Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Maroxmarox είπε:

      Για καλύτερα ωάρια ,αύξηση πιθανοτήτων ,πόση coq10 είναι ασφαλής να παίρνουμε; Επίσης τι άλλες βιταμίνες προτείνεται να πάρω; Βιτ Ε; Κάνει τίποτα;

      Εμένα μου είχε συστήσει 400mg ο ενδοκρινολογος, έπαιρνα 2 χάπια των 200 της εταιρείας smile που ήταν σχετικά οικονομικες. Επιπλέον έπαιρνα πολυβιταμινες pregnacare (είναι οικονομικές και τα συστατικά παρόμοια με τις γνωστές πανακριβες) και ενα χαπι τύπου glucophage (δεν είχα ζάχαρο αλλά μου ειπε ο ενδοκρινολογος ότι βοηθάει επίσης στην ποιότητα των ωαριων). Γενικα για ότι πάρεις ρώτα τον γιατρό σου πρώτα.

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, νικηαντωνια81 said:

Και τι θα κάνω ωοληψιες τσάμπα και βερεσέ μήπως και πάρω βλαστοκύστη; Άλλωστε τα 3ης μέρας στο φυσικό τους περιβάλλον έχουν περισσότερες πιθανότητες απ ότι εκτός. 

Έχει μια λογική αυτό που λες και καταλαβαίνω πως το λες...

ευχομαι οοοοο,τι καλύτερο να ερθει.

 


xu6xp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, νικηαντωνια81 είπε:

Αρνητική κορίτσια 

κορίτσι μου όμορφο λυπάμαι πολύ!!! καταλαβαίνω πως αισθάνεσαι... μάζεψε τις δυνάμεις σου για να συνεχίσεις....

Η αλήθεια είναι ότι υπάρχουν δύο σχολές η μία για τα εμβρύακια της 3ης μέρας όπου λέει ότι είναι καλύτερο το φυσικό περιβάλλον και η άλλη των βλαστικύστεων όπου έχει προχωρήσει η βλαστοκύστη και έχει περισσότερες πιθανότητες εμφύτευσης διότι έχει δείξει τη δυναμική της.

Προσωπικά έχω κάνει και τα δύο... την πρώτη έβαλα 3 ημερών και πέρασα όληηηη την αναμονή χωρίς αποτέλεσμα και τη δεύτερη με βλαστοκύστες πέρασα όλη την αναμονή με μεγαλύερη αυτοπεποίθηση και μεγαλύτερη ελπίδα άσχετα που πάλι δεν πέτυχε.... Αυτό που σκέφτηκα μετά ήταν ότι δε θέλω να περάσω ξανά αυτή τη διαδικασία της αναμονής εάν το εμβρύακι δεν έχει γίνει βλαστοκύστη και να έχει δείξει τη δυναμική του. 

Αυτό βέβαια είναι πολύ υποκειμενικό για την κάθε μία μας όπως και για τους γιατρούς... δεν είναι ούτε το ένα λάθος ούτε το άλλο.... 

δλδ σου ήρθε περίοδος κανονικά? τη δωδέκατη μέρα της ετ? νωρίς δεν είναι?  μήπως πρέπει να δεις και την προγεστερώνη σου ? μίλα με το γιατρό σου... Εγώ όταν το έπαθα αυτό δεν το θεώρησα φυσιολογικό να μου έρχεται αιμοραγία ενώ παίρνω χάπια... σου έχει τύχει ξανά?

  • Μου αρέσει 1

mUVMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Love!!! είπε:

κορίτσι μου όμορφο λυπάμαι πολύ!!! καταλαβαίνω πως αισθάνεσαι... μάζεψε τις δυνάμεις σου για να συνεχίσεις....

Η αλήθεια είναι ότι υπάρχουν δύο σχολές η μία για τα εμβρύακια της 3ης μέρας όπου λέει ότι είναι καλύτερο το φυσικό περιβάλλον και η άλλη των βλαστικύστεων όπου έχει προχωρήσει η βλαστοκύστη και έχει περισσότερες πιθανότητες εμφύτευσης διότι έχει δείξει τη δυναμική της.

Προσωπικά έχω κάνει και τα δύο... την πρώτη έβαλα 3 ημερών και πέρασα όληηηη την αναμονή χωρίς αποτέλεσμα και τη δεύτερη με βλαστοκύστες πέρασα όλη την αναμονή με μεγαλύερη αυτοπεποίθηση και μεγαλύτερη ελπίδα άσχετα που πάλι δεν πέτυχε.... Αυτό που σκέφτηκα μετά ήταν ότι δε θέλω να περάσω ξανά αυτή τη διαδικασία της αναμονής εάν το εμβρύακι δεν έχει γίνει βλαστοκύστη και να έχει δείξει τη δυναμική του. 

Αυτό βέβαια είναι πολύ υποκειμενικό για την κάθε μία μας όπως και για τους γιατρούς... δεν είναι ούτε το ένα λάθος ούτε το άλλο.... 

δλδ σου ήρθε περίοδος κανονικά? τη δωδέκατη μέρα της ετ? νωρίς δεν είναι?  μήπως πρέπει να δεις και την προγεστερώνη σου ? μίλα με το γιατρό σου... Εγώ όταν το έπαθα αυτό δεν το θεώρησα φυσιολογικό να μου έρχεται αιμοραγία ενώ παίρνω χάπια... σου έχει τύχει ξανά?

Δεν θυμάμαι 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 said:

Και τι θα κάνω ωοληψιες τσάμπα και βερεσέ μήπως και πάρω βλαστοκύστη; Άλλωστε τα 3ης μέρας στο φυσικό τους περιβάλλον έχουν περισσότερες πιθανότητες απ ότι εκτός. 

Κορίτσι μου γλυκό λυπάμαι πολύ για την αρνητική χοριακή σου. Μη σε παίρνει από κάτω, μετά από τα αρνητικά έρχονται τα θετικά, τόσα παραδείγματα έχουμε εδω μέσα. Δε γνωρίζω πολλά από εξωσωματική και τί είναι καλύτερο, έχω κάνει μόνο μια (αποτυχημένη) μέχρι στιγμής. Αλλά ήθελα να σου πω ότι ο δικός μου γιατρός δε βάζει έμβρυα 3ης ημέρας εκτός κι αν υπάρχει κάποια ένδειξη είτε ορμονολογική είτε από το ιστορικό. Μου είπε ότι η γνώμη του είναι ότι τα έμβρυα που δεν τα καταφέρνουν να φτάσουν σε βλαστοκύστες δεν είναι αρκετά δυνατά έτσι κι αλλιώς και γι'αυτό προτιμάει βλαστοκύστες 5 ημερών. Δεν ξέρω αν είναι σωστό αυτό απλά σκέφτηκα ότι ίσως σου φανεί χρήσιμη πληροφορία, ρώτησε το γιατρό σου.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, νικηαντωνια81 είπε:

Αρνητική κορίτσια 

Λυπαμαι τοσο πολυ...Μπηκα για να ρωτησω πως εισαι..κ μολις το διαβασα..

Ευχομαι η επομενη σου προσπαθεια με οποιον τροπο κ αν διαλεξεις να ειναι η τυχερη..:x 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Love!!! είπε:

κορίτσι μου όμορφο λυπάμαι πολύ!!! καταλαβαίνω πως αισθάνεσαι... μάζεψε τις δυνάμεις σου για να συνεχίσεις....

Η αλήθεια είναι ότι υπάρχουν δύο σχολές η μία για τα εμβρύακια της 3ης μέρας όπου λέει ότι είναι καλύτερο το φυσικό περιβάλλον και η άλλη των βλαστικύστεων όπου έχει προχωρήσει η βλαστοκύστη και έχει περισσότερες πιθανότητες εμφύτευσης διότι έχει δείξει τη δυναμική της.

Προσωπικά έχω κάνει και τα δύο... την πρώτη έβαλα 3 ημερών και πέρασα όληηηη την αναμονή χωρίς αποτέλεσμα και τη δεύτερη με βλαστοκύστες πέρασα όλη την αναμονή με μεγαλύερη αυτοπεποίθηση και μεγαλύτερη ελπίδα άσχετα που πάλι δεν πέτυχε.... Αυτό που σκέφτηκα μετά ήταν ότι δε θέλω να περάσω ξανά αυτή τη διαδικασία της αναμονής εάν το εμβρύακι δεν έχει γίνει βλαστοκύστη και να έχει δείξει τη δυναμική του. 

Αυτό βέβαια είναι πολύ υποκειμενικό για την κάθε μία μας όπως και για τους γιατρούς... δεν είναι ούτε το ένα λάθος ούτε το άλλο.... 

δλδ σου ήρθε περίοδος κανονικά? τη δωδέκατη μέρα της ετ? νωρίς δεν είναι?  μήπως πρέπει να δεις και την προγεστερώνη σου ? μίλα με το γιατρό σου... Εγώ όταν το έπαθα αυτό δεν το θεώρησα φυσιολογικό να μου έρχεται αιμοραγία ενώ παίρνω χάπια... σου έχει τύχει ξανά?

Να συ όμως κάποιος που κάνει εμφυτεύσεις με ωάριο 3ημερων δεν είναι δύσκολο να κάνει εμφύτευση με βλαστοκυστη? Αυτό δεν έχει κάνει με το παράθυρο εμφυτεύσης?έχω μπερδευτεί..γιατί ο γιατρός μου είπε ότι αν πάμε σε βλαστοκυστεςς παίρνουμε το ρισκο να μην εμφυτεύονται επειδή έχω κάνει εμφύτευση με 3 ημερών εμβρυα...ισχύει η δεν ισχύει τώρα?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Ναι ξέρουμε τι; Να πάρω τι ωάριο του μήνα και μα ρισκάρω να το αφήσω βλαστοκύστη; Συγγνώμη αλλά αυτό δεν παίζει ούτε στα έργα 

Σε πληροφορω ειμαι 44 κανω φυσικους και παιρνω μια χαρα βλαστοκυστες σαφως οχι καθε μηνα αλλα σε ενα χρονο πηρα 5 

Σε καποιες δουλευει  θελει πολυυυυ υπομονη

Μην το βαζεις κατω μαζεψε δυναμεις ηρεμησε και ξανα δυνατα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ANAMONH είπε:

Να συ όμως κάποιος που κάνει εμφυτεύσεις με ωάριο 3ημερων δεν είναι δύσκολο να κάνει εμφύτευση με βλαστοκυστη? Αυτό δεν έχει κάνει με το παράθυρο εμφυτεύσης?έχω μπερδευτεί..γιατί ο γιατρός μου είπε ότι αν πάμε σε βλαστοκυστεςς παίρνουμε το ρισκο να μην εμφυτεύονται επειδή έχω κάνει εμφύτευση με 3 ημερών εμβρυα...ισχύει η δεν ισχύει τώρα?

Καλησπέρα, σε μένα δεν έχει πει κάτι τέτοιο. Γιατί πετύχαμε βιοχημικη με τριών ημερών και αρνητικη χοριακη με βλαστοκυστη. Αν τα βάζεις σε κύκλο μαζί με διεγερση συγχρονίζεται το ενδομήτριο. Εκτός κ αν είσαι από τις περιπτώσεις που έχουν μετατοπισμενο παράθυρο. Αυτό έχω καταλάβει.

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Δεν θυμάμαι 

Λυπάμαι, πίστευα πώς αυτή τη φορά θα πάει καλά ρε γμτ. Δείτε λίγο το σπέρμα μήπως θέλει βιταμίνες. Αλλά μπορείτε επίσης να δοκιμάσεις να πάρεις βλαστοκυστες. Γιατί έτσι βλέπεις αν τελικά τα έμβρυα φτάνουν 5 ημερών. Το εργαστήριο όταν είναι καλό τα φροντίζει καταλλήλως και δεν παθαίνουν κάτι.


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Neverislate είπε:

Σε πληροφορω ειμαι 44 κανω φυσικους και παιρνω μια χαρα βλαστοκυστες σαφως οχι καθε μηνα αλλα σε ενα χρονο πηρα 5 

Σε καποιες δουλευει  θελει πολυυυυ υπομονη

Μην το βαζεις κατω μαζεψε δυναμεις ηρεμησε και ξανα δυνατα

Εγω δεν μπορώ να περιμένω έναν χρόνο για να μαζέψω και να μην πιάσουν. 

Just now, Moomin είπε:

Καλησπέρα, σε μένα δεν έχει πει κάτι τέτοιο. Γιατί πετύχαμε βιοχημικη με τριών ημερών και αρνητικη χοριακη με βλαστοκυστη. Αν τα βάζεις σε κύκλο μαζί με διεγερση συγχρονίζεται το ενδομήτριο. Εκτός κ αν είσαι από τις περιπτώσεις που έχουν μετατοπισμενο παράθυρο. Αυτό έχω καταλάβει.

Λυπάμαι, πίστευα πώς αυτή τη φορά θα πάει καλά ρε γμτ. Δείτε λίγο το σπέρμα μήπως θέλει βιταμίνες. Αλλά μπορείτε επίσης να δοκιμάσεις να πάρεις βλαστοκυστες. Γιατί έτσι βλέπεις αν τελικά τα έμβρυα φτάνουν 5 ημερών. Το εργαστήριο όταν είναι καλό τα φροντίζει καταλλήλως και δεν παθαίνουν κάτι.

ΚΑΙ αν δεν φτάνουν βλαστοκυστες τι θα κάνω δηλαδή; Εγω πάντα κάνω με 3ης μέρας.

Just now, Moomin είπε:

Καλησπέρα, σε μένα δεν έχει πει κάτι τέτοιο. Γιατί πετύχαμε βιοχημικη με τριών ημερών και αρνητικη χοριακη με βλαστοκυστη. Αν τα βάζεις σε κύκλο μαζί με διεγερση συγχρονίζεται το ενδομήτριο. Εκτός κ αν είσαι από τις περιπτώσεις που έχουν μετατοπισμενο παράθυρο. Αυτό έχω καταλάβει.

Λυπάμαι, πίστευα πώς αυτή τη φορά θα πάει καλά ρε γμτ. Δείτε λίγο το σπέρμα μήπως θέλει βιταμίνες. Αλλά μπορείτε επίσης να δοκιμάσεις να πάρεις βλαστοκυστες. Γιατί έτσι βλέπεις αν τελικά τα έμβρυα φτάνουν 5 ημερών. Το εργαστήριο όταν είναι καλό τα φροντίζει καταλλήλως και δεν παθαίνουν κάτι.

Το σπερμα θέλει 3 μήνες να ανανεωθεί . Βιταμίνες πεταμένα λεφτά. Δεν ξανά παίρνω τίποτα. 

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ANAMONH είπε:

Να συ όμως κάποιος που κάνει εμφυτεύσεις με ωάριο 3ημερων δεν είναι δύσκολο να κάνει εμφύτευση με βλαστοκυστη? Αυτό δεν έχει κάνει με το παράθυρο εμφυτεύσης?έχω μπερδευτεί..γιατί ο γιατρός μου είπε ότι αν πάμε σε βλαστοκυστεςς παίρνουμε το ρισκο να μην εμφυτεύονται επειδή έχω κάνει εμφύτευση με 3 ημερών εμβρυα...ισχύει η δεν ισχύει τώρα?

Εγώ έχω μείνει έγκυος και με 3 ημερών και με 5 ημερών! 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , ANAMONH είπε:

Να συ όμως κάποιος που κάνει εμφυτεύσεις με ωάριο 3ημερων δεν είναι δύσκολο να κάνει εμφύτευση με βλαστοκυστη? Αυτό δεν έχει κάνει με το παράθυρο εμφυτεύσης?έχω μπερδευτεί..γιατί ο γιατρός μου είπε ότι αν πάμε σε βλαστοκυστεςς παίρνουμε το ρισκο να μην εμφυτεύονται επειδή έχω κάνει εμφύτευση με 3 ημερών εμβρυα...ισχύει η δεν ισχύει τώρα?

Καλησπέρα και συγγνώμη που πετάγομαι... Προσωπικά έχω πετύχει εγκυμοσύνες και με 3ης μέρας και με βλαστοκυστες άσχετα με το ότι η μία ήταν παλινδρομη 

@νικηαντωνια81 λυπάμαι πολύ για το αποτέλεσμα και είναι κατανοητή η αρνητική ψυχολογία σου.. Πάρε το χρόνο σου μαζί με τον άντρα σου και αν επιθυμείτε να κάνετε κι άλλη προσπάθεια εδώ θα είμαστε να τα πούμε. Φιλιά πολλά και κάνε μια μεγάλη αγκαλιά τους άντρες σου να πάρεις δυναμη

  • Μου αρέσει 5

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, νικηαντωνια81 είπε:

Αρνητική κορίτσια 

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου!!!Πάρε το χρόνο σου και κάνε το επόμενο βήμα μόνο όπως εσύ το θες...να νιώθεις εσύ καλά και ασφαλής....και σίγουρη για το βήμα που κάνεις...κοίτα μπροστά γιατί τα καλύτερα έρχονται 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, νικηαντωνια81 είπε:

Εγω δεν μπορώ να περιμένω έναν χρόνο για να μαζέψω και να μην πιάσουν. 

ΚΑΙ αν δεν φτάνουν βλαστοκυστες τι θα κάνω δηλαδή; Εγω πάντα κάνω με 3ης μέρας.

Το σπερμα θέλει 3 μήνες να ανανεωθεί . Βιταμίνες πεταμένα λεφτά. Δεν ξανά παίρνω τίποτα. 

Μπορείτε να το προσπαθήσετε πάντως με καλή διατροφή και κάποια βιταμίνη για να μπορέσετε να πάρετε μελλοντικά πιο καλά έμβρυα. Αν αυτό είναι το θέμα. Δείτε το με ηρεμία και ο,τι αποφασίσετε με τον γιατρό σου. 

  • Μου αρέσει 1

T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moomin είπε:

Μπορείτε να το προσπαθήσετε πάντως με καλή διατροφή και κάποια βιταμίνη για να μπορέσετε να πάρετε μελλοντικά πιο καλά έμβρυα. Αν αυτό είναι το θέμα. Δείτε το με ηρεμία και ο,τι αποφασίσετε με τον γιατρό σου. 

Εγω βιταμίνες έπαιρνα μέχρι πριν λίγο καιρό για 6 μήνες +.

Οσον αφορά την διατροφή μας είναι αρκετά καλή. Μεσογειακή, ζούμε σε νησί με δικά μας πολλά προϊόντα . Προς το παρόν 3μηνο διάλειμμα συνέστησε ο γιατρός μου.

  • Μου αρέσει 6

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Εγω βιταμίνες έπαιρνα μέχρι πριν λίγο καιρό για 6 μήνες +.

Οσον αφορά την διατροφή μας είναι αρκετά καλή. Μεσογειακή, ζούμε σε νησί με δικά μας πολλά προϊόντα . Προς το παρόν 3μηνο διάλειμμα συνέστησε ο γιατρός μου.

Τότε κάνετε πολύ καλά! Είναι μέχρι να βρούμε τα καλά εμβρυακια, πού θα πάει, θα τα καταφέρουμε!

  • Μου αρέσει 1

T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...