Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

πρίν από 9 λεπτά , Ydroxoos76 είπε:

Είναι το έντερο σου Μην ανησυχείς και εγώ τα ίδια χάλια είμαι

Δεν μου εχει τυχει ποτε ξανα αυτο το πραγμα μιλαμε σαν μηχανακι κανει εδω κ 2-3 μερες κ σχεδον παντα τα απογευματα που ειμαι ξαπλωμενη στον καναπε..δεν ποναω μονο γουργουριζει κ οταν ειναι καποιος διπλα μου λενε παλι πεινας..?:roll:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, EllieV είπε:

Δεν μου εχει τυχει ποτε ξανα αυτο το πραγμα μιλαμε σαν μηχανακι κανει εδω κ 2-3 μερες κ σχεδον παντα τα απογευματα που ειμαι ξαπλωμενη στον καναπε..δεν ποναω μονο γουργουριζει κ οταν ειναι καποιος διπλα μου λενε παλι πεινας..?:roll:

Κάνε κουράγιο είναι και τα φάρμακα στη μέση

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!καλά αποτελέσματα σε όλες! Εγώ έκανα 20-5 την εμβρυομεταφορα με 2 βλαστοκιστες 5 ημερών!Έχω πονοκέφαλους, πόνακια που ποτέ είναι δεξιά και πότε αριστερά! Φοβάμαι ότι κάτι δεν έχει πάει καλά σκέφτομαι συνέχεια το κακό! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Liaki1984 είπε:

Καλησπερα!!καλά αποτελέσματα σε όλες! Εγώ έκανα 20-5 την εμβρυομεταφορα με 2 βλαστοκιστες 5 ημερών!Έχω πονοκέφαλους, πόνακια που ποτέ είναι δεξιά και πότε αριστερά! Φοβάμαι ότι κάτι δεν έχει πάει καλά σκέφτομαι συνέχεια το κακό! 

Μην αγχώνεσαι όλα ειναι σχετικά

 

Ποτε πας για χοριακη..?

 

Καλη επιτυχια ευχομαι..

Link to comment
Share on other sites

ΑΜΑ / ΑΝΑ + κορτιζόνη;;

Καλημέρα κορίτσια! τα φώτα σας γιατί αγχώθηκα λίγο.Πριν λίγες μέρες έκανα εμβρυομεταφορα. Ο γιατρός στο πρωτόκολλο μου έχει δώσει Utrogestan, Cyclacur και αντιπηκτικες ενέσεις. Δεν μου έδωσε κορτιζόνη προληπτικά, όπως διαβάζω δίνουν συχνά οι γιατροί. 

Το θέμα είναι πως σε εξετάσεις που έκανα στην Κα Τσεκουρα στο Ελενα πριν 2-3 μήνες βγήκαν θετικα (1/80) τα ΑΝΑ και τα ΑΜΑ (1/20). Μήπως πρέπει οπωσδήποτε να πάρω κορτιζόνη; Τότε δεν μου είχε αναφέρει κάτι και θα την βρω αύριο καθώς λείπει σήμερα. 

Έχει τύχει σε κάποια κοπέλα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια! Εχτές πήγα στη κυρία Τσεκούρα! Ήθελα να σας ευχαριστήσω πάρα πολύ που μου ανοίξατε τα μάτια κ πήγα σε αυτήν την υπέροχη γυναίκα! Έμεινα πολύ ευχαριστημένη 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Bilo Birbilo είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εχτές πήγα στη κυρία Τσεκούρα! Ήθελα να σας ευχαριστήσω πάρα πολύ που μου ανοίξατε τα μάτια κ πήγα σε αυτήν την υπέροχη γυναίκα! Έμεινα πολύ ευχαριστημένη 

Καλησπέρα, κορίτσι μου. Είδες τι καλή γυναίκα είναι; Βγάλατε καμία άκρη γι᾽αυτό που σου συνέβη; Όχι τόσο για τη βιοχημική, αλλά περισσότερο για τη θρόμβωση που έπαθες...

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Troia είπε:

Καλησπέρα, κορίτσι μου. Είδες τι καλή γυναίκα είναι; Βγάλατε καμία άκρη γι᾽αυτό που σου συνέβη; Όχι τόσο για τη βιοχημική, αλλά περισσότερο για τη θρόμβωση που έπαθες...

Άκρη θα βγάλουμε όταν βγουν οι εξετάσεις, γτ εμένα είναι λίγο περίεργο μιας κ έχω κ τη φλεβικη ανεπάρκεια στα πόδια! Για τη βιοχημική μου είπε ήμουν τυχερή στην ατυχία μου μιας κ απέδειξα ότι πιάνω! Μάλλον οι εξετάσεις που έκανα ήταν η πρώτη φάση! Θα κάνω κ άλλες αν χρειαστεί! Έχουμε νέα από τη Μελίνα? 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Bilo Birbilo είπε:

Άκρη θα βγάλουμε όταν βγουν οι εξετάσεις, γτ εμένα είναι λίγο περίεργο μιας κ έχω κ τη φλεβικη ανεπάρκεια στα πόδια! Για τη βιοχημική μου είπε ήμουν τυχερή στην ατυχία μου μιας κ απέδειξα ότι πιάνω! Μάλλον οι εξετάσεις που έκανα ήταν η πρώτη φάση! Θα κάνω κ άλλες αν χρειαστεί! Έχουμε νέα από τη Μελίνα? 

Έχω κάποιες μέρες να διαβάσω νέα της @Melina80. Ελπίζω να είναι όλα καλά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 7 λεπτά , Melina80 είπε:

 

Καλημερα κοριτσια μου!!! Ημουν εκτος φορουμ καποιες μερες ειναι η αληθεια γιατι επαθα εντονες γαστρεντερικες διαταραχες - να το πω κομψα....εμετους, πολλες διαρροιες κλπ. (ιωση ισως?) λιγες ημερες πριν την προγραμματισμενη χοριακη την προηγουμενη βδομαδα κ δεν ημουν καθολου καλα....ειχα απογοητευτει κιολας γιατι λεω παει αυτο ηταν! 

Τελικα πηγα χθες για τη χοριακη μου με καθυστερηση σχεδον 7 μερες.... και ηταν 2419!! Δεν το πιστευα!!! Μετα απο τετοια ταλαιπωρια.....Ευχομαι Θεε μου να παει καλα και να συνεχισει να ανεβαινει!!  Θα κανω βεβαια κι επαναληπτικη χοριακη καλου κακου μου ειπε κι ο γιατρος χθες για να δουμε οτι παει καλα, μιας και δεν ειχαμε αλλη βαση να δουμε διπλασιασμους κλπ. Αλλα εγω εχω ηδη αγχος να παει καλα, οποτε ειμαι αρκετα συγκρατημενη για να το χαρω οπως πρεπει, θεωρω οτι ειναι ακομα πολυ αρχη....Ευχομαι μονο να καταφερουμε  να ακουσουμε καρδουλα σε μερικες μερες στον υπερηχο και να παει καλα ως το τελος!

Ευχομαι κοριτσια μου ολοψυχα σε ολες μας να αξιωθουμε να γινουμε μανουλες!!! :x Σε οσες κοπελες ειναι σε φαση διεγερσης κι αναμονη χοριακης να παρουν στα χερια τους την πιο μεγαλη και θετικη χοριακη που θα δουν στη ζωη τους!! Σε ολες που προσπαθουν να γεμιζουν δυναμη καθε μερα για να φτασουν πιο κοντα στο ονειρο τους!! Ολες εδω ειμαστε αγωνιστριες και ξερουμε να παλευουμε αλλα και να κερδιζουμε!  Ευχαριστω πολυ και για το ενδιαφερον σας κοριτσια μου, οσες κοπελες με ρωταγαν πως παει τοσες ημερες, να ειστε καλα, ειστε μεγαλο στηριγμα για εμενα τοσους μηνες κι ευχομαι να συνεχισουμε ετσι! 

Παω τωρα να φαω τη 300η φρυγανια μου....μπλιαχ

Πολλά πολλά συγχαρητηρια!!!!! Περαστικούλια σου! Κάθε χρόνο τέτοια εποχή κυκλοφορεί αυτή η ίωση γαστρεντερίτιδας. Την πέρασε κ ο γιος μου πολύ ελαφριά όμως. 

Φιλιά πολλά!

  • Ευχαριστώ 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, νικηαντωνια81 said:

Πολλά πολλά συγχαρητηρια!!!!! Περαστικούλια σου! Κάθε χρόνο τέτοια εποχή κυκλοφορεί αυτή η ίωση γαστρεντερίτιδας. Την πέρασε κ ο γιος μου πολύ ελαφριά όμως. 

Φιλιά πολλά!

Σε ευχαριστω πολυ κοπελα μου! Αυτο μου ειπε κι ο γιατρος οτι μαλλον ειναι γαστρεντεριτιδα. Περαστικα και στο γιο σου, κοπελα μου!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Melina80 είπε:

 

Καλημερα κοριτσια μου!!! Ημουν εκτος φορουμ καποιες μερες ειναι η αληθεια γιατι επαθα εντονες γαστρεντερικες διαταραχες - να το πω κομψα....εμετους, πολλες διαρροιες κλπ. (ιωση ισως?) λιγες ημερες πριν την προγραμματισμενη χοριακη την προηγουμενη βδομαδα κ δεν ημουν καθολου καλα....ειχα απογοητευτει κιολας γιατι λεω παει αυτο ηταν! 

Τελικα πηγα χθες για τη χοριακη μου με καθυστερηση σχεδον 7 μερες.... και ηταν 2419!! Δεν το πιστευα!!! Μετα απο τετοια ταλαιπωρια.....Ευχομαι Θεε μου να παει καλα και να συνεχισει να ανεβαινει!!  Θα κανω βεβαια κι επαναληπτικη χοριακη καλου κακου μου ειπε κι ο γιατρος χθες για να δουμε οτι παει καλα, μιας και δεν ειχαμε αλλη βαση να δουμε διπλασιασμους κλπ. Αλλα εγω εχω ηδη αγχος να παει καλα, οποτε ειμαι αρκετα συγκρατημενη για να το χαρω οπως πρεπει, θεωρω οτι ειναι ακομα πολυ αρχη....Ευχομαι μονο να καταφερουμε  να ακουσουμε καρδουλα σε μερικες μερες στον υπερηχο και να παει καλα ως το τελος!

Ευχομαι κοριτσια μου ολοψυχα σε ολες μας να αξιωθουμε να γινουμε μανουλες!!! :x Σε οσες κοπελες ειναι σε φαση διεγερσης κι αναμονη χοριακης να παρουν στα χερια τους την πιο μεγαλη και θετικη χοριακη που θα δουν στη ζωη τους!! Σε ολες που προσπαθουν να γεμιζουν δυναμη καθε μερα για να φτασουν πιο κοντα στο ονειρο τους!! Ολες εδω ειμαστε αγωνιστριες και ξερουμε να παλευουμε αλλα και να κερδιζουμε!  Ευχαριστω πολυ και για το ενδιαφερον σας κοριτσια μου, οσες κοπελες με ρωταγαν πως παει τοσες ημερες, να ειστε καλα, ειστε μεγαλο στηριγμα για εμενα τοσους μηνες κι ευχομαι να συνεχισουμε ετσι! 

Παω τωρα να φαω τη 300η φρυγανια μου....μπλιαχ

Τι ωραίο νούμερο!!! Πολλα συγχαρητηρια, ολα καλα θα πανε!!! Περαστικά κιόλας, αντε να ανοίξετε το μανούλες 2022 να ακολουθήσουμε κ εμείς!!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , silvy22 είπε:

Τι ωραίο νούμερο!!! Πολλα συγχαρητηρια, ολα καλα θα πανε!!! Περαστικά κιόλας, αντε να ανοίξετε το μανούλες 2022 να ακολουθήσουμε κ εμείς!!! 

Απ το στόμα σου και στου θεού Τ αυτί.

  • Μου αρέσει 2

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Melina80 said:

 

Καλημερα κοριτσια μου!!! Ημουν εκτος φορουμ καποιες μερες ειναι η αληθεια γιατι επαθα εντονες γαστρεντερικες διαταραχες - να το πω κομψα....εμετους, πολλες διαρροιες κλπ. (ιωση ισως?) λιγες ημερες πριν την προγραμματισμενη χοριακη την προηγουμενη βδομαδα κ δεν ημουν καθολου καλα....ειχα απογοητευτει κιολας γιατι λεω παει αυτο ηταν! 

Τελικα πηγα χθες για τη χοριακη μου με καθυστερηση σχεδον 7 μερες.... και ηταν 2419!! Δεν το πιστευα!!! Μετα απο τετοια ταλαιπωρια.....Ευχομαι Θεε μου να παει καλα και να συνεχισει να ανεβαινει!!  Θα κανω βεβαια κι επαναληπτικη χοριακη καλου κακου μου ειπε κι ο γιατρος χθες για να δουμε οτι παει καλα, μιας και δεν ειχαμε αλλη βαση να δουμε διπλασιασμους κλπ. Αλλα εγω εχω ηδη αγχος να παει καλα, οποτε ειμαι αρκετα συγκρατημενη για να το χαρω οπως πρεπει, θεωρω οτι ειναι ακομα πολυ αρχη....Ευχομαι μονο να καταφερουμε  να ακουσουμε καρδουλα σε μερικες μερες στον υπερηχο και να παει καλα ως το τελος!

Ευχομαι κοριτσια μου ολοψυχα σε ολες μας να αξιωθουμε να γινουμε μανουλες!!! :x Σε οσες κοπελες ειναι σε φαση διεγερσης κι αναμονη χοριακης να παρουν στα χερια τους την πιο μεγαλη και θετικη χοριακη που θα δουν στη ζωη τους!! Σε ολες που προσπαθουν να γεμιζουν δυναμη καθε μερα για να φτασουν πιο κοντα στο ονειρο τους!! Ολες εδω ειμαστε αγωνιστριες και ξερουμε να παλευουμε αλλα και να κερδιζουμε!  Ευχαριστω πολυ και για το ενδιαφερον σας κοριτσια μου, οσες κοπελες με ρωταγαν πως παει τοσες ημερες, να ειστε καλα, ειστε μεγαλο στηριγμα για εμενα τοσους μηνες κι ευχομαι να συνεχισουμε ετσι! 

Παω τωρα να φαω τη 300η φρυγανια μου....μπλιαχ

Πολλά συγχαρητήρια Μελίνα! Είσαι πολύ έγκυος!! Όλα καλά θα πάνε από εδώ και πέρα! Καλή ανάρρωση.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...