεί έξω που καταλαβαίνουν τι περνάω. Εύχομαι σε όλες καλή επιτυχία και όταν βλέπω ότι πετυχαίνετε χαίρομαι διπλά και παίρνω κουράγιο.

Την χοριακή την έκανα επαρχία, είμαι στους γονείς μου σε ένα χωριό. Ευτυχώς η μικροβιολόγος κατάλαβε την αγωνία μου και την έβγαλε σε 2 ώρες! Ωστόσο έκανα κι ένα τεστ predictor από το φαρμακείο που βγήκε κι αυτό θετικό! :)

Κοπέλα μου εύχομαι να πάνε όλα καλά ❤️❤️ Καλή εγκυμοσύνη να έχεις!!!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, ελπιδακι είπε:

Δεν μου ειπε ποτε θα κάνω επαναληπτικη αυριο θα παω να με δει..εγω τι να πω που απο την παρασκευή εχω καφε αιμα και στο κατούρημα βγαζω καφε ξεραμενα κομματάκια κ αλλες φορες ειναι σαν τα κατακαθια του ελληνικου καφε(σας εφτιαξα πρωι πρωι)ξερω οτι ειναι η βασκλορ χρωματισμενη αλλα παλι φοβαμαι..ειχε καμια για τοσες μερες καφε?

Ελπιδακι καλημερα!Ποτε εχεις ραντεβου γλυκουλα μου??Αντε να μας πεις τα ωραια να χαρουμε και εμεις!

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, anna5190 είπε:

Κοριτσι μου το στανταρ σε μενα ηταν 2800 αλλα συν καταψυξη συν εξετασεις συν κτ αλλα φαρμακα εκτος τις gonal που ηταν απο την επιτροπή δωρεάν μου βγηκε γυρω στα 4000€ συνολο. 

Se euxaristw polu.euxomai na mhn xreiastei na erthw ellada k na ta kataferw auth thn fora.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Nevergiveup είπε:

Ελπιδακι καλημερα!Ποτε εχεις ραντεβου γλυκουλα μου??Αντε να μας πεις τα ωραια να χαρουμε και εμεις!

Μολις γυρισα απτον ενδικρινολογο μου και μου ανεβασε το χαπι..και το απογευμα θα παω γυναικολογο!!εκανα και τον πρωτο μου εμετο το πρωι,ζαλιζομαι παρα πολυ..νοιωθω οτι εχω πιει ενα μπουκαλι ουισκι ασε!!θα σας πω τα νεα μου το απογευμα,εσυ ποτε πας γιατρο?πως εισαι?""

Just now, Barbie2 είπε:

Se euxaristw polu.euxomai na mhn xreiastei na erthw ellada k na ta kataferw auth thn fora.

Σου ευχομαι μεσα απτην καρδια μου η Μεγαλοχαρη Παναγια μας να σε βοηθησει κοριτσι μου!!και ολα τα κοριτσια που προσπαθουν!!"

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, ελπιδακι είπε:

Μολις γυρισα απτον ενδικρινολογο μου και μου ανεβασε το χαπι..και το απογευμα θα παω γυναικολογο!!εκανα και τον πρωτο μου εμετο το πρωι,ζαλιζομαι παρα πολυ..νοιωθω οτι εχω πιει ενα μπουκαλι ουισκι ασε!!θα σας πω τα νεα μου το απογευμα,εσυ ποτε πας γιατρο?πως εισαι?""

Καλα ειμαι!Τεταρτη πρωι εχω υπερηχο!Χθες ειχα και εγω ενδοκρινολογο!Το χαπι μενει ως εχει!Τα καφε σταματησαν?Στηθος?Πονακια?

Link to comment
Share on other sites

Στηθος πονεμενο αλλα οχι πολυ πρησμενο..πονακια ναι εχω ειδικα οταν γρλαω η οταν τρομαζω με τραβαει το νοιωθω!!τωρα με τα καφε δεν βγαζω ακρη.οταν.βαζω την.βασκλορ καθεται για τα καλα μεσα,ερχεται και στουμπωνει καπως δεν ξερω πως να το πω..με το κατουρημα παντως βγαζω κομματια κρεμας καφε..ωρες ωρες νοιωθω οτι με ψιλοτραβαει ο τραχηλος γιατι μαλλον θα ειναι κολλημενη ολη η κρεμα εκει..πωπω απτην περιγραφη μου ηρθε να κανω εμετο..σορυ κοριτσια. Αχ τι τραβαμε και εμεις!!αλλα χαλαλι

18 ώρες πρίν, teta2 είπε:

σου εύχομαι να είναι  η τρίτη και η τυχερή! έχεις  κανένα συμπτωμα; είμαι και εγώ στην ιδια φαση (5 η μέρα ), και ψαχνομαι!

Εσυ κοριτσι μου πως εισαι?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ελπιδακι είπε:

Στηθος πονεμενο αλλα οχι πολυ πρησμενο..πονακια ναι εχω ειδικα οταν γρλαω η οταν τρομαζω με τραβαει το νοιωθω!!τωρα με τα καφε δεν βγαζω ακρη.οταν.βαζω την.βασκλορ καθεται για τα καλα μεσα,ερχεται και στουμπωνει καπως δεν ξερω πως να το πω..με το κατουρημα παντως βγαζω κομματια κρεμας καφε..ωρες ωρες νοιωθω οτι με ψιλοτραβαει ο τραχηλος γιατι μαλλον θα ειναι κολλημενη ολη η κρεμα εκει..πωπω απτην περιγραφη μου ηρθε να κανω εμετο..σορυ κοριτσια. Αχ τι τραβαμε και εμεις!!αλλα χαλαλι

Εσυ κοριτσι μου πως εισαι?

είμαι 6η μερα ακόμα και από χτες ξεκίνησε να πονάει το στηθος μου, είναι και η κοιλιά μου πρησμενη. ...αυτά.  Λέω να κάνω χοριακή την Δευτέρα αντί για Τετάρτη που μου είπαν. Θα δείξει κάτι αν είναι θετικό. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, teta2 είπε:

είμαι 6η μερα ακόμα και από χτες ξεκίνησε να πονάει το στηθος μου, είναι και η κοιλιά μου πρησμενη. ...αυτά.  Λέω να κάνω χοριακή την Δευτέρα αντί για Τετάρτη που μου είπαν. Θα δείξει κάτι αν είναι θετικό. 

Τι εβαλες ?εμβρυα 3 ημερων η βλαστοκυστες 5 ημερων?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...