Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, athinaida said:

Αμήν!!

Ναι, υπομονή, θετικη σκέψη και πίστη στο όνειρο κορίτσια!!

 

Κορίτσια, να ρωτήσω κάτι...

Ο γιατρός λιγα λεπτά πριν την έμβρυομεταφορα μου έκανε έγχυση χοριακής γονοδοτροπινης στο ενδομήτριο. Διευκολύνει λέει τα έμβρυα να κολλήσουν στο ενδομήτριο...

Έχει κάνει καμία άλλη? Την προηγούμενη φορά, δεν μου είχε κάνει κάτι τέτοιο... Στο ίδιο κέντρο...

Ίσως επειδή τώρα τα παίζουμε όλα για όλα... 

Είναι κοινή πρακτική??

Εννοείς ότι σου έκανε ένεση τύπου ovitrelle? Το έχω διαβάσει σε ένα paper ότι έχει δοκιμαστεί και αυξάνει την επιτυχία. 
σε ποιο γιατρό είσαι; 
μάλιστα σε μια έρευνα διάβασα ότι στο πρωτόκολλο προετοιμασίας για ετ, προσθέτουν τις τελευταίες μέρες 150μοναδες HCG. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, athinaida είπε:

Αμήν!!

Ναι, υπομονή, θετικη σκέψη και πίστη στο όνειρο κορίτσια!!

 

Κορίτσια, να ρωτήσω κάτι...

Ο γιατρός λιγα λεπτά πριν την έμβρυομεταφορα μου έκανε έγχυση χοριακής γονοδοτροπινης στο ενδομήτριο. Διευκολύνει λέει τα έμβρυα να κολλήσουν στο ενδομήτριο...

Έχει κάνει καμία άλλη? Την προηγούμενη φορά, δεν μου είχε κάνει κάτι τέτοιο... Στο ίδιο κέντρο...

Ίσως επειδή τώρα τα παίζουμε όλα για όλα... 

Είναι κοινή πρακτική??

Το συνηθίζουν πολλοί γιατροί.. Το Γενεσ βάζει την embryo glue. Κάτι παρόμοιο. Άλλοι κάνουν ovitrelle. Κακο σίγουρα δεν κάνει και μπορεί να βοηθήσει.. Το μονο όταν κάνεις ovitrelle και μετά την εμβρυομεταφορα κάποιες μέρες πρέπει να μη βιαστείς για το τεστ.. Καλή επιτυχια. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Konna! είπε:

Εννοείς ότι σου έκανε ένεση τύπου ovitrelle? Το έχω διαβάσει σε ένα paper ότι έχει δοκιμαστεί και αυξάνει την επιτυχία. 
σε ποιο γιατρό είσαι; 
μάλιστα σε μια έρευνα διάβασα ότι στο πρωτόκολλο προετοιμασίας για ετ, προσθέτουν τις τελευταίες μέρες 150μοναδες HCG. 

Οχι, όχι δεν έκανα ένεση,

Την ώρα της έμβρυομεταφορας, στον καθετήρα που μου είχαν βάλει στο ενδομήτριο, πριν φέρουν τα εμβρυακια, προσάρμοσαν μια αλλη λεπτή ένεση, και μου έκαναν έγχυση εσωτερικά στο ενδομήτριο με χοριακή γονοδοτροπινη, δεν ανέφεραν πως λέγεται το σκεύασμα.

Περιμέναμε 10 λεπτά και μετά έφεραν τα εμβρυακια σε άλλη λεπτή ένεση και τα προσάρμοσαν στον ίδιο καθετήρα.

Στο Γεν.σις είμαι...

Τι να πω... μακάρι να βοηθήσει κι αυτό...

Έχει ο Θεός...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, maroullaki said:

Καλημερα θα έρχομαι πίσω σου. Εχτές τις βάλαμε εμείς. Στις 14 χοριακη. Θα ακούσουμε πρώτα τα  ευχαριστα για το nadiaki και μετά για εσένα και από κοντά έρχομαι και γω. 

Τι ωραία! Μπράβο! Με το καλό τα καλά νέα!!! Χαλαρά τώρα νετφλιξ και ομοοφες σκέψεις :-)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, athinaida είπε:

Οχι, όχι δεν έκανα ένεση,

Την ώρα της έμβρυομεταφορας, στον καθετήρα που μου είχαν βάλει στο ενδομήτριο, πριν φέρουν τα εμβρυακια, προσάρμοσαν μια αλλη λεπτή ένεση, και μου έκαναν έγχυση εσωτερικά στο ενδομήτριο με χοριακή γονοδοτροπινη, δεν ανέφεραν πως λέγεται το σκεύασμα.

Περιμέναμε 10 λεπτά και μετά έφεραν τα εμβρυακια σε άλλη λεπτή ένεση και τα προσάρμοσαν στον ίδιο καθετήρα.

Στο Γεν.σις είμαι...

Τι να πω... μακάρι να βοηθήσει κι αυτό...

Έχει ο Θεός...

Αν εισαι με Π κολα τη λεει,εβαλε και σε μενα αν και δε το συνηθιζει απο οτι εχω καταλαβει,εγω εκανα κ 2 οβιτρελ ολοκληρες 2η κ 5η μερα ετ. πολυ καλή επιτυχια κοριτσι με μια τεραστια χοριακή!!!

6 ώρες πρίν, maroullaki είπε:

Και γω 4 βλαστ, 3 μέτριες 5ης μέρας και μια αργοπορημένη 6ης. Αφού και η αργοπορημένη ξεπάγωσε καλα την βάλαμε και αυτή και ο θεός μαζί μας. μήπως αυτές που μείναν τελευταίες είναι πιο τυχερές.  Αντε καλή υπομονη και σύντομα να έχουμε τα ευχαριστα

Καλη επιτυχια!!!να πανε ολα καλα!καλά κανατε!!ευχομαι να γαντζωθουν καλά!!!! Υπομονη!!κ θετικη σκεψη!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephelie είπε:

Αν εισαι με Π κολα τη λεει,εβαλε και σε μενα αν και δε το συνηθιζει απο οτι εχω καταλαβει,εγω εκανα κ 2 οβιτρελ ολοκληρες 2η κ 5η μερα ετ. πολυ καλή επιτυχια κοριτσι με μια τεραστια χοριακή!!!

Αμην!!

Σε ευχαριστώ Nephelie, εύχομαι και σε σένα ότι καλύτερο!!

Δεν έχω στον Π. αλλά συνεργάτη του, τον Αδάμ. Για ενέσεις ovitrelle, οχι δεν μου είπε κάτι...

Τέλος πάντων... 

Άσχετο, εχω γίνει γκρινιάρα κορίτσια, όλα με ενοχλούν... το dermedtril με φαγουριζει... Τα utrogestan και τα cyclacur που βάζω κολπικά με εκνευρίζουν, γέμισα ένα πλυντήριο βρακιά σήμερα, αν με αντιλαμβάνεστε...

Έχω φτιάξει timetable στο ψυγείο για να μην ξεχνάω τα φάρμακα που παίρνω με τις ώρες τους...

Τέλος πάντων... Χαλάλι!!

Εσείς, την παλεύετε??

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, athinaida είπε:

Αμην!!

Σε ευχαριστώ Nephelie, εύχομαι και σε σένα ότι καλύτερο!!

Δεν έχω στον Π. αλλά συνεργάτη του, τον Αδάμ. Για ενέσεις ovitrelle, οχι δεν μου είπε κάτι...

Τέλος πάντων... 

Άσχετο, εχω γίνει γκρινιάρα κορίτσια, όλα με ενοχλούν... το dermedtril με φαγουριζει... Τα utrogestan και τα cyclacur που βάζω κολπικά με εκνευρίζουν, γέμισα ένα πλυντήριο βρακιά σήμερα, αν με αντιλαμβάνεστε...

Έχω φτιάξει timetable στο ψυγείο για να μην ξεχνάω τα φάρμακα που παίρνω με τις ώρες τους...

Τέλος πάντων... Χαλάλι!!

Εσείς, την παλεύετε??

Εγώ πλέον είμαι ανυπόμονη κ θέλω να ξημερώσει Δευτέρα απόγευμα να μάθω τα αποτελέσματα!!κ τώρα έχω αρχίσει κ ψάχνομαι!βυζι κοιλιά καούρες ζαλάδες και λέω είμαι δεν είμαι...αντε να περάσουν οι μέρες!!

  • Μου αρέσει 1

xuBjp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, nadiaki165 είπε:

Εγώ πλέον είμαι ανυπόμονη κ θέλω να ξημερώσει Δευτέρα απόγευμα να μάθω τα αποτελέσματα!!κ τώρα έχω αρχίσει κ ψάχνομαι!βυζι κοιλιά καούρες ζαλάδες και λέω είμαι δεν είμαι...αντε να περάσουν οι μέρες!!

Δες καμία ταινία, διάβασε κανένα βιβλίο, πήγαινε για καφέ αύριο...

Κάνε λίγο υπομονή... Μην ψάχνεις συμπτώματα... 

Αισιοδοξία και πίστη στο όνειρο!!

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, athinaida είπε:

Δες καμία ταινία, διάβασε κανένα βιβλίο, πήγαινε για καφέ αύριο...

Κάνε λίγο υπομονή... Μην ψάχνεις συμπτώματα... 

Αισιοδοξία και πίστη στο όνειρο!!

Ναι το ξέρω καλά την εβγαλα όλη την βδομάδα δεν μπορώ να πω!χθες κοιμόμουν όλη μέρα για να μην σκέφτομαι κ σήμερα θα πάμε βόλτες γτ δεν την παλεύω κ πολύ!απλα ξεπρηστηκε το στήθος τελείως κ ξενέρωσα.ναι ξέρω να μην κοιτάω συμπτώματα αλλά υπάρχει αυτό το διαβολάκι που έρχεται κ σου λέει να βλέπεις πάλι δεν πετυχε!


xuBjp3.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, athinaida είπε:

Αμήν!!

Ναι, υπομονή, θετικη σκέψη και πίστη στο όνειρο κορίτσια!!

 

Κορίτσια, να ρωτήσω κάτι...

Ο γιατρός λιγα λεπτά πριν την έμβρυομεταφορα μου έκανε έγχυση χοριακής γονοδοτροπινης στο ενδομήτριο. Διευκολύνει λέει τα έμβρυα να κολλήσουν στο ενδομήτριο...

Έχει κάνει καμία άλλη? Την προηγούμενη φορά, δεν μου είχε κάνει κάτι τέτοιο... Στο ίδιο κέντρο...

Ίσως επειδή τώρα τα παίζουμε όλα για όλα... 

Είναι κοινή πρακτική??

Ναι ειναι, εκανα τις τρεις απο τις τεσσερις φορές. Και την τελευταια τωρα που έπιασε. Το ξερω οτι ο Π. το κανει απο χρόνια αυτο.

9 ώρες πρίν, Nephelie είπε:

Αν εισαι με Π κολα τη λεει,εβαλε και σε μενα αν και δε το συνηθιζει απο οτι εχω καταλαβει,εγω εκανα κ 2 οβιτρελ ολοκληρες 2η κ 5η μερα ετ. πολυ καλή επιτυχια κοριτσι με μια τεραστια χοριακή!!!

Καλη επιτυχια!!!να πανε ολα καλα!καλά κανατε!!ευχομαι να γαντζωθουν καλά!!!! Υπομονη!!κ θετικη σκεψη!!

Κι ομως εγω ξερω απο φιλη μου οτι της το έκανε απο το 2016 ο Π. Μπορει τωρα τελευταια να το περιόρισε, τότε παντως το έκανε σε ολες.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Καντι είπε:

Ναι ειναι, εκανα τις τρεις απο τις τεσσερις φορές. Και την τελευταια τωρα που έπιασε. Το ξερω οτι ο Π. το κανει απο χρόνια αυτο.

Κι ομως εγω ξερω απο φιλη μου οτι της το έκανε απο το 2016 ο Π. Μπορει τωρα τελευταια να το περιόρισε, τότε παντως το έκανε σε ολες.

Έκανε Κ στην κολλητή μου. Εκείνη τη φορά πέτυχε κι έπιασε τη μικρή. 

Του είχε πει όμως εξ αρχής πως ήταν η τελευταία της προσπάθεια, δεν άντεχε άλλο κ τα έπαιξε όλα για όλα. 

Δεν ξέρω αν αυτό βοήθησε, δεν έχω κάνει, μου το είχε πει τοτε όμως Κ λέω μπα... Κάτι άλλο θα εννοεί. 

13 ώρες πρίν, athinaida είπε:

Αμην!!

Σε ευχαριστώ Nephelie, εύχομαι και σε σένα ότι καλύτερο!!

Δεν έχω στον Π. αλλά συνεργάτη του, τον Αδάμ. Για ενέσεις ovitrelle, οχι δεν μου είπε κάτι...

Τέλος πάντων... 

Άσχετο, εχω γίνει γκρινιάρα κορίτσια, όλα με ενοχλούν... το dermedtril με φαγουριζει... Τα utrogestan και τα cyclacur που βάζω κολπικά με εκνευρίζουν, γέμισα ένα πλυντήριο βρακιά σήμερα, αν με αντιλαμβάνεστε...

Έχω φτιάξει timetable στο ψυγείο για να μην ξεχνάω τα φάρμακα που παίρνω με τις ώρες τους...

Τέλος πάντων... Χαλάλι!!

Εσείς, την παλεύετε??

Ασε

Τα ουτροτζεσταν δράμα Κ για εμένα. Εγώ τελευταία τα βάζω μόνο Κολπικα αλλά πάντα φορούσα σερβιετακι. 

Όποτε δε μπορούσα άλλαζα κάθε τρεις Κ λίγο βρακί, δε συμφέρει. 

  • Χαχα 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, athinaida είπε:

Αμην!!

Σε ευχαριστώ Nephelie, εύχομαι και σε σένα ότι καλύτερο!!

Δεν έχω στον Π. αλλά συνεργάτη του, τον Αδάμ. Για ενέσεις ovitrelle, οχι δεν μου είπε κάτι...

Τέλος πάντων... 

Άσχετο, εχω γίνει γκρινιάρα κορίτσια, όλα με ενοχλούν... το dermedtril με φαγουριζει... Τα utrogestan και τα cyclacur που βάζω κολπικά με εκνευρίζουν, γέμισα ένα πλυντήριο βρακιά σήμερα, αν με αντιλαμβάνεστε...

Έχω φτιάξει timetable στο ψυγείο για να μην ξεχνάω τα φάρμακα που παίρνω με τις ώρες τους...

Τέλος πάντων... Χαλάλι!!

Εσείς, την παλεύετε??

Να προλάβεις να φας στις ώρες σου για να πάρεις τα χάπια όπως πρέπει μην σε πειράξουν... καλά για τα εσώρουχα αστο!

Στις αρχές είχα σοκαριστεί εντελώς με τις διαδικασίες λέω πως την παλεύουν οι υπόλοιπες κοπέλες... σιγά σιγά το συνήθισα. 

  • Μου αρέσει 1

4nDhp3.pngjeL6p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...