Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts

Ναι έχεις δίκιο αν έχεις κάνει καισαρική δεν θα βολεύουν καθόλου καλύτερα οι νυχτικές

Εγώ από δωμάτια δεν ετοιμάζω τίποτα γιατί τον βλέπω κ τον δεύτερο να μου κατσικώνεται όπως ο πρώτος στην κρεβατοκάμαρα κ να μην ξεκουνάει :tongue:

Τελευταία κάνω προσπάθειες με τον Άγγελο αλλα επιστρέφει δρυμήτερος !!!!!!


P7p2p3.pngZQlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερα Κιττυ να τους χαιρομαστε!!!!

Εγω θα παω αυριο να τις κανω τις εξετασεις σημερα νυσταζα.....

Να τους χαιρόμαστε κοριτσάκι μου !!!!!!!!!!!! να μας προσέχουν κ να τους προσέχουμε !!!!!!!!!!!!

Εκλεισα ραντεβού για την καμπύλη στις 27 του μηνός , τελικά


Γι΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω.....

και σε συνάντησα 7/4/2011 !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια,

Χρόνια πολλά σε όσους κ όσες γιορτάζουν ή γιόρταζαν εχτες !!!!!!!!!

Σήμερα πήρα τις απαντήσεις από τις εξετάσεις, σε γενικές γραμμές καλές , λίγο η φερετίνη κ ο αιμοτοκρίτης είχαν πάρει την κατηφόρα αλλά κ τον προηγούμενο μήνα έτσι ήταν κ ο γιατρός είπε ότι δεν μπορώ να κάνω κάτι.

Πήγα μετά κ ψώνισα κάτι ωραία πιτζαμάκια που είχα βολευτεί στο μαιευτήριο με τον Άγγελο , μπλουζάκι ραντάκι κ σορτσάκι, το προτείνω σε όσες κάνουν το πρώτο μωρό, νομίζω ότι τα ραντακια είνια πολύ πιο βολικά από εκείνες τις πιτζάμες με τα κουμπιά , κούμπωνε - ξεκούμπωνε 100 φορές τη μέρα αν θέλεις να θηλάσεις.

Επίσης για όσες γεννάνε στο Αλεξάνδρα, δεν θυμάμαι αν είναι άλλη από την Κίττυ , επειδή δεν είναι κ υπόδειγμα καθαριότητας τα σορτσάκια στο μπάνιο βολεύουν καλύτερα από τις μακριές πιτζάμες που μπορεί να ακουμπήσουν στο πάτωμα (μπλιαχ ...)

Πήρα κ ένα φορμάκι για το μπεμπέ αν κ έχω δεκάδες από τον Άγγελο, είμαι τυχερή είναι κ τα 2 μωράκια Απριλίου οπότε τα ρουχαλάκια του Άγγελου μου είναι κουτί !

Αννα μου κ εγώ τον Άγγελο τον γέννησα Μ. Τρίτη το πιο ωραίο Πασχαλιάτικο δώρο μου !!!

Καλησπέρα !!

Ναι , αυτό με τις πυζάμες να σέρνονται είναι αηδία ....Μάλλον κανα νυχτικάκι γιατί ζεσταίνομαι κιόλας αρκετά...πάντα κοιμάμαι με ένα κοντομάνικο μπλουζάκι....ε , να βάλω εκεί μακριά πυζάμα αποκλείεται

αααχχχχ....κι εγω αν πηγαινα για την ΠΗΤ 18 Απριλίου , θα γεννούσα Μ.Δευτέρα. τωρα θα δούμε......


Γι΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω.....

και σε συνάντησα 7/4/2011 !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια, μόλις κοιμηθηκε ο γιόκας μου, δυστυχώς από το μεσημέρι είναι άρρωστος, εχει λαρυγγίτιδα.

Να προσέχετε όλες οι εγκυούλες γιατί κυκλοφορούν πολλές ιώσεις αυτή την εποχή. Καλό είνια να αποφεύγουμε τους κλειστούς χώρους κ τα πολλα μάτσα μούτσα, εγώ πάντα λέω "δεν σας φιλάω γιατί ήμουν κ λίγο κρυωμένη αυτές τις μέρες" :wink:

Κίττυ μου να σου πω την αλήθεια από άποψη μαιευτηρίου καλύτερα να μην γεννήσεις Μεγάλη εβδομάδα γιατί γίνεται ένας χαμός. Επειδή όλοι θέλουν το Πάσχα να είναι σπίτι τους μπαίνουν όσες είναι προγραμματισμένες Μ. Δευτέρα ή Μ. Τρίτη συν οι έκτακτες κ το νοσοκομείο είνια τίγκα, δεν υπάρχει κρεβάτι ούτε για δείγμα. Εγω το πρώτο βράδυ το έβγαλα στη γυναικολογική αντί τη μαιευτική κλινική κ χωρίς το μωρό μου :(. Ασε που το περισσότερο προσωπικό είνια σε άδεια κ γίνεται χαμός, να φανταστείς ήταν ένας παιδίατρος για όλο το νοσοκομείο. Άσε καλύτερα να γεννήσεις λίγο νωρίτερα κ να είσαι κ το Πάσχα λίγο πιο χαλαρή πια αφού θα έχεις εγκλιματιστεί με το μωρό σου. ;)


P7p2p3.pngZQlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου! Τί κάνετε? Εμείς καλά, μεγαλώνουμε και κλωτσάμε!!

Χθες είχα ραντεβού και με τον γιατρό, όλα καλά μου είπε...τον κλωτσήσε κιόλας το μωρό μου, έχει γίνει πολύ ανάγωγο μου φαίνεται, χαχαχα!

Εν τω μεταξύ, όπως κλωτσάει πλέον η μικρή μου, μερικές φορές κουνιέται και αλλάζει σχήματα όλη η κοιλιά μου που φαίνονται και πάνω από τα ρούχα μου...θα με κοιτάνε έτσι: :shock::shock::shock::shock::shock: στο Πανεπιστήμιο , χαχαχαχαχα!


6237481d19.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα

Ανια ελπιζω αυτα που ειπες να ισχυουν μονο για τα δημοσια νοσοκομεια γιατι με αγχωσες......στα ιδιωτικα οι βαρδιες συμπληρωνοντε πιστευω.....Το Κιττακι μας θα γεννησει πιο νωρις απο τις 18 λογω καισαρικης εγω ομως που θα πρεπει εκεινη την εβδομαδα να γεννησω................???????

Τζουλη μου ολα καλα με την μπεμπα!!!Πολυ χαιρομαι αλλα πρεπει να της μαθεις και τροπους βρε κοριτσι μου....χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλες τις φουσκίτσες,

Αννα μου δεν εχω εμπειρια απο ιδιωτικό μαιευτήριο , εγώ περιέγραψα την εμπειρία μου από το Αλεξάνδρα , μπορεί ακομα κ στο Ελενα π.χ. να μην ειναι έτσι τα πράγματα. Πάντως από άποψη δωματίου τουλάχιστον τα ιδιωτικά δεν έχουν θέμα πρώτον κ δεύτερον δεν νομίζω ότι οι εργαζόμενοι, μαίες, γιατροι κτλ παίρνουν τις άδειες που παίρνουν στο δημόσιο....οπότε σίγουρα τα πράγματα θα ειναι καλύτερα μην αγχώνεσαι :wink:


P7p2p3.pngZQlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τα νευρα μου κορες σημερα πηγα να κανω εξετασεις και την μικρη καμπυλη παιρνω ταξι παω στην μικροβιολογο και μπαινω πρωτα στο φαρμακειο να παρω την γλυκοζη ανοιχτο το φαρμακειο του ζηταω την γλικοζη και μου λεει δεν σου δινω απεργω............ντοινκ να πας εκει που εφημερευει τεσπα αυτο που εφημερευε ηταν στην αλλη ακρη της πολης.παιρνω ξανα ταξι παω παιρνω γλυκοζη ξανα ταξι ξανα στην μικροβιολογο και φτου παλι ταξι για το σπιτι.....ΕΛΕΟΣ με τις απεργειες τους και αφου με ειδε με την κοιλια ηταν τοσο δυσκολο να μου δωσει 50 γρ γλυκοζη εξαλλου δεν την πληρωνεις ετσι την δινουν τα νευρα μου

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια καλησπερα!! Αννα μου μπραβο! Τωρα χαλαρωση μεχρι το ντοπλερ ε? Katval σε ευχαριστω κι εσυ με το καλο! Εμεις χθες πηραμε φορμακια και ζιπουνακια για την μπεμπουλα μας απο το Jumbo! Ποσα πολλα πραγματακια χρειαζεται ενα μωρο! Θα ξαναπαμε να συνεχισουμε τις αγορες μας. Πολλα φιλια σε ολες και στα μπεμπακια σας!


lnFSp2.pngas1cJOFVM0V1220MjI0NDM2ZHwwMDA2NzQ0ZHxFaW1haSBtaWEgbXBlbXBvdWxh.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τα νευρα μου κορες σημερα πηγα να κανω εξετασεις και την μικρη καμπυλη παιρνω ταξι παω στην μικροβιολογο και μπαινω πρωτα στο φαρμακειο να παρω την γλυκοζη ανοιχτο το φαρμακειο του ζηταω την γλικοζη και μου λεει δεν σου δινω απεργω............ντοινκ να πας εκει που εφημερευει τεσπα αυτο που εφημερευε ηταν στην αλλη ακρη της πολης.παιρνω ξανα ταξι παω παιρνω γλυκοζη ξανα ταξι ξανα στην μικροβιολογο και φτου παλι ταξι για το σπιτι.....ΕΛΕΟΣ με τις απεργειες τους και αφου με ειδε με την κοιλια ηταν τοσο δυσκολο να μου δωσει 50 γρ γλυκοζη εξαλλου δεν την πληρωνεις ετσι την δινουν τα νευρα μου

Καλά έλεος!!!!!!!!Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο εκνευρίστηκα τώρα με την ηλίθια στο φαρμακείο!!!! Πωωωωωωωωω, θα μου είχε ανέβει το αίμα στο κεφάλι στην θέση σου...

Χαλάλι εννοείται, πάνω από όλα να είναι καλά η κουκλάρα σου, αλλά δεν βλεπουν ότι είσαι έγκυος δηλαδή????Πφφφφφφφφ, συγχίστηκα τώρα!


6237481d19.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια καλησπερα!! Αννα μου μπραβο! Τωρα χαλαρωση μεχρι το ντοπλερ ε? Katval σε ευχαριστω κι εσυ με το καλο! Εμεις χθες πηραμε φορμακια και ζιπουνακια για την μπεμπουλα μας απο το Jumbo! Ποσα πολλα πραγματακια χρειαζεται ενα μωρο! Θα ξαναπαμε να συνεχισουμε τις αγορες μας. Πολλα φιλια σε ολες και στα μπεμπακια σας!

Εχω κανει και ντοπλερ οποτε απο εδω και περα μας νοιαζει να μεγαλωνει το μωρο μας μια χαρα!!!

Μεγεια τα ρουχαλακια,να τα χαρειτε οσο πιο πολυ μπορειτε!!!

Link to comment
Share on other sites

Τζουλη ασε δεν το συζητω τα πηρα και εγω ασχημα και ειδηκα οταν ειδα πως ηταν και μια αλλη μεσα και τις εδωσε κανονικοτατα φαρμακα

Μα πόσο βλαμμένη είναι η φαρμακοποιός!!!! Ελεος δηλ!!! :twisted::twisted:

Γεια σας κορίτσια!!! Τί κάνετε? Τα μπεμπάκια σας (εντός και εκτός κοιλιάς)???:):):)

Αννα μου, γεννάς στο Γαία??? Μήπως έχεις τον καινούργιο τιμοκατάλογο???


0b1qp2.pngPaB8p3.png

qjfzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...