Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Ευαγγελιαα είπε:

Καλημέρα κορίτσια..καλό μήνα!!

Δυστυχώς δεν έχω ευχάριστα νέα.. το μικρακι μου δεν τα κατάφερε...4.9.:( κατά τις 2 θα μιλήσω με το γιατρό κ βλέπουμε...

Καλή συνέχεια και οοοολα να πάνε καλά σε όλες!!!:wub:

Μην απογοητεύεσαι! Ψηλά το κεφάλι κ ξανά προσπαθούμε! Μπήκαμε όλες στο χορό κ χορεύουμε!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

4nDhp3.pngjeL6p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

14 ώρες πρίν, Μαρία1430 είπε:

Λυπάμαι πολύ πιστεύαμε όλες στη βλαστοκυστουλα σου... 

Σηκωνομαστε και προχωράμε στον ανήφορο και εδώ είμαστε όλες. Ο γιατρος σου τι είπε; 

Σ ευχαριστώ πολύ @Μαρία1430..δυστυχως γι αυτό πονάω περισσότερο..γιατι έδειχνε να θέλει να τα καταφέρει.. Ο γιατρός το απέδωσε σε "κακη σοδειά ".

Σε 10 μέρες κατεβαίνει Κρήτη κ έκλεισα ραντεβού για να δούμε. Αν βρω τη δύναμη θα προσπαθήσω ξανά.. προς το παρόν δεν θέλω τίποτα!

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Konna! είπε:

Κορίτσια μου,

πηγα στην Παναγία και προσευχήθηκα για όλες μας και ειδικά για την @Ευαγγελιαα που στεναχωρήθηκε πολύ σήμερα και για την @nadiaki165 που εύχομαι να είναι η τυχερή της προσπάθεια! 

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ @Konna! μου..να σαι καλά!!Σ αυτή τη φάση τα χω χάσει ολα δυστυχώς..πιστη,ελπίδα, δύναμη, αισιοδοξία..ολα μάταια..

Να σου πάνε όλα καλά κούκλα μου!!!Μέσα από την καρδιά μου!:wub:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ευαγγελιαα είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ @Μαρία1430..δυστυχως γι αυτό πονάω περισσότερο..γιατι έδειχνε να θέλει να τα καταφέρει.. Ο γιατρός το απέδωσε σε "κακη σοδειά ".

Σε 10 μέρες κατεβαίνει Κρήτη κ έκλεισα ραντεβού για να δούμε. Αν βρω τη δύναμη θα προσπαθήσω ξανά.. προς το παρόν δεν θέλω τίποτα!

Καλημέρα! Αρχικά κάνε το ραντεβού σου με τον γιατρό να δεις μήπως σου προτείνει κάτι διαφορετικό. Κατά δεύτερον είναι απόλυτα λογικό να μην θες να κάνεις τπτ τώρα. Όμως επειδή ο χρόνος δεν είναι γενικά φίλος μας, συμβουλή μου είναι να πεισμωσεις και να πεις ότι δεν θα αφήσεις τπτ να σου στερήσει ένα μωράκι. Εγώ είχα αιμορραγία από αποβολή και έψαχνα άλλον γιατρό και γενικά μια άλλη επιλογή και τότε κατάφερα και έμεινα έγκυος στο γιο μου. Πολλή στήριξη με τον άνθρωπο μας, πολλές αγκαλιές και κυρίως θετική ενέργεια! 

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία1430 είπε:

Καλημέρα! Αρχικά κάνε το ραντεβού σου με τον γιατρό να δεις μήπως σου προτείνει κάτι διαφορετικό. Κατά δεύτερον είναι απόλυτα λογικό να μην θες να κάνεις τπτ τώρα. Όμως επειδή ο χρόνος δεν είναι γενικά φίλος μας, συμβουλή μου είναι να πεισμωσεις και να πεις ότι δεν θα αφήσεις τπτ να σου στερήσει ένα μωράκι. Εγώ είχα αιμορραγία από αποβολή και έψαχνα άλλον γιατρό και γενικά μια άλλη επιλογή και τότε κατάφερα και έμεινα έγκυος στο γιο μου. Πολλή στήριξη με τον άνθρωπο μας, πολλές αγκαλιές και κυρίως θετική ενέργεια! 

Έχω μείνει 2 φορές έγκυος φυσιολογικά.. Η πρώτη ήταν πέρυσι στο γάμο μου δίδυμη κύηση, δεν ξέρουμε πως ήρθε..ξαφνικά απροσδόκητα..6w παλινδρομησε..πονεσαμε πολύ.. κλαψαμε..καταφέραμε στο γαμήλιο ταξίδι και το αφήσαμε λίγο πίσω μας..τον Ιανουάριο πάλι φυσιολογικά 7w το ίδιο σκηνικό...ένα σορό εξετάσεις και αποτέλεσμα μηδέν.. όλα μια χαρά..είπαμε ότι δεν μπορούσαμε να περιμένουμε για φυσιολογική σύλληψη γιατί δεν ξέραμε πότε θα έρθει. Εγώ 36 και ο άντρας μου 37..οπότε δοκιμάσαμε εξωσωματική.. και;το αποτέλεσμα το ίδιο δυστυχώς...

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ευαγγελιαα said:

Έχω μείνει 2 φορές έγκυος φυσιολογικά.. Η πρώτη ήταν πέρυσι στο γάμο μου δίδυμη κύηση, δεν ξέρουμε πως ήρθε..ξαφνικά απροσδόκητα..6w παλινδρομησε..πονεσαμε πολύ.. κλαψαμε..καταφέραμε στο γαμήλιο ταξίδι και το αφήσαμε λίγο πίσω μας..τον Ιανουάριο πάλι φυσιολογικά 7w το ίδιο σκηνικό...ένα σορό εξετάσεις και αποτέλεσμα μηδέν.. όλα μια χαρά..είπαμε ότι δεν μπορούσαμε να περιμένουμε για φυσιολογική σύλληψη γιατί δεν ξέραμε πότε θα έρθει. Εγώ 36 και ο άντρας μου 37..οπότε δοκιμάσαμε εξωσωματική.. και;το αποτέλεσμα το ίδιο δυστυχώς...

Κορίτσι μου, δεν μπορώ να σου πω πολλά μόνο ότι έχω περάσει 2 παλίνδρομες κυήσεις και 1 αποβολή. έκανες απόξεση και καρυότυπο? Νομίζω ότι για την αποβολή του Μαίου δεν έχω σταματήσει να κλαίω.. Νιώθω ότι εμείς είμαστε από τους ανθρώπους που δεν θα χαρούμε ποτέ την εγκυμοσύνη μας, κάθε μέρα θα μας κυριεύει το άγχος. 

το μόνο που έχω να σου πω είναι ότι η olpapa πέρασε και εκείνη 2 εγκυμοσύνες που δεν προχώρησαν και εκεί που ήταν έτοιμη να πάει με δανεικά ωάρια, είχε φυσιολογική κύηση που εξελίσσεται τέλεια!

Μήπως να συζητήσετε με τον γιατρό σου προεμφυτικό έλεγχο στα έμβρυα?  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ευαγγελιαα είπε:

Έχω μείνει 2 φορές έγκυος φυσιολογικά.. Η πρώτη ήταν πέρυσι στο γάμο μου δίδυμη κύηση, δεν ξέρουμε πως ήρθε..ξαφνικά απροσδόκητα..6w παλινδρομησε..πονεσαμε πολύ.. κλαψαμε..καταφέραμε στο γαμήλιο ταξίδι και το αφήσαμε λίγο πίσω μας..τον Ιανουάριο πάλι φυσιολογικά 7w το ίδιο σκηνικό...ένα σορό εξετάσεις και αποτέλεσμα μηδέν.. όλα μια χαρά..είπαμε ότι δεν μπορούσαμε να περιμένουμε για φυσιολογική σύλληψη γιατί δεν ξέραμε πότε θα έρθει. Εγώ 36 και ο άντρας μου 37..οπότε δοκιμάσαμε εξωσωματική.. και;το αποτέλεσμα το ίδιο δυστυχώς...

Απο τη στιγμή που τα κατάφερες φυσιολογικά δεν υπάρχει περίπτωση να μην τα καταφέρετε. Θα έρθει λίγη υπομονή χρειάζεται. 

Έτσι για να δεις ότι δεν είσαι μόνη σου λέω στα γρήγορα τα δικά μου. 1η σπερματεγχυση πετυχημένη, παλινδρομη αποξεση κτλ. Δραμααααα

2η σπερματεγχυση αποτυχία 

1η εξωσωματική πετυχημένη παλινδρομη 

Αλλαγή γιατρού νέες εξετάσεις 

2η εξωσωματική με προεμφυτευτικο μόνο 1 έμβρυο φυσιολογικό ο γιος μου

3η εξωσωματική κανένα φυσιολογικό έμβρυο 

4η εξωσωματική 2 φυσιολογικά και το ένα μέσα στην κοιλίτσα 

  • Μου αρέσει 4

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ευαγγελιαα είπε:

Έχω μείνει 2 φορές έγκυος φυσιολογικά.. Η πρώτη ήταν πέρυσι στο γάμο μου δίδυμη κύηση, δεν ξέρουμε πως ήρθε..ξαφνικά απροσδόκητα..6w παλινδρομησε..πονεσαμε πολύ.. κλαψαμε..καταφέραμε στο γαμήλιο ταξίδι και το αφήσαμε λίγο πίσω μας..τον Ιανουάριο πάλι φυσιολογικά 7w το ίδιο σκηνικό...ένα σορό εξετάσεις και αποτέλεσμα μηδέν.. όλα μια χαρά..είπαμε ότι δεν μπορούσαμε να περιμένουμε για φυσιολογική σύλληψη γιατί δεν ξέραμε πότε θα έρθει. Εγώ 36 και ο άντρας μου 37..οπότε δοκιμάσαμε εξωσωματική.. και;το αποτέλεσμα το ίδιο δυστυχώς...

Να πας στο ιατρείο καθ΄έξιν αποβολών του Έλενα για να διερευνήσεις τα αίτια των αποβολών ΠΡΙΝ κάνεις ο,τιδήποτε! Ανάλογα με την αιτία των αποβολών το αποτέλεσμα μπορεί να είναι το ίδιο με αυτό της εξωσωματικής δυστυχώς, αλλά όπως σου έγραψε μία κοπέλα για την olpapa, υπάρχει ελπίδα. Ραντεβού κλείνεις μέσω 1535, αλλά προσπάθησε άμεσα, επειδή ανοίγουν στην αρχή του μήνα και εξαντλούνται γρήγορα, οπότε αν προσπαθήσεις τώρα θα σου βρεις ραντεβού το Νοέμβρη. Αν δεν κάνω λάθος, μένεις επαρχία, αλλά αξίζει τον κόπο, πίστεψέ με...Αν χρειάζεσαι οποιαδήποτε άλλη διευκρίνηση ή βοήθεια, στείλε μου προσωπικό μήνυμα. Μπορώ να σε συμβουλέψω κάποια πράγματα σε σχέση με τον τρόπο ζωής και την ποιότητα των ωαρίων, αν θέλεις.

Just now, Ευαγγελιαα είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ @Μαρία1430..δυστυχως γι αυτό πονάω περισσότερο..γιατι έδειχνε να θέλει να τα καταφέρει.. Ο γιατρός το απέδωσε σε "κακη σοδειά ".

Σε 10 μέρες κατεβαίνει Κρήτη κ έκλεισα ραντεβού για να δούμε. Αν βρω τη δύναμη θα προσπαθήσω ξανά.. προς το παρόν δεν θέλω τίποτα!

Ακριβώς λοιπόν επειδή σου είπε για κακή σοδεία, έχει νόημα αυτό που σου είπα για την ποιότητα των ωαρίων. Λίγο διάβασμα θα κάνεις και παρεμβάσεις στον τρόπο ζωής σου, όπως η olpapa και όλα θα πάνε καλά!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια!

Επανέρχομαι εδω, είμαι κι εγώ παλιά..

Έχω δυστυχώς πλούσιο βιογραφικό... Μην σας κουράζω, τώρα πια στα 44, φτάνουμε κάπου στο τέλος...

Προχθές βάλαμε και τα τελευταία μας εμβρυακια... τελευταία μας έμβρυομεταφορα .... τέσσερις βλαστοκύστες... Ότι θέλει ο Θεός...

Τελείωσαν τα ψέματα...

Υπάρχει κάποια άλλη κοπέλα να πηγαίνουμε μαζί??

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, athinaida είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Επανέρχομαι εδω, είμαι κι εγώ παλιά..

Έχω δυστυχώς πλούσιο βιογραφικό... Μην σας κουράζω, τώρα πια στα 44, φτάνουμε κάπου στο τέλος...

Προχθές βάλαμε και τα τελευταία μας εμβρυακια... τελευταία μας έμβρυομεταφορα .... τέσσερις βλαστοκύστες... Ότι θέλει ο Θεός...

Τελείωσαν τα ψέματα...

Υπάρχει κάποια άλλη κοπέλα να πηγαίνουμε μαζί??

Εύχομαι ολόψυχα μια χορταστική χοριακη και οι κόποι χρόνων να σε ανταμείψουν με γλυκο/γλυκά μωρουδιστικα χαμόγελα 

  • Μου αρέσει 2

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, athinaida είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Επανέρχομαι εδω, είμαι κι εγώ παλιά..

Έχω δυστυχώς πλούσιο βιογραφικό... Μην σας κουράζω, τώρα πια στα 44, φτάνουμε κάπου στο τέλος...

Προχθές βάλαμε και τα τελευταία μας εμβρυακια... τελευταία μας έμβρυομεταφορα .... τέσσερις βλαστοκύστες... Ότι θέλει ο Θεός...

Τελείωσαν τα ψέματα...

Υπάρχει κάποια άλλη κοπέλα να πηγαίνουμε μαζί??

Εγώ έχω χοριακη την Δευτέρα!εσυ ποτέ έχεις;;με το καλό σου ευχομαι κ να τελειώσουν τα βάσανα σου!

  • Μου αρέσει 1

xuBjp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Ευαγγελιαα είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ @Μαρία1430..δυστυχως γι αυτό πονάω περισσότερο..γιατι έδειχνε να θέλει να τα καταφέρει.. Ο γιατρός το απέδωσε σε "κακη σοδειά ".

Σε 10 μέρες κατεβαίνει Κρήτη κ έκλεισα ραντεβού για να δούμε. Αν βρω τη δύναμη θα προσπαθήσω ξανά.. προς το παρόν δεν θέλω τίποτα!

Κοπελιά, λυπάμαι πολύ για την αρνητική χοριακή και για τη θλίψη σου.

Η συμβουλή μου για σενα ειναι να αλλάξεις επειγόντως γιατρό (εχω διαβασει ποιος είναι ο γιατρός σου) και εχω πολύ κακή εμπειρία με αυτόν. Αυτό το κακή σοδειά...είναι πολύ ασχημο να το λέει, μια και εχεις αυτό το ιστορικό θα επρεπε να κινηθεί διαφορετικά.  Καταλαβαίνω ότι ίσως είναι ...γνωστός της περιοχής σου, αλλά καλό είναι να κοιτάξεις τον εαυτό σου και την περίπτωση σου και να βρεις τον καλύτερο!! Το αξίζεις!!

 

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Εύχομαι ολόψυχα μια χορταστική χοριακη και οι κόποι χρόνων να σε ανταμείψουν με γλυκο/γλυκά μωρουδιστικα χαμόγελα 

Σε ευχαριστώ πολύ!!

Από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί...

Όλες εδώ έχουμε περάσει πολλά κι όλες το αξίζουμε γ@μωτο...

Εύχομαι και σε εσένα τα καλύτερα!!

πρίν από 46 λεπτά , nadiaki165 είπε:

Εγώ έχω χοριακη την Δευτέρα!εσυ ποτέ έχεις;;με το καλό σου ευχομαι κ να τελειώσουν τα βάσανα σου!

Εγώ την επόμενη Δευτέρα 12/10...

Αν και λογικά, αφού ήταν βλαστοκύστες θα μπορούσα να κάνω την Παρασκευή χοριακη... Αλλά τον έχω μάθει τον γιατρό... Δεν βιάζεται...

Εσύ κοντεύεις!!

Άντε με το καλό!!

Μια τεράστια χοριακη εύχομαι!!

Ξέρω ότι οι τελευταίες μέρες είναι οι πιο δύσκολες...

Πίστη στο όνειρο κορίτσια! Και η Παναγιά μαζί μας!!...

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...