Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα κορίτσια. Σήμερα έκλεισα 30 εβδομάδες κύησης με τα διδυμακια μου και ο γιατρος μου είπε πως ο τράχηλος κοντυνε αρκετά. Πριν από 2 εβδομάδες ηταν 3,5 και σημερα 2,4. Μου ειπε να σκεφτώ το ενδεχόμενο να πάω Αθήνα. Υπαρχει κάποια κοπέλα που να χρειάστηκε να πάει Αθήνα για το τελευταίο διάστημα? Και τι έκανε με το θέμα της διαμονής? Θα μου νοικιάσουνε διαμέρισμα για 1- 2 μήνες? Γνωρίζει κάποια?

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, playbunny είπε:

Ακολουθω οτι μου είπες αυτη την φορα και οσο γίνεται δεν αγχώνομαι. Δεν κοιταω νούμερα, τιμές κλπ. Ολα ας τα κανει ο γιατρός, δουλεια του είναι! :mrgreen:

Δεν σκιαζομαστε! Πάμε δυνατά κι ας φαμε τα μουτρα μας!

1 χρονο με τοσες προσπάθειες δεν φτάναμε καν σε στάδιο μεταφορας οποτε και ως εδω που ειμαστε λεω παλι καλα. 

μπράβο αγάπη μ πολύ σωστά πρατεις ...εννοείτε δουλειά τ είναι.τοσα παίρνει το κέρατο μ μέσα μην τα πάρω ζαχαχαχααχαχαχαχχαχαχαχαχααχχαχαχ

μούτρα δεν θα φας να το ξες στο λεω εγω ....

εσύ θα νικήσεις βάλτο καλά στο νου σ .εσυ κ μόνο εσύ 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, DIMITRAS said:

Ενα εχω να σου πω ολα τα συμπτωματα που λες τα εχω ήδη κ δεν εχω κανει ετ φαντασου απο Πεμπτη τι θα γινει ολε το μονο παρηγορο ειναι οτι πρωτα ο Θεός αν πάνε ολα καλα κ τα βαλω θα ειμαι σπιτι κ θα τρωω ανενοχλητη τωρα νηστευω κιολας να φαω το μηλαρακι της Αγιας Ειρήνης κ δύσκολα τα πράγματα πειναω κ τρωω ψωμουρες ααχχ βαχ την Πέμπτη θα φαω κ μενα εαν μπορω να ειμαι ξυπνια

Ολα καλα θα πανε Δημητρα μου!! Ηρεμία εσυ και κλωσσημα οπως ειπαμε. :)

@Rafaelatarzan Μακαρι βρε Ταρζανιτσα μου. Σε ευχαριστώ πολυ!! :wub:

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Manoulitsa75 είπε:

Κορίτσια στις πόσες μέρες σας είπε να κάνετε χοριακή ο γιατρός? Εμένα τη 12η με μεταφορά εμβρύου 3 ημερών. Πιο πριν δε θα δείξει κάτι λέτε?

Ακριβώς το ίδιο είπε και σε εμένα κι επειδή η 12η μέρα είναι την Κυριακή μου είπε να την κάνω Δευτέρα. Θεωρητικά δλδ αν ήταν σίγουρος ότι θα δείξει κάτι νωρίτερα θα μου έλεγε πήγαινε Σάββατο. Όχι ότι δεν έχω μπει στο τρυπακι να πάρω έστω ένα τεστ early στο σπίτι αλλά προσπαθώ να κάνω υπομονή 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Manoulitsa75 said:

Κορίτσια στις πόσες μέρες σας είπε να κάνετε χοριακή ο γιατρός? Εμένα τη 12η με μεταφορά εμβρύου 3 ημερών. Πιο πριν δε θα δείξει κάτι λέτε?

Στα έμβρυα 3ων ημερών για σιγουρα δείχνει νομίζω από την 11η μέρα και μετα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, playbunny είπε:

Στα έμβρυα 3ων ημερών για σιγουρα δείχνει νομίζω από την 11η μέρα και μετα.

εγω πάντως χωρίς να σας παρακίνησω αγαπες ( όχι ότι θέλουμε κ πολύ μεις) τον Γενάρη που κάνα μετά φορά με έμβρυα 3ων ημερών έκανα σε 9 μερες χοριακη....ετσι μ πε ετσι έκανα...βεβαια εσείς θα κάνετε ότι εχειβλ γιατρός σας....πάντως για τεστ ειμαι μέσα...κ από αθτα εχω κάνει πολύ νωρίς..χαχαχαχαχα απ όλα έχει ο μπαξές. 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan said:

εγω πάντως χωρίς να σας παρακίνησω αγαπες ( όχι ότι θέλουμε κ πολύ μεις) τον Γενάρη που κάνα μετά φορά με έμβρυα 3ων ημερών έκανα σε 9 μερες χοριακη....ετσι μ πε ετσι έκανα...βεβαια εσείς θα κάνετε ότι εχειβλ γιατρός σας....πάντως για τεστ ειμαι μέσα...κ από αθτα εχω κάνει πολύ νωρίς..χαχαχαχαχα απ όλα έχει ο μπαξές. 

Ταρζανιτσα με εμβρυακια 3ων ημερων στις 9 ημερες θυμάσαι ποσο ειχε βγει η χοριακη?

Link to comment
Share on other sites

https://makingbabiesinbrooklyn.com/2018/05/22/early-pregnancy-symptoms-after-embryo-transfer/

 

Εδώ έχει ένα ενδιαφέρον πίνακα με τα στάδια εμβρύων 5ης ημέρας. Μετά την 9η μέρα λέει ανιχνέυται η εγκυμοσύνη στο αίμα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Manoulitsa75 είπε:

Κορίτσια στις πόσες μέρες σας είπε να κάνετε χοριακή ο γιατρός? Εμένα τη 12η με μεταφορά εμβρύου 3 ημερών. Πιο πριν δε θα δείξει κάτι λέτε?

Εμένα στις 14 μέρες με δυο έμβρυα τριών ημερών εγώ όμως θα την κάνω πιο νωρίς.

Just now, playbunny είπε:

Ταρζανιτσα με εμβρυακια 3ων ημερων στις 9 ημερες θυμάσαι ποσο ειχε βγει η χοριακη?

Στις 9 Ε;; Ε ναι στις 10 μέρες δείχνει!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Ταρζανιτσα με εμβρυακια 3ων ημερων στις 9 ημερες θυμάσαι ποσο ειχε βγει η χοριακη?

ναι αμε 100 ....

Just now, Anania είπε:

Εμένα στις 14 μέρες με δυο έμβρυα τριών ημερών εγώ όμως θα την κάνω πιο νωρίς.

Στις 9 Ε;; Ε ναι στις 10 μέρες δείχνει!!!

θα δείχνει αλλα να κάνεις ότι σ πε ο γιατρός α καλητερα. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Βιάζεστε όλες ε ??? Εγω είμαι με βλαστοκύστη 5 ημερών οπότε η χωριακή θα γίνει μετα απο 10 μέρες. Αυτή την φορά λέω να αφήσω τα πράγματα στην τυχη τους.. 

Την 1η φορά είχαμε πάρει 2 τεστ εγκυμοσύνης οπου εδειξε πολύ πολύ πολύ αχνά θετικό.. δεν πείθεσαι όμως όταν είναι τόσο αχνό ... την επόμενη μέρα έκανα την χοριακή και όλα καλά. 

Την 2η φορά είχαμε πάρει όχι 2 .... 222 τεστ εγκυμοσυνης όπου έδειξε πολύ πολύ πολύ αχνό αρνητικό ... τελοσπάντων και στις 2 περιπτώσεις επειδή είναι αχνά απλά μου χαλαγανε την ψυχολογία . 

Στην 1η περίπτωση ηθελα να πιστέψω ότι είναι θετικό αλλά δεν ημουν σίγουρη ... στην 2η περίπτωση απογοητεύτητα μια ώρα αρχίτερα... 

Σίγουρα βεβαια η χοριακή είναι αλλιώς... απλά επειδή εγώ την χοριακή την κάνω στο κέντρο εξωσωματικής διότι αν βγει θετική πρεπει να μείνω να μου βάλουν ορό Ιντραλιπιντς οπότε λίγες μέρες μείνανε ... 4 και σήμερα !!!! Στις 19/10 θα ξέρω !! :grin:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, dimitra19 said:

Βιάζεστε όλες ε ??? Εγω είμαι με βλαστοκύστη 5 ημερών οπότε η χωριακή θα γίνει μετα απο 10 μέρες. Αυτή την φορά λέω να αφήσω τα πράγματα στην τυχη τους.. 

Την 1η φορά είχαμε πάρει 2 τεστ εγκυμοσύνης οπου εδειξε πολύ πολύ πολύ αχνά θετικό.. δεν πείθεσαι όμως όταν είναι τόσο αχνό ... την επόμενη μέρα έκανα την χοριακή και όλα καλά. 

Την 2η φορά είχαμε πάρει όχι 2 .... 222 τεστ εγκυμοσυνης όπου έδειξε πολύ πολύ πολύ αχνό αρνητικό ... τελοσπάντων και στις 2 περιπτώσεις επειδή είναι αχνά απλά μου χαλαγανε την ψυχολογία . 

Στην 1η περίπτωση ηθελα να πιστέψω ότι είναι θετικό αλλά δεν ημουν σίγουρη ... στην 2η περίπτωση απογοητεύτητα μια ώρα αρχίτερα... 

Σίγουρα βεβαια η χοριακή είναι αλλιώς... απλά επειδή εγώ την χοριακή την κάνω στο κέντρο εξωσωματικής διότι αν βγει θετική πρεπει να μείνω να μου βάλουν ορό Ιντραλιπιντς οπότε λίγες μέρες μείνανε ... 4 και σήμερα !!!! Στις 19/10 θα ξέρω !! :grin:

Αυτα τα αχνα δεν τα μπορώ.. σου δημιουργεί χειροτερο αγχος και αβεβαιότητα. Για αυτο είπα να περιμένω το επίσημο τεστ στην ωρα του. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, dimitra19 said:

Κορίτσια μια ερώτηση αν γνωρίζετε 

Σε αυτήν την 3η προσπάθεια μου είπαν πριν την ετ και 2 μέρες μετά να κάνω κολπική πλύση με Αlgofren elle.

Μια μαια στην κλινική μου είπε ότι καθαρίζει ο κόλπος απο τα πολλά φάμρμακα που βαζω κοπικά . 

Χθες ξαναμιλησα με τον γιατρό και μου είπε να ξανακανω μια πλύση σημερα και την Πέμπτη . . Είπε ότι βοηθάει στην εμφυτευση . Εχετε ξανακουσει κάτι  σχετικό ?

Δεν ξερω αν πρεπει να βαλεις απο πριν τετοιες κρέμες. Εμενα και τις 2 φορες πριν την εμβρυομεταφορα μου καθαρίζει με ορο τον κόλπο ο γιατρος. 

Εν το μεταξύ ειχα πιει και αρκετό νερό πριν τη διαδικασία και με το που ξεκινάει την πλύση λέω στο γιατρό οπα θα σε κατουρήσω!! Και πρότεινε να βγάλουμε με καθετήρα νερο τόσο όσο για να βλέπει τα όργανα 


uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites

@playbunny Kai @Anania αν την κάνετε την χοριακη νωρίτερα , θα στείλετε το αποτέλεσμα ή θα την ξανακάνετε την την μερα που σας την ζήτησε;

 Η αλήθεια ειναι οτι το εχω διαπραγματευτεί πολυ με τον γιατρο να την κανω δυο μερες νωρίτερα απ οτι ζητάει. Οπως ζητάνε οι περισσότεροι γιατροι αλλωστε.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

@playbunny Kai @Anania αν την κάνετε την χοριακη νωρίτερα , θα στείλετε το αποτέλεσμα ή θα την ξανακάνετε την την μερα που σας την ζήτησε;

 Η αλήθεια ειναι οτι το εχω διαπραγματευτεί πολυ με τον γιατρο να την κανω δυο μερες νωρίτερα απ οτι ζητάει. Οπως ζητάνε οι περισσότεροι γιατροι αλλωστε.

Εγώ θα την στείλω και τις δυο προηγούμενες φορές που του την έστειλα 3 μέρες πιο νωρίς τουλάχιστον δεν έφερε καμία αντίρρηση μου είπε λυπαμαι κτλ... μα άμα είναι μηδέν είναι δυνατόν να ανεβεί;; Υπερβολές ειδικά με βλαστοκυστες δείχνει άμεσα εγώ θα είχα κάνει ήδη 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...