Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Angot είπε:

      @Blue Velvet τελικά είναι σάκχαρο αυτό που μ πιάνει! το νιώθω πάλι τώρα και μέτρησα πίεση και εχω 10,1 με 6,3 ! φυσιολογική για τα δεδομένα μ

      Και τι σου είπε ο γιατρός? Πρέπει να αλλάξεις κάτι στη διατροφή σου? Φάε κάτι αλμυρό τώρα πάντως για να σου ανέβει λίγο η πίεση

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλες. Βαρύ το πάπλωμα σήμερα πριν μια ώρα κατάφερα να σηκωθώ. Εγώ κορίτσια μετά την ΕΤ παίρνω 6 cyclacur (2 πρωί, 2 μεσημέρι, 2 βράδυ) 4  utrogestan κολπικά (2 πρωί, 2 βράδυ) και κάθε απόγευμα μια ένεση prolutex. @playbunnyτα σκυψιματα τα έχω κόψει τελείως.... βαθύ κάθισμα με τα πόδια κλειστά όταν θέλω να κάνω κάτι. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Manoulitsa75 είπε:

Κορίτσια τι θερμοκρασία έχετε? Σήμερα μέτρησα 35.3. Μου φαίνεται πολύ λίγο για να είμαι έγκυος! :( 

Η θερμοκρασία από όσο ξέρω, όταν φυσικά μετριέται συγκεκριμένες ώρες (κυρίως πρωί), σε βοηθάει να καταλάβεις την ωορρηξία σου. Δεν γνωρίζω αν μπορεί να χαρακτηριστεί δλδ η όποια τιμή της σύμπτωμα εγκυμοσύνης η μη! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Manoulitsa75 είπε:

Κορίτσια τι θερμοκρασία έχετε? Σήμερα μέτρησα 35.3. Μου φαίνεται πολύ λίγο για να είμαι έγκυος! :( 

Μάλλον δεν έχει καμια σημασία γιατί κι εγώ την είχα μετρήσει 2-3 φορές Επειδή ένιωθα μονίμως να είμαι ζεστή και ήταν 35 και κάτι με 36..Και μια χαρά έγκυος είμαι..Μην το σκεφτεσαι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/7/2017 at 4:38 ΜΜ, laureta είπε:

Κορίτσια για σας  λυπον έκανα και εγώ εξωσωματική πριν από 16  μέρες κάναμε την ωολυψια στης 25 έκανα έμβρυο μεταφορά δύο βλαστό κύστες... Έδρες έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης βγεικεε θετικοοοο αύριο κάνω την χοριακη... Τα συμπτώματα μου??? Πρησμένο στήθος τσιμπήματα μια χαμηλά στην κοιλιά και Δεν είδα αίμα.. Μακάρι όλα καλα να σου πάνε Λόρα μου

Όταν κες πρησμένη στήθος εννοεις πολύ πρησμένο γιατί και γω αυτό έχω αλλά έχω και πόνους περιόδου χτες τουλάχιστον και τα χω βάψει μαύρα τώρα για τσιμπηματάκια κάτι είχα αλλά όχι πλέον!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, anoulious είπε:

Απο ο,τι ξερω το zarzio εχει χρηση παρομοια με τα intralipids.Για ανοσολογικους λογους σε περιπτωσεις επαναλαμβανομενων αποτυχων εμφυτευσης και αποβολων οταν εχουν αποτυχει ολα τα αλλα.Αναρωτιεμαι γιατι χρησιμοποιουνται πιο ευρεως(εγω τουλαχιστον ετσι νομιζω)τα ιntralipids? Υπαρχουν και αλλα κοριτσια που κανουν αυτην την αγωγη?

Εχω δθαβασει στο ιντερνετ οτι το Intralipids θεωρείται παρα πολύ καλό . Δεν γνωρίζω κιόλας βεβαια πολλά... και καταστρεφει τα ΝΚ κυτταρα . 

Just now, Manoulitsa75 είπε:

Κορίτσια τι θερμοκρασία έχετε? Σήμερα μέτρησα 35.3. Μου φαίνεται πολύ λίγο για να είμαι έγκυος! :( 

Συνηθως τα απογεύματα εχω 37 και νυστάζω πολύ μες την ημερα ... Μακάρι !!! Αλλά μην παίρνεις ως δεδομένη την θερμοκρασία. .

Χθες βράδυ τα πεταξα όλα, δεν μπορούσα να κοιμηθώ απο την καψα που ενιωθα . Εβαλα θερμομετρο και είχα 35,8 !!!! Αρα τίποτα δεν είναι απολυτο. Πότε κάνεις χοριακή ?

Link to comment
Share on other sites

Μου ετυχε φορα που εβγαλαν τα αποτελεσματα σε 2 ωρες.. αλλη σε 4 αλλη σε 6 μιλαμε για το ίδιο χημείο παντα.

 

Μια φορα πιο παλια ετυχε να ειχα υποψία για εγκυμοσύνη μιας και καθυστέρησε 15 μερες. Ρωτάω στο χημείο το οποίο ενταχθηκε στο νεο σύστημα υγείας στην Κυπρο (ΓΕΣΥ) και μου ειπαν 3 μερες για μια χοριακη!!! Εκει γελασα και εφυγα. Ηταν τραγικά αστείοι!!


uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι εσείς που είστε έμπειρες εδώ από το forum μου έλεγε τώρα μια φίλη ότι κορυφή λέει είναι π τσιριγωτης κτλ ισχύει;; Εγώ αυτό το κέντρο το είχα για δεύτερο. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anania είπε:

Ρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι εσείς που είστε έμπειρες εδώ από το forum μου έλεγε τώρα μια φίλη ότι κορυφή λέει είναι π τσιριγωτης κτλ ισχύει;; Εγώ αυτό το κέντρο το είχα για δεύτερο. 

Ισχύει απολυτα.Εγώ μετα απο 5 αποτυχημένες προσπάθειες αλλου με αποβολές και αρνητικά πήγα στον Τς. και απέκτησα την κόρη μου με την 6η και μοναδική προσπάθεια.Άψογος,τίμιος και ειλικρινής.Επαγγελματίας ο άνθρωπος.Θέλει να εχει θετικό η πελάτισσα και τιμά την αμοιβή που πληρώνεις.Μάλιστα με ξεγέννησε κιόλας.Άψογος.Του χρωστάω πολλά!!! Να είναι καλά στην υγεία του να βοηθάει τα υπογόνιμα ζευγάρια να αποκτουν το παιδι-α του. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anania είπε:

Ρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι εσείς που είστε έμπειρες εδώ από το forum μου έλεγε τώρα μια φίλη ότι κορυφή λέει είναι π τσιριγωτης κτλ ισχύει;; Εγώ αυτό το κέντρο το είχα για δεύτερο. 

Καλησπέρα σήμερα το συζητάγαμε σε άλλο θέμα με μια άλλη κοπέλα αυτή 42 έμεινε με την πρώτη στον Τσιριγώτη. Και εγώ 42 έμεινα έγκυος σε έξι μήνες όπου δοκιμάσαμε τα πάντα γιατί δεν έβγαζα εύκολα ωάρια. Το κέντρο μου φάνηκε πολύ οργανωμένο δεν είχα κανένα παράπονο. Ίσα ίσα διαβάζω ιστορίες από άλλες κοπέλες εδώ μέσα που ταλαιπωρούνται σε διάφορα κέντρα και γιατρούς και σκέφτομαι πόσο τυχερή είμαι που τον επέλεξα! Εγώ τον συστήνω! 

Just now, loralora είπε:

Ισχύει απολυτα.Εγώ μετα απο 5 αποτυχημένες προσπάθειες αλλου με αποβολές και αρνητικά πήγα στον Τς. και απέκτησα την κόρη μου με την 6η και μοναδική προσπάθεια.Άψογος,τίμιος και ειλικρινής.Επαγγελματίας ο άνθρωπος.Θέλει να εχει θετικό η πελάτισσα και τιμά την αμοιβή που πληρώνεις.Μάλιστα με ξεγέννησε κιόλας.Άψογος.Του χρωστάω πολλά!!! Να είναι καλά στην υγεία του να βοηθάει τα υπογόνιμα ζευγάρια να αποκτουν το παιδι-α του. 

 Να σου ζήσει το παιδάκι σου και εμένα με το καλό θα με ξεγεννήσει δεν ήθελα να πάω σε άλλον γιατρό μετά την εξωσωματική. Όπως τα λες είναι!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, loralora είπε:

Ισχύει απολυτα.Εγώ μετα απο 5 αποτυχημένες προσπάθειες αλλου με αποβολές και αρνητικά πήγα στον Τς. και απέκτησα την κόρη μου με την 6η και μοναδική προσπάθεια.Άψογος,τίμιος και ειλικρινής.Επαγγελματίας ο άνθρωπος.Θέλει να εχει θετικό η πελάτισσα και τιμά την αμοιβή που πληρώνεις.Μάλιστα με ξεγέννησε κιόλας.Άψογος.Του χρωστάω πολλά!!! Να είναι καλά στην υγεία του να βοηθάει τα υπογόνιμα ζευγάρια να αποκτουν το παιδι-α του. 

Και οι 6 προσπάθειες με δικά σου ωάρια?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! έχω ξαναγράψει για την δική μου περίπτωση :42 ετων , αμη 2.1, αριστερή ωοθηκη εκτός λειτουργίας και ενδομητριωση! Έμεινα εγκυος με την 1η στον Τσιριγώτη. Δεν είχα κάνει καμία άλλη προσπάθεια για να έχω μέτρο σύγκρισης αλλά έμεινα απόλυτα ευχαριστημενη με την διαδικασία,  δεν ταλαιπωρηθηκα καθόλου. .πραγματικά ξέρει τι κάνει ο άνθρωπος! από  μένα  είναι  ναι! !;-)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, teta2 είπε:

Καλησπέρα! έχω ξαναγράψει για την δική μου περίπτωση :42 ετων , αμη 2.1, αριστερή ωοθηκη εκτός λειτουργίας και ενδομητριωση! Έμεινα εγκυος με την 1η στον Τσιριγώτη. Δεν είχα κάνει καμία άλλη προσπάθεια για να έχω μέτρο σύγκρισης αλλά έμεινα απόλυτα ευχαριστημενη με την διαδικασία,  δεν ταλαιπωρηθηκα καθόλου. .πραγματικά ξέρει τι κάνει ο άνθρωπος! από  μένα  είναι  ναι! !;-)

Τετα μου για την ενδομητριωση ειχες κανει θεραπεια με αβερκαπ?εγω εχω αδενομυωση κ κανω θεραπεια πριν κανω ε.τ!


aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Annita tsoupani είπε:

Τετα μου για την ενδομητριωση ειχες κανει θεραπεια με αβερκαπ?εγω εχω αδενομυωση κ κανω θεραπεια πριν κανω ε.τ!

είχα κανει λαπαροσκοπηση περυσι το καλοκαιρι και έβγαλα δύο κυστες 7 και 3 εκατοστά από κάθε ωοθηκη και μετά έκανα 3 μηνες διακοπή περιοδου με τα vissanette. Η αδενομυωση τι είναι ακριβώς δεν το έχω ξανακούσει. ...

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, teta2 είπε:

είχα κανει λαπαροσκοπηση περυσι το καλοκαιρι και έβγαλα δύο κυστες 7 και 3 εκατοστά από κάθε ωοθηκη και μετά έκανα 3 μηνες διακοπή περιοδου με τα vissanette. Η αδενομυωση τι είναι ακριβώς δεν το έχω ξανακούσει. ...

Ειναι κατι παρομοιο με ενδομητριωση μυς της μητρας μπαινει στο ενδομητριο κατι ετσι!!φυσικα δεν εχω σοβαρο θεμα αλλα κανουμε καταστολη πριν την ε.τ!


aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...