Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, playbunny είπε:

Μην φουντώνεις, κατσε ηρεμα κανε τα τηλ σου κι αν δεν γίνεται Κυριακη πας Δευτερα χαλαρα. :wub:

Να σου πω την αλήθεια από το να τσακωθω.... Δευτέρα  πριν τη δουλειά θα πάω σε ένα από τα κέντρα που προείπα και τέλος! Από τη μια βιάζομαι από την άλλη φοβάμαι να πω την αλήθεια! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, seashell είπε:

Καλημέρα σε όλες....μια μέρα πιο κοντά στο στόχο μας σήμερα! Εγώ ξύπνησα με ένα στομάχι χάλια και πονακια χαμηλά. Έχω λυσσάξει να βρω διαγνωστικό κέντρο που να δουλεύουν Κυριακή αλλά τίποτα.... οπότε αναγκαστικά υπομονή ως τη Δευτέρα. 

Χοριακή Κυριακή μόνο σε νοσοκομείο....

Link to comment
Share on other sites

Just now, seashell είπε:

Παντού αν το ζητήσεις στα στέλνουν.... και είναι και πολύ κοντά μου.....λες? Θα τους τηλ. έχεις δίκιο. 

Καλησπέρα!Κ το Μητέρα που έχει τύχει να πάω Κυριακή σου κάνουν κ την παίρνεις σε 2 με 2,5 ώρες...Απλά θα πρέπει να πας να την πάρεις εσυ ή κάποιος που θα δηλώσεις με ένα χαρτάκι που θα συμπληρώσεις.Το ίδιο ισχύει κ για τις ορμονολογικές!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anania είπε:

Κορίτσια καλημέρα εγώ πήρα σήμερα ένα ωραίο μηδέν στην χοριακή, ευτυχώς που το είχα καταλάβει από μέρες και δεν στενοχωρήθηκα, πάμε δυνατά λοιπόν για restart. Ευχομαι σε όλα τδα κορίτσια το καλύτερο και πάνω από όλά υγεία.

Λυπαμαι πολυ.Καλη συνεχεια.Φανταζομαι για να μιλας για αντιβιωση εγχυσεις εισαι στο Γεννεσις,Νικα κλπ..Αν και εχω την καλυτερη γνωμη για τον Νικα , ειναι πολυ εντιμος,αναρωτιεμαι αν θα επρεπε να υπαρχει οριο στην τοση αντιβιωση..Μηπως κανει κακο και στο ενδομητριο εν τελει..Βλεπω πολλες αποτυχιες ..Οι φλεγμονες επιμενουν , ειναι οι αλλοι λογοι..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, playbunny είπε:

Στο Ρεα δεν τα στέλνουν με email. Αυτοπροσώπως ή ταχυδρομικώς μόνο. Το ΙΑΣΩ μονο αυτοπροσώπως. Ούτε καν τηλεφωνικα. GDPR. Καλη επιτυχία! 

τις αιματο λογικές νομίζω κι εγώ ότι δεν τις στέλνουν αλλά ένα σπερμοδιαγραμμα που κάναμε πέρυσι  το έστειλαν με email!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Zina21 είπε:

Καλησπέρα!Κ το Μητέρα που έχει τύχει να πάω Κυριακή σου κάνουν κ την παίρνεις σε 2 με 2,5 ώρες...Απλά θα πρέπει να πας να την πάρεις εσυ ή κάποιος που θα δηλώσεις με ένα χαρτάκι που θα συμπληρώσεις.Το ίδιο ισχύει κ για τις ορμονολογικές!

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση αλλά μου πέφτει λίγο μακρυά....έτρεχα που έτρεχα μια Μητέρα μια Ιασώ (ανάλογα που ήταν εκείνη τη μέρα ο γιατρός μου) για τους υπέρηχους μην ξενυτευτώ Κυριακάτικα.......Δευτέρα......δεν θα πάθω τίποτα για λίγες ώρες.....που θα πάει θα περάσουν!:grin:

Link to comment
Share on other sites

Just now, pakaki είπε:

καλημερα! αντε κοντευεις εγω ειμαι για χοριακη το αλλο σαββατο. ιιιχ!

ελα με το καλό !!!!! 

@seashell, Δευτέρα κορίτσι ... μια μέρα πάνω κάτω δεν αλλάζει κάτι ..  Θα μπορούσε να ήταν και χειρότερα .. να είχες την χοριακή την Τετάρτη ... :-D

Την χοριακή την κάνετε σε οποιοδήποτε διαγνωστικό ή εκεί στο κέντρο που κάνατε την εξωσωματική ή σε κάποιο μαιευτήριο διότι μπερδεύτηκα λίγο ????

Εγω σε όλες τις ετ για χοριακή ανεβαίνω στο Medimall , δίνω αίμα, καθόμαστε κάπου κοντά για καφέ και σε 1 ώρα περίπου σε ενημερώνουν. Η χοριακή είναι δωρεάν. Σου  λένε να μην πας μακριά ωστε αν είναι θετικό να σε κρατήσουν άλλη 1 ωρα περίπου όπου σου βάζουν σε ορο Intralipids . Σε αυτή την περίπτωση μονο πληρώνεις κάτι για το Intralipids. 

Επαναληπτική χοριακή μετα απο 2-3 μέρες κάνω σε διαγνωστικά κοντά στο σπίτι μου ... πχ. Βιοϊατρική . Τα αποτελέσματα βέβαια βγαίνουν συνήθως την επόμενη μέρα αλλά τα στελνουν κ με mail. To ίδιο και ο Ασκληπιός. 

Just now, dimitra19 είπε:

ελα με το καλό !!!!! 

@seashell, Δευτέρα κορίτσι ... μια μέρα πάνω κάτω δεν αλλάζει κάτι ..  Θα μπορούσε να ήταν και χειρότερα .. να είχες την χοριακή την Τετάρτη ... :-D

Την χοριακή την κάνετε σε οποιοδήποτε διαγνωστικό ή εκεί στο κέντρο που κάνατε την εξωσωματική ή σε κάποιο μαιευτήριο διότι μπερδεύτηκα λίγο ????

Εγω σε όλες τις ετ για χοριακή ανεβαίνω στο Medimall , δίνω αίμα, καθόμαστε κάπου κοντά για καφέ και σε 1 ώρα περίπου σε ενημερώνουν. Η χοριακή είναι δωρεάν. Σου  λένε να μην πας μακριά ωστε αν είναι θετικό να σε κρατήσουν άλλη 1 ωρα περίπου όπου σου βάζουν σε ορο Intralipids . Σε αυτή την περίπτωση μονο πληρώνεις κάτι για το Intralipids. 

Επαναληπτική χοριακή μετα απο 2-3 μέρες κάνω σε διαγνωστικά κοντά στο σπίτι μου ... πχ. Βιοϊατρική . Τα αποτελέσματα βέβαια βγαίνουν συνήθως την επόμενη μέρα αλλά τα στελνουν κ με mail. To ίδιο και ο Ασκληπιός. 

@seashell, που έκανες εξωσωματική ? είναι η 1η φορά ? 

Link to comment
Share on other sites

@dimitra19 σε οποιοδήποτε διαγνωστικό εννοείται.....απλα ο γιατρός μου είναι και στο Μητέρα και στο ΙΑΣΩ στο τμήμα εξωσωματικής γι αυτό και τα ανέφερα.Είναι η πρώτη μου ναι και την έκανα στο ΙΑΣΩ. Σε 3 διαγνωστικά που έχω κάνει για διάφορους λόγους πάντως χοριακη το αποτέλεσμα το έχω πάρει μέσα σε μια με δύο ώρες ανάλογα το κέντρο. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, dimitra19 είπε:

ελα με το καλό !!!!! 

@seashell, Δευτέρα κορίτσι ... μια μέρα πάνω κάτω δεν αλλάζει κάτι ..  Θα μπορούσε να ήταν και χειρότερα .. να είχες την χοριακή την Τετάρτη ... :-D

Την χοριακή την κάνετε σε οποιοδήποτε διαγνωστικό ή εκεί στο κέντρο που κάνατε την εξωσωματική ή σε κάποιο μαιευτήριο διότι μπερδεύτηκα λίγο ????

Εγω σε όλες τις ετ για χοριακή ανεβαίνω στο Medimall , δίνω αίμα, καθόμαστε κάπου κοντά για καφέ και σε 1 ώρα περίπου σε ενημερώνουν. Η χοριακή είναι δωρεάν. Σου  λένε να μην πας μακριά ωστε αν είναι θετικό να σε κρατήσουν άλλη 1 ωρα περίπου όπου σου βάζουν σε ορο Intralipids . Σε αυτή την περίπτωση μονο πληρώνεις κάτι για το Intralipids. 

Επαναληπτική χοριακή μετα απο 2-3 μέρες κάνω σε διαγνωστικά κοντά στο σπίτι μου ... πχ. Βιοϊατρική . Τα αποτελέσματα βέβαια βγαίνουν συνήθως την επόμενη μέρα αλλά τα στελνουν κ με mail. To ίδιο και ο Ασκληπιός. 

@seashell, που έκανες εξωσωματική ? είναι η 1η φορά ? 

Ο γιατρός μου τώρα έχει δικό του κέντρο επομένως τα κάνω όλα εκεί δεν πάω ποτε σε μικροβιολογικά ή σε μαιευτήρια.Δεν πληρώνω την πρώτη χοριακη κ τώρα που έκανα κ τις επόμενες δυο επαναληπτικές πάλι δεν μου τις χρέωσαν!Το μόνο που θα πρέπει να προσεχείς στις χοριακες είναι πως εκεί που κανεις την πρώτη πρέπει να κανεις κ τις επόμενες δυο για να μπορεί να κάνει σωστή αξιολόγηση ο γιατρός σου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 25 λεπτά , Zina21 είπε:

Ο γιατρός μου τώρα έχει δικό του κέντρο επομένως τα κάνω όλα εκεί δεν πάω ποτε σε μικροβιολογικά ή σε μαιευτήρια.Δεν πληρώνω την πρώτη χοριακη κ τώρα που έκανα κ τις επόμενες δυο επαναληπτικές πάλι δεν μου τις χρέωσαν!Το μόνο που θα πρέπει να προσεχείς στις χοριακες είναι πως εκεί που κανεις την πρώτη πρέπει να κανεις κ τις επόμενες δυο για να μπορεί να κάνει σωστή αξιολόγηση ο γιατρός σου!

@Zina21 Σε ποιο κεντρο πας ?

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Anania είπε:

Κορίτσια καλημέρα εγώ πήρα σήμερα ένα ωραίο μηδέν στην χοριακή, ευτυχώς που το είχα καταλάβει από μέρες και δεν στενοχωρήθηκα, πάμε δυνατά λοιπόν για restart. Ευχομαι σε όλα τα κορίτσια το καλύτερο και πάνω από όλά υγεία.

Τιιιιι; Έλα ρε κορίτσι μου πολυ στεναχωρήθηκα, πολυ ταλαιπωρημένο εισαι κι εσυ.

 Οπως έγραψες restart θα κανεις τι αλλο;

 Να δούμε και τι αλλο θα σου προτείνει ο γιατρος.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Τιιιιι; Έλα ρε κορίτσι μου πολυ στεναχωρήθηκα, πολυ ταλαιπωρημένο εισαι κι εσυ.

 Οπως έγραψες restart θα κανεις τι αλλο;

 Να δούμε και τι αλλο θα σου προτείνει ο γιατρος.

Τι να κάνουμε όπως έρθουν όχι όπως τα θελουμε! Μπα θα φύγω δεν αντέχω άλλο Γενεσσις  αρκετά άλλωστε τα δοκιμάσαμε όλα εκεί θα δοκιμάσω και ένα άλλο εργαστήριο να δω μήπως αλλάξει το γούρι. Σου εύχομαι ότι καλύτερο καλή επιτυχία να έχεις γιατί και συ όπως και γω ταλαιπωρημένη είσαι και βοηθάς πολύ από εδώ μέσα όλες τις κοπέλες .

Link to comment
Share on other sites

κορίτσι καλησπέρα, πρώτη φορά γράφω σήμερα στο φόρουμ και θέλω τη βοήθεια σας... τα φώτα σας με λίγα λόγια ..έκανα εμβυομεταφορά πριν 14 μέρες και σήμερα πήγα για χοριακή..αποτέλεσμα 9..... είχα παέι και στς έντεκα μέρες γιατι δεν άντεχα την αναμονή και ειχε δείξει 8,8....ανέβηκε ελάχιστα μετά απο 48 ώρες...αγνωρίζει καμια κοπέλα τι σημαίνει αυτό? ο γιατρός μου είπε να περιμένουμε μέχρι τη παρασκευή και τότε θα ξέρουμε τι γίνεται...καλη επιτυχία σε όλες σας..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...