Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Maroxmarox είπε:

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου 🎉🎉🎉Με το καλό μια τεράστια χοριακη!!

      Στις πόσες μέρες έκανες χοριακη μετά από βλαστοκυστες;

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά έκανα την χοριακη και είναι λίγο χαμηλή..ελπίζω να διπλασιαστεί 

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα , πρώτη φορά γράφω αν και διαβάζω παααρα πολύ καιρό τις στήλες και η αλήθεια είναι ότι παίρνω κουράγιο ! Είπα να γράψω κι εγώ μήπως και αλλάξει και εμένα η τύχη μου μετά απο 5 χρόνια ! Εγώ είμαι στην 10η έμβρυο μεταφορά και την Δευτέρα πάω για χοριακη ! Εύχομαι σε όλες που περιμένετε αποτελέσματα να είναι θετικά !! 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

8 ώρες πρίν, Persa! είπε:

Pagotoula καλή επιτυχία να έχεις. Η τύχη φαίνεται να είναι με το μέρος μας εδώ στο καφέ! οπότε μην σε ανησυχεί, θα τα λέμε παρέα, και όλα θα πάνε καλά!

Πέρασες δύσκολα, όμως το θετικό είναι οτι είχες εγκυμοσύνες και οτι έχεις ακόμα μεγαλύτερες πιθανότητες για νέα. Άκου χαλαρωτική μουσική, κοιμήσου μπόλικα και απολαυσε τις περιποιήσεις και να δεις που θα θέλει να μείνει αυτο το πλασματάκι.  

Εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένη από το γιατρό, το κέντρο και τη μαία ειδικά, που είναι απίστευτα υποστηρικτική (γενικά έχω κάνει πολλές γύρες σε γιατρούς γιατί 6 χρόνια προσπαθούσα) τώρα επιτέλους είμαι έγκυος! Αν θέλεις βοήθεια στείλε εδώ, επιπλέον, να ξέρεις σε κάθε περίπτωση μου έχουν περισσέψει μια ντουλάπα φάρμακα που αν είναι ιδια με τα δικά σου, μπορώ να σου δώσω, εφόσον έχω στην κατάψυξη ήδη 8 έμβρυα και τουλάχιστον για τον επόμενο χρόνο δεν θα μου χρειαστούν άλλα φάρμακα!

Το ίδιο ισχύει και για όποια άλλη κοπέλα προσπαθεί.

Με χαρά να βοηθήσω!

καλή επιτυχία 

@Persa! Περσα μου, σου έχω στείλει προσωπικό μήνυμα .

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariaal είπε:

Κορίτσια καλησπέρα , πρώτη φορά γράφω αν και διαβάζω παααρα πολύ καιρό τις στήλες και η αλήθεια είναι ότι παίρνω κουράγιο ! Είπα να γράψω κι εγώ μήπως και αλλάξει και εμένα η τύχη μου μετά απο 5 χρόνια ! Εγώ είμαι στην 10η έμβρυο μεταφορά και την Δευτέρα πάω για χοριακη ! Εύχομαι σε όλες που περιμένετε αποτελέσματα να είναι θετικά !! 

Κορίτσι μου,ολόψυχα καλή επιτυχία να έχεις, να είναι η τυχερή σου φορά!!!

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Mariaal είπε:

Κορίτσια καλησπέρα , πρώτη φορά γράφω αν και διαβάζω παααρα πολύ καιρό τις στήλες και η αλήθεια είναι ότι παίρνω κουράγιο ! Είπα να γράψω κι εγώ μήπως και αλλάξει και εμένα η τύχη μου μετά απο 5 χρόνια ! Εγώ είμαι στην 10η έμβρυο μεταφορά και την Δευτέρα πάω για χοριακη ! Εύχομαι σε όλες που περιμένετε αποτελέσματα να είναι θετικά !! 

Καλημέρα κ καλή επιτυχία!!!!Ευχομαι τη Δευτέρα να ακουσεις μια 3ψηφια χοριακη!!!Αν επιτρέπεται γιατί έχεις κάνει τόσες εμβρυομεταφορες;Σας έχουν βρει κάτι;

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, teta2 είπε:

κορίτσια help! έκανα την επαναληπτικη σήμερα και ήταν 702. η πρώτη ήταν 396. Δεν θα έπρεπε να διπλασιαστει κανονικα; εντωμεταξύ ο γιατρός θα είναι αύριο στο ιατρείο για να μου πει....

Καλημερα κοριτσι μου!!! Θα περιμενουμε νεα σου...θα δεις το γιατρο σωστα?


j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Zina21 είπε:

Καλημέρα κ καλή επιτυχία!!!!Ευχομαι τη Δευτέρα να ακουσεις μια 3ψηφια χοριακη!!!Αν επιτρέπεται γιατί έχεις κάνει τόσες εμβρυομεταφορες;Σας έχουν βρει κάτι;

Καλημέρα και σ ευχαριστώ παρά πολύ !! Έχω κάνει τόσες γιατί ο πρώτος μου γιατρός δεν ενδιαφέρθηκε ποτέ να δει αν έχει κάτι το ενδομήτριο μου  ,το οποίο από την υδροσαλπιγγα  που είχα , γέμισε φλεγμονές και μικρόβια στα τόσα χρόνια με αποτέλεσμα ότι έμβρυο μεταφορά έκανα ήταν δώρο άδωρο δεν μπορούσε να κολλήσει κανένα έμβρυο εκεί. 

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kathrin17 είπε:

Καλημερα κοριτσι μου!!! Θα περιμενουμε νεα σου...θα δεις το γιατρο σωστα?

καλημέρα!  δεν βρήκα το γιατρό γιατί είναι χειρουργείο αλλά η βοηθός του που μίλησα ήταν λίγο συγκρατημενη. Είπε ότι περίμενε να έχω 800 και πάνω αλλά κάποιες φορές στην 2η χοριακη γίνεται μια μικρή κοιλια, θα μιλήσει με τον γιατρο και θα.με πάρουν. ...αα και είπε ότι με 396 πρώτη χοριακη μάλλον δεν είναι μόνο ένα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariaal είπε:

Καλημέρα και σ ευχαριστώ παρά πολύ !! Έχω κάνει τόσες γιατί ο πρώτος μου γιατρός δεν ενδιαφέρθηκε ποτέ να δει αν έχει κάτι το ενδομήτριο μου  ,το οποίο από την υδροσαλπιγγα  που είχα , γέμισε φλεγμονές και μικρόβια στα τόσα χρόνια με αποτέλεσμα ότι έμβρυο μεταφορά έκανα ήταν δώρο άδωρο δεν μπορούσε να κολλήσει κανένα έμβρυο εκεί. 

Με το καλό να έρθει θετική χοριακή κ σε σένα κ σε όλα τα κορίτσια! 

Εγώ δυστυχώς είχα αρνητική χοριακή την Τετάρτη κ ήταν η πρώτη εμβρυομεταφορά. Ακόμα δεν μου ήρθε περίοδος. Μέχρι πόσες μέρες κάνει να έρθει αν θυμάται κάποια κοπέλα;

Επίσης θα ήθελα να σε ρωτήσω τι εξέταση έκανες για το ενδομήτριο γιατί είχα κ εγώ υδροσάλπιγγα που αφαιρέθηκε!

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, teta2 said:

μακάρι να είναι έτσι γιατί έχω στεναχωρηθει..ο γιατρός δεν μου είπε τι να περιμένω και εγώ πίστευα ότι θα είναι γύρω στο 800.  

Ε τι 700 τι 800!μπράβο, είσαι σίγουρα έγκυος!! Τέλειο είναι 

Πες μας ποτε θα ακούσεις καρδιά; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, andrianni είπε:

Με το καλό να έρθει θετική χοριακή κ σε σένα κ σε όλα τα κορίτσια! 

Εγώ δυστυχώς είχα αρνητική χοριακή την Τετάρτη κ ήταν η πρώτη εμβρυομεταφορά. Ακόμα δεν μου ήρθε περίοδος. Μέχρι πόσες μέρες κάνει να έρθει αν θυμάται κάποια κοπέλα;

Επίσης θα ήθελα να σε ρωτήσω τι εξέταση έκανες για το ενδομήτριο γιατί είχα κ εγώ υδροσάλπιγγα που αφαιρέθηκε!

Εμένα η περίοδος μου ήρθε σε 4 μέρες όταν σταμάτησα τα φάρμακα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Taggeris είπε:

Εμένα η περίοδος μου ήρθε σε 4 μέρες όταν σταμάτησα τα φάρμακα.

Σε ευχαριστώ! άρα σήμερα ή αύριο θα μου έρθει. Το νιώθω τόσες μερες οτι ερχεται αλλα τίποτα. Είναι τα φαρμακα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, andrianni είπε:

Με το καλό να έρθει θετική χοριακή κ σε σένα κ σε όλα τα κορίτσια! 

Εγώ δυστυχώς είχα αρνητική χοριακή την Τετάρτη κ ήταν η πρώτη εμβρυομεταφορά. Ακόμα δεν μου ήρθε περίοδος. Μέχρι πόσες μέρες κάνει να έρθει αν θυμάται κάποια κοπέλα;

Επίσης θα ήθελα να σε ρωτήσω τι εξέταση έκανες για το ενδομήτριο γιατί είχα κ εγώ υδροσάλπιγγα που αφαιρέθηκε!

 

Just now, andrianni είπε:

Με το καλό να έρθει θετική χοριακή κ σε σένα κ σε όλα τα κορίτσια! 

Εγώ δυστυχώς είχα αρνητική χοριακή την Τετάρτη κ ήταν η πρώτη εμβρυομεταφορά. Ακόμα δεν μου ήρθε περίοδος. Μέχρι πόσες μέρες κάνει να έρθει αν θυμάται κάποια κοπέλα;

Επίσης θα ήθελα να σε ρωτήσω τι εξέταση έκανες για το ενδομήτριο γιατί είχα κ εγώ υδροσάλπιγγα που αφαιρέθηκε!

Έκανα την εξέταση του ΝΙΚΑ, σου κάνουν βιοψία στο ενδομήτριο . Εμένα στις 2 μέρες από την διακοπή των φάρμακων έρχονται . Λυπάμαι που ήταν αρνητική η εξέταση σου αλλά μην στεναχωριέσαι αν βρεις από νωρίς τι φταίει όλα θα κυλήσουν τέλεια ! Να σε ρωτήσω την μια σου αφαίρεσαν ? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariaal είπε:

 

Έκανα την εξέταση του ΝΙΚΑ, σου κάνουν βιοψία στο ενδομήτριο . Εμένα στις 2 μέρες από την διακοπή των φάρμακων έρχονται . Λυπάμαι που ήταν αρνητική η εξέταση σου αλλά μην στεναχωριέσαι αν βρεις από νωρίς τι φταίει όλα θα κυλήσουν τέλεια ! Να σε ρωτήσω την μια σου αφαίρεσαν ? 

Ναι η μία ήταν μόνο. Βεβαια ούτε με την αλλη έμεινα εγκυος γιατι δεν ηταν αρκετα λειτουργική οπως μου είπαν. Ισως ομως είναι κ κατι άλλο. Ολοι οι γιατροί την κανουν αυτη την εξέταση ή μόνο ο Νίκας; 

Αν κ μου έκαναν κ υστεροσκόπηση λέω να κανω κ εναν 3d μήτρας για να σιγουρευτώ.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Persa! είπε:

Ε τι 700 τι 800!μπράβο, είσαι σίγουρα έγκυος!! Τέλειο είναι 

Πες μας ποτε θα ακούσεις καρδιά; 

δεν ξέρω ακόμα για καρδιά,  μου είπε η μαια του γιατρού  ότι θα ξανακάνω χοριακη για να είναι σίγουροι ότι πάει καλά.  θα με ξαναπαρουν αργότερα να μου πουν συγκεκριμένα . μακάρι να μην υπάρχει πρόβλημα! !

Link to comment
Share on other sites

Just now, andrianni είπε:

Ναι η μία ήταν μόνο. Βεβαια ούτε με την αλλη έμεινα εγκυος γιατι δεν ηταν αρκετα λειτουργική οπως μου είπαν. Ισως ομως είναι κ κατι άλλο. Ολοι οι γιατροί την κανουν αυτη την εξέταση ή μόνο ο Νίκας; 

Αν κ μου έκαναν κ υστεροσκόπηση λέω να κανω κ εναν 3d μήτρας για να σιγουρευτώ.

Εγώ την έκανα στο γενεσης και την έστειλα στον νικα . Αυτός σου βγάζει μόνο τ αποτελέσματα ο γιατρός σου θα σου πάρει δείγμα και θα το στείλει . Εγώ έμεινα ευχαριστημένη γιατί η πρώτη μου εξέταση με την δεύτερη ήταν η μέρα με τη νύχτα . Έχω κάνει κι εγώ δυο φορές ύστεροσκοπηση και ήταν όλα καλά με την μήτρα ! Πάντως αφού έχεις την μια σάλπιγγα είναι όλα πολύ καλύτερα εμένα μου βγάλανε και την άλλη στο χειρουργείο γιατί ήταν λέει κλειστεί εκ γενετής και είχε συμφησεις . 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...