Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Andri M είπε:

Όχι, πέρασα από εκεί, ήμουν με έναν καταπληκτικό άνθρωπο, τον Γιώργο Κουμαντάκη. Πετύχαμε εγκυμοσύνη, αλλά δυστυχώς παλινδρόμησε το εμβρυάκι στις 7 και κάτι εβδομάδες. Επειδή τα είδα σκούρα με τα δικά μου έμβρυα και ήθελα να δοκιμάσω την τύχη μου με δωρεά ωαρίων, και ήξερα ότι το Γένεσις δεν είναι το κατάλληλο μέρος για αυτό το μονοπάτι, έφυγα, και τώρα έκανα την προσπάθειά μου με ξένα ωάρια στο Μητέρα, με τον Κούρτη. Έβαλα βλαστοκύστες, και χοριακή μου είπαν να κάνω στις 9 ημέρες.

Επειδή έκανες Ovitrelle, θα σου έλεγα να έχουν περάσει τουλάχιστον 11 ημέρες από την ημέρα της Ovitrelle πριν κάνεις το τεστ. Για να μην έχεις το ενδεχόμενο ψευδώς θετικού!

Ποιός είναι ο γιατρος σου? ο Πάντος? Ο Σφακ?

Πετάγομαι κορίτσια μου γιατί κι εγώ έκανα την προσπάθεια μου με Κούρτη και Παπαθανακο!!! Είμαι σίγουρη το η χοριακη σου θα είναι τεράστια!!! Αυτοί οι άνθρωποι έχουν τσακωθεί με την αποτυχία!!!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Τουτουνι said:

Πετάγομαι κορίτσια μου γιατί κι εγώ έκανα την προσπάθεια μου με Κούρτη και Παπαθανακο!!! Είμαι σίγουρη το η χοριακη σου θα είναι τεράστια!!! Αυτοί οι άνθρωποι έχουν τσακωθεί με την αποτυχία!!!

Χαχαχα! Ναι, έτσι μου είπε ο Κούρτης! ότι έχει τσακωθεί με την αποτυχία! Αφού βέβαια είχα τα θετικά αποτελέσματα! 

Σήμερα, την 15η ημέρα μετά την εμβρυομεταφορά, η χοριακή μου ήταν 5939 και πήγαμε για υπέρηχο. Είδαμε 2 φασολάκια! Ελπίζω να καταφέρω να τα φέρω στον κόσμο Τουτούνι μου! 

Ήθελα να σε ρωτήσω, ήσουν ξαπλωμένη για μεγάλο διάστημα, ή δεν χρειάστηκε?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Andri M είπε:

Χαχαχα! Ναι, έτσι μου είπε ο Κούρτης! ότι έχει τσακωθεί με την αποτυχία! Αφού βέβαια είχα τα θετικά αποτελέσματα! 

Σήμερα, την 15η ημέρα μετά την εμβρυομεταφορά, η χοριακή μου ήταν 5939 και πήγαμε για υπέρηχο. Είδαμε 2 φασολάκια! Ελπίζω να καταφέρω να τα φέρω στον κόσμο Τουτούνι μου! 

Ήθελα να σε ρωτήσω, ήσουν ξαπλωμένη για μεγάλο διάστημα, ή δεν χρειάστηκε?

Φυσικά και θα τα καταφέρεις και θα φέρεις δύο υγιέστατα παιδάκια στον κόσμο!!! Όσο για την ξάπλα, άστο...μέχρι τη β επιπέδου ήμουν ξάπλα και μετά σιγά σιγά σηκώθηκα και έκανα κάποια πράγματακια!!!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι said:

Φυσικά και θα τα καταφέρεις και θα φέρεις δύο υγιέστατα παιδάκια στον κόσμο!!! Όσο για την ξάπλα, άστο...μέχρι τη β επιπέδου ήμουν ξάπλα και μετά σιγά σιγά σηκώθηκα και έκανα κάποια πράγματακια!!!

Χαλάλι η ξάπλα! Συνηθίζεται! Σε ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου μανούλα! Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου! Τουλάχιστον έχουμε internet,  eshops, courriers, όλα τα έχουμε! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

6 μέρα σήμερα χα χα χα πόσο αργά περνάει ο χρόνος μερικές φορές.

Έχουμε ακόμα.... εγώ εξακολουθώ να μην έχω κανένα μα κανένα σύμπτωμα.

Έχω αρχίσει και ανησυχώ δεν είναι φυσιολογικό αυτό... κάτι θα έπρεπε να έχω....

  • Μου αρέσει 2

mUVMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Love!!! είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

6 μέρα σήμερα χα χα χα πόσο αργά περνάει ο χρόνος μερικές φορές.

Έχουμε ακόμα.... εγώ εξακολουθώ να μην έχω κανένα μα κανένα σύμπτωμα.

Έχω αρχίσει και ανησυχώ δεν είναι φυσιολογικό αυτό... κάτι θα έπρεπε να έχω....

Καλημερα!!!Μαζι ειμαστε εμεις!!

Θα περασουν οι μερες που θα παει!!Μη στεκεσαι σε συμπτωματα γιατι κ αυτα που αισθανομαστε πιο πολυ μπορει να ειναι για δικη μας ικανοποιηση,οτι ειναι σημαδια!

Παντως πολλα κοριτσια δεν ειχαν τιποτα!

Εγω ξυπνησα σημερα κ ειδα δυο μικρες σταγονες καφε στο εσωρουχο αλλα τιποτα αλλο...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Queen 90 είπε:

Καλημερα!!!Μαζι ειμαστε εμεις!!

Θα περασουν οι μερες που θα παει!!Μη στεκεσαι σε συμπτωματα γιατι κ αυτα που αισθανομαστε πιο πολυ μπορει να ειναι για δικη μας ικανοποιηση,οτι ειναι σημαδια!

Παντως πολλα κοριτσια δεν ειχαν τιποτα!

Εγω ξυπνησα σημερα κ ειδα δυο μικρες σταγονες καφε στο εσωρουχο αλλα τιποτα αλλο...

ΩΩΩΩΩ Queen 90 μου αυτό είναι πολύυυ καλόοοο είναι απο εμφύτευσηηηηη!!!! είσαι κοντά στις μέρες που περίμενεις περίοδο κανονικά??

  • Μου αρέσει 1

mUVMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Love!!! είπε:

ΩΩΩΩΩ Queen 90 μου αυτό είναι πολύυυ καλόοοο είναι απο εμφύτευσηηηηη!!!! είσαι κοντά στις μέρες που περίμενεις περίοδο κανονικά??

Μακαρι!!!αν κ σημερα ειναι η εβδομη μερα βεβαια.γινεται εμφυτευση τοσο μετα;

Τωρα βεβαια δινω σημασια κ στην παραμικρη σταγονα!!!κανονικα περιμενω τη Δευτερα!κ ειμαι ρολοι σ αυτο.ουτε μια μερα πανω ουτε μια κατω!θα δειξει!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Queen 90 είπε:

Μακαρι!!!αν κ σημερα ειναι η εβδομη μερα βεβαια.γινεται εμφυτευση τοσο μετα;

Τωρα βεβαια δινω σημασια κ στην παραμικρη σταγονα!!!κανονικα περιμενω τη Δευτερα!κ ειμαι ρολοι σ αυτο.ουτε μια μερα πανω ουτε μια κατω!θα δειξει!

Εεε μπορεί να έγινε χθες και να κατέβηκε τι αίματακι σήμερα ή μπορεί να είναι καθυστερημένη εμφύτευση ... αυτό θα φανεί ... εάν είναι καθυστερημένη εμφύτευση λογικά θα βγει λίγο χαμηλά η χωριακή δε θα έχει προλάβει να ανέβει πολύ όπως και να έχει εγώ το θεωρώ πολύ θετικό αυτό!!


mUVMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Love!!! είπε:

Εεε μπορεί να έγινε χθες και να κατέβηκε τι αίματακι σήμερα ή μπορεί να είναι καθυστερημένη εμφύτευση ... αυτό θα φανεί ... εάν είναι καθυστερημένη εμφύτευση λογικά θα βγει λίγο χαμηλά η χωριακή δε θα έχει προλάβει να ανέβει πολύ όπως και να έχει εγώ το θεωρώ πολύ θετικό αυτό!!

Εμενα ο γιατρός μου ειχε πει αν δω αιματακι πως δεν ειναι ουτε καλο ουτε κακο... ευχομαι σε σενα να ειναι για καλο:wub:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Love!!! είπε:

Εεε μπορεί να έγινε χθες και να κατέβηκε τι αίματακι σήμερα ή μπορεί να είναι καθυστερημένη εμφύτευση ... αυτό θα φανεί ... εάν είναι καθυστερημένη εμφύτευση λογικά θα βγει λίγο χαμηλά η χωριακή δε θα έχει προλάβει να ανέβει πολύ όπως και να έχει εγώ το θεωρώ πολύ θετικό αυτό!!

Απο οτι ξερω το καφε ειναι παλιο αιμα .Οποτε οντως μπορει να εγινε νωριτερα..Σ ευχαριστω πολυ παντως Love  μου! μου δινεις αισιοδοξια!!!Παντως δεν ξερω αν το αισθανεστε κ εσεις,υπαρχουν στιγμες που λεω πρεπει οντως να ειμαι εγκυος κ αλλες που λεω μπα αποκλειεται!Την προηγουμενη φορα που ειχα κανει εξωσωματικη ελεγα αποκλειεται να πιασω με την πρωτη αρα δεν εχω πολλες πιθανοτητες και τελικα ημουν εγκυος!κ ελεγα,τι στο καλο δεν εχω καμια διαισθηση;!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μπισκοτακι27 είπε:

Εμενα ο γιατρός μου ειχε πει αν δω αιματακι πως δεν ειναι ουτε καλο ουτε κακο... ευχομαι σε σενα να ειναι για καλο:wub:

Την προηγουμενη φορα νομιζω ειχα δει ροζ..Αλλα δεν ειμαι κ πολυ σιγουρη

Just now, Μπισκοτακι27 είπε:

Εχει κανει καμια το τεστ εγκυμοσύνης της hometest τις ταινίες; Ειναι αξιόπιστα;

Δε γνωριζω καθολου αν ειναι καλα...μηπως τα clearblue ειναι καλυτερα;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Queen 90 είπε:

Την προηγουμενη φορα νομιζω ειχα δει ροζ..Αλλα δεν ειμαι κ πολυ σιγουρη

Είσαι Φαβορί!!!!! σε βάζω στα σιγουράκια !!!! εγώ δεν έχω διαίσθηση καθόλου συμπτώματα καθόλου δεν είμαι αισιόδοξη λέω σιγά μη μου κάτσει τόσο εύκολα.... με τη δεύτερη.


mUVMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...