Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 14 minutes ago, Blue Velvet said:

      Καλημέρα! Ήθελα να ρωτήσω αν έχετε δοκιμάσει κάποιες πολυβιταμινες για τη βελτίωση της ποιότητας των ωαρίων.Εχει δυόμιση χρόνια που έκοψα το τσιγάρο και σκέφτομαι να πάρω και βιταμίνες μπας και βελτιωθεί η κατάσταση.Με αγχωνει το ότι είμαι και 39,έχω και χαμηλή ΑΜΗ..θα πάρει σίγουρα και ο άντρας μου βιταμίνες για το σπέρμα, αυτός έχει τρία χρόνια που έκοψε το τσιγάρο,αν και δεν ξέρω αν παίζει ρόλο,γιατί έχει ολιγοσπερμια και κάνουμε μικρογονιμοποιηση 

      Εγώ πήρα q10 των 200 τρία χάπια  ημερησίως … μας βοήθησαν πολύ αλλά μας φούσκωσαν … εγώ δηλαδή πολύ ο άντρας μ τα σταματησε ένα μήνα πριν την ωοληψια  γιατί τρώγαμε ασύστολα χαχαχα αλλά εδώ στο εξωτερικό είναι πολύ διαδεδομένες με μεγάλα ποσοστά επιτυχίας . 

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Σας ευχαριστω παρα πολυ κοριτσια μου!!Ευχομαι πραγματικα το καλυτερο και για εσας!

το ειπα κ στα παιδακια μου και εχουν καταχαρει!!!

Just now, Andri M είπε:

Αχ!!!! Τί καλά νέα είναι αυτά! Να βάλουμε στοιχηματάκια? Μυρίζομαι διδυμάκια!

Χαχαχα!!Μπορει!την προηγουμενη φορα ειχα κανει στην 11η μερα και ηταν 565!

θα σας ενημερωνω εννοειται!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Queen 90 είπε:

Κοριτσιαααα μολις πηρα τα αποτελεσματα!!!!!!

ειμαι στις 12 μερες μετα την εμβρυομεταφορα σημερα.

835,17!!!!!!!!

Τέλειαααααααααασαααααα

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Queen 90 είπε:

Κοριτσιαααα μολις πηρα τα αποτελεσματα!!!!!!

ειμαι στις 12 μερες μετα την εμβρυομεταφορα σημερα.

835,17!!!!!!!!

ΩΩΩΩ μπράβοοοοοο!!!! και επίσημα !!!! 

με το καλό κούκλα μου γλυκιά με μια υπέροχη εγκυμοσύνη !!!!


mUVMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Queen 90 είπε:

Σας ευχαριστω παρα πολυ κοριτσια μου!!Ευχομαι πραγματικα το καλυτερο και για εσας!

το ειπα κ στα παιδακια μου και εχουν καταχαρει!!!

Χαχαχα!!Μπορει!την προηγουμενη φορα ειχα κανει στην 11η μερα και ηταν 565!

θα σας ενημερωνω εννοειται!!

Αχ πολλά πολλά μπράβο!!!!

Με το καλό τα μωρά σου...!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Love!!! είπε:

Μπισκοτάκι μου.  Συνήθως οι βιοχημικές είναι λόγω χρωμοσωμικών ανωμάλιών των εμβρύων όπου αυτά δεν αξιολογούνται από την εικόνα και την ποιότητα & την βαθμολογία που σου δίνει το κέντρο. Αυτό που κατάλαβα από προσωπική εμπειρία είναι ότι κάθε κύκλος είναι διαφορετικός και η αγωγή που ακολουθείς κάθε φορά παίζει και αυτή πολύ σημαντικό ρόλο.

Αξιολογώντας λοιπόν την όλη προσπάθεια σου έκανες 7 ωάρια και κατέληξες με 2 μέτριες βλαστοκύστες αν θυμάμαι καλά... διόρθωσε με εάν όχι... γνώμη μου είναι λοιπόν ότι ενδεχομένως να μη σου ταίριαξε η αγωγή που πήρες και να μην είχες το μέγιστο της ποιότητας που μπορείς να δόσεις... μόλις πας στο γιατρό σου θα κάνετε ανάλυση της όλης προσπάθειας και θα δεις τι θα σου πει και εκείνος. τώρα εάν δεν κάνω λάθος εφόσον έφτιαξες τις εστίες ενδωμητρίωσης που είχες τον Αύγουστο νομίζω ότι είναι νωρίς ακόμα για να έχεις εμφανίσει πάλι τόσες ώστε να εμποδίζουν την συνέχιση μιας εγκυμοσύνης ειδικά τόσο νωρίς... 

Γιατρός δεν είμαι και ας με διορθώσουν τα κορίτσια εάν λέω κάτι λάθος...

Οχι οχι δεν τις εφτιαξα το 2016 εκανα λαπαροσκόπηση κ τα ειχα αφαιρεση αλλα πριν την εξωσωματική ο Πάντος μ Ειπε οτι εχω εστίες στις ωοθήκες  αλλα δεν τις αφαίρεσα..επισης μ ειχαν πει πως οι βλαστοκυστες ηταν πολυ καλες ποιότητας ΑΒ .Για αυτο αναρωτιεμαι γιατι δεν πέτυχα 

Just now, mominthemaking είπε:

Συμφωνώ σε όλα!!

Τι ΑΜΗ εχεις κοπέλα μου εαν φυσικα θελεις να το μοιραστεις.

Νομίζω ένας φυσικός κύκλος θα βοηθούσε να δεις τη δυναμική σου!

Επίσης πρεπει οπωσδηποτε να δεις τη διατροφή σαν παράγοντα επιδείνωσης της ενδομητρίωσης.

 

Just now, mominthemaking είπε:

Συμφωνώ σε όλα!!

Τι ΑΜΗ εχεις κοπέλα μου εαν φυσικα θελεις να το μοιραστεις.

Νομίζω ένας φυσικός κύκλος θα βοηθούσε να δεις τη δυναμική σου!

Επίσης πρεπει οπωσδηποτε να δεις τη διατροφή σαν παράγοντα επιδείνωσης της ενδομητρίωσης.

2.30 εχω ΑΜΗ μου ηταν πολυ καλη 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Μπισκοτακι27 είπε:

Οχι οχι δεν τις εφτιαξα το 2016 εκανα λαπαροσκόπηση κ τα ειχα αφαιρεση αλλα πριν την εξωσωματική ο Πάντος μ Ειπε οτι εχω εστίες στις ωοθήκες  αλλα δεν τις αφαίρεσα..επισης μ ειχαν πει πως οι βλαστοκυστες ηταν πολυ καλες ποιότητας ΑΒ .Για αυτο αναρωτιεμαι γιατι δεν πέτυχα 

Αυτό εννοούσα όταν σου είπα ότι ανεξάρτητα από τη βαθμολογία που σου έδωσαν το γενετικό υλικό δεν μπορουν να το δουν και να το αξιολογήσουν μόνο μορφολογικά τα αξιολογούν. και επειδή δεν είχες πολύ καλή ανταπόκριση μάλλον δεν ήταν καλός κύκλος σε συνδυασμό με την αγωγή που μπορεί να μη σου ταίριαξε.

Τώρα όσο αφορά την ενδομητρίωση στις ωοθήκες ορθώς δεν τις πειράζει γιατί θα μειωθεί το απόθεμα σου όποτε είναι απαγορευτικό... άρα έχει περάσει καιρός από τον καθαρισμό σου. έχεις συμπτώματα? πονάς στην περίοδο πολύ?

 


mUVMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μπισκοτακι27 said:

Οχι οχι δεν τις εφτιαξα το 2016 εκανα λαπαροσκόπηση κ τα ειχα αφαιρεση αλλα πριν την εξωσωματική ο Πάντος μ Ειπε οτι εχω εστίες στις ωοθήκες  αλλα δεν τις αφαίρεσα..επισης μ ειχαν πει πως οι βλαστοκυστες ηταν πολυ καλες ποιότητας ΑΒ .Για αυτο αναρωτιεμαι γιατι δεν πέτυχα 

 

2.30 εχω ΑΜΗ μου ηταν πολυ καλη 

Ναι η ΑΜΗ ειναι οκ βεβαια για την ηλικία σου θα περιμέναμε πάνω απο 3 αλλά δεν έχει και πολύ σημασία. Η ανταπόκριση ήταν νομίζω μέτρια. Στα 27 θα περιμέναμε μεγαλύτερη ανταπόκριση τύπου 12 ωάρια. Τί δόση πήρες; ίσως πρεπει να στο συζητησεις με τον γιατρό σου και να τον ρωτησεις τι προτεινει και τι νομιζει οτι δεν πηγε καλα. θυρεοειδη σακχαρα τα εχεις ελεγξει ε;;;

  • Μου αρέσει 1

xu6xp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Queen 90 είπε:

Κοριτσιαααα μολις πηρα τα αποτελεσματα!!!!!!

ειμαι στις 12 μερες μετα την εμβρυομεταφορα σημερα.

835,17!!!!!!!!

Μπράβο!!!! Κι εγώ δίδυμα μυριζομαι!! Συγχαρητήρια και με το καλό!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mominthemaking είπε:

Ναι η ΑΜΗ ειναι οκ βεβαια για την ηλικία σου θα περιμέναμε πάνω απο 3 αλλά δεν έχει και πολύ σημασία. Η ανταπόκριση ήταν νομίζω μέτρια. Στα 27 θα περιμέναμε μεγαλύτερη ανταπόκριση τύπου 12 ωάρια. Τί δόση πήρες; ίσως πρεπει να στο συζητησεις με τον γιατρό σου και να τον ρωτησεις τι προτεινει και τι νομιζει οτι δεν πηγε καλα. θυρεοειδη σακχαρα τα εχεις ελεγξει ε;;;

28 στα 29 ειμαι..κ εχω ενδομητριωση οποτε ..ναι 12 ειχα απλα απο τα 12 γονιμοποιήθηκαν τα 7 και τα κατάφεραν μονο 2 στο τελος 

@Queen 90 συγχαρητηρια κοριτσι μουυυυυ με το καλο να έρθουν τα μωράκια σου 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Μπισκοτακι27 said:

28 στα 29 ειμαι..κ εχω ενδομητριωση οποτε ..ναι 12 ειχα απλα απο τα 12 γονιμοποιήθηκαν τα 7 και τα κατάφεραν μονο 2 στο τελος 

@Queen 90 συγχαρητηρια κοριτσι μουυυυυ με το καλο να έρθουν τα μωράκια σου 

Άρα μια χαρά είσαι κοπέλα μου!Απλά έτυχε ο κύκλος!! Με το σπέρμα ολα οκ; Κατακερματισμό έχετε δει; μετα την τριτη ημερα ενεργοοποιειται το πατρικο γονιδιωμα και αυτα δειχνει πολλα

Θα πανε ολα καλα στην επομενη προσπαθεια!!!!


xu6xp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Μπισκοτακι27 είπε:

28 στα 29 ειμαι..κ εχω ενδομητριωση οποτε ..ναι 12 ειχα απλα απο τα 12 γονιμοποιήθηκαν τα 7 και τα κατάφεραν μονο 2 στο τελος 

@Queen 90 συγχαρητηρια κοριτσι μουυυυυ με το καλο να έρθουν τα μωράκια σου 

Μπισκοτάκι μου, είσαι μικρή! Το ξέρω, δεν σε παρηγορεί αυτό, αλλά στην εξωσωματική είναι μεγάλο ατού να είσαι μικρή και με καλό ορμονικό προφίλ! Προσπάθησε να χαλαρώσεις! Δες με τον σύντροφό σου τι θέλετε να κάνατε, συζήτησε με τον γιατρό σου τις επιλογές σας και δυναμικά προχωράτε! Είμαι πολύ αισιόδοξη ότι την επόμενη φορά θα τα καταφέρετε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mominthemaking είπε:

Άρα μια χαρά είσαι κοπέλα μου!Απλά έτυχε ο κύκλος!! Με το σπέρμα ολα οκ; Κατακερματισμό έχετε δει; μετα την τριτη ημερα ενεργοοποιειται το πατρικο γονιδιωμα και αυτα δειχνει πολλα

Θα πανε ολα καλα στην επομενη προσπαθεια!!!!

Ναι κ το σπερμα ηταν καλο δεν ειχαμε προβλημα.. οχι τι ειναι αυτο; Καναμε μονο καρυοτυπο και κυστικη ίνωση και το DFI του ηταν καλο

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μπισκοτακι27 said:

Ναι κ το σπερμα ηταν καλο δεν ειχαμε προβλημα.. οχι τι ειναι αυτο; Καναμε μονο καρυοτυπο και κυστικη ίνωση και το DFI του ηταν καλο

To DFI . Οπότε έτυχε κοπέλα μου...πάμε παρακάτω!!!!

  • Μου αρέσει 1

xu6xp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Queen 90 είπε:

Κοριτσιαααα μολις πηρα τα αποτελεσματα!!!!!!

ειμαι στις 12 μερες μετα την εμβρυομεταφορα σημερα.

835,17!!!!!!!!

Ελα Ουαου συγχαρητηρια !!  ειναι σιγουρα 2 !! 780 ειχα 12η

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, νικηαντωνια81 είπε:

Καλημέρα κ καλή εβδομάδα κορίτσια!

Έγινε η εμβρυομεταφορά 2 μετρίων εμβρύων τελικά. 

 

Τόσο αργά;;;;;;;;

 Έκανες τελικά την εμβρυομεταφορα; Με το καλό. Με μια σούπερ χοριακη. 

8 ώρες πρίν, νικηαντωνια81 είπε:

Ναι προτίμησε όχι για να μην παρασύρει κ τα άλλα κάτι το οποίο δεν είναι επιστημονικά τεκμηριωμένο.

Η αλήθεια είναι ότι πριν από καιρό διάβαζα κάτι έρευνες, μικρές όμως, που έλεγαν αυτό. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...