Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

3 hours ago, silvy22 said:

Τι ωραίο νούμερο!!! Πολλα συγχαρητηρια, ολα καλα θα πανε!!! Περαστικά κιόλας, αντε να ανοίξετε το μανούλες 2022 να ακολουθήσουμε κ εμείς!!! 

Ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!! Μακαρι να κανουμε καλη αρχη για ολες μας!!

1 hour ago, Andri M said:

Πολλά συγχαρητήρια Μελίνα! Είσαι πολύ έγκυος!! Όλα καλά θα πάνε από εδώ και πέρα! Καλή ανάρρωση.

Σε ευχαριστω πολυ πολυ!! Μακαρι Παναγιτσα μου να πανε ολα καλα! Καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη και σε εσενα κοπελα μου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 56 λεπτά , Melina80 είπε:

Ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!! Μακαρι να κανουμε καλη αρχη για ολες μας!!

Σε ευχαριστω πολυ πολυ!! Μακαρι Παναγιτσα μου να πανε ολα καλα! Καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη και σε εσενα κοπελα μου!

Synxaritiria!!! Aptin egkymosyni tha htan ola ksereis peytei ligo to anosopoitiko k giayto polles fores exeis k symtomata iosis taytoxrona!!  Tora pas gia yperixo aneta!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, linaa said:

Synxaritiria!!! Aptin egkymosyni tha htan ola ksereis peytei ligo to anosopoitiko k giayto polles fores exeis k symtomata iosis taytoxrona!!  Tora pas gia yperixo aneta!! 

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!!!:) Ειμαστε πολυ χαρουμενοι! Ναι κι εγω το σκεφτηκα οτι μαλλον τα επαιξε τοτε το ανοσοποιητικο μου λογω αυτου του θεματος, ειχα και κατι δεκατακια μερικες μερες και μια κρυωνα μια ζεσταινομουνα....Μακαρι να πανε ολα καλα και να ακουσουμε καρδουλα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Melina80 είπε:

 

Καλημερα κοριτσια μου!!! Ημουν εκτος φορουμ καποιες μερες ειναι η αληθεια γιατι επαθα εντονες γαστρεντερικες διαταραχες - να το πω κομψα....εμετους, πολλες διαρροιες κλπ. (ιωση ισως?) λιγες ημερες πριν την προγραμματισμενη χοριακη την προηγουμενη βδομαδα κ δεν ημουν καθολου καλα....ειχα απογοητευτει κιολας γιατι λεω παει αυτο ηταν! 

Τελικα πηγα χθες για τη χοριακη μου με καθυστερηση σχεδον 7 μερες.... και ηταν 2419!! Δεν το πιστευα!!! Μετα απο τετοια ταλαιπωρια.....Ευχομαι Θεε μου να παει καλα και να συνεχισει να ανεβαινει!!  Θα κανω βεβαια κι επαναληπτικη χοριακη καλου κακου μου ειπε κι ο γιατρος χθες για να δουμε οτι παει καλα, μιας και δεν ειχαμε αλλη βαση να δουμε διπλασιασμους κλπ. Αλλα εγω εχω ηδη αγχος να παει καλα, οποτε ειμαι αρκετα συγκρατημενη για να το χαρω οπως πρεπει, θεωρω οτι ειναι ακομα πολυ αρχη....Ευχομαι μονο να καταφερουμε  να ακουσουμε καρδουλα σε μερικες μερες στον υπερηχο και να παει καλα ως το τελος!

Ευχομαι κοριτσια μου ολοψυχα σε ολες μας να αξιωθουμε να γινουμε μανουλες!!! :x Σε οσες κοπελες ειναι σε φαση διεγερσης κι αναμονη χοριακης να παρουν στα χερια τους την πιο μεγαλη και θετικη χοριακη που θα δουν στη ζωη τους!! Σε ολες που προσπαθουν να γεμιζουν δυναμη καθε μερα για να φτασουν πιο κοντα στο ονειρο τους!! Ολες εδω ειμαστε αγωνιστριες και ξερουμε να παλευουμε αλλα και να κερδιζουμε!  Ευχαριστω πολυ και για το ενδιαφερον σας κοριτσια μου, οσες κοπελες με ρωταγαν πως παει τοσες ημερες, να ειστε καλα, ειστε μεγαλο στηριγμα για εμενα τοσους μηνες κι ευχομαι να συνεχισουμε ετσι! 

Παω τωρα να φαω τη 300η φρυγανια μου....μπλιαχ

Συγχαρητήρια, Μελίνα μου!!!!!! Τέλεια τα νέα σου και πολύ υψηλό το νούμερο, οπότε δεν αποκλείεται να έχεις δίδυμα!!!!!! Και με την πρώτη!!!!! Μπράβο σας, σε εσένα και στο γιατρό σου, το λέω επειδή  είχες κάνει πολλή υπομονή και πολύ καλή προετοιμασία. Να ενημερώσεις τον ενδοκρινολόγο σου, γιατί μπορεί να θέλει να μετρήσεις ζάχαρο και TSH, αλλά και την Τσεκούρα, η οποία μπορεί να σου πει να πας για εξετάσεις αφού ακούσεις καρδιακή λειτουργία. Λέω μπορεί, γιατί αν παίρνεις ήδη αντιπηκτική αγωγή, μπορεί να θεωρήσει ότι είσαι καλυμμένη. 

Και πάλι, συγχαρητήρια! Πολύ ευχάριστα τα νέα σου. Και περαστικά με τη γαστρεντερίτιδα....

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Γράφω και εδώ σε περίπτωση που υπάρχει κοπέλα που χρειάζεται ένα ραντεβού στο τμήμα καθ'έξιν αποβολών του Έλενα και δεν διαβάζει τα άλλα καφέ που ποσταρα.. έχω ένα διαθέσιμο ραντεβού για τις 1/7 στις 11:00..! Εάν το θέλει κάποια ας μου στείλει πμ να της το δώσω! 

  • Μου αρέσει 2

OiAXp2.pngbfhkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια σήμερα είμαι 8η μέρα μετά από εμβρυομεταφορά 2 εμβρύων 3ων ημερών. Ενώ μέχρι τώρα δεν είχα κάποιο ιδιαίτερο σύμπτωμα, σήμερα απ το πρωί έχω πόνους περιόδου και μόλις τώρα είδα λίγο ροζ στο σκούπισμα. Εδώ στο φόρουμ έχω διαβάσει πως το ροζ είναι κάπως θετικό σημάδι όσον αφορά την εμφύτευση. Όσες είχατε ανάλογη εμπειρία (ροζ στο σκούπισμα) & θετικό αποτέλεσμα συνοδευόταν από πόνους περιόδου ή όχι? :wub:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , KoraliaP είπε:

Κορίτσια σήμερα είμαι 8η μέρα μετά από εμβρυομεταφορά 2 εμβρύων 3ων ημερών. Ενώ μέχρι τώρα δεν είχα κάποιο ιδιαίτερο σύμπτωμα, σήμερα απ το πρωί έχω πόνους περιόδου και μόλις τώρα είδα λίγο ροζ στο σκούπισμα. Εδώ στο φόρουμ έχω διαβάσει πως το ροζ είναι κάπως θετικό σημάδι όσον αφορά την εμφύτευση. Όσες είχατε ανάλογη εμπειρία (ροζ στο σκούπισμα) & θετικό αποτέλεσμα συνοδευόταν από πόνους περιόδου ή όχι? :wub:

Αχ μαζί είμαστε για χοριακη....... Νομίζω είναι πολύ καλό σημάδι το ροζ που είδες..... καλύτερα να σου πει όμως και κάποια κοπέλα που το έχει περάσει.....εγω δεν έχω απολύτως κανένα σημάδι πέρα από το πρήξιμο λόγω προγεστερόνης......καλά αποτελέσματα να έχουμε.....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , konik είπε:

Αχ μαζί είμαστε για χοριακη....... Νομίζω είναι πολύ καλό σημάδι το ροζ που είδες..... καλύτερα να σου πει όμως και κάποια κοπέλα που το έχει περάσει.....εγω δεν έχω απολύτως κανένα σημάδι πέρα από το πρήξιμο λόγω προγεστερόνης......καλά αποτελέσματα να έχουμε.....

@konik Αχ αυτές οι μέρες.. πολύ ιδιαίτερες! Προσπαθώ να μην δίνω σημασία στα σημάδια αλλά δεν το καταφέρνω και απόλυτα. καλά μας αποτελέσματα :grin:

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , KoraliaP είπε:

@konik Αχ αυτές οι μέρες.. πολύ ιδιαίτερες! Προσπαθώ να μην δίνω σημασία στα σημάδια αλλά δεν το καταφέρνω και απόλυτα. καλά μας αποτελέσματα :grin:

 

Τα ίδια είμαι και εγώ....αν νιώσω κάποιο τράβηγμα αναθαριζω αλλά μετά μαζεύομαι γιατί είναι και αυτά τα φάρμακα στη μέση...... Πάντως το δικό σου μου φαίνεται πραγματικά καλό σημάδι.....σου το ευχομαι μέσα από την καρδιά μου.....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , konik είπε:

Τα ίδια είμαι και εγώ....αν νιώσω κάποιο τράβηγμα αναθαριζω αλλά μετά μαζεύομαι γιατί είναι και αυτά τα φάρμακα στη μέση...... Πάντως το δικό σου μου φαίνεται πραγματικά καλό σημάδι.....σου το ευχομαι μέσα από την καρδιά μου.....

@konik Rollercoaster οι σκέψεις και η ψυχολογία! Έτσι κι εγώ.. Μέχρι χτες ήμουν ανήσυχη λίγο γιατί δεν είχα συμπτώματα, τώρα είμαι ανήσυχη, γιατί λέω το πάει για περίοδο λόγω του πόνου στην κοιλιά.. χαχα τι να πώ, Πουθενά δεν μας πιάνεις! Τρίτη θα κάνεις την χοριακή σου? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , KoraliaP είπε:

@konik Rollercoaster οι σκέψεις και η ψυχολογία! Έτσι κι εγώ.. Μέχρι χτες ήμουν ανήσυχη λίγο γιατί δεν είχα συμπτώματα, τώρα είμαι ανήσυχη, γιατί λέω το πάει για περίοδο λόγω του πόνου στην κοιλιά.. χαχα τι να πώ, Πουθενά δεν μας πιάνεις! Τρίτη θα κάνεις την χοριακή σου? 

Πέμπτη μου έχει πει 10.6 αλλά ίσως πάω Τετάρτη γιατί ειλικρινά δεν μπορώ να ηρεμήσω...  Τα ίδια νιώθω ακριβώς και έχω και τον άντρα από κοντά που με καταλαβαίνει από χιλιόμετρα να ρωτάει τώρα γιατί είσαι έτσι κατάλαβες κάτι κακό???? Εσύ θα πας την τρίτη?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , konik είπε:

Πέμπτη μου έχει πει 10.6 αλλά ίσως πάω Τετάρτη γιατί ειλικρινά δεν μπορώ να ηρεμήσω...  Τα ίδια νιώθω ακριβώς και έχω και τον άντρα από κοντά που με καταλαβαίνει από χιλιόμετρα να ρωτάει τώρα γιατί είσαι έτσι κατάλαβες κάτι κακό???? Εσύ θα πας την τρίτη?

Αρχικά μου είχε πει Πέμπτη ο γιατρός. Τώρα που πήρα την βοηθό του μου είπε για Τρίτη που θα ναι 12η μερα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , KoraliaP είπε:

Αρχικά μου είχε πει Πέμπτη ο γιατρός. Τώρα που πήρα την βοηθό του μου είπε για Τρίτη που θα ναι 12η μερα

Εμένα δεν κάνει μέρα πίσω οπότε θα το μεταφέρω μόνιμη μου για Τέταρτη......Αν περάσει το σκ μετά δεν έμεινε τίποτα.......θα φτάσει η μέρα......πως θα περνάνε οι ώρες μέχρι να έρθει το αποτέλεσμα δεν ξέρω πραγματικά.... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, KoraliaP said:

Κορίτσια σήμερα είμαι 8η μέρα μετά από εμβρυομεταφορά 2 εμβρύων 3ων ημερών. Ενώ μέχρι τώρα δεν είχα κάποιο ιδιαίτερο σύμπτωμα, σήμερα απ το πρωί έχω πόνους περιόδου και μόλις τώρα είδα λίγο ροζ στο σκούπισμα. Εδώ στο φόρουμ έχω διαβάσει πως το ροζ είναι κάπως θετικό σημάδι όσον αφορά την εμφύτευση. Όσες είχατε ανάλογη εμπειρία (ροζ στο σκούπισμα) & θετικό αποτέλεσμα συνοδευόταν από πόνους περιόδου ή όχι? :wub:

Κοριτσι μου εγω μολις ειδα ροζ στο σκουπισμα, αμεσως μετα απο λιγες ωρες αρχισαν πονοι περιοδου κοιλια και μεση κ ειχα τρομοκρατηθει. Τελικα πηραμε θετικη χοριακη!;-) Μακαρι κ σε εσενα να πανε ολα καλα!!

1 hour ago, konik said:

Εμένα δεν κάνει μέρα πίσω οπότε θα το μεταφέρω μόνιμη μου για Τέταρτη......Αν περάσει το σκ μετά δεν έμεινε τίποτα.......θα φτάσει η μέρα......πως θα περνάνε οι ώρες μέχρι να έρθει το αποτέλεσμα δεν ξέρω πραγματικά.... 

Καλη επιτυχια κ σε εσενα κοπελα μου!! Με μια τριψηφια χοριακη ευχομαι!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Melina80 είπε:

Κοριτσι μου εγω μολις ειδα ροζ στο σκουπισμα, αμεσως μετα απο λιγες ωρες αρχισαν πονοι περιοδου κοιλια και μεση κ ειχα τρομοκρατηθει. Τελικα πηραμε θετικη χοριακη!;-) Μακαρι κ σε εσενα να πανε ολα καλα!!

Καλη επιτυχια κ σε εσενα κοπελα μου!! Με μια τριψηφια χοριακη ευχομαι!!

Σε ευχαριστώ πολύ!!!! Και σε εσένα μια τέλεια εγκυμοσύνη σου εύχομαι απο καρδιάς!!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...