Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Mariaal είπε:

Εγώ την έκανα στο γενεσης και την έστειλα στον νικα . Αυτός σου βγάζει μόνο τ αποτελέσματα ο γιατρός σου θα σου πάρει δείγμα και θα το στείλει . Εγώ έμεινα ευχαριστημένη γιατί η πρώτη μου εξέταση με την δεύτερη ήταν η μέρα με τη νύχτα . Έχω κάνει κι εγώ δυο φορές ύστεροσκοπηση και ήταν όλα καλά με την μήτρα ! Πάντως αφού έχεις την μια σάλπιγγα είναι όλα πολύ καλύτερα εμένα μου βγάλανε και την άλλη στο χειρουργείο γιατί ήταν λέει κλειστεί εκ γενετής και είχε συμφησεις . 

Δεν ξέρουμε αν λειτουργεί όμως κ γενικά τι φταίει. Έχεις κάνει δύο φορές την εξέταση του Νίκα; πήρες αντιβίωση; Μακάρι τη Δευτέρα να δικαιωθείς για τον αγώνα σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, andrianni είπε:

Δεν ξέρουμε αν λειτουργεί όμως κ γενικά τι φταίει. Έχεις κάνει δύο φορές την εξέταση του Νίκα; πήρες αντιβίωση; Μακάρι τη Δευτέρα να δικαιωθείς για τον αγώνα σου!

Έχεις κάνει ύστεροσαλπιγγογραφια ? Συνήθως εκει καταλαβαίνουν αν λειτουργούν οι σάλπιγγες .πηρα αντιβίωση από το στόμα και έκανα και έγχυσεις κολπικά με αντιβίωση για περίπου 6 μήνες χ 3φοφες την εβδομάδα (τις αντίβιωσεις από το στόμα τις σταμάτησα στους 2 μήνες γιατί έπαθα αλλεργία )και συνέχισα μόνο με κολπικά αντιβίωση . Έχω φτάσει στο σημείο να έχει φύγει η φλεγμονή και τα μικρόβια κατά 70% . Μακάρι την Δευτέρα να γίνει το θαύμα γιατί δεν έχω άλλο κουράγιο . 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariaal είπε:

Έχεις κάνει ύστεροσαλπιγγογραφια ? Συνήθως εκει καταλαβαίνουν αν λειτουργούν οι σάλπιγγες .πηρα αντιβίωση από το στόμα και έκανα και έγχυσεις κολπικά με αντιβίωση για περίπου 6 μήνες χ 3φοφες την εβδομάδα (τις αντίβιωσεις από το στόμα τις σταμάτησα στους 2 μήνες γιατί έπαθα αλλεργία )και συνέχισα μόνο με κολπικά αντιβίωση . Έχω φτάσει στο σημείο να έχει φύγει η φλεγμονή και τα μικρόβια κατά 70% . Μακάρι την Δευτέρα να γίνει το θαύμα γιατί δεν έχω άλλο κουράγιο . 

κ δίκιο έχεις! κ πήρε κ πολυ καιρό η θεραπεία. Μακαρι κοριτσι μου να γινει το θαυμα γιατι σε καταλαβαίνουμε όλες εδω.

Στη σαλπιγγογραφία φαινοταν οτι λειτουργεί. Μετα τη λαπαροσκοπηση ομως μου είπαν οτι είναι αργη. Τωρα ομως πρεπει να αποκλείσω το προβλημα στο ενδομητριο για να παω σε επομενη προσπάθεια γιατι ενδεχομενως κ να ηταν τυχαία η πρώτη αποτυχία. Σκεφτομαι κ να παω κ σε αλλο γιατρο...

Πιστεύω οτι αυτη η φλεγμονή δεν έχει συμπτώματα οπως ενοχλήσεις ή τσουκσιμο;

Link to comment
Share on other sites

Just now, andrianni είπε:

κ δίκιο έχεις! κ πήρε κ πολυ καιρό η θεραπεία. Μακαρι κοριτσι μου να γινει το θαυμα γιατι σε καταλαβαίνουμε όλες εδω.

Στη σαλπιγγογραφία φαινοταν οτι λειτουργεί. Μετα τη λαπαροσκοπηση ομως μου είπαν οτι είναι αργη. Τωρα ομως πρεπει να αποκλείσω το προβλημα στο ενδομητριο για να παω σε επομενη προσπάθεια γιατι ενδεχομενως κ να ηταν τυχαία η πρώτη αποτυχία. Σκεφτομαι κ να παω κ σε αλλο γιατρο...

Πιστεύω οτι αυτη η φλεγμονή δεν έχει συμπτώματα οπως ενοχλήσεις ή τσουκσιμο;

Δυστυχώς δεν έχει συμπτώματα ! Εγώ τουλάχιστον δεν είχα τίποτα φάνηκε μόνο με την εξέταση . Να σου πω η πρώτη όντως μπορεί να ήταν ένα τυχαίο γεγονός και απλώς να μην έπιασε . Από εδώ και πέρα να δεις . Και να σου πω αν δεν έχεις χημεία και 99% εμπιστοσύνη στο γιατρό να τον αλλάξεις είναι το λάθος που έκανα και το μετανιώνω τώρα . Καλύτερα τώρα που είσαι στην αρχή . Εγώ τον πήγα στον αγαπημένο μου γιατρό που είναι ο μόνος που έχει ασχοληθεί όσο κανένας άλλος πήγα με τα μυαλά στα κάγκελα και χωρίς κουράγιο και σκέφτομαι ότι αν τον είχα βρει από την αρχή και είχα κάνει το βήμα να αλλάξω γιατρό όλα τώρα ίσως ήταν αλλιώς. Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να βρεις σε πολύ λίγο καιρό τι φταίει και του χρόνου να είσαι με ένα μωράκι στην κοιλιά η στην αγκαλιά !!!!!!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, teta2 είπε:

δεν ξέρω ακόμα για καρδιά,  μου είπε η μαια του γιατρού  ότι θα ξανακάνω χοριακη για να είναι σίγουροι ότι πάει καλά.  θα με ξαναπαρουν αργότερα να μου πουν συγκεκριμένα . μακάρι να μην υπάρχει πρόβλημα! !

Ολα καλα θα πανε!!!τη δευτερα λογικα θα επαναλαβεις χοριακη?

Ισως ηταν δυο αρχικα αλλα να προχωρησε το 1 γι αυτο η χοριακγ δεν εκανε την αυξηση που ηθελε ο γιατρος..ισως κ ναναι ολα καλα κ να λεω βλακειες..παντως δε σημαινει οτι πρεπει να διπλασιαζεται ακριβψς..αλλα κοριτσια εχουν πει οτι 70-80% αν αυξανεται ειναι καλο...

  • Μου αρέσει 1

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mariaal είπε:

Δυστυχώς δεν έχει συμπτώματα ! Εγώ τουλάχιστον δεν είχα τίποτα φάνηκε μόνο με την εξέταση . Να σου πω η πρώτη όντως μπορεί να ήταν ένα τυχαίο γεγονός και απλώς να μην έπιασε . Από εδώ και πέρα να δεις . Και να σου πω αν δεν έχεις χημεία και 99% εμπιστοσύνη στο γιατρό να τον αλλάξεις είναι το λάθος που έκανα και το μετανιώνω τώρα . Καλύτερα τώρα που είσαι στην αρχή . Εγώ τον πήγα στον αγαπημένο μου γιατρό που είναι ο μόνος που έχει ασχοληθεί όσο κανένας άλλος πήγα με τα μυαλά στα κάγκελα και χωρίς κουράγιο και σκέφτομαι ότι αν τον είχα βρει από την αρχή και είχα κάνει το βήμα να αλλάξω γιατρό όλα τώρα ίσως ήταν αλλιώς. Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να βρεις σε πολύ λίγο καιρό τι φταίει και του χρόνου να είσαι με ένα μωράκι στην κοιλιά η στην αγκαλιά !!!!!!!!! 

Σας ευχομαι καλη επιτυχια κοριτσια!!μαριαλ μην νοιωθεις τυψεις που αργησε να βρεθει το προβλημα να χαιρεσαι που βρεθηκε κ τωρα εισαι σε καλα χερια!!εμεις προσπαθουσαμε φυσιολογικα 7 χρονια,εκανα σαλπιγγογραφια και βρεθηκε και μενα υδροσαλπιγγα την οποια κ αφαιρεσα,εκανα κ δευτερο χειρουργιο για να καθαρισω κ την αλλη γιατι μαζεψε συμφησεις,το αφηνω για κανα χρονο κ προσπαθουσαμε φυσιολογικα αλλα δεν ερχοταν,και πριν ενα μηνα εκανα την πρωτη μου εξωσωματικη κ επιασε!!τωρα οσο για την υδροσαλπιγγα εμενα το αιμα στην περιοδο μου ηταν καφε προς μαυρο με κομματια και ειχα κ πονο απτην μερια της υδροσαλπιγγας...σε αλλες σεν δειχνει συμπτωματα!!καλη επιτυχια !!

14 ώρες πρίν, teta2 είπε:

κορίτσια help! έκανα την επαναληπτικη σήμερα και ήταν 702. η πρώτη ήταν 396. Δεν θα έπρεπε να διπλασιαστει κανονικα; εντωμεταξύ ο γιατρός θα είναι αύριο στο ιατρείο για να μου πει....

Με ποσες μερες διαφορα την εκανες?

Link to comment
Share on other sites

Just now, ελπιδακι είπε:

Σας ευχομαι καλη επιτυχια κοριτσια!!μαριαλ μην νοιωθεις τυψεις που αργησε να βρεθει το προβλημα να χαιρεσαι που βρεθηκε κ τωρα εισαι σε καλα χερια!!εμεις προσπαθουσαμε φυσιολογικα 7 χρονια,εκανα σαλπιγγογραφια και βρεθηκε και μενα υδροσαλπιγγα την οποια κ αφαιρεσα,εκανα κ δευτερο χειρουργιο για να καθαρισω κ την αλλη γιατι μαζεψε συμφησεις,το αφηνω για κανα χρονο κ προσπαθουσαμε φυσιολογικα αλλα δεν ερχοταν,και πριν ενα μηνα εκανα την πρωτη μου εξωσωματικη κ επιασε!!τωρα οσο για την υδροσαλπιγγα εμενα το αιμα στην περιοδο μου ηταν καφε προς μαυρο με κομματια και ειχα κ πονο απτην μερια της υδροσαλπιγγας...σε αλλες σεν δειχνει συμπτωματα!!καλη επιτυχια !!

Με ποσες μερες διαφορα την εκανες?

Ελπίδα καλημέρα ! Εννοούσα δεν είχα συμπτώματα για την φλεγμονή στο ενδομήτριο αλλά όταν έφυγε η φλεγμονή άλλαξε χρωμα η περίοδος μου και δεν έχω πια πόνους περιόδου .οσο για την υδροσαλπιγγα είχα παρά πολλά υγρά φορούσα όλη μέρα κάθε μέρα σερβιετακια . Όποτε με την εγχείρηση αυτό σταμάτησε . Πολύ χαίρομαι που έπιασες με την πρώτη κάτι τέτοια ακούω και παίρνω τα πάνω μου  !!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kathrin17 είπε:

Ολα καλα θα πανε!!!τη δευτερα λογικα θα επαναλαβεις χοριακη?

Ισως ηταν δυο αρχικα αλλα να προχωρησε το 1 γι αυτο η χοριακγ δεν εκανε την αυξηση που ηθελε ο γιατρος..ισως κ ναναι ολα καλα κ να λεω βλακειες..παντως δε σημαινει οτι πρεπει να διπλασιαζεται ακριβψς..αλλα κοριτσια εχουν πει οτι 70-80% αν αυξανεται ειναι καλο...

Θα συμφωνήσω με την @Kathrin17 μπορεί να συμβαίνουν αυτά που λέει. Δεν είναι απαραίτητο να διπλασιάζεται ακριβώς. Εγώ πιστεύω αφού ανεβαίνει Όλα βαίνουν καλώς μη βάζεις κακό με το νου σου...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Taggeris είπε:

Θα συμφωνήσω με την @Kathrin17 μπορεί να συμβαίνουν αυτά που λέει. Δεν είναι απαραίτητο να διπλασιάζεται ακριβώς. Εγώ πιστεύω αφού ανεβαίνει Όλα βαίνουν καλώς μη βάζεις κακό με το νου σου...

ναι κορίτσια με πήραν πάλι τώρα και μου είπαν ότι είναι καλή,  επειδή η πρώτη ήταν πολύ υψηλή δεν τους πειράζει που δεν διπλασιαστηκε ακριβως. Θα πάω για επαναληπτικη την Τρίτη και βλέπουμε. 

 

Just now, ελπιδακι είπε:

Σας ευχομαι καλη επιτυχια κοριτσια!!μαριαλ μην νοιωθεις τυψεις που αργησε να βρεθει το προβλημα να χαιρεσαι που βρεθηκε κ τωρα εισαι σε καλα χερια!!εμεις προσπαθουσαμε φυσιολογικα 7 χρονια,εκανα σαλπιγγογραφια και βρεθηκε και μενα υδροσαλπιγγα την οποια κ αφαιρεσα,εκανα κ δευτερο χειρουργιο για να καθαρισω κ την αλλη γιατι μαζεψε συμφησεις,το αφηνω για κανα χρονο κ προσπαθουσαμε φυσιολογικα αλλα δεν ερχοταν,και πριν ενα μηνα εκανα την πρωτη μου εξωσωματικη κ επιασε!!τωρα οσο για την υδροσαλπιγγα εμενα το αιμα στην περιοδο μου ηταν καφε προς μαυρο με κομματια και ειχα κ πονο απτην μερια της υδροσαλπιγγας...σε αλλες σεν δειχνει συμπτωματα!!καλη επιτυχια !!

Με ποσες μερες διαφορα την εκανες?

2 μερες διαφορά 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, teta2 είπε:

ναι κορίτσια με πήραν πάλι τώρα και μου είπαν ότι είναι καλή,  επειδή η πρώτη ήταν πολύ υψηλή δεν τους πειράζει που δεν διπλασιαστηκε ακριβως. Θα πάω για επαναληπτικη την Τρίτη και βλέπουμε. 

 

2 μερες διαφορά 

Μην ανυσυσηχεις σου το επιβεβαιωσαν.κιολας,η χοριακη για να διπλασιαστει θελει 2 με 3 μερες,οπως και να χει αφου ολα πανε τελεια ξεαγχωσοθ και απολαυσε κοριτσακι μου!!

Just now, Mariaal είπε:

Ελπίδα καλημέρα ! Εννοούσα δεν είχα συμπτώματα για την φλεγμονή στο ενδομήτριο αλλά όταν έφυγε η φλεγμονή άλλαξε χρωμα η περίοδος μου και δεν έχω πια πόνους περιόδου .οσο για την υδροσαλπιγγα είχα παρά πολλά υγρά φορούσα όλη μέρα κάθε μέρα σερβιετακια . Όποτε με την εγχείρηση αυτό σταμάτησε . Πολύ χαίρομαι που έπιασες με την πρώτη κάτι τέτοια ακούω και παίρνω τα πάνω μου  !!!! 

Θα δεις που ολα θα πανε καλα!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


36 minutes ago, teta2 said:

δεν ξέρω ακόμα για καρδιά,  μου είπε η μαια του γιατρού  ότι θα ξανακάνω χοριακη για να είναι σίγουροι ότι πάει καλά.  θα με ξαναπαρουν αργότερα να μου πουν συγκεκριμένα . μακάρι να μην υπάρχει πρόβλημα! !

Καλα αποτελεσματα τοτε, με το κεφαλι ψηλα να πας, με τον αερα μιας μελλουσας μαμας! 

Τα φιλιά μου 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Persa! είπε:

Καλα αποτελεσματα τοτε, με το κεφαλι ψηλα να πας, με τον αερα μιας μελλουσας μαμας! 

Τα φιλιά μου 

σε ευχαριστώ  πολύ,  θα πάω για χοριακή πάλι την Τρίτη! !!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εχω μια απορια, απο την εμβρυομεταφορα και μετα παω σαν κοτα και φυσικα δεν κανω δουλειες κλπ. Ποσο θα διαρκεσει αυτο; θυμίζω ότι ειχα 3000 χοριακη και θα παω για υπερηχο σε 10 μέρες. 

Θελω να κανω μια βολτα, εναν περιπατο στην παρνηθα(δεν μιλαω για σκαρφαλωμα) και δισταζω. Ενω τα διάφορα site λενε στην αρχη της εγκυμοσύνης συνεχίζουμε κανονικά την ασκηση σε μας τι ισχύει; ως ποτε θα προσέχουμε; γιογκα είναι εντάξει; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Persa! είπε:

Κοριτσια εχω μια απορια, απο την εμβρυομεταφορα και μετα παω σαν κοτα και φυσικα δεν κανω δουλειες κλπ. Ποσο θα διαρκεσει αυτο; θυμίζω ότι ειχα 3000 χοριακη και θα παω για υπερηχο σε 10 μέρες. 

Θελω να κανω μια βολτα, εναν περιπατο στην παρνηθα(δεν μιλαω για σκαρφαλωμα) και δισταζω. Ενω τα διάφορα site λενε στην αρχη της εγκυμοσύνης συνεχίζουμε κανονικά την ασκηση σε μας τι ισχύει; ως ποτε θα προσέχουμε; γιογκα είναι εντάξει; 

Ρωτα τον γιατρο σου για να εισαι σιγουρη,γιατι εδω ειμαστε ενα τσουρμο γυναικες που ολες θα σου πουμε διαφορετικη αποψη,κι εμενα ο γιατρος μου ειπε πανε οπου θες,περπατα, αλλα να μην κουραζομαι,αν θες πανε κ στη θαλασσα μου ειπε..δεν προλαβα να κανω τιποτα γιατι εγω ειχα αιμα κ ειμαι αναγκαστικα ξαπλα,ολες ειμαστε διαφορετικες κ την κατασταση μας την ξερει και την οριζει μονο ο γιατρος,παρε και μιλα του απτην στιγμη που εισαι καλα δεν υπαρχει λογος πιστευω να καθεσαι μεσα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, andrianni είπε:

Με το καλό να έρθει θετική χοριακή κ σε σένα κ σε όλα τα κορίτσια! 

Εγώ δυστυχώς είχα αρνητική χοριακή την Τετάρτη κ ήταν η πρώτη εμβρυομεταφορά. Ακόμα δεν μου ήρθε περίοδος. Μέχρι πόσες μέρες κάνει να έρθει αν θυμάται κάποια κοπέλα;

Επίσης θα ήθελα να σε ρωτήσω τι εξέταση έκανες για το ενδομήτριο γιατί είχα κ εγώ υδροσάλπιγγα που αφαιρέθηκε!

Καλησπέρα, εχθές ρώτησα και εγώ το ίδιο, τη Δευτέρα σταμάτησα τα φάρμακα και μου ήρθε σήμερα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...