Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Fay_ είπε:

      Νομίζω πως κρίνει βάσει ιστορικού για το τι θα κάνει. Ο πλήρης έλεγχος έχω καταλάβει ότι είναι γονιδιακός και δείχνει ετεροζυγωτια ομοζυγωτια. Οι βασικές γονιδιακές νομίζω είναι fv, το γονίδιο προθρομβινης και μια άλλη που δεν την θυμάμαι. Αν τα έχεις κάνει αυτά είσαι οκ νομίζω.. τι να πω έχω μπερδευτεί κ εγω..

      Αυτές που είπες στο πάνω σχόλια μου τις έκανε η οικονομ αυτές που κες τώρα δεν μ θυμίζουν κάτι θα το ψάξω γιατί εκείνη μ έδωσε το οκ πως δεν έχω κάτι 

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Zoibil είπε:

Εεε δεν έπρεπε να τα κάνεις!!! Κάνε λίγο υπομονή μέχρι τη Δευτέρα που θα πας στον γιατρό! Αλλά αρνητικό κιόλας φαίνεται πολύ περίεργο. Αν δεν αντέχεις κάνε αύριο μια χοριακη, αλλά νομίζω μην κάνεις τίποτα και περίμενε τη Δευτέρα να ακούσεις την καρδούλα του μωρού σου!!! 

Μα δεν ειναι πολυ παραξενο,εκανα τα τεστ με διαφορα δεκα λεπτων,το ενα αρνητικο κ το αλλο θετικο?δεν ξερω τι να υποθεσω..θα περιμενω την δευτερα να παω,τωρα και να παρω τον γιατρο τηλ τι θα μου πει..θα με μαλωσει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, ελπιδακι είπε:

Μα δεν ειναι πολυ παραξενο,εκανα τα τεστ με διαφορα δεκα λεπτων,το ενα αρνητικο κ το αλλο θετικο?δεν ξερω τι να υποθεσω..θα περιμενω την δευτερα να παω,τωρα και να παρω τον γιατρο τηλ τι θα μου πει..θα με μαλωσει

Μην ανησυχεις μπορει να μην το εκανες σωστα η να ηταν πολυ αραιωμενα τα ουρα. Αποκλειεται τοσο γρηγορα να επεσε η ορμονη που ανιχνευει το τεστ αφου εχετε δει και σακο σημαινει οτι ειναι μεγαλη η τιμη. Θα ειχες μεγαλη αιμορραγια αν ειχε συμβει κατι κακο. Ηρεμησε και ολα θα ειναι καλα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ελπιδακι said:

Μα δεν ειναι πολυ παραξενο,εκανα τα τεστ με διαφορα δεκα λεπτων,το ενα αρνητικο κ το αλλο θετικο?δεν ξερω τι να υποθεσω..θα περιμενω την δευτερα να παω,τωρα και να παρω τον γιατρο τηλ τι θα μου πει..θα με μαλωσει

Μην τον πάρεις όχι.. Ή κάτι με τα τεστ παίζει ή δν τα έκανες σωστά, με 10 λεπτά κιόλας διαφορά, δεν ακούγεται αξιοπιστο..!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Kathrin17 είπε:

Καλημερα...οχι κλαμα κ στενοχωρια...θετικη σκεψη κ ενεργεια για να τη νιωσουν τα εμβρυακια σου κ να ανθισουν!!καλη ψυχολογια...

Πολλες κοπελες εβαλαν αριστες βλαστοκυστες κ δν ειδαν θετικη χοριακη..επισης εχει τυχει κοπελα που ο γιατρος της ελεγε να μη βαλει την τςλευταια της βλαστοκυστη γτ δν αξιζε..η κοπελα ομως επεμεινε κ τλκ αυτο το εμβρυακι της εδωσε εγκυμοσυνη!! Ποτε δν ξερεις λοιπον...πιστευψε τα εμβρυακια σου..

Τη δευτςρα 15/7 εκανα μεταφορα..τπτ δε νιωθω..ουτε ψαχνομαι να νιωσω κατι..η χοριακη ειναι η μοναδικη αποδειξη..οτι ειναι να γινει θα γινει..οτι θελει ο θεος..27/7 εχω χοριακη εγω

Καλη επιτυχιααααααα

Καλησπερα πολυ σε αφηνει να περιμενεις για χοριακη ε; Εγω εκανα 17/7 την εμβρυομεταφορα και 26/7 μου ειπε να κανω τη χοριακη. Ειναι η δευτερη φορα η πρωτη τον Απριλιο ηταν βιοχημικη ελπιζω να εχουμε θετικα αποτελεσματα!

Link to comment
Share on other sites

Just now, maroulini είπε:

Μην ανησυχεις μπορει να μην το εκανες σωστα η να ηταν πολυ αραιωμενα τα ουρα. Αποκλειεται τοσο γρηγορα να επεσε η ορμονη που ανιχνευει το τεστ αφου εχετε δει και σακο σημαινει οτι ειναι μεγαλη η τιμη. Θα ειχες μεγαλη αιμορραγια αν ειχε συμβει κατι κακο. Ηρεμησε και ολα θα ειναι καλα!

Την προηγουμενη παρασκευη ειχα αιμοραγια κ ο γιατρος μου ειπε να κανω βελονα lentogest, την εκανα και η αιμοραγια σταματησε..μου ειχε πει κ για τρεις μερες να κοψω το σαλισπιρ,μιυ ειπε οτι δεν ειναι τιποτα και να κατσω ξαπλα..ουτε μου ειπε να παω να με δει δεν χρειαζεται,ουτε χοριακη μου ειπε να κανω ...μονο ξαπλα κ γενικα τον εχω πολυ εμπιστοσυνη τον γιατρο μου..αν γταν κατι σοβαρο θα με καθυσηχαζε τοσο πολυ?δεν θα μου ελεγε να παω?τι ναπω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ελπιδακι είπε:

Την προηγουμενη παρασκευη ειχα αιμοραγια κ ο γιατρος μου ειπε να κανω βελονα lentogest, την εκανα και η αιμοραγια σταματησε..μου ειχε πει κ για τρεις μερες να κοψω το σαλισπιρ,μιυ ειπε οτι δεν ειναι τιποτα και να κατσω ξαπλα..ουτε μου ειπε να παω να με δει δεν χρειαζεται,ουτε χοριακη μου ειπε να κανω ...μονο ξαπλα κ γενικα τον εχω πολυ εμπιστοσυνη τον γιατρο μου..αν γταν κατι σοβαρο θα με καθυσηχαζε τοσο πολυ?δεν θα μου ελεγε να παω?τι ναπω

Ε ναι οι γιατροι ξερουν καλυτερα θα καταλαβαινε αν υπηρχε προβλημα. Μην ανησυχεις αδικα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, maroulini είπε:

Καλησπερα πολυ σε αφηνει να περιμενεις για χοριακη ε; Εγω εκανα 17/7 την εμβρυομεταφορα και 26/7 μου ειπε να κανω τη χοριακη. Ειναι η δευτερη φορα η πρωτη τον Απριλιο ηταν βιοχημικη ελπιζω να εχουμε θετικα αποτελεσματα!

Μακαρι να εχουμε καλα αποτελεσματα..καλη επιτυχια!! 

Μου ειπε οτι τοτε θαναι πιο ξεκαθαρη η τιμη της χοριακης κ δε θελει νωριτερα για να μην αγχωθω περιμενοντας αν θα ανεβει..ειναι μαλλον τακτικη του κ σε μια φιλη μου απο δω στο φορουμ ετσι το ειχαν κανει..επειδη 27 ειναι σαββατο τουπα να παω παρασκευη κ μου πε οχι τη δευτερα..φυσικα εγω ρωτησα στο μικροβιολογικο κ θα νου τη βγαλουν σαββατο..δν ξερω αν θα κρατιομουν..χα χα


j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ελπιδακι είπε:

Την προηγουμενη παρασκευη ειχα αιμοραγια κ ο γιατρος μου ειπε να κανω βελονα lentogest, την εκανα και η αιμοραγια σταματησε..μου ειχε πει κ για τρεις μερες να κοψω το σαλισπιρ,μιυ ειπε οτι δεν ειναι τιποτα και να κατσω ξαπλα..ουτε μου ειπε να παω να με δει δεν χρειαζεται,ουτε χοριακη μου ειπε να κανω ...μονο ξαπλα κ γενικα τον εχω πολυ εμπιστοσυνη τον γιατρο μου..αν γταν κατι σοβαρο θα με καθυσηχαζε τοσο πολυ?δεν θα μου ελεγε να παω?τι ναπω

Ελπιδακι μου χαλάρωσε λιγάκι!Μην αγχώνεσαι!Λοιπον για να ηρεμήσεις λίγο κάνε νωρίς το πρωί έναν τεστ κ να δεις ότι θα βγει θετικό!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Zina21 είπε:

Ελπιδακι μου χαλάρωσε λιγάκι!Μην αγχώνεσαι!Λοιπον για να ηρεμήσεις λίγο κάνε νωρίς το πρωί έναν τεστ κ να δεις ότι θα βγει 

Θα κανω και ενα το πρωι και ο θεος βοηθος,το φαρμακειο πλουσιο το εκανα..

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια help! έκανα την επαναληπτικη σήμερα και ήταν 702. η πρώτη ήταν 396. Δεν θα έπρεπε να διπλασιαστει κανονικα; εντωμεταξύ ο γιατρός θα είναι αύριο στο ιατρείο για να μου πει....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ελπιδακι είπε:

Θα κανω και ενα το πρωι και ο θεος βοηθος,το φαρμακειο πλουσιο το εκανα..

Ελπιδακι μου ολα καλα!Δευτερα θα πας στο γιατρο!Μην αγχωνεσαι με τεστ και βαζεις σκεψεις στο κεφαλακι σου!2 μερες υπομονη!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, teta2 είπε:

κορίτσια help! έκανα την επαναληπτικη σήμερα και ήταν 702. η πρώτη ήταν 396. Δεν θα έπρεπε να διπλασιαστει κανονικα; εντωμεταξύ ο γιατρός θα είναι αύριο στο ιατρείο για να μου πει....

Γιατί ανησυχείς Μία χαρά είναι αφού ανεβαίνει η τιμή. Δεν είναι απαραίτητο να διπλασιαστεί στην αρχή λένε κάθε δύο ή τρεις μέρες Η τιμή σχεδόν να διπλασιάζεται... Αφού ανεβαίνει να μην ανησυχείς καθόλου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Taggeris είπε:

Γιατί ανησυχείς Μία χαρά είναι αφού ανεβαίνει η τιμή. Δεν είναι απαραίτητο να διπλασιαστεί στην αρχή λένε κάθε δύο ή τρεις μέρες Η τιμή σχεδόν να διπλασιάζεται... Αφού ανεβαίνει να μην ανησυχείς καθόλου

μακάρι να είναι έτσι γιατί έχω στεναχωρηθει..ο γιατρός δεν μου είπε τι να περιμένω και εγώ πίστευα ότι θα είναι γύρω στο 800.  

Link to comment
Share on other sites

Just now, teta2 είπε:

μακάρι να είναι έτσι γιατί έχω στεναχωρηθει..ο γιατρός δεν μου είπε τι να περιμένω και εγώ πίστευα ότι θα είναι γύρω στο 800.  

Τώρα δεν είναι καιρός για στενοχώριες.... Κοίτα να το ευχαριστηθείς και να στηρίξεις το μωράκι σου Με θετική ενέργεια που τόσο την έχει ανάγκη... ξέρω ότι όλες γράφουμε για να πάρουμε κουράγιο η μία από την άλλη Αλλά μέσα σε όλο αυτό νομίζω έχουμε ξεχάσει και τον πιο σημαντικό παράγοντα που έχουμε δίπλα μας.... Τους άντρες μας, συντρόφους μας, συνοδοιπόρους μας... Κοίταξε να κάνετε αγκαλιές και αγάπες και όλα θα πάνε καλά.. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , ελπιδακι είπε:

Την προηγουμενη παρασκευη ειχα αιμοραγια κ ο γιατρος μου ειπε να κανω βελονα lentogest, την εκανα και η αιμοραγια σταματησε..μου ειχε πει κ για τρεις μερες να κοψω το σαλισπιρ,μιυ ειπε οτι δεν ειναι τιποτα και να κατσω ξαπλα..ουτε μου ειπε να παω να με δει δεν χρειαζεται,ουτε χοριακη μου ειπε να κανω ...μονο ξαπλα κ γενικα τον εχω πολυ εμπιστοσυνη τον γιατρο μου..αν γταν κατι σοβαρο θα με καθυσηχαζε τοσο πολυ?δεν θα μου ελεγε να παω?τι ναπω

θεωρω οτι δεν θα ηταν και κακο να πηγαινες να κανεις εναν υπερηχο να δεις τι συμβαινει με τον σακο/εμβρυο. να βεβαιωθεις, βρε αδερφε, οτι ολα ειναι οκ. ανθρωποι ειμαστε κι εμεις και περναμε τοσο στρες κι αγωνια. μετα απο αιμορραγια, να ξερεις οτι μπορεις να πας και σε δημοσιο και να κανεις υπερηχο.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...