Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Anania είπε:

Εγώ θα την στείλω και τις δυο προηγούμενες φορές που του την έστειλα 3 μέρες πιο νωρίς τουλάχιστον δεν έφερε καμία αντίρρηση μου είπε λυπαμαι κτλ... μα άμα είναι μηδέν είναι δυνατόν να ανεβεί;; Υπερβολές ειδικά με βλαστοκυστες δείχνει άμεσα εγώ θα είχα κάνει ήδη 

Συμφωνω στις τρεις μερες νωρίτερα το 0 δεν ανεβαίνει. Αλλα ειναι απο τα σκαλωματα που τρώει τερματίζει το περιθώριο για την χοριακη. Τελος πάντων δεν του χαλάω χατήρι πάω οταν μου λέει, αλλα κανω τεστ ούρων στο σπίτι πιο πριν. 


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Καντι said:

@playbunny Kai @Anania αν την κάνετε την χοριακη νωρίτερα , θα στείλετε το αποτέλεσμα ή θα την ξανακάνετε την την μερα που σας την ζήτησε;

 Η αλήθεια ειναι οτι το εχω διαπραγματευτεί πολυ με τον γιατρο να την κανω δυο μερες νωρίτερα απ οτι ζητάει. Οπως ζητάνε οι περισσότεροι γιατροι αλλωστε.

Θα την κάνω την ημέρα που μου είπε γιατι με έχουν στα ωπα ωπα στο σπιτι οπότε ασε μην στραβωσει κατι να το εκμεταλλευτω κι αλλο χαχα

Τεστ ούρων σπίτι ποσο πιο πριν κάνεις?

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Θα την κάνω την ημέρα που μου είπε γιατι με έχουν στα ωπα ωπα στο σπιτι οπότε ασε μην στραβωσει κατι να το εκμεταλλευτω κι αλλο χαχα

Τεστ ούρων σπίτι ποσο πιο πριν κάνεις?

Κοιτα ανάλογα τα τεστ και την ευαισθησία τους. Της home test τα άρχιζα απο τότε που υποτίθεται οτι ηταν η 9η μερα του εμβρύου ηταν και πολυ φτηνά εκανα καθε μερα. Τα αλλα 3 μερες πριν την χοριακη.

Just now, Anania είπε:

3 μέρες παρακάνω ορμόνες είναι 3 μέρες έλεος δεν αντέχω αλλά φάρμακα για το χατήρι κάνενος

Δίκιο εχεις, αυτο εχει αξία οταν εισαι εγκυος. Κι εμενα μου κακόφαίνονταν να κανω innohep ενώ ειχα αρνητικα τεστ ούρων.

  • Ευχαριστώ 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Κοιτα ανάλογα τα τεστ και την ευαισθησία τους. Της home test τα άρχιζα απο τότε που υποτίθεται οτι ηταν η 9η μερα του εμβρύου ηταν και πολυ φτηνά εκανα καθε μερα. Τα αλλα 3 μερες πριν την χοριακη.

Δίκιο εχεις, αυτο εχει αξία οταν εισαι εγκυος. Κι εμενα μου κακόφαίνονταν να κανω innohep ενώ ειχα αρνητικα τεστ ούρων.

Ε ναι ρε συ και τα αλλά ορμόνες είναι δεν φτάνει που έχω πάρει αντιβίωση που σκοτώνει ελέφαντα ενάμιση χρόνο τώρα πήξαμε στο φάρμακο. Αφού πονάει το κεφάλι μου Και δεν παίρνω ντεπόν λέω άσε κι άλλο χάπι. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Anania είπε:

Ε ναι ρε συ και τα αλλά ορμόνες είναι δεν φτάνει που έχω πάρει αντιβίωση που σκοτώνει ελέφαντα ενάμιση χρόνο τώρα πήξαμε στο φάρμακο. Αφού πονάει το κεφάλι μου Και δεν παίρνω ντεπόν λέω άσε κι άλλο χάπι. 

Τι σχήμα παιρνεις;

 


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει τα πάντα μην ψάχνεις και εγχυσεις φουλ ένα χρόνο πολύ αντιβίωση αφού ένας γιατρός παθολόγος μου είπε ότι αυτό που κάνω είναι επικίνδυνο. Και η πλάκα είναι πτι όλο το χειμώνα μέχρι την Φλεβάρη διαλύθηκα στην αντιβίωση και τελικά δεν είχαμε τίποτα να μεταφέρουμε. Τι να πω δλδ αυτήν η αντί βιωσή όλη δεν επηρεάζει τα ωάρια τελικά;; Εγώ αυτά τα δυο που έβαλα τώρα πάντως τα έβγαλα σε μήνα που έκοψα μόνη μου τις αντιβιωσεις για δυο μήνες χωρίς να το πω στο γιατρό.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κόρες εχουμε γινει ολες κινητα φαρμακεια εγω αρχιζα να μπλεδιζω απο τις inohep αρχισα κ τα ουτρο χθες στις 11 εμπηξα το πρωτο αφου το απογευμα ξεζουμισα το αντρακι μου ε θα μεινει 2 εβδομαδες σιγουρα χωρις επαφες μην παθει τιποτα...είναι κ στην τσιτα ο ερμος με την δουλεια του γιατι τον περνουν για τουρισμο κ εχει σχολειο κ τον κανακευω φοβαται που θα πηγαινω δουλεια θελει να κανουμε μωρακι να γεμισει η ζωη μας οπως ολων των φιλων μας κ τα εχει φτυσει εχω αρχισει να του δινω θαρρος εγω αντι εκεινος σε εμενα αντε να ερθει η Πεμπτη να συνερθω να τελειωση το πρωτο μαξιλαρακι κ οι 2 εβδομαδες να κυλησουν ηρεμα τεστ οπως λετε κορες δεν εχω κανει ποτε πριν την χοριακη γιατι θεωρω οτι σε περιπτωση λαθους μου θα επεφτα ψυχολογικα κ θα εμπαινα στο τριπακι να κανω καθε 3 κ λιγο οποτε εγω παιζει αντι 31 να παω 29 αναλογως με αυτα που θα μου πουν εχουμε 2 εβδομαδες μπροστα μας θα φαω τα ποδια μου κ τα χερια μου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Ginpuam είπε:

Δεν ξερω αν πρεπει να βαλεις απο πριν τετοιες κρέμες. Εμενα και τις 2 φορες πριν την εμβρυομεταφορα μου καθαρίζει με ορο τον κόλπο ο γιατρος. 

Εν το μεταξύ ειχα πιει και αρκετό νερό πριν τη διαδικασία και με το που ξεκινάει την πλύση λέω στο γιατρό οπα θα σε κατουρήσω!! Και πρότεινε να βγάλουμε με καθετήρα νερο τόσο όσο για να βλέπει τα όργανα 

@Ginpuam

Το Algofren elle δεν ειναι κρεμα , γράφει απεξω κολπικο ντους ..και είναι ενα διαφανο υγρο . Απ ' ότι διαβασα και στις οδηγίες χρησιμοποιείται και προληπτικά σε διαφορα χειρουργεια. 

Την ημερα της ετ παίρνω κανονικα όλα τα φαρμακα αλλά αναγκαστικά τα παίρνω νωρίτερα . Τέλος σε όλες τις ετ που έχω κάνει μου δίνουν να κάνω 2 επιπλέον ενέσεις ,

η 1η -2 μέρες μετά και η 2η - 6 μέρες μετά την ετ. Είναι κάτι πράσινες που γράφουν Zarzio και έχουν ενα ελατηριο πανω ! 

Εννοείται ότι κανω αντιπηκτικες ενέσεις IVOR  πριν την ετ και συνεχίζω κ κανω καθε βραδυ . Την 1η φορά που έμεινα εγκυος μου είχε πει ο γιατρός ότι θα συνέχιζα τις ενέσεις μέχρι 8 μηνων σχεδόν ... 

 

 

Κορίτισια τι φαρμακα παίρνετε ?

Εγω παίρνω cyclacur , utrogestan , medrol , salospir , filicine , βιταμίνη D, ενέσεις αντιπηκτικές IVOR 3500  . 

Μέχρι την ετ έπαιρνα και Vibramycin.  Σε προηγουμενες ετ εχω πάρει και Zithromax και Valtrex . 

Δεν ξέρω αλλα φαρμακα απο αυτα... καποια που γραφετε εδω μου είναι εντελως αγνωστα. 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Anania είπε:

Έχω πάρει τα πάντα μην ψάχνεις και εγχυσεις φουλ ένα χρόνο πολύ αντιβίωση αφού ένας γιατρός παθολόγος μου είπε ότι αυτό που κάνω είναι επικίνδυνο. Και η πλάκα είναι πτι όλο το χειμώνα μέχρι την Φλεβάρη διαλύθηκα στην αντιβίωση και τελικά δεν είχαμε τίποτα να μεταφέρουμε. Τι να πω δλδ αυτήν η αντί βιωσή όλη δεν επηρεάζει τα ωάρια τελικά;; Εγώ αυτά τα δυο που έβαλα τώρα πάντως τα έβγαλα σε μήνα που έκοψα μόνη μου τις αντιβιωσεις για δυο μήνες χωρίς να το πω στο γιατρό.

Καλημερα!Παντως και εγω με εγχυσεις φουλ προβληματιστηκα οταν  πηγα σε μια αλλη γυναικολογο για γνωμη και μου ειπε να μην κανω αλλες γιατι δεν ξερουμε τι "αλλοιωσεις"μπορει να δημιουργησει στην ανωτερη στοιβαδα του ενδομητριου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, dimitra19 είπε:

@Ginpuam

Κορίτισια τι φαρμακα παίρνετε ?

Εγω παίρνω cyclacur , utrogestan , medrol , salospir , filicine , βιταμίνη D, ενέσεις αντιπηκτικές IVOR 3500  . 

Μέχρι την ετ έπαιρνα και Vibramycin.  Σε προηγουμενες ετ εχω πάρει και Zithromax και Valtrex . 

Δεν ξέρω αλλα φαρμακα απο αυτα... καποια που γραφετε εδω μου είναι εντελως αγνωστα. 

Εγώ παίρνω cyclacur, utrogestan και prezolon, το οποίο είναι κορτιζόνη και μου είχε δύο την μέρα, αλλά γκρίνιαξα και μου το έκανε 1 την ημέρα. Και 1 filicin, αλλά αυτό είναι βιταμίνη, όχι φάρμακο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Εσκυψα πριν λιγο να βαλω φαγητό στα σκυλάκια μου και μου ηρθε ενας εντονος σφαχτης δεξια με πέθανε.. τρομαξα μηπως εκανα βλακεια και τωρα ειμαι ξαπλα στον καναπε. :sad:

Link to comment
Share on other sites

Just now, dimitra19 είπε:

@Ginpuam

Το Algofren elle δεν ειναι κρεμα , γράφει απεξω κολπικο ντους ..και είναι ενα διαφανο υγρο . Απ ' ότι διαβασα και στις οδηγίες χρησιμοποιείται και προληπτικά σε διαφορα χειρουργεια. 

Την ημερα της ετ παίρνω κανονικα όλα τα φαρμακα αλλά αναγκαστικά τα παίρνω νωρίτερα . Τέλος σε όλες τις ετ που έχω κάνει μου δίνουν να κάνω 2 επιπλέον ενέσεις ,

η 1η -2 μέρες μετά και η 2η - 6 μέρες μετά την ετ. Είναι κάτι πράσινες που γράφουν Zarzio και έχουν ενα ελατηριο πανω ! 

Εννοείται ότι κανω αντιπηκτικες ενέσεις IVOR  πριν την ετ και συνεχίζω κ κανω καθε βραδυ . Την 1η φορά που έμεινα εγκυος μου είχε πει ο γιατρός ότι θα συνέχιζα τις ενέσεις μέχρι 8 μηνων σχεδόν ... 

 

 

Κορίτισια τι φαρμακα παίρνετε ?

Εγω παίρνω cyclacur , utrogestan , medrol , salospir , filicine , βιταμίνη D, ενέσεις αντιπηκτικές IVOR 3500  . 

Μέχρι την ετ έπαιρνα και Vibramycin.  Σε προηγουμενες ετ εχω πάρει και Zithromax και Valtrex . 

Δεν ξέρω αλλα φαρμακα απο αυτα... καποια που γραφετε εδω μου είναι εντελως αγνωστα. 

Απο ο,τι ξερω το zarzio εχει χρηση παρομοια με τα intralipids.Για ανοσολογικους λογους σε περιπτωσεις επαναλαμβανομενων αποτυχων εμφυτευσης και αποβολων οταν εχουν αποτυχει ολα τα αλλα.Αναρωτιεμαι γιατι χρησιμοποιουνται πιο ευρεως(εγω τουλαχιστον ετσι νομιζω)τα ιntralipids? Υπαρχουν και αλλα κοριτσια που κανουν αυτην την αγωγη?

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Καλημερα!Παντως και εγω με εγχυσεις φουλ προβληματιστηκα οταν  πηγα σε μια αλλη γυναικολογο για γνωμη και μου ειπε να μην κανω αλλες γιατι δεν ξερουμε τι "αλλοιωσεις"μπορει να δημιουργησει στην ανωτερη στοιβαδα του ενδομητριου...

Εγώ τέλος δεν ξανακάνω αν δεν πετύχει τέλος ε προφανώς ρε συ αυτή την θεραπεία δεν την αναγνωρίζει κανείς αλλά οκ έχει πιάσει σε αρκετές και την κάνουν εμένα πάντως οι γνωστές μου που την κάνανε δεν είδανε φως ούτε εγώ προς το παρόν αναμένω ένα θαύμα ..... καλημέρα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εσκυψα πριν λιγο να βαλω φαγητό στα σκυλάκια μου και μου ηρθε ενας εντονος σφαχτης δεξια με πέθανε.. τρομαξα μηπως εκανα βλακεια και τωρα ειμαι ξαπλα στον καναπε. :sad:

Μην ανησυχείς δεν έχει γίνει τίποτα απλα ξεκούρασου τωρα.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...