Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, mpourmoura είπε:

Κοριτσια μου δυστυχως αρνητικο,μαζευουμε τα κομματια ξεκουραζομαστε κ ετοιμαζομαστε για την επομενη

Λυπαμαι πολυ...  Ευχομαι η επομενη φορα να ειναι η τυχερη σας.Και ολα αυτα να ειναι μονο μια απλη αναμνηση.

Στελνω ολη μου την αγαπη κ τη θετικη μου ενεργεια..

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Andri M είπε:

Κορίτσια, έκανα χοριακή σήμερα, 15η ημέρα από την εμβρυομεταφορά και μόλις πήρα τα αποτελέσματα! 5939!!!

9η ημέρα: 355

11η ημέρα: 957 (Τη 10η ημέρα το βράδυ, έγινε το περιστατικό με το αίμα)

15η ημέρα: 5939

Σήμερα το βραδάκι θα κάνω και τον πρώτο μου υπέρηχο.....

@Andri M περιμενουνε τα νεα σου!!!Στελνω μπολικη θετικη ενεργεια!! Κ ευχομαι να δειτε δυο σακους!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Queen 90 είπε:

Κοριτσια ποναει καμια απο «κατω»;

Οπως ποναμε καμια φορα οταν ειμαστε αδιαθετες;

Εγω το ειχα αυτο αλλα το ειχα εκείνες τις πρώτες μερες και ηταν για μιση μερα μονο

πρίν από 4 λεπτά , mpourmoura είπε:

Κοριτσια μου δυστυχως αρνητικο,μαζευουμε τα κομματια ξεκουραζομαστε κ ετοιμαζομαστε για την επομενη

Κοριτσι μουυυυυ σε νιώθουμε ολες εδω μεσα.Δεν εισαι μονη σου,πρεπει να εισαι δυνατή και να ξαναπροσπαθήσεις .Ο θεός ειναι μεγαλος και θα σ δωσει το αγγελούδι σου απλα κάποιες μας ταλαιπωρεί λιγο παραπανω 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μπισκοτακι27 είπε:

Εγω το ειχα αυτο αλλα το ειχα εκείνες τις πρώτες μερες και ηταν για μιση μερα μονο

Κοριτσι μουυυυυ σε νιώθουμε ολες εδω μεσα.Δεν εισαι μονη σου,πρεπει να εισαι δυνατή και να ξαναπροσπαθήσεις .Ο θεός ειναι μεγαλος και θα σ δωσει το αγγελούδι σου απλα κάποιες μας ταλαιπωρεί λιγο παραπανω 

Το εχω σημερα ολη μερα...Δεν περνανε κ αυτες οι μερες!!

Εχω σκεφτει εκατο φορες σημερα,να κανω ενα τεστ αυριο κ αν ειναι κατι θα φανει!Αλλα ταυτοχρονα φοβαμαι πολυ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Queen 90 said:

Το εχω σημερα ολη μερα...Δεν περνανε κ αυτες οι μερες!!

Εχω σκεφτει εκατο φορες σημερα,να κανω ενα τεστ αυριο κ αν ειναι κατι θα φανει!Αλλα ταυτοχρονα φοβαμαι πολυ!

Θύμησέ μου, 8η ημέρα μετά την εμβρυομεταφορά θα είναι αύριο? Και πότε σου είπε να κάνεις χοριακή ο γιατρός σου? 9η ή 12η?

Αν η χοριακή είναι για τη 12η ημέρα, κρατήσου λίγο ακόμη, μέχρι τη 10η ημέρα, αν η χοριακή είναι την 9η ημέρα, τότε, θα σου έλεγα να χτυπήσεις το τεστάκι την προηγούμενη της χοριακής, και θα σου έλεγα να κάνεις clearblue :) 

όσο για τους πόνους....ναι, έχω και εγώ. Και τελικά νιώθω άνετα μόνο όταν είμαι σχεδόν ξαπλωμένη. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Andri M είπε:

Θύμησέ μου, 8η ημέρα μετά την εμβρυομεταφορά θα είναι αύριο? Και πότε σου είπε να κάνεις χοριακή ο γιατρός σου? 9η ή 12η?

Αν η χοριακή είναι για τη 12η ημέρα, κρατήσου λίγο ακόμη, μέχρι τη 10η ημέρα, αν η χοριακή είναι την 9η ημέρα, τότε, θα σου έλεγα να χτυπήσεις το τεστάκι την προηγούμενη της χοριακής, και θα σου έλεγα να κάνεις clearblue :) 

Αυτη θα ηταν η επομενη ερωτηση μου!!!

Ποιο ειναι καλο τεστ!

Αυριο θα ειναι η 7η μερα!Ειναι οντως νωρις..

Αλλα μου εχει πει να παω στις 14 μερες!(βλαστοκυστες 5ημερων εχω βαλει) Αλλα δεν υπαρχει περιπτωση να παω τοσο μετα!Ελεγα να παω Δευτερα που θα ειναι 12 μερες..Αλλα κ αυτο το σεναριο μου φανταζει μακρινο πλεον!

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, mpourmoura said:

Εγω παντως εχω.θα δειξει τι ειβαι ακομα περιμενω.

Κρίμα κορίτσι μου...Πάρε το χρόνο σου να συνέλθεις...Είναι επίπονο μονοπάτι αυτό που μας έλαχε....Σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά!

Just now, Queen 90 said:

Αυτη θα ηταν η επομενη ερωτηση μου!!!

Ποιο ειναι καλο τεστ!

Αυριο θα ειναι η 7η μερα!Ειναι οντως νωρις..

Αλλα μου εχει πει να παω στις 14 μερες!(βλαστοκυστες 5ημερων εχω βαλει) Αλλα δεν υπαρχει περιπτωση να παω τοσο μετα!Ελεγα να παω Δευτερα που θα ειναι 12 μερες..Αλλα κ αυτο το σεναριο μου φανταζει μακρινο πλεον!

Στο Γένεσις είσαι? Άσε, αυτές οι 14 ημέρες είναι σκέτο βασανιστήριο, I've been there, I've done that! Εντάξει, αν αντέχεις να πας τη Δευτέρα για χοριακή, χτύπα το τεστάκι την Κυριακή! Μια χαρά θα δείξει στις 11 ημέρες. Θύμησέ μου, έκανες ovitrelle μαζί με την εμβρυομεταφορά? 

3 hours ago, Μπισκοτακι27 said:

@Andri M εσυ κοριτσι μ ειχες διάφανα υγρα;

Έχω και είχα κάποια υγρά, αλλά μερικές φορές ένιωθα ότι είναι υπολείμματα από την crinone (κολπική κρέμα που βάζω το βράδυ πριν ξαπλώσω - προγεστερόνη). 

Κορίτσια, έκανα τον υπέρηχο σήμερα!

@*Μυρτώ @happykar @mominthemaking είχατε δίκιο! Έχω δύο φασολάκια! Πάει, πέρασε και αυτό! Επόμενος υπέρηχος σε 9 ημέρες!

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, Andri M είπε:

Κρίμα κορίτσι μου...Πάρε το χρόνο σου να συνέλθεις...Είναι επίπονο μονοπάτι αυτό που μας έλαχε....Σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά!

Στο Γένεσις είσαι? Άσε, αυτές οι 14 ημέρες είναι σκέτο βασανιστήριο, I've been there, I've done that! Εντάξει, αν αντέχεις να πας τη Δευτέρα για χοριακή, χτύπα το τεστάκι την Κυριακή! Μια χαρά θα δείξει στις 11 ημέρες. Θύμησέ μου, έκανες ovitrelle μαζί με την εμβρυομεταφορά? 

Έχω και είχα κάποια υγρά, αλλά μερικές φορές ένιωθα ότι είναι υπολείμματα από την crinone (κολπική κρέμα που βάζω το βράδυ πριν ξαπλώσω - προγεστερόνη). 

Ναι κ εγω βγαζω κομματια απο την utregestan αλλα εκτος απο τ ασπρα αλλες ωρες εχω κ διάφανα ..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Andri M είπε:

Κρίμα κορίτσι μου...Πάρε το χρόνο σου να συνέλθεις...Είναι επίπονο μονοπάτι αυτό που μας έλαχε....Σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά!

Στο Γένεσις είσαι? Άσε, αυτές οι 14 ημέρες είναι σκέτο βασανιστήριο, I've been there, I've done that! Εντάξει, αν αντέχεις να πας τη Δευτέρα για χοριακή, χτύπα το τεστάκι την Κυριακή! Μια χαρά θα δείξει στις 11 ημέρες. Θύμησέ μου, έκανες ovitrelle μαζί με την εμβρυομεταφορά? 

Έχω και είχα κάποια υγρά, αλλά μερικές φορές ένιωθα ότι είναι υπολείμματα από την crinone (κολπική κρέμα που βάζω το βράδυ πριν ξαπλώσω - προγεστερόνη). 

Ναι στο Γενεσις ειμαι!και εσυ;!

την προηγουμενη φορα ειχα κανει στις 11 μερες γιατι ουτε και τοτε ειχα υπομονη!Ναι μηπως το κανω ετσι!και κανω τεστ την Κυριακη...ή το Σαββατο!!

Ovitrelle ειχα κανει Κυριακη(3 μερες πριν την εμβρυομεταφορα)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Queen 90 said:

Ναι στο Γενεσις ειμαι!και εσυ;!

την προηγουμενη φορα ειχα κανει στις 11 μερες γιατι ουτε και τοτε ειχα υπομονη!Ναι μηπως το κανω ετσι!και κανω τεστ την Κυριακη...ή το Σαββατο!!

Ovitrelle ειχα κανει Κυριακη(3 μερες πριν την εμβρυομεταφορα)

Όχι, πέρασα από εκεί, ήμουν με έναν καταπληκτικό άνθρωπο, τον Γιώργο Κουμαντάκη. Πετύχαμε εγκυμοσύνη, αλλά δυστυχώς παλινδρόμησε το εμβρυάκι στις 7 και κάτι εβδομάδες. Επειδή τα είδα σκούρα με τα δικά μου έμβρυα και ήθελα να δοκιμάσω την τύχη μου με δωρεά ωαρίων, και ήξερα ότι το Γένεσις δεν είναι το κατάλληλο μέρος για αυτό το μονοπάτι, έφυγα, και τώρα έκανα την προσπάθειά μου με ξένα ωάρια στο Μητέρα, με τον Κούρτη. Έβαλα βλαστοκύστες, και χοριακή μου είπαν να κάνω στις 9 ημέρες.

Επειδή έκανες Ovitrelle, θα σου έλεγα να έχουν περάσει τουλάχιστον 11 ημέρες από την ημέρα της Ovitrelle πριν κάνεις το τεστ. Για να μην έχεις το ενδεχόμενο ψευδώς θετικού!

Ποιός είναι ο γιατρος σου? ο Πάντος? Ο Σφακ?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Andri M είπε:

Όχι, πέρασα από εκεί, ήμουν με έναν καταπληκτικό άνθρωπο, τον Γιώργο Κουμαντάκη. Πετύχαμε εγκυμοσύνη, αλλά δυστυχώς παλινδρόμησε το εμβρυάκι στις 7 και κάτι εβδομάδες. Επειδή τα είδα σκούρα με τα δικά μου έμβρυα και ήθελα να δοκιμάσω την τύχη μου με δωρεά ωαρίων, και ήξερα ότι το Γένεσις δεν είναι το κατάλληλο μέρος για αυτό το μονοπάτι, έφυγα, και τώρα έκανα την προσπάθειά μου με ξένα ωάρια στο Μητέρα, με τον Κούρτη. Έβαλα βλαστοκύστες, και χοριακή μου είπαν να κάνω στις 9 ημέρες.

Επειδή έκανες Ovitrelle, θα σου έλεγα να έχουν περάσει τουλάχιστον 11 ημέρες από την ημέρα της Ovitrelle πριν κάνεις το τεστ. Για να μην έχεις το ενδεχόμενο ψευδώς θετικού!

Ποιός είναι ο γιατρος σου? ο Πάντος? Ο Σφακ?

Γιατι σας εβαλαν να κανετε ovitrelle πριν την εμβρυομεταφορα; Εμενα δεν με έβαλαν μονο πριν την ωοληψια 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μπισκοτακι27 said:

Γιατι σας εβαλαν να κανετε ovitrelle πριν την εμβρυομεταφορα; Εμενα δεν με έβαλαν μονο πριν την ωοληψια 

Δεν το κάνουν όλοι οι γιατροί αυτό. Σε εμένα μόνο ένας γιατρός το έκανε αυτό, αλλά δεν βοήθησε. Η χοριακή μου ήταν αρνητική. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Andri M είπε:

Όχι, πέρασα από εκεί, ήμουν με έναν καταπληκτικό άνθρωπο, τον Γιώργο Κουμαντάκη. Πετύχαμε εγκυμοσύνη, αλλά δυστυχώς παλινδρόμησε το εμβρυάκι στις 7 και κάτι εβδομάδες. Επειδή τα είδα σκούρα με τα δικά μου έμβρυα και ήθελα να δοκιμάσω την τύχη μου με δωρεά ωαρίων, και ήξερα ότι το Γένεσις δεν είναι το κατάλληλο μέρος για αυτό το μονοπάτι, έφυγα, και τώρα έκανα την προσπάθειά μου με ξένα ωάρια στο Μητέρα, με τον Κούρτη. Έβαλα βλαστοκύστες, και χοριακή μου είπαν να κάνω στις 9 ημέρες.

Επειδή έκανες Ovitrelle, θα σου έλεγα να έχουν περάσει τουλάχιστον 11 ημέρες από την ημέρα της Ovitrelle πριν κάνεις το τεστ. Για να μην έχεις το ενδεχόμενο ψευδώς θετικού!

Ποιός είναι ο γιατρος σου? ο Πάντος? Ο Σφακ?

Α καταλαβα..Ολα τελικα θελουν το αναλογο ψαξιμο..Γιατι κ το καθενα καπου υπερτερει κ υστερει αντιστοιχα..ναι σωστο κ αυτο,αυριο θα ειναι η 11η μερα μετα την ovitrelle.. Ισως το Σαββατο επιχειρησω να δοκιμασω!!Θα δειξει,πως θα μου βγει!! Ο γιατρος μου ειναι ο Σφακ.Τον οποιο εμπιστευομαι απολυτα,εχει βγει οτι μου εχει πει!!!

@Μπισκοτακι27 μαλλον επειδη ηταν με κατεψυγμενες βλαστοκυστες.Την προηγουμενη φορα ειχα κανει μονο πριν την ωοληψια..

Α συγνωμη επειδη τωρα το θυμηθηκα.

Ειχα ρωτησει για ποιο λογο θα την εκανα αφου ειχα κατεψυγμενα.και μου απαντησαν επειδη πηγα με φυσικο κυκλο πρεπει να μιμηθουμε ακριβως τη διαδικασια οποτε ολα γινονται οπως κ οταν κανεις ωοληψια..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...