Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Blue Velvet said:

      Πάντως αν πάρεις τεστ,μην κανεις τη βλακεία που έκανα εγώ.Να ξεκινήσεις τουλάχιστον 7μερες από την εμβρυομεταφορά,γιατί πιο πριν θα βγει αρνητικό,ενώ μπορεί να είσαι έγκυος 

      Ναι αυτό σκεφτόμουν βασικά …. Μήπως κάνω Δευτέρα …

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Love!!! said:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

Τι κάνετε? εγώ είμαι 5η μέρα από ετ... πω πω αργά περνούν οι μέρες!!!!

Εχθές το βράδυ έκανα την ένεση Prolutex κάνω 1 κάθε 3 μέρες. έκει με έπιασαν ενοχλήσεις μέτα απο καμία ώρα εξαφανίστικάν και είμαι πάλι σα να μήν έχω τίποτα. @eleni17 καλώε ήρθες στην παρέα μας!!! Μαζευόμαστε πολλές κορίτσια!!!

@mominthemaking πολύ δύσκολο αυτό που πέρασες... έφτασες στην πηγή και νερό δεν ήπιες... όμως ο καλός θεούλης είναι εδώ για όλες μας!!! μάζεψε τη δύναμη σου προσπάθησε ξανά!!! όπως λέγανε οι αρχαίοι μον πρόγονοι ο επιμένων νικά !!! και όλες μέσα εδώ είμαστε μαχήτριες κούκλα μου όπως και εσύ!!! εδώ θα είμαστε να σε στηρίζουμε και να μας στηρίζεις!!!

 

8 hours ago, Μπισκοτακι27 said:

Μην τα παρατήσεις να ξαναπροσπαθήσεις!! Ο θεός ειναι μεγαλος και σιγουρα θα σου φερει ενα μωρακι στην αγκαλια ,μην χανεις το κουραγιο σου! Εμενα ειναι η 1η μ φορα οποτε δεν τα ξερω τα συπτωματα ..μακαρι να ειναι θετικά γιατι ζορίστηκα πολυ :(

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου!Με το καλό οι θετικές χοριακές σας!!!!!!!

@*

Just now, *Μυρτώ said:

@Μπισκοτακι27εγώ τα χω δοκιμάσει! Πάντα το αποτέλεσμα ανταποκρινόταν με την πραγματικότητα! Δεν είχα θέμα με τα ούλα, αλλά γενικά όταν ήμουν έγκυος στον μικρό μου είχα μικροενοχλησούλες με τα δόντια!

@Love!!! είμαι στην 8η μέρα!

Μακάρι να πάει καλά! Καλά αποτελέσματα και σε σας και σε όλα τα κορίτσια!

Συγχαρητήρια!!Καλούς διπλασιασμούς!!!!!!Μια ΤΕΛΕΙΟΜΗΝΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ εύχομαι!!!!

  • Μου αρέσει 1

xu6xp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, mominthemaking είπε:

 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου!Με το καλό οι θετικές χοριακές σας!!!!!!!

@*

Συγχαρητήρια!!Καλούς διπλασιασμούς!!!!!!Μια ΤΕΛΕΙΟΜΗΝΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ εύχομαι!!!!

Σε ευχαριστώ τόσο πολύ!  Μακάρι!!!!Ειλικρινά σου εύχομαι σύντομα μια ανέμελη, τελειομηνη εγκυμοσύνη κι ένα υγιές μωράκι στην αγκαλιά σου!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Μπισκοτακι27 είπε:

Ετσι κ αλλιως σημερα δεν μπορω να το κανω γιατι δεν εχω πρωινά ουρα..θα πρεπει αυριο...πολυ αγχος εχουμε ολες

Δε λες τίποτα είναι η χειρότερη περίοδος να μην ξέρεις τι γίνεται και να μην εξαρτάται τίποτα και από εσένα!!! έμενα έχουν περάσει 5 μέρες και αισθάνομαι σα να έχουν περάσει 5 εβδομάδες... είμαι και ανυπόμονη σαν άνθρωπος... νομίζω μετά από αυτό θα στρώσω χαρακτήρα χα χα χα!!!

  • Χαχα 1

mUVMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Love!!! είπε:

Δε λες τίποτα είναι η χειρότερη περίοδος να μην ξέρεις τι γίνεται και να μην εξαρτάται τίποτα και από εσένα!!! έμενα έχουν περάσει 5 μέρες και αισθάνομαι σα να έχουν περάσει 5 εβδομάδες... είμαι και ανυπόμονη σαν άνθρωπος... νομίζω μετά από αυτό θα στρώσω χαρακτήρα χα χα χα!!!

Κ εγω ετσι ειμαι...λες κ περασε ενας χρονος 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Μπισκοτακι27 είπε:

Κ εγω ετσι ειμαι...λες κ περασε ενας χρονος 

Αλήθεια Μπισκοτάκη μου εσένα ποιος ήταν ο λόγος που σε οδήγησε σε αυτό το δρόμο? αν δε γίνομαι αδιάκριτη βέβαια? Εμέις αρχικά είχαμε θέμα με το σπέρμα & στη συνέχεια ανακαλύψαμε ότι είχα και εγώ χαμηλή ΑΜΗ οπότε μία χαρά!!! το θέμα του συζύγου έφτιαξε πολύ με κάτι βιταμίνες που πέρνει άλλα το δικό μου δεν φτιάχνει... παρόλαυτά κάνουμε μικρογωνιμωποιηση για να είμαστε σίγουροι όσο γίνεται ? 

Αλήθεια εσύ είχες αυτό το αιματάκι εμφύτευσης που λένε?

  • Μου αρέσει 1

mUVMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Love!!! είπε:

Αλήθεια Μπισκοτάκη μου εσένα ποιος ήταν ο λόγος που σε οδήγησε σε αυτό το δρόμο? αν δε γίνομαι αδιάκριτη βέβαια? Εμέις αρχικά είχαμε θέμα με το σπέρμα & στη συνέχεια ανακαλύψαμε ότι είχα και εγώ χαμηλή ΑΜΗ οπότε μία χαρά!!! το θέμα του συζύγου έφτιαξε πολύ με κάτι βιταμίνες που πέρνει άλλα το δικό μου δεν φτιάχνει... παρόλαυτά κάνουμε μικρογωνιμωποιηση για να είμαστε σίγουροι όσο γίνεται ? 

Αλήθεια εσύ είχες αυτό το αιματάκι εμφύτευσης που λένε?

Εγω κοριτσι μ πριν 4 χρονια περιπου διαγνωστικά με ενδομητριωση..εκανα λαπαροσκόπηση κ παύση περιόδου και μ ειχαν πει τοτε να κανω παιδακι αλλα ημουν κ μικρη κ δεν ειχα κ καποια σχεση τοτε ημουν κατω των 25 ετών.Τωρα που θέλαμε με τον αντρα μ ενα παιδακι δυστυχως δεν ηρθε 3 χρονια τωρα και το ψάξαμε και τελικα είδαμε οτι εχω παλι εστίες ενδομητριωσης στις ωοθήκες κ μας ειπαν ή χειρουργειο ή εξωσωματική.Το σπερμα σε εμας ηταν τελειο εγω ειχα το θεμα 

Just now, Love!!! είπε:

Αλήθεια Μπισκοτάκη μου εσένα ποιος ήταν ο λόγος που σε οδήγησε σε αυτό το δρόμο? αν δε γίνομαι αδιάκριτη βέβαια? Εμέις αρχικά είχαμε θέμα με το σπέρμα & στη συνέχεια ανακαλύψαμε ότι είχα και εγώ χαμηλή ΑΜΗ οπότε μία χαρά!!! το θέμα του συζύγου έφτιαξε πολύ με κάτι βιταμίνες που πέρνει άλλα το δικό μου δεν φτιάχνει... παρόλαυτά κάνουμε μικρογωνιμωποιηση για να είμαστε σίγουροι όσο γίνεται ? 

Αλήθεια εσύ είχες αυτό το αιματάκι εμφύτευσης που λένε?

Οχι δεν ειχα καθολου αιματακι

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μπισκοτακι27 είπε:

Εγω κοριτσι μ πριν 4 χρονια περιπου διαγνωστικά με ενδομητριωση..εκανα λαπαροσκόπηση κ παύση περιόδου και μ ειχαν πει τοτε να κανω παιδακι αλλα ημουν κ μικρη κ δεν ειχα κ καποια σχεση τοτε ημουν κατω των 25 ετών.Τωρα που θέλαμε με τον αντρα μ ενα παιδακι δυστυχως δεν ηρθε 3 χρονια τωρα και το ψάξαμε και τελικα είδαμε οτι εχω παλι εστίες ενδομητριωσης στις ωοθήκες κ μας ειπαν ή χειρουργειο ή εξωσωματική.Το σπερμα σε εμας ηταν τελειο εγω ειχα το θεμα 

Οχι δεν ειχα καθολου αιματακι

Σωστά !! μου το είπες ξανά ζητώ συγνώμη αλλά μπερδεύομαι με τόσες κοπέλες που είμαστε!!! άρα δεν έχεις στη μήτρα?? καλό αυτό!!! Η ΑΜΗ σου πώς είναι?? πόσα ωάρια έκανες?


mUVMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Love!!! είπε:

Σωστά !! μου το είπες ξανά ζητώ συγνώμη αλλά μπερδεύομαι με τόσες κοπέλες που είμαστε!!! άρα δεν έχεις στη μήτρα?? καλό αυτό!!! Η ΑΜΗ σου πώς είναι?? πόσα ωάρια έκανες?

Η ΑΜΗ μου ειναι καλη μας ειπαν δεν ειναι χαμηλή 2.25 . Εβγαλα 12 στην αρχη και απο τα 12 γονιμοποιήθηκαν 7.Απο τα 7 δυστυχως μονο αυτες οι 2 βλαστοκυστες που εβαλα προχώρησαν μονο ,τα αλλα σταμάτησαν στην 3η μερα :(

Κοριτσια λύστε μια απορίες όσες εχετε κανει υπέρηχο .Τον πρώτο υπέρηχο μετα απο θετική χοριακη γινεται κολπικά; Παντα ειχα αυτη την απορια 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Μπισκοτακι27 είπε:

Η ΑΜΗ μου ειναι καλη μας ειπαν δεν ειναι χαμηλή 2.25 . Εβγαλα 12 στην αρχη και απο τα 12 γονιμοποιήθηκαν 7.Απο τα 7 δυστυχως μονο αυτες οι 2 βλαστοκυστες που εβαλα προχώρησαν μονο ,τα αλλα σταμάτησαν στην 3η μερα :(

μία χαρά 2 και καλά θέλουμε!!!!

Σου είπανε rate για τις βλαστικύστες σου?

Άρα η ενδομητρίωση δεν έχει επηρεάσει το απόθεμα σου!!!


mUVMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Love!!! είπε:

μία χαρά 2 και καλά θέλουμε!!!!

Σου είπανε rate για τις βλαστικύστες σου?

Άρα η ενδομητρίωση δεν έχει επηρεάσει το απόθεμα σου!!!

Οχι δεν εχει επηρεάσει απλα επειδη ειναι πανω στις ωοθήκες δεν αφήνει να γινει η σύλληψη με φυσικό τροπο. Μου ειπαν απο το εμβρυολογικο οτι ηταν πολυ καλής ποιότητας ΑΒ 5ης μέρας .. 2 κ καλα θελουμε το θεμα ειναι τα δέχτηκε η μήτρα;! :| εσενα τι σου ειπαν;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Μπισκοτακι27 είπε:

Οχι δεν εχει επηρεάσει απλα επειδη ειναι πανω στις ωοθήκες δεν αφήνει να γινει η σύλληψη με φυσικό τροπο. Μου ειπαν απο το εμβρυολογικο οτι ηταν πολυ καλής ποιότητας ΑΒ 5ης μέρας .. 2 κ καλα θελουμε το θεμα ειναι τα δέχτηκε η μήτρα;! :| εσενα τι σου ειπαν;

Εμένα ήταν  4ΑΑ και 4ΑΒ και τα δύο πολύ καλά!!! και εγώ αυτό περιμένω τη μήτρα... ελπίζω να είναι όλα καλά γιατί έχω διαβάσει πάρα πολλά εδώ μέσα... και δυστυχώς κατέληξα στο συμπέρασμα ότι όσο πιο πολλά γνωρίζεις τόσο πιο πολύ φοβάσαι...

  • Μου αρέσει 2

mUVMp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Μπισκοτακι27  Συγχαρητήρια, με το καλό να δεις και μία θετική χοριακή αύριο! Για να πας για υπερηχο θα πρέπει οι μονάδες της χοριακης σου να είναι πάνω από 1500 έτσι ώστε να μπορεί να φανεί τουλάχιστον ο σακος. Γι αυτό συνήθως γίνονται 2 ή 3 χοριακές. Να βλέπουν διπλασιασμους και να υπολογίζουν πότε θα σε δουν. Στο πρώτο υπερηχο θα το κάνουν κολπικα διότι από εκεί βλέπουν καλύτερα, μιας και το εμβρυακι είναι ακόμα πολύ μικρό.. Αντε με το καλό σε όλες τις κοπέλες!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Love!!! είπε:

Εμένα ήταν  4ΑΑ και 4ΑΒ και τα δύο πολύ καλά!!! και εγώ αυτό περιμένω τη μήτρα... ελπίζω να είναι όλα καλά γιατί έχω διαβάσει πάρα πολλά εδώ μέσα... και δυστυχώς κατέληξα στο συμπέρασμα ότι όσο πιο πολλά γνωρίζεις τόσο πιο πολύ φοβάσαι...

Ναι δυστυχως..κοιτα αυτο που μ ειπαν οτι τα ΑΑ +ΑΒ  ειναι τα καλυτερα ποιοτητα κ δεν διαφέρουν πολυ..οποτε ας ελπίσουμε να ειμαστε απο τις τυχερές!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μπισκοτακι27 said:

Η ΑΜΗ μου ειναι καλη μας ειπαν δεν ειναι χαμηλή 2.25 . Εβγαλα 12 στην αρχη και απο τα 12 γονιμοποιήθηκαν 7.Απο τα 7 δυστυχως μονο αυτες οι 2 βλαστοκυστες που εβαλα προχώρησαν μονο ,τα αλλα σταμάτησαν στην 3η μερα :(

Κοριτσια λύστε μια απορίες όσες εχετε κανει υπέρηχο .Τον πρώτο υπέρηχο μετα απο θετική χοριακη γινεται κολπικά; Παντα ειχα αυτη την απορια 

ναι ναι κολπικά αγάπη μου


xu6xp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, FAITH** είπε:

@Μπισκοτακι27  Συγχαρητήρια, με το καλό να δεις και μία θετική χοριακή αύριο! Για να πας για υπερηχο θα πρέπει οι μονάδες της χοριακης σου να είναι πάνω από 1500 έτσι ώστε να μπορεί να φανεί τουλάχιστον ο σακος. Γι αυτό συνήθως γίνονται 2 ή 3 χοριακές. Να βλέπουν διπλασιασμους και να υπολογίζουν πότε θα σε δουν. Στο πρώτο υπερηχο θα το κάνουν κολπικα διότι από εκεί βλέπουν καλύτερα, μιας και το εμβρυακι είναι ακόμα πολύ μικρό.. Αντε με το καλό σε όλες τις κοπέλες!! 

Συγχαρητηρια γιατι;;; Ακομα δεν εχω καποιο αποτέλεσμα στα χερια μου:roll:  δυστυχως...δεν εκανα ακομα ουτε τεστ ουτε χοριακη..αλλα σε ευχαριστω γιατι με ενθαρρύνεις 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...