Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Lila ki είπε:

      Έλα Παναγία μου … πως τώρα είπε για εξωμητριο δεν το καταλαβαινω χωρίς υπέρηχο … και δεν είναι και κάτι απλο υο εξωμητριο … έχεις αίμα ; Έχεις πόνους ; Γιατί αυτο διαβάζω τώρα για εξωμήτρια κύηση . 

      Εχω πόνους και τραβήγματα,αλλά μου είπε πως αυτό ειναι απ' τα φάρμακα..Ο  κύριος λόγος που πάω αύριο απ' όσο κατάλαβα,είναι για να δούμε αν πέφτει η χοριακη,γιατί τώρα δεν έχει πέσει σχεδόν καθόλου..Πολύ ψυχοφθόρο ☹️

      πρίν από 7 λεπτά , dec-e είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ. Το έχω περάσει κ εγώ, ευτυχώς σε τόσο χαμηλές τιμές η χοριακή θα μηδενιστεί σχετικά γρήγορα κ μπορείς να προχωρήσεις άμεσα ακόμα και σε εμβρυομεταφορά. Όντως ψυχολογικά όλα αυτά κουράζουν, υπομονή. Το εξωμήτριο κ εγώ πιστεύω το είπε απλά για να είναι σίγουρος για κάθε ενδεχόμενο, αν δεν κάνω λάθος δίνει μεγαλύτερες τιμές χοριακής. 

       

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μέχρι στιγμής μετράω μια μηδενική χοριακη,μια παλινδρομη,μια εγκυμοσύνη που γέννησα την κορούλα μου και αυτό τώρα που μάλλον είναι βιοχημική.Ε φτάνει δε θέλω άλλο☹️ Και εγώ θέλω να πιστεύω πως δεν είναι εξωμητριο,δλδ και ο γιατρός απλά να θέλει να το αποκλείσει.

      Εσύ όταν είχες βιοχημική,πως το πέρασες?

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts

Γεια σας κουκλιτσες. Θα ηθελα κι εγω να μπω στην ομορφη παρεουλα σας! :D Ειμαι η Ηλιοδωρα και ειμαι 22 εβδ. και 2 ημερων εγκυος! Η ΠΗΤ μου ειναι 18.5.2011 και περιμενω κοριτσακι! Θα γεννησω στο Λητω. Πριν 2 ημερες εκανα κι εγω β επιπεδου οπου ολα ειναι μια χαρα για την μικρη μας! Εφαγα και 2 !! σοκολατιτσες για να γυρισει και να δουμε το προσωπακι της. Γυρισε και ηταν μια γλυκα! Με βαση τις μετρησεις υπολογιστηκε το βαρος της στα 472 γρ.

Ανια με το καλο και σε σενα και σε ολες βεβαια καλη λευτερια! Κι εγω αντιμετωπιζω συχνοουρια καθε 10 λεπτα εδω και 1 εβδομαδα. Ουρολοιμωξη δεν εχω. Οταν βγαινω εξω για περπατημα δυσανασχετω πραγματικα. Ψαχνω να βρω καφετερια να εισβαλλω! :oops:

Κιττυ, πιεση στα ματια εχω κι εγω και ο γιατρος μου ειπε εξ αρχης για καισαρικη αλλα ρωτωντας στη συνεχεια 2 οφθαλμιατρους κι αφου εκανα τις απαραιτητες εξετασεις μου ειπαν πως μπορω να γεννησω φυσιολογικα χωρις κανενα προβλημα. Εχεις επισκεφτει τον οφθαλμιατρο σου? Με το καλο και σε σενα!

Καλο βραδυ σε ολες! Πολλα φιλια!!

Γεια σου Ηλιοδώρα , καλώςόρισες και με το καλό το μωράκι σου:P:p

Πόση πίεση έχεις ?

Γιατι εγώ εχω χρόνιο γλαύκωμα (κληρονομικό) , εννοείται οτι με παρακολουθεί χρόνια οφθαλμίατρος , ο οποίος απαγόρευσε φυσιολογικό τοκετό


Γι΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω.....

και σε συνάντησα 7/4/2011 !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κιττυ μου, σε ευχαριστω για το καλωσορισμα και τις ευχες σου! Κοιτα, εχω κι εγω χρονια τον οφθαλμιατρο μου και πριν 2 χρ. περιπου μου βρηκε ανεβασμενη πιεση και στα 2 ματια, 21-22 περιπου. Εκανα οπτικα πεδια 2 φορες ηταν ολα οκ. Στο OCT ο γιατρος διεκρινε καποιες ανωμαλιες του ματιου που δινουν μεγαλη πιθανοτητα καποια στιγμη να κανω γλαυκωμα. Πιεση εξακολουθω και εχω οριακα αυξημενη αλλα ο οφθαλμιατρος μου εκρινε πως δεν εχω λογο να κανω καισαρικη. Και αλλος οφθαλμιατρος, ειδικευμενος στο γλαυκωμα που πηγα πριν 1 μηνα μου ειπε το ιδιο. Εγω προσωπικα δεν κανω καποια αγωγη με αντιγλαυκωματικα. Σιγουρα, ο δικος σου ο γιατρος για να στο λεει εχει τους λογους του. Εμενα για καισαρικη μου μιλησε ο γυναικολογος και κατοπιν πηγα οφθαλμιατρο. Ευχομαι καλο υπολοιπο στην εγκυμοσυνη σου και εναν υγιη κουκλο μπεμπη αγκαλιτσα σου!!


lnFSp2.pngas1cJOFVM0V1220MjI0NDM2ZHwwMDA2NzQ0ZHxFaW1haSBtaWEgbXBlbXBvdWxh.gif
Link to comment
Share on other sites

Κιττυ μου, σε ευχαριστω για το καλωσορισμα και τις ευχες σου! Κοιτα, εχω κι εγω χρονια τον οφθαλμιατρο μου και πριν 2 χρ. περιπου μου βρηκε ανεβασμενη πιεση και στα 2 ματια, 21-22 περιπου. Εκανα οπτικα πεδια 2 φορες ηταν ολα οκ. Στο OCT ο γιατρος διεκρινε καποιες ανωμαλιες του ματιου που δινουν μεγαλη πιθανοτητα καποια στιγμη να κανω γλαυκωμα. Πιεση εξακολουθω και εχω οριακα αυξημενη αλλα ο οφθαλμιατρος μου εκρινε πως δεν εχω λογο να κανω καισαρικη. Και αλλος οφθαλμιατρος, ειδικευμενος στο γλαυκωμα που πηγα πριν 1 μηνα μου ειπε το ιδιο. Εγω προσωπικα δεν κανω καποια αγωγη με αντιγλαυκωματικα. Σιγουρα, ο δικος σου ο γιατρος για να στο λεει εχει τους λογους του. Εμενα για καισαρικη μου μιλησε ο γυναικολογος και κατοπιν πηγα οφθαλμιατρο. Ευχομαι καλο υπολοιπο στην εγκυμοσυνη σου και εναν υγιη κουκλο μπεμπη αγκαλιτσα σου!!

ασε , μην το συζητας...μια χαρα ειναι 21-22...λίγο ανεβασμένη , αλλά ΟΚ.

Εγω τόσο ειχα οταν ήμουν 18 !!!!!!!!!!!!! εφτασε 40 και πεφτει μονο με 3 κολλυρια . το πρωτο 3μηνο της εγκυμοσυνης που σταματησα τα φαρμακα εφτασε 35 !!!!

και βεβαια εχω βλαβες στα οπτικα νευρα , απο τα χρονια που δεν εκανα αγωγή. Τωρα βαζω κολλυρια 6 χρόνια .Οπότε καταλαβαίνεις......:mrgreen::mrgreen:

Σ ευχαριστώ πολύ για τις ευχες , κι εσυ με το καλο να υποδεχτείς το κοριτσάκι σου :P:p


Γι΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω.....

και σε συνάντησα 7/4/2011 !!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακι μου ευχομαι να διατηρησεις καλη την οπτικη σου ικανοτητα μεχρι τα βαθια γεραματα. Τα κολλυρια ειναι απαραιτητα οταν υπαρχει διαγνωση. Τα ματια ειναι ο,τι πολυτιμοτερο εχουμε. Υπαρχουν στιγμες που με φοβιζει ενα ενδεχομενο να παθουν κατι τα ματακια μου ανεπανορθωτο, καθως ο γιατρος μου μιλησε για αλλοιωσεις που δεν δικαιολογουνται για την ηλικια μου. Προσπαθω να σκεφτομαι θετικα ομως. Εξαλλου τωρα εχουμε ολους τους λογους να ειμαστε χαρουμενες!! Περιμενουμε τα αστερακια μας!! Κι αυτο ειναι το πολυτιμοτερο δωρο της Φυσης.


lnFSp2.pngas1cJOFVM0V1220MjI0NDM2ZHwwMDA2NzQ0ZHxFaW1haSBtaWEgbXBlbXBvdWxh.gif
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακι μου ευχομαι να διατηρησεις καλη την οπτικη σου ικανοτητα μεχρι τα βαθια γεραματα. Τα κολλυρια ειναι απαραιτητα οταν υπαρχει διαγνωση. Τα ματια ειναι ο,τι πολυτιμοτερο εχουμε. Υπαρχουν στιγμες που με φοβιζει ενα ενδεχομενο να παθουν κατι τα ματακια μου ανεπανορθωτο, καθως ο γιατρος μου μιλησε για αλλοιωσεις που δεν δικαιολογουνται για την ηλικια μου. Προσπαθω να σκεφτομαι θετικα ομως. Εξαλλου τωρα εχουμε ολους τους λογους να ειμαστε χαρουμενες!! Περιμενουμε τα αστερακια μας!! Κι αυτο ειναι το πολυτιμοτερο δωρο της Φυσης.

Εχω συμβιβαστεί οτι εχω θεμα με τα ματια , αρκεί να μείνει εκεί , όπως λες κι εσυ. Εγω το πηρα απο τον μπαμπα μου κ κεινος απο τον δικο του. θελω να ελπιζω οτι δεν θα εχει και ο μπεμπης αργοτερα προβλημα και να τελειωνει εδω το πραγμα. Κανω κι ΄΄αστειάκια΄στον γιατρό ΄θα χρειαστώ μπαστουνάκι ΄?:mrgreen::mrgreen:

Παντως να το παρακολουθείς , γιατι δεν εχει και συμπτώματα το άτιμο....:twisted:Πόσο χρονών είσαι ?

Εννοείται , τωρα τα μωράκια μας , πανω απο όλα !!!!!

καλά η κοιλιά μου , κάνει κύματα.....ο μπέμπης φαίνεται κάνει ακροβατικά.....χαχαχαχαχχαχ:P:p:p


Γι΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω.....

και σε συνάντησα 7/4/2011 !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα σε ολες!! Μια ομορφη Κυριακη να εχετε! Κιττυ μου ωραια το ειπες στον γιατρο. Μπραβο σου! Ο αυτοσαρκασμος ειναι η καλυτερη θεραπεια. Ο μπεμπουλης σου θα ειναι μια χαρουλα! Εγω δεν εχω κληρονομικο, μπαινω στα 37 τον Μαρτιο. Να σου πω με τα ιατρικα ψαχνομαι, ειμαι λιγο φοβιτσιαρα και θελω να ξερω.

Ας επικεντρωθουμε ομως στα ζουζουνακια μας!! Αχ τι υπεροχο θα ειναι να βλεπεις την κοιλιτσα σου ετσι και να ξερεις πως ο μπεμπης κανει τουμπες!! Τελεια! Εγω χτυπηματακια εχω μονο ακομη, δεν εχει αρχισει η μικρη πολλες ζωηραδες! χαχαχααχα Ο αντρας σου θα ειναι τρισευτυχισμενος ε??


lnFSp2.pngas1cJOFVM0V1220MjI0NDM2ZHwwMDA2NzQ0ZHxFaW1haSBtaWEgbXBlbXBvdWxh.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από εμένα κουκλίτσες μου!!

Αχ Κιττάκι, εμένα προχθές μου έκανε κύματα στην κοιλιά μου κι είχα πάθει την πλάκα μου, είναι απίστευτη αίσθηση να βλεπεις τα σχήματα στην κοιλιά σου...έβαζα το χέρι μου και προσπαθούσα να την χαιδέψω...Αλλά από προχθές δεν το ξανάκανε :(:(:(

Ηλιοδώρα καλημέρα, σε μια βδομαδούλα, άντε σε δύο, θα δεις κι εσύ κύματα και θα ξετρελαθείς!!!

Καλή Κυριακή να έχουμε!


6237481d19.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες!! Μια ομορφη Κυριακη να εχετε! Κιττυ μου ωραια το ειπες στον γιατρο. Μπραβο σου! Ο αυτοσαρκασμος ειναι η καλυτερη θεραπεια. Ο μπεμπουλης σου θα ειναι μια χαρουλα! Εγω δεν εχω κληρονομικο, μπαινω στα 37 τον Μαρτιο. Να σου πω με τα ιατρικα ψαχνομαι, ειμαι λιγο φοβιτσιαρα και θελω να ξερω.

Ας επικεντρωθουμε ομως στα ζουζουνακια μας!! Αχ τι υπεροχο θα ειναι να βλεπεις την κοιλιτσα σου ετσι και να ξερεις πως ο μπεμπης κανει τουμπες!! Τελεια! Εγω χτυπηματακια εχω μονο ακομη, δεν εχει αρχισει η μικρη πολλες ζωηραδες! χαχαχααχα Ο αντρας σου θα ειναι τρισευτυχισμενος ε??

θα αρχίσει και θα τρελλαθείς ....εγώ κάθομαι κ κοιτάζω την κοιλιά:tongue::tongue:

ναι , ο αντρας μου ειναι ΄ο γιος μου κ ο γιος μου' , αλλά νομίζω οταν τον δει θα πάθει το μεγάλο σοκ:mrgreen:


Γι΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω.....

και σε συνάντησα 7/4/2011 !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από εμένα κουκλίτσες μου!!

Αχ Κιττάκι, εμένα προχθές μου έκανε κύματα στην κοιλιά μου κι είχα πάθει την πλάκα μου, είναι απίστευτη αίσθηση να βλεπεις τα σχήματα στην κοιλιά σου...έβαζα το χέρι μου και προσπαθούσα να την χαιδέψω...Αλλά από προχθές δεν το ξανάκανε :(:(:(

Ηλιοδώρα καλημέρα, σε μια βδομαδούλα, άντε σε δύο, θα δεις κι εσύ κύματα και θα ξετρελαθείς!!!

Καλή Κυριακή να έχουμε!

φοβερό δεν είναι ? θελω να το χαζεύω ....εε...πρωτη φορά είναι !!!

θα το ξανακάνει !!!!!!!

ο μπέμπης τωρα κάνει ολη μερα τούμπες:D


Γι΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω.....

και σε συνάντησα 7/4/2011 !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Χαι κοριτσια!!!!

Πως ειστε?

Κιττυ μου εκανες την καμπυλη???

Ανια οι εξετασεις καλες?

Οι ολιπες (φραση την ανηψιας μου) τι κανετε τα μπεμπακια πως πανε μεγαλωνουν???

Εγω κοριτσια εχτες υπεφερα απο κολικους το ειχα ξαναπαθει στην αρχη της εγκυμοσυνης ειχα κανει ολες τις εξετασεις και δεν ειχαν βρει τιποτα...εχθες με ξαναπιασαν οταν γυρησα σπιτι μετα απο βολτα.

Link to comment
Share on other sites

Χαι κοριτσια!!!!

Πως ειστε?

Κιττυ μου εκανες την καμπυλη???

Ανια οι εξετασεις καλες?

Οι ολιπες (φραση την ανηψιας μου) τι κανετε τα μπεμπακια πως πανε μεγαλωνουν???

Εγω κοριτσια εχτες υπεφερα απο κολικους το ειχα ξαναπαθει στην αρχη της εγκυμοσυνης ειχα κανει ολες τις εξετασεις και δεν ειχαν βρει τιποτα...εχθες με ξαναπιασαν οταν γυρησα σπιτι μετα απο βολτα.

Καλησπέρα κορίτσια !!!!!

Αννα , δεν την έκανα τελικά. θα παω αυριο το πρω διαβητολογο -όπως μου ειπε η Αννετ- και θα την κανω.

Εσείς τι νέα ?


Γι΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω.....

και σε συνάντησα 7/4/2011 !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια,

Χρόνια πολλά σε όσους κ όσες γιορτάζουν ή γιόρταζαν εχτες !!!!!!!!!

Σήμερα πήρα τις απαντήσεις από τις εξετάσεις, σε γενικές γραμμές καλές , λίγο η φερετίνη κ ο αιμοτοκρίτης είχαν πάρει την κατηφόρα αλλά κ τον προηγούμενο μήνα έτσι ήταν κ ο γιατρός είπε ότι δεν μπορώ να κάνω κάτι.

Πήγα μετά κ ψώνισα κάτι ωραία πιτζαμάκια που είχα βολευτεί στο μαιευτήριο με τον Άγγελο , μπλουζάκι ραντάκι κ σορτσάκι, το προτείνω σε όσες κάνουν το πρώτο μωρό, νομίζω ότι τα ραντακια είνια πολύ πιο βολικά από εκείνες τις πιτζάμες με τα κουμπιά , κούμπωνε - ξεκούμπωνε 100 φορές τη μέρα αν θέλεις να θηλάσεις.

Επίσης για όσες γεννάνε στο Αλεξάνδρα, δεν θυμάμαι αν είναι άλλη από την Κίττυ , επειδή δεν είναι κ υπόδειγμα καθαριότητας τα σορτσάκια στο μπάνιο βολεύουν καλύτερα από τις μακριές πιτζάμες που μπορεί να ακουμπήσουν στο πάτωμα (μπλιαχ ...)

Πήρα κ ένα φορμάκι για το μπεμπέ αν κ έχω δεκάδες από τον Άγγελο, είμαι τυχερή είναι κ τα 2 μωράκια Απριλίου οπότε τα ρουχαλάκια του Άγγελου μου είναι κουτί !

Αννα μου κ εγώ τον Άγγελο τον γέννησα Μ. Τρίτη το πιο ωραίο Πασχαλιάτικο δώρο μου !!!


P7p2p3.pngZQlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αννια μου ετσι ειναι ο αιματοκριτης θα αρχησει να παιρνει τα πανω του παλι απο την 32 εβδομαδα οτι και να κανεις οσα χαπια και να παρεις.Τουλαχιστον ολα τα αλλα καλα!!!Εμενα τα σορτσακια δεν με βολεψαν καθολου γιατι με την καισαρικη ερχοταν ολοι να με κοιταξουν οι μαιες να με πλυνουν και οταν εχεις τα ραμματα δεν ειναι και οτι καλυτερο το βαλε βγαλε...Εμενα με βολεψαν νυχτικακια με ραντακια.

Εγω θα δω απο τον αλλο μηνα τι θα χρειαστω αφου οι τσουπρες μου ειναι διαφορετικες περιοδους η μια ανοιξη η αλλη φθινοπωρο.Πρεπει να φτοιαξω και τα δωματια εχω βαψιματα κλπ.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...