Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Angot είπε:

      κορίτσια 30+1 σήμερα και φτιάχνω τη τσάντα του μαιευτηρίου μου, ανάμεικτα συναισθήματα ! χάρα, άγχος,ανυπομονησία ,αβεβαιότητα για το τι θα προκύψει ,συγκίνηση , κλάμα (πραγματικά λες και εχω ανοίξει βρύση είναι)  , αναδρομή στο τι εχω περάσει , όνειρα, φοβος, περηφάνεια , και πολλά αλλά που ούτε καν ξεχωρίζω τι είναι  …. δε περίμενα ποτέ μια βαλιτσουλα mom’s bag να μου  δημιουργήσει τόσα πολλά συναισθήματα ! για το μόνο που ειμαι σίγουρη είναι ότι εχω κάνει ότι καλύτερο μπορώ για να έρθει αυτό το μωράκι στον κόσμο ! στο βρεφακι μ  θα πάρω μόνο μια αλλαξιά στην περιπτωση εστω 1% να το πάρω μαζί μ φεύγοντας  και μια εικονίτσα από την παναγια της τσαμπίκα! με κάποιες κοπέλες ξεκινήσαμε παρέα , κάποιες είστε πιο καινούριες!! καλή επιτυχία να ευχηθώ σε όλες μας, ευχαριστώ που με ακούγατε να σας πρήζω ( θα το κάνω μέχρι να γεννήσω βέβαια , ελπιζω για βδομαδες ακόμα 😉) γερά μωράκια να φέρουμε στον κόσμο και ας ταλαιπωρούμαστε!  να μου πείτε καλή τύχη από τώρα 🥰

      Με συγκίνησες τρελοκόριτσο. Τι απίστευτα συναισθήματα...Καλή τύχη Angot μας, όλα θα πάνε καλά. Θα ευχηθώ να παραμείνεις στο σπιτάκι σου κι άλλες εβδομάδες και μετά να γυρίσεις σπίτι σου με το αφράτο καρβελάκι σας. Τα πήγες πολύ καλά κορίτσι μου 🥲

      πρίν από 21 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα κορίτσια, δυστυχώς 54 η δεύτερη χοριακη...Δεν είμαι καθόλου καλά,όμως πρέπει να σταθώ στα πόδια μου και να συνεχίσω την προσπάθεια.Ενα ακόμα έχουμε στην κατάψυξη και ελπίζω να πιάσει .Θα κάνω μια μεγάλη αγκαλιά την κόρη μου και θα συνεχίσω!

      Καλή επιτυχία σε όλες ❤️ 

      Λυπάμαι τόσο πολύ. Πάρε όσο χρόνο χρειάζεσαι για να επεξεργαστείς τη θλίψη σου. Σου στέλνω αγκαλιά ❤

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, mominthemaking είπε:

Για να μπορούν να υποστηρίξουν την εγκυμοσύνη. Ο κάθε οργανισμός κάνει διαφορετική απορρόφηση στα φάρμακα οπότε αυτα θελουν ελεγχο!

θελουμε την προγστερόνη γυρω στο 25 και τα οιστρογόνα σχετικά υψηλα τυπου 150-200 και ανω στις 4 εβδομάδες

Δηλαδη εμενα προγεστερονη 28 κατι και οιστραδιολη 146 κατι .Τι ειδαν; Μπορουν να δουν αν μπορει να προχωρήσει;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Μπισκοτακι27 είπε:

Δηλαδη εμενα προγεστερονη 28 κατι και οιστραδιολη 146 κατι .Τι ειδαν; Μπορουν να δουν αν μπορει να προχωρήσει;

Κανεις δεν μπορει να πει με σιγουρια αν θα προχωρησει κ ειδικα οταν περνεις ειδη φαρμακα... Απλα τις ζητανε για να σου αυξησουν τις δοσεις αν χρειαζετε.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

Κανεις δεν μπορει να πει με σιγουρια αν θα προχωρησει κ ειδικα οταν περνεις ειδη φαρμακα... Απλα τις ζητανε για να σου αυξησουν τις δοσεις αν χρειαζετε.

Εμένα μ αύξησαν μονο τα cyclacur μονο αυτα θα μ βοηθήσουν ειπαν.Η προγεστερονη μ ηταν καλη μ ειπαν...καταλαβαίνετε τι αγχος εχω ε;!:(

Just now, Andri M είπε:

Σου εύχομαι να έχεις καλά αποτελέσματα αύριο! 

Ευχαριστω πολυ κοριτσι μ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Andri M είπε:

Με το καλό να υποδεχθείς τα μικρούλια σου!!!

Πειράζει ρε κορίτσια αν δεν μείνω ξάπλα; Δουλεύω σε γραφείο όποτε θεωρώ ότι δεν θα κουραστώ. Η εργοδότρια μου δεν είναι και πολύ fun στην ιδέα μιας εγκυμοσύνης παρόλο που το ξέρει. Κ σκέφτομαι να μη ρίξω λάδι στη φωτιά.

  • Μου αρέσει 2

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 said:

Πειράζει ρε κορίτσια αν δεν μείνω ξάπλα; Δουλεύω σε γραφείο όποτε θεωρώ ότι δεν θα κουραστώ. Η εργοδότρια μου δεν είναι και πολύ fun στην ιδέα μιας εγκυμοσύνης παρόλο που το ξέρει. Κ σκέφτομαι να μη ρίξω λάδι στη φωτιά.

Θα σου έλεγα να πάρεις άδεια. Τόσο κόπο έχεις κάνει, τουλάχιστον για να μην το σκέφτεσαι μετα...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Πειράζει ρε κορίτσια αν δεν μείνω ξάπλα; Δουλεύω σε γραφείο όποτε θεωρώ ότι δεν θα κουραστώ. Η εργοδότρια μου δεν είναι και πολύ fun στην ιδέα μιας εγκυμοσύνης παρόλο που το ξέρει. Κ σκέφτομαι να μη ρίξω λάδι στη φωτιά.

Θα συμφωνήσω με την @Andri M! Πιο πολύ για ψυχολογικούς λόγους καλύτερα, αν φυσικά γίνεται, δούλεψε απλό το σπίτι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Πειράζει ρε κορίτσια αν δεν μείνω ξάπλα; Δουλεύω σε γραφείο όποτε θεωρώ ότι δεν θα κουραστώ. Η εργοδότρια μου δεν είναι και πολύ fun στην ιδέα μιας εγκυμοσύνης παρόλο που το ξέρει. Κ σκέφτομαι να μη ρίξω λάδι στη φωτιά.

Κατά αρχήν καλη επιτυχίααα ολόψυχα!!! Προφανώς δεν πειράζει. Αλλά μπορεί στη δουλειά να αγχωθείς κλπ.. Καλύτερα να κάνεις κάτι χαλαρό και ευχάριστο σπίτι. Τουλάχιστον αν μπορείς πάρε μέχρι 6 ημέρα εμβρύων... 2-3 ημέρες δηλαδή  που είναι και οι πιο πιθανές για εμφύτευση... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, νικηαντωνια81 είπε:

Πειράζει ρε κορίτσια αν δεν μείνω ξάπλα; Δουλεύω σε γραφείο όποτε θεωρώ ότι δεν θα κουραστώ. Η εργοδότρια μου δεν είναι και πολύ fun στην ιδέα μιας εγκυμοσύνης παρόλο που το ξέρει. Κ σκέφτομαι να μη ρίξω λάδι στη φωτιά.

Εγω θα σου ελεγα να μπορουσες να επαιρνες αδεια τις ημερες της εμφυτευσης..Οσο κ να ναι,να εισαι χαλαρη εκεινες τις μερες...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Μπισκοτακι27 είπε:

@Queen 90 καλη μας επιτυχία για αυριο κοριτσι μου! Πως νιωθεις;; 

Καλη μας επιτυχια @Μπισκοτακι27μου!!Να πανε ολα καλα!!!

Εχω παρα πολυ αγωνια κ ανυπομονησια!!Εσυ;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Queen 90 είπε:

Καλη μας επιτυχια @Μπισκοτακι27μου!!Να πανε ολα καλα!!!

Εχω παρα πολυ αγωνια κ ανυπομονησια!!Εσυ;

Εμενα τρέμουν τα πόδια μου οσο πλησιάζουν οι ωρες!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...