Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, playbunny είπε:

Κι εμένα!! :mrgreen: γουργουριζει η κοιλιά μου καθε 3 ωρες 

Εσάς κορίτσια μάλλον πάει καλά για αυτό έχετε όρεξη γι φαγητό καλό είναι αυτό !!! Εγώ θα σκασω από τα συμπτώματα περιόδου δεν αντέχω θα πάω γι χοριακη Τετάρτη και άμα είναι μηδέν να κόψω όλα αυτά τα χάπια να ησυχάσω. Μπράβο Νανσυ μου με το καλό τα δίδυμα.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Anania είπε:

Εσάς κορίτσια μάλλον πάει καλά για αυτό έχετε όρεξη γι φαγητό καλό είναι αυτό !!! Εγώ θα σκασω από τα συμπτώματα περιόδου δεν αντέχω θα πάω γι χοριακη Τετάρτη και άμα είναι μηδέν να κόψω όλα αυτά τα χάπια να ησυχάσω. Μπράβο Νανσυ μου με το καλό τα δίδυμα.

Γιατί το λες αυτό; Δεν είναι απαραίτητο. Εμένα ξεκίνησε να γουργουρίζει η κοιλιά μου όταν ξεκίνησαν οι εμετοί. Κάνε υπομονή όσο σου είπε ο γιατρός!!! Και το στήθος μου δεν πονούσε καθόλου, ούτε πρησμένο ήταν. Ξεκίνησε να πονά πολύ μετά τη χοριακή, δεν θυμάμαι ακριβώς. 

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Γιατί το λες αυτό; Δεν είναι απαραίτητο. Εμένα ξεκίνησε να γουργουρίζει η κοιλιά μου όταν ξεκίνησαν οι εμετοί. Κάνε υπομονή όσο σου είπε ο γιατρός!!! Και το στήθος μου δεν πονούσε καθόλου, ούτε πρησμένο ήταν. Ξεκίνησε να πονά πολύ μετά τη χοριακή, δεν θυμάμαι ακριβώς. 

Εμένα το στήθος μου έχει πρηστεί τρέλα από την μέρα που θα ερχότανε περίοδος κανονικά δλδ την Παρασκευή και επειδή γενικώς έχω έντονα τα συμπτώματα της περιόδου πάντα και τις άλλες φορές ήξερα ότι δεν πέτυχε από αυτό. Δυστυχώς και αυτή την φορά το ίδιο ακριβώς γίνεται. Τι να πω να γίνει θαύμα μακάρι. Μπα δεν κάθομαι μέχρι Σάββατο θα την κάνω την Τετάρτη θα του την στείλω αν μου πει να συνεχίσω τα χάπια θα δω. Και την άλλη φορά την είχα κάνει 3 μέρες πιο νωρίς από ότι μου είπε και δεν μου είπε κάτι.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , seashell είπε:

Χαχαχαχαχα @Manoulitsa75 @playbunny είστε τυχερές.... λοιπόν οκ μόλις γύρισα από το γιατρό και πείρα άλλο ένα τριήμερακι. Να ρωτήσω: εσείς νιώθετε τίποτα εξάψεις-φουντωματα? Σήμερα εδώ και καμιά ώρα δλδ ανά διαστήματα νομίζω ότι με βάζουν στο φούρνο! 

@seashell, κι εγώ αντίστοιχα συμπτωματα έχω , εχω 2-3 μέρες με εξάψεις και δέκατα. Μακάρι να είμαστε έγκυες !!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, dimitra19 είπε:

@seashell, κι εγώ αντίστοιχα συμπτωματα έχω , εχω 2-3 μέρες με εξάψεις και δέκατα. Μακάρι να είμαστε έγκυες !!!!! 

Αααααχ μακάρι κορίτσι μου γιατί όλες μας έχουμε θυσιάσει πολλά για να φτάσουμε ως εδώ. Άστα να πάνε καλέ μπήκα σήμερα στο ιατρείο καθησα στον καναπέ, γιατί ήταν μέσα άλλος ασθενής, καπάκι μπήκε και μια άλλη κυρία και με το που με είδε μου λέει, παίρνοντας το κοντρόλ του κληματιστικου, να το ανάψουμε? Λέω εντάξει κάνω μπαμ χαχαχαχαχα. Όσο για τις πλυσεις που ρώτησες δεν το έχω ακούσει. Εμένα το μόνο που μου είπε ο γιατρός ήταν να μην βάλω τη μέρα της ΕΤ τα πρωινά utrogestan τα οποία όμως αφού τελειώσαμε και μου έδινε οδηγίες μου είπε να βάλω μόλις γυρίσω σπίτι. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Anania είπε:

Εμένα το στήθος μου έχει πρηστεί τρέλα από την μέρα που θα ερχότανε περίοδος κανονικά δλδ την Παρασκευή και επειδή γενικώς έχω έντονα τα συμπτώματα της περιόδου πάντα και τις άλλες φορές ήξερα ότι δεν πέτυχε από αυτό. Δυστυχώς και αυτή την φορά το ίδιο ακριβώς γίνεται. Τι να πω να γίνει θαύμα μακάρι. Μπα δεν κάθομαι μέχρι Σάββατο θα την κάνω την Τετάρτη θα του την στείλω αν μου πει να συνεχίσω τα χάπια θα δω. Και την άλλη φορά την είχα κάνει 3 μέρες πιο νωρίς από ότι μου είπε και δεν μου είπε κάτι.

Ψυχραιμία.... κάθε προσπάθεια είναι ξεχωριστή και μοναδική.... αλίμονο αν βγάζουμε μόνες μας συμπεράσματα και κάνουμε του κεφαλιού μας.... είναι δύσκολο το ξέρω κι εγώ έτσι νιώθω μου δίνω όμως ένα χαστουκακι και συνερχομαι. Όπως επίσης δεν είναι απαραίτητο να έχουμε όλες τα ίδια συμπτώματα. Υπομονή.... θα περάσουν οι μέρες! 

Link to comment
Share on other sites

σας εύχομαι σε όλες σας τα όνειρα σας να γίνουν πραγματικά κ να γίνεται αερόστατα τρισδιάστατα...Γιατί θα γίνεται.... αισιοδοξια. αγαπη .πιστη κ ηρεμία θα σας κάνει μανουλες...Φιλάκια πολλα

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

σας εύχομαι σε όλες σας τα όνειρα σας να γίνουν πραγματικά κ να γίνεται αερόστατα τρισδιάστατα...Γιατί θα γίνεται.... αισιοδοξια. αγαπη .πιστη κ ηρεμία θα σας κάνει μανουλες...Φιλάκια πολλα

Χαχαχαχαχα πολύ μου άρεσε η παρομοίωση χαχαχαχαχα. Να είσαι καλά και σε εσένα ότι ποθείς! :x

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan said:

σας εύχομαι σε όλες σας τα όνειρα σας να γίνουν πραγματικά κ να γίνεται αερόστατα τρισδιάστατα...Γιατί θα γίνεται.... αισιοδοξια. αγαπη .πιστη κ ηρεμία θα σας κάνει μανουλες...Φιλάκια πολλα

Ταρζανιτσα μου!! :wub:

Ποτε έχεις μεταφορά εσυ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, playbunny είπε:

Ταρζανιτσα μου!! :wub:

Ποτε έχεις μεταφορά εσυ?

Αργώ εγω αγαοη μ ακόμα....θα τα παγωσω κ άλλο λεω...χαχαχαχαχαχαχα 

Just now, seashell είπε:

Χαχαχαχαχα πολύ μου άρεσε η παρομοίωση χαχαχαχαχα. Να είσαι καλά και σε εσένα ότι ποθείς! :x

γλυκουλα μ...ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Χεχε Τα παγωτινια σου θα σε περιμένουν! :wub:

ναι τα σκασμενα κ αυτά....εσυ πως εισαι???? σας βλέπω όσο μπορώ κ οπότε μπορώ...

δεν πιστεύω να σκιαζεσαι θηρίο μ???? Ε???? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan said:

ναι τα σκασμενα κ αυτά....εσυ πως εισαι???? σας βλέπω όσο μπορώ κ οπότε μπορώ...

δεν πιστεύω να σκιαζεσαι θηρίο μ???? Ε???? 

Ακολουθω οτι μου είπες αυτη την φορα και οσο γίνεται δεν αγχώνομαι. Δεν κοιταω νούμερα, τιμές κλπ. Ολα ας τα κανει ο γιατρός, δουλεια του είναι! :mrgreen:

Δεν σκιαζομαστε! Πάμε δυνατά κι ας φαμε τα μουτρα μας!

1 χρονο με τοσες προσπάθειες δεν φτάναμε καν σε στάδιο μεταφορας οποτε και ως εδω που ειμαστε λεω παλι καλα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Ακολουθω οτι μου είπες αυτη την φορα και οσο γίνεται δεν αγχώνομαι. Δεν κοιταω νούμερα, τιμές κλπ. Ολα ας τα κανει ο γιατρός, δουλεια του είναι! :mrgreen:

Δεν σκιαζομαστε! Πάμε δυνατά κι ας φαμε τα μουτρα μας!

1 χρονο με τοσες προσπάθειες δεν φτάναμε καν σε στάδιο μεταφορας οποτε και ως εδω που ειμαστε λεω παλι καλα. 

Ενα εχω να σου πω ολα τα συμπτωματα που λες τα εχω ήδη κ δεν εχω κανει ετ φαντασου απο Πεμπτη τι θα γινει ολε το μονο παρηγορο ειναι οτι πρωτα ο Θεός αν πάνε ολα καλα κ τα βαλω θα ειμαι σπιτι κ θα τρωω ανενοχλητη τωρα νηστευω κιολας να φαω το μηλαρακι της Αγιας Ειρήνης κ δύσκολα τα πράγματα πειναω κ τρωω ψωμουρες ααχχ βαχ την Πέμπτη θα φαω κ μενα εαν μπορω να ειμαι ξυπνια

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...