Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια είμαι σε σοκ!Μόλις μου έκανε μπουλινγκ ο γιατρός μου επειδη αντιμιλησα στην μαία του.

      Τον εμπιστεύομαι τυφλά κ τον θεωρώ τεράστιο επιστημονα αλλά δεν ξέρω αν μπορώ να το ανεχτώ το σημερινό.

      Ξέρετε κάποιον γιατρό που να μπορεί να αναλάβει δίδυμη κύηση στον 6ο μήνα?Έχω κάνει κόπο για αυτά τα παιδιά κ αυτή την στο με έχουν κάνει κ κλαίω.

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

16 ώρες πρίν, ANAMONH είπε:

Ευχαριστώ για τη συμπαράσταση απλά τα πράγματα είναι λίγο δύσκολα για μας..έχει μείνει μόνο ένα έμβρυο και υποτίθεται εγώ δεν έχω θέμα αλλά δεν πετύχαμε εγκυμοσύνη...δεν ξέρω αν έχουμε άλλη ευκαιρία για ολόκληρη διαδικασία λόγω αζωοσπερμιας...Ρε κορίτσια με τρώει κάτι και θέλω την άποψη σας..η οιστραδιόλη είχε φτάσει 300 και πριν την εμβρυομεταφορα έπεσε στο 140..μήπως δεν έπρεπε να με προχωρήσει σε εμβρυομεταφορα και να χάσουμε τέλεια έμβρυα που είχα? 

Και εμένα ήταν πολύ υψηλή... και ο γιατρός παρόλα αυτά μου είπε να αρχίσω ... και τελικά απέτυχε... Λες Μήπως να επηρέασε αυτό;;;;  έχουμε ακριβώς το ίδιο πρόβλημα.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Irida Mundo είπε:

Απλά αναρωτιέμαι αν παίζει τόσο μεγάλο ρόλο η προγεστερόνη.. για να μη μας το ζητάνε όμως θεωρούν ότι με τα φάρμακα είμαστε εντάξει αλλά διάβασες νωρίτερα που η άλλη κοπέλα έλεγε ότι με τα ίδια φάρμακα δεν ήταν καλυμμένη.. 

Και η παραπάνω προγεστερονη κάνει καλό; Δεν ξέρω. Εγώ στη δεύτερη εμβρυομεταφορα μου είχαν πει πάλι μόνο βασκλορ να παρω επειδή όμως είχα καποιες ενεσεις προλουτεξ( από τη πρώτη φορά που έκανα εκτάκτως λόγω βιοχημικής) ρώτησα αν μπορώ να κάνω. Όχι πως είχαμε επιτυχία, ο γιατρός μου είχε πει τέλος πάντων ότι αφού θέλω ας κάνω, είχε σκοπό να μη δώσει πολλά φάρμακα γιατί δεν κάναμε τεχνητό κύκλο αλλά μεταφορά μετά από ωορρηξία. Ίσως σε κάποιες γυναίκες δεν φτάνει, ίσως επίσης παίζει ρόλο το σκεύασμα.

Κορίτσια εύχομαι να πάνε όλα καλά σε όσες περιμένετε να έχετε θετικό αποτέλεσμα. Όσες είχατε αρνητικό μη το βάζετε κάτω, θα τα καταφέρουμε!

  • Μου αρέσει 1

T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , No Name είπε:

Έκανα και εγώ β χοριακη σήμερα και τελικά βγήκε αρνητικό πρώτη εξωσωματική... Από αζωοσπερμια.. και τα χω βάψει μαύρα έχω πλανταξει στο κλάμα... ουφφφ πάλι απ την αρχή... γιατί δεν έχω αλλά έμβρυα 2 ωοθηλακια είχα μόνο :'(

 

Just now, Georgia!! είπε:

Δυστυχώς! 0.1! Θα μαζέψουμε τα κομμάτια μας και σε 3 μήνες ξανά από την αρχή!

 

Λυπάμαι πολύ κορίτσια! Σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου η επόμενη να είναι η τελευταία και η τυχερή!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 25 λεπτά , Deppybach είπε:

Αχ κοπέλα μου!... Υπομονή όσο μπορείς... Η γυναίκα έχει προικιστει με πολύ υπομονή... Είμαι σίγουρη πως θα το παλέψεις κ θα πας με περισσότερη δύναμη κ κουράγιο στην επόμενη φάση... Ποτέ μην λες ποτέ... Πάντα να ελπίζεις!.. 

Δεν ξέρω νιώθω σαν να έχασα τη γη κάτω από τα πόδια μου... σαν να γκρεμίστηκαν όλα.. και πήγα με τόση χαρά σήμερα και ευχάριστη διάθεση δεν το περίμενα ειμαι κομμάτια....  που να βρώ πάλι τόση δύναμη; αυτό πονάει πολύ το να το αντιμετωπίσω τα αρνητικά... θέλω να περάσει ο χρόνος και να ξανακάνω όσες φορές κι αν χρειαστεί μέχρι να δω θετικά αποτελέσματα... Αλλά σίγουρα δεν είναι εύκολο Καλή δύναμη να Έχουμε.. 

Just now, *Μυρτώ είπε:

 

 

Λυπάμαι πολύ κορίτσια! Σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου η επόμενη να είναι η τελευταία και η τυχερή!!!

Από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί κορίτσι μου μακάρι όλες κάποια στιγμή να δούμε ένα θετικό αποτέλεσμα.... 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Georgia!! είπε:

Δυστυχώς! 0.1! Θα μαζέψουμε τα κομμάτια μας και σε 3 μήνες ξανά από την αρχή!

Λυπάμαι βρε κορίτσι μου!!σε καταλαβαίνω  τόσο πολύ!!!Πάρε το χρόνο σου χαλάρωσε και πάμε ξανά ποιο δυνατές....Δεν το βάζουμε κάτω!!!

2 ώρες πρίν, No Name είπε:

Έκανα και εγώ β χοριακη σήμερα και τελικά βγήκε αρνητικό πρώτη εξωσωματική... Από αζωοσπερμια.. και τα χω βάψει μαύρα έχω πλανταξει στο κλάμα... ουφφφ πάλι απ την αρχή... γιατί δεν έχω αλλά έμβρυα 2 ωοθηλακια είχα μόνο :'(

Κορίτσι μου γλυκό...λυπάμαι πολύ!!!Σε καταλαβαίνω απόλυτα...Πάρε χρόνο κορίτσι μου!!!Και ξαναπάμε...

Σε νιώθω τόσο με αυτά τα 2 είχα μόνο...αλλά ένα θέλουμε!!!!Αυτό να θυμάσαι...(Όχι ότι τα 2 θα με χάλαγαν προσωπικά...)ξεκουράσου πάρε χρόνο και ξανά προσπαθούμε!!!Δεν τα παρατάμε!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , No Name είπε:

Δεν ξέρω νιώθω σαν να έχασα τη γη κάτω από τα πόδια μου... σαν να γκρεμίστηκαν όλα.. και πήγα με τόση χαρά σήμερα και ευχάριστη διάθεση δεν το περίμενα ειμαι κομμάτια....  που να βρώ πάλι τόση δύναμη; αυτό πονάει πολύ το να το αντιμετωπίσω τα αρνητικά... θέλω να περάσει ο χρόνος και να ξανακάνω όσες φορές κι αν χρειαστεί μέχρι να δω θετικά αποτελέσματα... Αλλά σίγουρα δεν είναι εύκολο Καλή δύναμη να Έχουμε.. 

Από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί κορίτσι μου μακάρι όλες κάποια στιγμή να δούμε ένα θετικό αποτέλεσμα.... 

Έτσι ήμουν κ γω κλάματα με λιγμους.... Ο σύζυγος πολλά νεύρα για μένα που τράβηξα τα περισσότερα αλλά κ για τα αρνητικά αποτελέσματα.... Μπορεί να περάσαμε 1μιση χρόνο αλλά πήραμε τα θετικά αποτελέσματα!!! Και σεις θα τα δείτε!!! Είμαι σίγουρη!!! Ο Θεός μπορεί να αργεί, μα ΔΕ λησμονεί!!! 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, No Name είπε:

Και εμένα ήταν πολύ υψηλή... και ο γιατρός παρόλα αυτά μου είπε να αρχίσω ... και τελικά απέτυχε... Λες Μήπως να επηρέασε αυτό;;;;  έχουμε ακριβώς το ίδιο πρόβλημα.. 

Τι να πω..είμαστε ξανά στο μηδέν...έχω βάλει ήδη 8 έμβρυα..είχα μια βιοχημική και μια παλινδρόμηση..και μας έχει μείνει ένα έμβρυο..ο γιατρός που μίλησα μου είπε ότι δεν επηρέασε η οιστραδιόλη το αποτέλεσμα και μάλλον φταίνε τα έμβρυα τα οποία υποτίθεται όλα ήταν κ τέλεια...και τώρα μου λέει πάμε σε διέγερση να ανοίξουμε το τελευταίο μπουκαλάκι κ ότι βρούμε και να τα πάμε σε βλαστοκυστες..αλλά σκέφτομαι με τα ίδια ωάρια κ σπέρματα αν φταίνε τα έμβρυα τι θα αλλάξει..είμαστε ράκος..και δεν ξέρουμε τι να κάνουμε..αν επιτρέπεται σε ποιο γιατρό είστε?εμείς στο σφ.δεν ξέρω πως να σου στείλω προσωπικό ιμειλ..θα ήθελα να το συζητήσω με ένα άτομο που είναι στην ίδια φάση με μας..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, ANAMONH είπε:

Τι να πω..είμαστε ξανά στο μηδέν...έχω βάλει ήδη 8 έμβρυα..είχα μια βιοχημική και μια παλινδρόμηση..και μας έχει μείνει ένα έμβρυο..ο γιατρός που μίλησα μου είπε ότι δεν επηρέασε η οιστραδιόλη το αποτέλεσμα και μάλλον φταίνε τα έμβρυα τα οποία υποτίθεται όλα ήταν κ τέλεια...και τώρα μου λέει πάμε σε διέγερση να ανοίξουμε το τελευταίο μπουκαλάκι κ ότι βρούμε και να τα πάμε σε βλαστοκυστες..αλλά σκέφτομαι με τα ίδια ωάρια κ σπέρματα αν φταίνε τα έμβρυα τι θα αλλάξει..είμαστε ράκος..και δεν ξέρουμε τι να κάνουμε..αν επιτρέπεται σε ποιο γιατρό είστε?εμείς στο σφ.δεν ξέρω πως να σου στείλω προσωπικό ιμειλ..θα ήθελα να το συζητήσω με ένα άτομο που είναι στην ίδια φάση με μας..

Είμαι στα Ιωάννινα στον Κωνσταντίνο Ζηκόπουλο... Ο γιατρός πολύ καλός . Εμείς έχουμε αλλά 6 μπουκαλάκια.. Από την βιοψία.  Ελπίζω όμως να βρουν υγιές σπέρμα... και αυτήν την φορά να παράγω περισσότερα ωάρια... ειμαι 25 και είχα μόνο 3 νομιμοποιήθηκαν και τα 3 Αλλά μόνο τα 2 τα κατάφεραν... έτσι μου βάλανε 2 .. Αλλά δεν τα κατάφεραν ούτε αυτά απο τι φενετε και δεν ξέρω τη μπορεί να φταίει...  (Μήπως κάνω κάτι λάθος εγώ;;; ) 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, No Name είπε:

Είμαι στα Ιωάννινα στον Κωνσταντίνο Ζηκόπουλο... Ο γιατρός πολύ καλός . Εμείς έχουμε αλλά 6 μπουκαλάκια.. Από την βιοψία.  Ελπίζω όμως να βρουν υγιές σπέρμα... και αυτήν την φορά να παράγω περισσότερα ωάρια... ειμαι 25 και είχα μόνο 3 νομιμοποιήθηκαν και τα 3 Αλλά μόνο τα 2 τα κατάφεραν... έτσι μου βάλανε 2 .. Αλλά δεν τα κατάφεραν ούτε αυτά απο τι φενετε και δεν ξέρω τη μπορεί να φταίει...  (Μήπως κάνω κάτι λάθος εγώ;;; ) 

O Σοφικίτης είναι ο ουρολόγος σας; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, No Name είπε:

Όχι ο Μπαλτογιάννης 

Αν είστε Ήπειρο, στο Πανεπιστημιακό Ιωαννίνων βρίσκεται ο Σοφικίτης, ένας διεθνούς φήμης ουρολόγος που ο ίδιος ανακάλυψε πριν κάποια χρόνια μία μέθοδο όπου γίνεται γονιμοποίηση από σπερματίδες. Σε αυτόν οφείλεται ο διάδοχος του Ιαπωνικού θρόνου. Εφόσον έχετε την τύχη και βρίσκεστε κοντά, θεωρώ ότι δεν υπάρχει πιο ειδικός από αυτόν για την περίπτωση αζωοσπερμικού άντρα. Στο μεταξύ, επειδή διάβασα λίγο την ιστορία σου, μπορείς να ασχοληθείς λίγο με τη βελτίωση της ποιότητας των ωαρίων σου μέσα από αλλαγές στον τρόπο ζωής σου. Θα σου πάρει 3 μήνες, γιατί τόσο κάνουν τα ωάρια να ωριμάσουν. Το βιβλίο "it starts with the egg", το οποίο μπορείς να κατεβάσεις δωρεάν, εξηγεί τα πάντα. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Troia είπε:

Αν είστε Ήπειρο, στο Πανεπιστημιακό Ιωαννίνων βρίσκεται ο Σοφικίτης, ένας διεθνούς φήμης ουρολόγος που ο ίδιος ανακάλυψε πριν κάποια χρόνια μία μέθοδο όπου γίνεται γονιμοποίηση από σπερματίδες. Σε αυτόν οφείλεται ο διάδοχος του Ιαπωνικού θρόνου. Εφόσον έχετε την τύχη και βρίσκεστε κοντά, θεωρώ ότι δεν υπάρχει πιο ειδικός από αυτόν για την περίπτωση αζωοσπερμικού άντρα. Στο μεταξύ, επειδή διάβασα λίγο την ιστορία σου, μπορείς να ασχοληθείς λίγο με τη βελτίωση της ποιότητας των ωαρίων σου μέσα από αλλαγές στον τρόπο ζωής σου. Θα σου πάρει 3 μήνες, γιατί τόσο κάνουν τα ωάρια να ωριμάσουν. Το βιβλίο "it starts with the egg", το οποίο μπορείς να κατεβάσεις δωρεάν, εξηγεί τα πάντα. 

Ευχαριστώ για της Πληροφορίες πάρα πολύ σύγουρα θα το κατεβάσω να διαβάσω... Ο σύζυγος έκανε την επέμβαση στους όρχεις  πριν ένα χρόνο και τα έχουν στην κατάψυξη... Εγώ είχα βγάλει για ένα διάστημα Κύστες και επερνα αντισυλληπτικά για περίπου 4 μήνες... και έμεινα αρκετά πίσω με την εξωσωματική.. Μήπως να επηρέασαν τα αντισυλληπτικά;;;; στο να μην παράγω πολλά ωάρια;;;  Ίσως να τον επισκεφθώ τον συγκεκριμένο ουρολόγο Μήπως υπάρχουν πιθανότητες να καλυτερέψει το σπέρμα...  Η να μας δώσει κάποια λύση... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , No Name είπε:

Είμαι στα Ιωάννινα στον Κωνσταντίνο Ζηκόπουλο... Ο γιατρός πολύ καλός . Εμείς έχουμε αλλά 6 μπουκαλάκια.. Από την βιοψία.  Ελπίζω όμως να βρουν υγιές σπέρμα... και αυτήν την φορά να παράγω περισσότερα ωάρια... ειμαι 25 και είχα μόνο 3 νομιμοποιήθηκαν και τα 3 Αλλά μόνο τα 2 τα κατάφεραν... έτσι μου βάλανε 2 .. Αλλά δεν τα κατάφεραν ούτε αυτά απο τι φενετε και δεν ξέρω τη μπορεί να φταίει...  (Μήπως κάνω κάτι λάθος εγώ;;; ) 

Δε νομίζω ότι κανείς λάθος εσύ...εμείς ξεκινήσαμε από Γιάννενα..στην πρώτη διέγερση δεν γονιμοποιηθηκε κανένα...φύγαμε για την Αθήνα στη δεύτερη διέγερση γονιμοποιηθηκαν 9 ...αλλά ακόμα τίποτα..εμείς φύγαμε από Γιάννενα γιατί θέλαμε καλό εμβρυολογικο..στο ζηκοπουλου ειμασταν..αφού έχετε ακόμα μπουκαλάκια και έστω γονιμοποιούνται στο εργαστήριο εκεί...συνεχίστε εκεί...είσαι και μικρή και έχετε σύμμαχο το χρόνο..εγώ είμαι 34..απλά κάντε καρυότυπο εξετάσεις και οι δύο ..δεν είναι ακριβή πλέον.. γράφεται ...εμας έχουν κοπεί τα πόδια μας γιατί δεν ένα μπουκαλάκι έχουμε..και δεν ξέρουμε αν έχει κάτι μέσα..και είμαστε πάλι στο μηδέν..

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...