Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Andri M είπε:

Πολύ λυπάμαι κορίτσι μου... αλλά συμφωνώ απολύτως με τη @mominthemaking . Κρατάς το θετικό και προχωράς! 

Ηρωίδα! Εγώ θα έπαιρνα ένα τηλέφωνο μήπως τυχόν έχουν βγει τα αποτελέσματα. 

Με το που το ειπες πηρα αμεσως!Λεω μπορει να με λυπηθουν!!

Δεν ξερει μου ειπε μια στη γραμματεια:mellow:

Αν ηθελε θα μπορουσε να κανει μια ερωτηση αλλα δεν ασχοληθηκε καν:wacko:

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Queen 90 είπε:

Με το που το ειπες πηρα αμεσως!Λεω μπορει να με λυπηθουν!!

Δεν ξερει μου ειπε μια στη γραμματεια:mellow:

Αν ηθελε θα μπορουσε να κανει μια ερωτηση αλλα δεν ασχοληθηκε καν:wacko:

Η κακούργα:angry:


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!!!! 

Όπως καταλάβατε μετά την αποτυχημένη μου προσπάθεια κλείστηκα στον εαυτό μου λίγο αλλά επανήλθα !!!!! Την εξάταση προγεστερώνης LH & E2 της έκανα την ημέρα χοριακής αλλα έπειδη δεν την έχω πληρώσει ακόμα δεν μου τη λένε απο το τηλ. την Πέμπτη έχω ραντεβου με το Γιατρό μου ο οπόιος μου είπε τηλεφωνικός ότι θα κάνουμε καποιες περετέρω εξετάσεις. 

Εγώ ακόμα δε μπορώ να χωνέψω πάντως όχι ότι το τεστ ήταν αρνητικό άλλα το ότι μου ήρθε κανονικά περίοδος.... μου είπε στο τηλ. όταν του το είπα ότι επειδή περνώ προγεστερώνη δε σημάνει ότι υποχρεωτικά δεν έρχεται περίοδος. Well see πάντως πήρα απόφαση να ψαχτώ λίγο παραπάνω θα κλέισω ραντεβού μέ τη Λεύκου που άπο ότι διάβασα απο εσάς είναι η καλύερη αιματολόγος να πάω να ψαχτώ και έκει αλλά δεν έχω βρεί ακόμα κάποιον ανοσολόγο στη θεσσαλονίκη.

Έχω ακόμα 2 βλατσοκύατες όποτε θέλω να κάνω ότι είναι δυνατόν πριν προχωρήσω ξανά. 

Εσείς κορίτσια μου τι κάνετε τα νέα σας??

3 ώρες πρίν, Μπισκοτακι27 είπε:

Κοριτσια δυστυχως δεν εχω καλα νέα...επεσε η χοριακη απο 11.50 στο 8.50 :(:(:(

Ωχ Μπισκοτάκι μου πολύ λυπάμαι!!! κράτα το θετικό όμως ότι έγινε εμφύτευση.... όποτε αποκλείουμε ότι μπορεί να υπάρχει πρόβλημα στο ενδομήτριο!!! η επόμενη θα είναι καλύτερη και για τις δύο μας!!

6 ώρες πρίν, Queen 90 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου!

Πηγα πριν μια ωρα για χοριακη!Αλλα θα εχω τα αποτελεσματα σημερα μετα τις 6:30-_-

Θα με φαει η αγωνια μεχρι το απογευμα!

@Μπισκοτακι27 μου καλα αποτελεσματα να εχεις!:wub:

Γλυκιά μου πολύ πού πολύ καλή επιτυχία να έχεις... έφαγες το γάιδαρο, έφαγες την ουρά & έμεινε η φούτνα!!


mUVMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Love!!! είπε:

καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!!!! 

Όπως καταλάβατε μετά την αποτυχημένη μου προσπάθεια κλείστηκα στον εαυτό μου λίγο αλλά επανήλθα !!!!! Την εξάταση προγεστερώνης LH & E2 της έκανα την ημέρα χοριακής αλλα έπειδη δεν την έχω πληρώσει ακόμα δεν μου τη λένε απο το τηλ. την Πέμπτη έχω ραντεβου με το Γιατρό μου ο οπόιος μου είπε τηλεφωνικός ότι θα κάνουμε καποιες περετέρω εξετάσεις. 

Εγώ ακόμα δε μπορώ να χωνέψω πάντως όχι ότι το τεστ ήταν αρνητικό άλλα το ότι μου ήρθε κανονικά περίοδος.... μου είπε στο τηλ. όταν του το είπα ότι επειδή περνώ προγεστερώνη δε σημάνει ότι υποχρεωτικά δεν έρχεται περίοδος. Well see πάντως πήρα απόφαση να ψαχτώ λίγο παραπάνω θα κλέισω ραντεβού μέ τη Λεύκου που άπο ότι διάβασα απο εσάς είναι η καλύερη αιματολόγος να πάω να ψαχτώ και έκει αλλά δεν έχω βρεί ακόμα κάποιον ανοσολόγο στη θεσσαλονίκη.

Έχω ακόμα 2 βλατσοκύατες όποτε θέλω να κάνω ότι είναι δυνατόν πριν προχωρήσω ξανά. 

Εσείς κορίτσια μου τι κάνετε τα νέα σας??

Ωχ Μπισκοτάκι μου πολύ λυπάμαι!!! κράτα το θετικό όμως ότι έγινε εμφύτευση.... όποτε αποκλείουμε ότι μπορεί να υπάρχει πρόβλημα στο ενδομήτριο!!! η επόμενη θα είναι καλύτερη και για τις δύο μας!!

Γλυκιά μου πολύ πού πολύ καλή επιτυχία να έχεις... έφαγες το γάιδαρο, έφαγες την ουρά & έμεινε η φούτνα!!

Ναι αλλα για να ηταν βιοχημική κατι πηγε στραβά..κατι συμβαινει εκει μεσα..μακαρι να το ανακαλύψω και να πανε ολα καλα .. εγω δεν εχω στην κατάψυξη δυστυχως..ευχομαι για σενα να πανε ολα καλα γρηγορα και να μας εχεις θετικά αποτελέσματα :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Μπισκοτακι27 είπε:

Ναι αλλα για να ηταν βιοχημική κατι πηγε στραβά..κατι συμβαινει εκει μεσα..μακαρι να το ανακαλύψω και να πανε ολα καλα .. εγω δεν εχω στην κατάψυξη δυστυχως..ευχομαι για σενα να πανε ολα καλα γρηγορα και να μας εχεις θετικά αποτελέσματα :)

Μπισκοτάκι μου.  Συνήθως οι βιοχημικές είναι λόγω χρωμοσωμικών ανωμάλιών των εμβρύων όπου αυτά δεν αξιολογούνται από την εικόνα και την ποιότητα & την βαθμολογία που σου δίνει το κέντρο. Αυτό που κατάλαβα από προσωπική εμπειρία είναι ότι κάθε κύκλος είναι διαφορετικός και η αγωγή που ακολουθείς κάθε φορά παίζει και αυτή πολύ σημαντικό ρόλο.

Αξιολογώντας λοιπόν την όλη προσπάθεια σου έκανες 7 ωάρια και κατέληξες με 2 μέτριες βλαστοκύστες αν θυμάμαι καλά... διόρθωσε με εάν όχι... γνώμη μου είναι λοιπόν ότι ενδεχομένως να μη σου ταίριαξε η αγωγή που πήρες και να μην είχες το μέγιστο της ποιότητας που μπορείς να δόσεις... μόλις πας στο γιατρό σου θα κάνετε ανάλυση της όλης προσπάθειας και θα δεις τι θα σου πει και εκείνος. τώρα εάν δεν κάνω λάθος εφόσον έφτιαξες τις εστίες ενδωμητρίωσης που είχες τον Αύγουστο νομίζω ότι είναι νωρίς ακόμα για να έχεις εμφανίσει πάλι τόσες ώστε να εμποδίζουν την συνέχιση μιας εγκυμοσύνης ειδικά τόσο νωρίς... 

Γιατρός δεν είμαι και ας με διορθώσουν τα κορίτσια εάν λέω κάτι λάθος...


mUVMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Love!!! said:

Μπισκοτάκι μου.  Συνήθως οι βιοχημικές είναι λόγω χρωμοσωμικών ανωμάλιών των εμβρύων όπου αυτά δεν αξιολογούνται από την εικόνα και την ποιότητα & την βαθμολογία που σου δίνει το κέντρο. Αυτό που κατάλαβα από προσωπική εμπειρία είναι ότι κάθε κύκλος είναι διαφορετικός και η αγωγή που ακολουθείς κάθε φορά παίζει και αυτή πολύ σημαντικό ρόλο.

Αξιολογώντας λοιπόν την όλη προσπάθεια σου έκανες 7 ωάρια και κατέληξες με 2 μέτριες βλαστοκύστες αν θυμάμαι καλά... διόρθωσε με εάν όχι... γνώμη μου είναι λοιπόν ότι ενδεχομένως να μη σου ταίριαξε η αγωγή που πήρες και να μην είχες το μέγιστο της ποιότητας που μπορείς να δόσεις... μόλις πας στο γιατρό σου θα κάνετε ανάλυση της όλης προσπάθειας και θα δεις τι θα σου πει και εκείνος. τώρα εάν δεν κάνω λάθος εφόσον έφτιαξες τις εστίες ενδωμητρίωσης που είχες τον Αύγουστο νομίζω ότι είναι νωρίς ακόμα για να έχεις εμφανίσει πάλι τόσες ώστε να εμποδίζουν την συνέχιση μιας εγκυμοσύνης ειδικά τόσο νωρίς... 

Γιατρός δεν είμαι και ας με διορθώσουν τα κορίτσια εάν λέω κάτι λάθος...

Συμφωνώ σε όλα!!

Τι ΑΜΗ εχεις κοπέλα μου εαν φυσικα θελεις να το μοιραστεις.

Νομίζω ένας φυσικός κύκλος θα βοηθούσε να δεις τη δυναμική σου!

Επίσης πρεπει οπωσδηποτε να δεις τη διατροφή σαν παράγοντα επιδείνωσης της ενδομητρίωσης.


xu6xp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Queen 90 said:

Κοριτσιαααα μολις πηρα τα αποτελεσματα!!!!!!

ειμαι στις 12 μερες μετα την εμβρυομεταφορα σημερα.

835,17!!!!!!!!

Αχ!!!! Τί καλά νέα είναι αυτά! Να βάλουμε στοιχηματάκια? Μυρίζομαι διδυμάκια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Queen 90 said:

Κοριτσιαααα μολις πηρα τα αποτελεσματα!!!!!!

ειμαι στις 12 μερες μετα την εμβρυομεταφορα σημερα.

835,17!!!!!!!!

Συγχαρητήρια κοπέλα μου!!!!!!!!!!!!!Με το καλό το τρίτο (ίσως και το τέταρτο) παιδάκι σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Τελειόμηνη και ανέφελη να είναι!!!!!!!

  • Μου αρέσει 1

xu6xp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...