Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Nephelie είπε:

Πολυ ωραια τα γραφεις!! Ευχομαι πολυ καλή επιτυχια για την τριτη ετ και τυχερη! Συνεχισε τη θετικη σκεψη και ολα θα πανε καλα!!!!

Καλημερα κοριτσι οτι εγινε εγινε τωρα μη σκεφτεσαι αρνητικα βασικα αν μπορεις να μη σκεφτεσαι και τιποτα χαχα εγω εβλεπα νετφλιξ και εγραφα διαβαζα και εδω και γενικα στο νετ και ειχα καει γενικοτερα και περασαν γρηγορα οι μερες :-) οτι καλυτερο ευχομαι ,και ποτε δε ξερεις ....

Ευχαριστώ! Ξέρω ότι από τη μεριά μου δεν μπορώ να κάνω κάτι παραπάνω ό,τι είναι να γίνει θα γίνει! Απλά η μέρα της χοριακής με προβληματίζει πώς θα την αντιμετωπίσω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Rose7 είπε:

Ευχαριστώ! Ξέρω ότι από τη μεριά μου δεν μπορώ να κάνω κάτι παραπάνω ό,τι είναι να γίνει θα γίνει! Απλά η μέρα της χοριακής με προβληματίζει πώς θα την αντιμετωπίσω!

Σιγουρα ! δεν ειχα αγχος γενικοτερα αλλα εκεινη η μερα(3 φορες που το εζησα) ηταν οτι χειροτερο εχω περασει ποτε στη ζωη μου κ δεν ειμαι υπερβολικη μου βγαιναν ολα τοτε  τρομος αγχος πανικος τρεμουλο τα παντα! Κουραγιο κοριτσι!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rose7 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Έβαλα κι εγώ την τρίτη και τελευταία μου βλαστοκύστη την Τρίτη και είμαι στην αναμονή για τη χοριακή την Πέμπτη!

Φοβάμαι ότι ούτε αυτή θα είναι η τυχερή μου και θα πρέπει να ξαναπάω σε διέγερση...

Καλησπέρα,σε καταλαβαίνω γιατί κ γω μια βλαστοκυστη έχω κ ίσως καταφέρουμε να πάρουμε άλλη μια σε φυσικό κύκλο. Να σκέφτεσαι ότι αυτή θα είναι η τυχερή σου και θα φέρει το μωράκι σου! Μη σκέφτεσαι τί θα κάνεις μετά αν δε πετύχεις.

Just now, Nephelie είπε:

Σιγουρα ! δεν ειχα αγχος γενικοτερα αλλα εκεινη η μερα(3 φορες που το εζησα) ηταν οτι χειροτερο εχω περασει ποτε στη ζωη μου κ δεν ειμαι υπερβολικη μου βγαιναν ολα τοτε  τρομος αγχος πανικος τρεμουλο τα παντα! Κουραγιο κοριτσι!

Πωπω κ γω εκείνες τις μέρες ήμουν χάλια, την επόμενη φορά θα προσπαθήσω να είμαι ήρεμη κ να κάτσω στα αυγά μου...δεν θέλω να ξαναζήσω αυτό που έζησα. Καμιά να μη το ξαναζησει!

  • Μου αρέσει 1

T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moomin είπε:

Καλησπέρα,σε καταλαβαίνω γιατί κ γω μια βλαστοκυστη έχω κ ίσως καταφέρουμε να πάρουμε άλλη μια σε φυσικό κύκλο. Να σκέφτεσαι ότι αυτή θα είναι η τυχερή σου και θα φέρει το μωράκι σου! Μη σκέφτεσαι τί θα κάνεις μετά αν δε πετύχεις.

Πωπω κ γω εκείνες τις μέρες ήμουν χάλια, την επόμενη φορά θα προσπαθήσω να είμαι ήρεμη κ να κάτσω στα αυγά μου...δεν θέλω να ξαναζήσω αυτό που έζησα. Καμιά να μη το ξαναζησει!

Εμένα θα είναι η τρίτη φορά που το ζω για εξωσωματική + τις 5 σπερματεγχύσεις που είχα κάνει πριν...κατέληξα ότι δε συνηθίζεις.

Η αλήθεια είναι ότι εμένα με βοηθάει να έχω το πλαν β έτοιμο για μετά ... θα έρθω Ελλάδα αν δε δουλέψει

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rose7 είπε:

Εμένα θα είναι η τρίτη φορά που το ζω για εξωσωματική + τις 5 σπερματεγχύσεις που είχα κάνει πριν...κατέληξα ότι δε συνηθίζεις.

Η αλήθεια είναι ότι εμένα με βοηθάει να έχω το πλαν β έτοιμο για μετά ... θα έρθω Ελλάδα αν δε δουλέψει

Κατάλαβα, αν σε βοηθάει εντάξει! Είσαι εξωτερικό δηλ...εύχομαι όλα να πάνε καλά!

  • Ευχαριστώ 1

T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κορίτσια...

Νέα στην παρέα κ γω.προχθες έκανα την πρώτη μου εμβρυομεταφορα με μια μέτρια βλαστοκυστη. Συνολικά είχα 3 ωάρια, το ένα έσπασε και το δεύτερο δεν προχώρησε..το 3ο και τυχερό το πάλεψε πάρα πολύ. εκεί που μας είχαν απογοητεύσει ότι δεν θα προχωρούσαμε σε εμβρυομεταφορα, τελικά διπλασιάστηκε και έκριναν να το παλέψουμε κ να προχωρήσουμε  στην 5η του ημέρα. 

Τώρα στην αγωνία κ γω αλλά έχω πόνο από χθες..σήμερα λίγο καλύτερα αλλά κ πάλι νιώθω ενόχληση. είναι φυσιολογικό;;Καλή επιτυχία σε όλες!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 1/8/2018 at 3:57 ΜΜ, sissy_geo είπε:

Γεια σας κορίτσια. Δεν ξέρω αν υπάρχει κάπου αλλού συζήτηση για το θέμα που θέλω να θίξω, να σας πω πως σήμερα πήρα την χοριακή η οποία ήταν 0... Είναι πολύ δύσκολη η κατάσταση, είμαι σε άσχημη κατάσταση. Δεν κλαίω. Δεν έριξα δάκρυ. Αλλά έχω ένα απαίσιο συναίσθημα. Τρόμος. Αυτό. Και το γεγονός ότι είναι καλοκαίρι και δεν δουλεύω, ενω ο άντρας μου δουλεύει ακόμα, και είμαι κλεισμένη εδω, στο σπίτι μου, το οποίο το έχω μισήσει γιατί ΜΟΝΟ δυσκολες στιγμές έχουμε περάσει εδω μέσα, και αν σκεφτεί κάποιος ότι είμασταν τόσο χαρούμενοι άνθρωποι και οι δύο... Ο λόγος που η κατασταση μου είναι δύσκολη, δεν είναι μόνο ότι αποτύχαμε για ακόμα μια φορά, απλά σκέφτομαι πως τελικά δεν ξέρω αν αξίζει, δεν ξέρω αν βγάζει πουθενά... Όταν προσπαθείς καιρό, προετοιμάζεσαι σωματικά και ψυχολογικά για μια εμβρυομεταφορά.  Επενδύεις, ελπίζεις, εύχεσαι, ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ. Όταν ξαφνικά παίρνεις το αρνητικό αποτέλεσμα, είναι τόσο σοκαριστικό, τόσο σκληρό να βλέπεις ότι τελικά όσο και αν προσπάθησες, όσο και αν πάλεψες, δεν έπαιξε κανένα ρόλο. Και τελικά αναρωτιέμαι ποιο είναι το σχέδιο του Θεού για εμάς; Πώς είναι δυνατόν να βγει κάτι καλό μέσα απο αυτό, όταν εγω εχω χάσει τον εαυτό μου; Την δύναμη μου, την αυτοεκτίμηση μου, το γέλιο μου... Απο πού να κρατηθώ τώρα, τι να σκεφτώ, σε τι να ελπίζω, τι να προγραμματίσω. Είναι νωρίς για τέτοιου είδους αποφάσεις. Απλά αυτό που θα ήθελα, είναι τις απόψεις σας σχετικά με την αλλαγή κέντρου, ενώ έχω 2 τελευταίες βλαστοκύστες στην κατάψυξη. Μπορώ να φύγω; έχει νόημα; Να βάλω και τις τελευταίες και μετά να σκεφτώ την αλλαγή κέντρου; Ποιά είναι η αντιμετώπιση ενός νέου κέντρου όταν το ζευγάρι έχει ηδη εμβρυα στο προηγούμενο; Είναι ένα θέμα που με απασχολεί. Προς το παρόν δεν θα προβούμε σε κάποια τέτοια κίνηση. Θέλουμε να περάσει αυτός ο μήνας, σε κύκλο ασφαλείας. Να στηρίξω τον άντρα μου και αυτός εμένα, να μαζέψουμε τα κομμάτια μας και να πάρουμε τη σωστή απόφαση. 

@sissy_geo δεν ξέρω τι είναι χειρότερο... Να έχεις χοριακη μηδέν ή να προχωρήσεις και στην όγδοη εβδομάδα να μαθαίνεις ότι παλινδρομησε??? Το έζησα τέλη Αυγούστου... Ήμουν στα πατώματα 3 μέρες.  Αρχές Σεπτεμβρίου έκανα αποξεση. Τώρα το έχω ήδη ξεχάσει.. Έπρεπε να προχωρήσω και να βρω κουράγιο. Δεν γίνεται διαφορετικά.. Κάποιες είναι τυχερές και κάποιες πρέπει να ταλαιπωρηθουν λίγο.. Στην παρούσα φάση, ξαναμαζευουμε λεφτά και ίσως τον Νοέμβριο να πάω για την δεύτερη προσπάθεια! Θετική σκέψη και πίστη να έχεις... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Matinio1981 είπε:

@sissy_geo δεν ξέρω τι είναι χειρότερο... Να έχεις χοριακη μηδέν ή να προχωρήσεις και στην όγδοη εβδομάδα να μαθαίνεις ότι παλινδρομησε??? Το έζησα τέλη Αυγούστου... Ήμουν στα πατώματα 3 μέρες.  Αρχές Σεπτεμβρίου έκανα αποξεση. Τώρα το έχω ήδη ξεχάσει.. Έπρεπε να προχωρήσω και να βρω κουράγιο. Δεν γίνεται διαφορετικά.. Κάποιες είναι τυχερές και κάποιες πρέπει να ταλαιπωρηθουν λίγο.. Στην παρούσα φάση, ξαναμαζευουμε λεφτά και ίσως τον Νοέμβριο να πάω για την δεύτερη προσπάθεια! Θετική σκέψη και πίστη να έχεις... 

Ακριβώς σαν εσένα κ εγώ στην 7η εβδομάδα παλινδρομισε κ εγώ στα πατώματα..Έλα να απόξεση.. Δεν το έχω ξεχάσει πονάει ακόμα αλλά τι να κάνω...ελπίζω η επόμενη φορά να είναι η τυχερή μας!!

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, natassaki2006 είπε:

Ακριβώς σαν εσένα κ εγώ στην 7η εβδομάδα παλινδρομισε κ εγώ στα πατώματα..Έλα να απόξεση.. Δεν το έχω ξεχάσει πονάει ακόμα αλλά τι να κάνω...ελπίζω η επόμενη φορά να είναι η τυχερή μας!!

@natassaki2006 πρέπει να το αποβαλλεις από το μυαλό σου, δεν γίνεται διαφορετικά... Απλώς την επόμενη φορά, αν πάνε καλά τα πράγματα και μείνω πάλι έγκυος, θα κοιτάξω να είμαι πιο συγκρατημένη στις σκέψεις κλπ... Δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω... Σου εύχομαι καλή επιτυχία στην επόμενη φορά!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Matinio1981 είπε:

@natassaki2006 πρέπει να το αποβαλλεις από το μυαλό σου, δεν γίνεται διαφορετικά... Απλώς την επόμενη φορά, αν πάνε καλά τα πράγματα και μείνω πάλι έγκυος, θα κοιτάξω να είμαι πιο συγκρατημένη στις σκέψεις κλπ... Δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω... Σου εύχομαι καλή επιτυχία στην επόμενη φορά!! 

Κοριτσαρες ομορφες, μη στενοχωριεστε. Καθε πονος ειναι βαρυ πληγμα ειτε ειναι 0 χοριακη ειτε παλινδρομησει το εμβρυο 5,6,7,8 εβδομάδα. Ετσι για την ιστορια εγω εχω ενα παιδακι 5,5 χρονων διχως εξωσωματικες κ σύλληψη με απλα μια επαφη. Μια! Στα 35! Τυχερη ε; ε ακουστε παρακατω. Αλλαξαν πολλα κ στα 38,5 ξεκιναμε εξωσωματικες. Σημερα στα 40 μου εχω στο ενεργητικο μου: 4 εξωσωματικες, 2 με μηδενικη χοριακη, μια διπλη κυηση που στην 6η βδομαδα πλαλινδρομησε το ενα κ αποβαλλοντας το απεβαλα κ το δευτερο κ αλλη μια διπλη κυηση που δυανυω τωρα με το ενα εμβρυο παλι να αποβάλλεται τις τελευταίες 3 βδομαδες. Κ να τρεμω μη φυγει κ το δευτερο. Σας νοιωθω! Σας συμμεριζομαι!! Δεν ειστε οι μονες κ δεν ειστε μονες. Εδω ολα τα κοριτσια εχουν μικρές κ μεγαλες ιστοριες, δυσκολες κ επωδυνες, με βοηθεια ή χωρις, με στήριξη ή χωρις, με κατανόηση ή χωρις, με καλους κ κακους γιατρους, με εξετασεις που εγιναν διχως λογο κ αλλες που έπρεπε να γινουν νωριτερα, με πολυ δακρυ κ πολλη πίστη, με απογοήτευση κ θάρρος. Μην το βαζετε κάτω, δε θα σας πω οτι υπαρχουν χειροτερα... Θα σας πω να πιστεψετε ΟΤΙ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ. καλη υπομονη κ εδω ολα τα κοριτσια ειμαστε για να σας ακουμε κ να μας ακουτε. :)

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Να ρωτήσω. Έχει συμβεί σε καμία έντονος μυϊκός πόνος στο θώρακα σε τεχνητό κύκλο ετ;

Εμένα και την προηγούμενη φορά (νόμιζα ότι ήταν τυχαίο) και αυτή τη φορά (ευτυχώς μου πέρασε σήμερα).

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...