Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, λουκουμαδακι είπε:

Η αλήθεια είναι ότι δεν ταιριάζει. Δεν ταιριάζει με τον καρδιακό παλμό. Αν ισχύει η χοριακή δεν θα έπρεπε να βλέπετε παλμό (τύπου έχει σταματήσει η δεν ξεκίνησε ποτέ). Την έχεις στα χέρια σου η στην είπαν τηλεφωνικά και παρέλειψαν μερικά μηδενικά; Πότε θα επαναλάβεις; 

Αυτο διαβαζω παντου οτι δεν θα επρεπε να δουμε καρδιακο παλμο.ειδαμε ομως την κουκιδα να αναβοσβηνει και ειπε η γιατρος οτι υπαρχει αιματωση σε εκεινο το σημειο.το ρωτησα αρκετες φορες και εγω και ο αντρας μου για να το επιβεβαιωσουμε οτι ακουγαμε καλα τι ελεγε.το αποτελεσμα της χοριακης το εχω στα χερια μου και ειναι απο το ιδιο μικροβιολογικο που εκανα και ολες τις αλλες.θα επαναλαβω την τριτη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 20/7/2019 at 3:24 ΜΜ, Mariaal είπε:

Δυστυχώς δεν έχει συμπτώματα ! Εγώ τουλάχιστον δεν είχα τίποτα φάνηκε μόνο με την εξέταση . Να σου πω η πρώτη όντως μπορεί να ήταν ένα τυχαίο γεγονός και απλώς να μην έπιασε . Από εδώ και πέρα να δεις . Και να σου πω αν δεν έχεις χημεία και 99% εμπιστοσύνη στο γιατρό να τον αλλάξεις είναι το λάθος που έκανα και το μετανιώνω τώρα . Καλύτερα τώρα που είσαι στην αρχή . Εγώ τον πήγα στον αγαπημένο μου γιατρό που είναι ο μόνος που έχει ασχοληθεί όσο κανένας άλλος πήγα με τα μυαλά στα κάγκελα και χωρίς κουράγιο και σκέφτομαι ότι αν τον είχα βρει από την αρχή και είχα κάνει το βήμα να αλλάξω γιατρό όλα τώρα ίσως ήταν αλλιώς. Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να βρεις σε πολύ λίγο καιρό τι φταίει και του χρόνου να είσαι με ένα μωράκι στην κοιλιά η στην αγκαλιά !!!!!!!!! 

Σε ευχαριστώ! 

Καλημέρα!!!

πηγες για χοριακη;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Μιλησα σημερα με τον γιατρο κ την εμβρυολογο που ειναι οικογ φιλη κ μου προτειναν κ αυτοι να το κρατησουμε κ να παρουμε κ αλλο ενα απο φυσικο.. Το εμβρυο ειναι 7 κυτταρων, οχι κ αριστο οποτε ειπαμε να αυξησουμε τις πιθανοτητες.. Καπως ηρεμησα να σας πω την αληθεια.. Ενιωθα μεγαλη αβεβαιοτητα..

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

On 20/7/2019 at 7:36 ΜΜ, Eleni83 είπε:

Καλησπέρα, εχθές ρώτησα και εγώ το ίδιο, τη Δευτέρα σταμάτησα τα φάρμακα και μου ήρθε σήμερα 

Αχ δεν το είχα δει! τελικά κ μενα μου ήρθε μετά απο 4 μερες! λιγο εντονη θα ελεγα! τα φαρμακα τα σταματαμε αποτομα; ούτε που με ενημερωσαν οι γιατροι. Για την κορτιζονη κ τις αντηπηκτικες το λεω περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, andrianni είπε:

Αχ δεν το είχα δει! τελικά κ μενα μου ήρθε μετά απο 4 μερες! λιγο εντονη θα ελεγα! τα φαρμακα τα σταματαμε αποτομα; ούτε που με ενημερωσαν οι γιατροι. Για την κορτιζονη κ τις αντηπηκτικες το λεω περισσότερο.

Καλημέρα, καλή επιτυχία σου εύχομαι στην επόμενη προσπάθεια! Αντιπηκτικες δεν έκανα, μόνο salospir έπαιρνα, αλλά αυτό που γνωρίζω για τις αντιπηκτικες είναι πως η απότομη διακοπή δεν επηρεάζει κάπου. Τη κορτιζόνη τη σταμάτησα χωρίς αποκλιμάκωση της δόσης. Η αλήθεια είναι πως αυτή η περίοδος που έχει έρθει είναι αρκετά πιο βαριά με αρκετά πήγματα.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Eleni83 είπε:

Καλημέρα, καλή επιτυχία σου εύχομαι στην επόμενη προσπάθεια! Αντιπηκτικες δεν έκανα, μόνο salospir έπαιρνα, αλλά αυτό που γνωρίζω για τις αντιπηκτικες είναι πως η απότομη διακοπή δεν επηρεάζει κάπου. Τη κορτιζόνη τη σταμάτησα χωρίς αποκλιμάκωση της δόσης. Η αλήθεια είναι πως αυτή η περίοδος που έχει έρθει είναι αρκετά πιο βαριά με αρκετά πήγματα.. 

Επίσης καλή επιτυχία! Η αληθεια είναι οτι εδω είδα οτι μονο λίγες κοπελες μενουν με την πρώτη φορά οποτε υνεχίζουμε δυναμικά.

Κ μενα το ιδιο η περίοδος...μάλλον το σαλοσπίρ κ οι αντιπηκτικες

Link to comment
Share on other sites

Just now, andrianni είπε:

Επίσης καλή επιτυχία! Η αληθεια είναι οτι εδω είδα οτι μονο λίγες κοπελες μενουν με την πρώτη φορά οποτε υνεχίζουμε δυναμικά.

Κ μενα το ιδιο η περίοδος...μάλλον το σαλοσπίρ κ οι αντιπηκτικες

Και εμένα πρώτη προσπάθεια ήταν και θα συνεχίσουμε, έχουμε αποφασίσει να κάνουμε και άλλες προσπάθειες και βλέπουμε...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eleni83 είπε:

Και εμένα πρώτη προσπάθεια ήταν και θα συνεχίσουμε, έχουμε αποφασίσει να κάνουμε και άλλες προσπάθειες και βλέπουμε...

ετσι σε θελω! κοιταμε μπροστα. που θα παει, θα βρεθουν τα μπεμπακια που θα κατσουν στις κοιλιτσες μας 9 μηνες!!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Persa! είπε:

Κοριτσια οσο για το σεξ, ποτε σας επιτρέπει να ξεκινησετε; φυσικά μετα την 2η εβδομάδα που είμαστε ξαπλα.

εμενα μου ειχε πει μετα τον 1ο υπερηχο, που βεβαιωθηκαμε οτι ολα φαινονταν ενταξει. βεβαια δεν ημουν καν 2 βδομαδες ξαπλα. ειχα επιστρεψει απο την 2η μερα κανονικα στη ζωη μου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κοριτσια μου..εχω μια εντονη ανησυχια..αν θυμαστε τη δευτερα 15/7 εκανα εμβρυομεταφορα..το σαββατο ειδα καφε υγρα κ το ειδα πολυ θετικα θεωρωντας οτι ισως ειναι απο την εμφυτευση..για 3η μερα ομως συνεχιζονται κ εχω προβληματιστει..μια μερα καλα ηταν, τι θελουν τωρα κ συνεχιζουν??:confused: οπως καταλαβαινετε εφυγε η χαλαροτητα με την οποια το εβλεπα κ τωρα εχω την εννοια να παω τουαλετα να δω το σερβιετακι


j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kathrin17 είπε:

Γεια σας κοριτσια μου..εχω μια εντονη ανησυχια..αν θυμαστε τη δευτερα 15/7 εκανα εμβρυομεταφορα..το σαββατο ειδα καφε υγρα κ το ειδα πολυ θετικα θεωρωντας οτι ισως ειναι απο την εμφυτευση..για 3η μερα ομως συνεχιζονται κ εχω προβληματιστει..μια μερα καλα ηταν, τι θελουν τωρα κ συνεχιζουν??:confused: οπως καταλαβαινετε εφυγε η χαλαροτητα με την οποια το εβλεπα κ τωρα εχω την εννοια να παω τουαλετα να δω το σερβιετακι

τα καφε υγρα μπορει να συνεχιστουν για αρκετες μερες. δεν ειναι ανησυχητικο. ο γιατρος τι σου ειπε;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Artemis20 είπε:

τα καφε υγρα μπορει να συνεχιστουν για αρκετες μερες. δεν ειναι ανησυχητικο. ο γιατρος τι σου ειπε;

μην ανησυχείς,  εμένα ξεκίνησαν 2 μερες πριν την χοριακη και σταμάτησαν 2 μερες μετά.  Βέβαια ο γιατρός μου είπε να αυξήσω τις prolutex από 1 κάθε 2 μερες να τις κάνω κάθε μέρα. Εσύ δεν παίρνεις προγεστερονη; δεν σου είπε ο γιατρός να την αυξησεις;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Artemis20 είπε:

τα καφε υγρα μπορει να συνεχιστουν για αρκετες μερες. δεν ειναι ανησυχητικο. ο γιατρος τι σου ειπε;

Just now, teta2 είπε:

μην ανησυχείς,  εμένα ξεκίνησαν 2 μερες πριν την χοριακη και σταμάτησαν 2 μερες μετά.  Βέβαια ο γιατρός μου είπε να αυξήσω τις prolutex από 1 κάθε 2 μερες να τις κάνω κάθε μέρα. Εσύ δεν παίρνεις προγεστερονη; δεν σου είπε ο γιατρός να την αυξησεις;

κανω καθε μερα προλουτεξ κ παιρνω κ duphaston πρωι βραδυ..ο γιατρος μου δεν εκφραστηκε ουτε θετικα ουτε αρνητικα..θα περιμενουμε μεχρι τη χοριακη μου ειπε..

Εχω διαβασει κ αλλες κοπελες που ειχαν καφε μεχρι κ το 2ο μηνα αλλα στον εαυτο σου δεν το βλεπεις τοσο ψυχραιμα..προσπαθω να το ελεγξω..ποιος ξερει τι γινεται εκει μεσα..σιγουρα οτι ειναι εχει γινει αυτη τη στιγμη


j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kathrin17 είπε:

κανω καθε μερα προλουτεξ κ παιρνω κ duphaston πρωι βραδυ..ο γιατρος μου δεν εκφραστηκε ουτε θετικα ουτε αρνητικα..θα περιμενουμε μεχρι τη χοριακη μου ειπε..

Εχω διαβασει κ αλλες κοπελες που ειχαν καφε μεχρι κ το 2ο μηνα αλλα στον εαυτο σου δεν το βλεπεις τοσο ψυχραιμα..προσπαθω να το ελεγξω..ποιος ξερει τι γινεται εκει μεσα..σιγουρα οτι ειναι εχει γινει αυτη τη στιγμη

Κοριτσακι μου καταλαβαινω πως νιωθεις.. Σιγουρα τα καφε σε πανικοβαλλουν ομως απο οσο ξερω συμβαινει σε πολλες εγκυμοσυνες! Κ απο εμφυτευση να ειναι μπορει να κρατησει παραπανω απο μια μερα.. Προσπαθησε να χαλαρωσεις κ να μην στρεσσαρεσαι.. Ευχομαι απο την καρδια μου να ειναι ολα καλα!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...