Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Angot είπε:

      καλημερα κορίτσια σήμερα μπήκα 30η εβδομάδα! 🙏

      το θέμα είναι ότι μάλλον είμαι θεότρελη … εχω προσπαθήσει τόσο γι αυτό το μωρο και τώρα που κοντεύω να τα καταφέρω , νιώθω ότι δε μπορώ να το χαρώ και ειμαι καθηλωμένη στο κρεβάτι και ένα σωρό αλλά! πχ μου εστειλε πριν ένα βιντεάκι ο άντρας μου με αναμνήσεις από τις διακοπές μας κλπ τα τελευταία χρόνια και αντί να χαρώ και να πω κοιτα τα καταφέραμε , εγώ έκλαιγα με μαύρο δάκρυ ότι κοιτα τι καλα περνούσαμε και τώρα δεν περναμε και δεν κάνουμε τπτ, και πως είναι κλπ ! ε αφού ηρέμησα τώρα πάλι κλαίω γιατί εχω τύψεις που το σκέφτηκα, αμαρτία !  😔 και δεν ξέρω  πφφφ 

      Καλημέρα κορίτσι μου! Δεν είσαι καθόλου τρελή,έχεις περάσει πολλά,είσαι στο κρεβάτι ζώντας με την αβεβαιότητα.Μολις έρθει ο μπέμπης,θα δεις πόσο πιο όμορφη θα γίνει η ζωή σας και όλα αυτά ούτε που θα τα θυμάσαι.Με το καλό να περάσουν οι εβδομάδες και να κρατήσεις στην αγκαλιά σου τον μπέμπη ❤️

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts

Αχ, μεγάλη μέρα σήμερα, κουράστηκα!

Το πρωι κουζίνα κτλ, το μεσημέρι μετα το φαγητο βόλτα. Ωραία ήταν!

Πήραμε στην μικρη παπούτσια αθλητικά adidas φανταστικα και κατι πεδιλακια. Για οποια ενδιαφέρεται στα Ζουζου έχει με την αγορά 2 ζευγαριών 20% έκπτωση και δίνουν κι ένα αρκουδάκι Benetton δώρο. Εμείς με 40 ευρω πήραμε 2 ζευγάρια (και το αρκουδάκι) ενω μόνα τους τα Adidas έκαναν 35 ευρω!

Πήγαμε στις κουνιες κι η μικρη μας στην χαρα μιλούσε στα παιδάκια, τα γελούσε και κάθε φορα που έβλεπε κατι που της άρεσε έλεγε δυνατά "ναι ναι ναι". Επίσης τρελαθηκε με τα περιστέρια ήθελε να πηγαίνουμε κοντα συνέχεια. Ένα πρόβλημα έχω, φοβάται να περπατήσει έξω. Να φταίει το πέσιμο που έριξε τη Δευτέρα; Δεν ξέρω!

Της πήραμε κράνος για το ποδήλατο και καρεκλάκι αλλα της ειναι λίγο μεγάλο το κράνος. Την έβγαλαν βίντεο να κάθεται στο καρεκλάκι της στο ποδήλατο του μπαμπα της, ξετρελαθηκε!

Πήρα απο τα βιολογικα κατι μπισκότα πολυ νόστιμα για την μικρη και κατι στικς καροτο-πατάτα για τις βόλτες.

Πήγαμε και για ένα καφε.

Α! Πήραμε και ψυγειοκαταψυκτη ενεργειακής κλάσης Α κι ασύρματο τηλέφωνο (δεν είχαμε ασύρματο μέχρι τώρα) γιατι το καινούριο σπίτι ειναι πιο μεγάλο.

Κι έχουμε χίλια πράγματα ακόμα πριν την μετακόμιση, πως θα προλάβουμε δεν ξέρω! Έχει κι ο άντρας μου πολυ δουλειά απο εδω και πέρα. Κι όλο τσακωνομαστε! :( Πολυ ένταση!

Αυτα!

Καληνύχτα!!!


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Nina-Nana,καλοριζικα τα καινουρια!Μπραβο!

Οι ετοιμασιες για τη μετακομιση πως πανε;Ποτε υπολογιζετε οτι θα μπειτε στο καινουριο;

Εχει ο αδελφος μου ποδηλατο με καθισματακι για την ανιψια μου κι αυτη καθεται σαν βασιλισσα εκει!

Με γεια και τα παπουτσακια της Ελενης.Ποσο χαριτωμενα ειναι τα μικρα παπουτσακια!Οταν της τα δοκιμαζες,σε βοηθουσε;Εμενα ο δικος μου,μου εβγαλε την ψυχη.Ειχε μουλαρωσει και καθοταν σαν"τουρτα" και δεν λυγιζε καθολου το ποδι του.Τωρα μοναχα χαιρεται οταν βαζουμε παπουτσια γιατι παμε βολτα.Αν βγουμε με το αυτοκινητο ομως τα βγαζει οσο καθεται στο καθισματακι και τον βρισκουμε ξυπολητο τελειως να τρωει τις καλτσες του.

Αχ λογοδιαρροια τετοια ωρα!


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

dimista συλλυπητήρια κορίτσι μου..λυπάμαι πολύ..:-(. Δεν χωράνε πολλά λόγια σε τέτοιες στιγμές..κουράγιο..

Τι να πω, αυτο το κορίτσι με έχει χαζεψει... Του έχω δώσει του κόσμου τα καλα να τρώει, απο 7 μηνών τρώει ο,τι κι εμείς, κι αυτη θέλει μόνο ψωμι, ρυζογκοφρετες κι αβοκάντο. Τίποτα άλλο, χωρίς πλάκα! :shock::evil:

Εμ πως θα το διατηρήσει το κορμί βρε παιδί μου???:mrgreen: Υπομονή! Μεγειά τα καινούρια σας πραγματάκια!

Αν βγουμε με το αυτοκινητο ομως τα βγαζει οσο καθεται στο καθισματακι και τον βρισκουμε ξυπολητο τελειως να τρωει τις καλτσες του.

Αχ λογοδιαρροια τετοια ωρα!

Κάτι μου θυμίζει...:rolleyes: Κι εμένα ακριβώς έτσι! όσο για την δοκιμή εμένα έκατσε να του τα δοκιμάσουμε αλλά ήθελε να τα δοκιμάσει κι εκείνος όλα..με το στόμα! :lol:

Περιμένω να συνέλθει τελείως να του ξεκινήσω κι εγώ ψαράκι(πω πω μισώ το μαγείρεμα του ψαριού και με αγχώνουν και τα κόκαλα!) και αυγό. Επίσης πρέπει να ξαναδοκιμάσω γιαούρτι γιατί δεν το ήθελε καθόλου όταν του το είχα δώσει.


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Della δεν απάντησα νωρίτερα γιατί κοιμήθηκε ΣΕΡΙ! Απίστευτο!

Οι ετοιμασίες πέρα του ψυγείου είναι αρκετά πίσω αλλα θελουμε η μετακόμιση να είναι 4 Μαΐου, την άλλη Παρασκευή δηλαδή.

Η δικιά μου έχει φετίχ τα παπούτσια. Αυτα με το βελκρο καταφέρνει να τα ανοίξει, να τα βγάλει και να τα φάει. :shock: Σιχαμα! :oops: Και μάλιστα απο καθιστη θέση, το γιογκινι (έχει τρομερή ελαστικότητα).

Της αρέσει να της βάζουμε παπούτσια αλλα όταν ήθελα να τα περπατήσει μέσα στο μαγαζί για να δούμε πως είναι μουλαρωσε και γκρινιαζε. Με τα πολλα δείχνοντας της ένα βιβλιαράκι περπάτησε και τα είδαμε πως είναι.

Εν τω μεταξύ φοράει 19 και της είχαν πάρει δώρο κάτι φίλοι μας σταρακια 20 νούμερο αλλα είναι αυτα που φτάνουν μέχρι τον αστραγαλο. Κρίμα γιατί όταν θα της κάνουν θα είναι καλοκαίρι. Εγώ κι ο σύζυγος έχουμε κόλλημα με τα σταρακια εγώ έχω 20 ζευγάρια περίπου, ο σύζυγος 10 κι όταν πήγε στην Αμερική τον χειμώνα της πήρε πολλα μεγαλύτερα νούμερα. Αλλα έχει μέλλον ακόμα μέχρι να τα βάλει.

Εσύ μιλάς για λογοδιαρροια; Εδώ κοιτά!!!!


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η μικρή έχει αλλεργία στο γάλα? Αυτό ξέρετε προς το παρόν ή και σε άλλα? Πάντως γενικά στα παιδιά που έχουν αλλεργίες οι τροφές αυτές καθυστερούν αρκετά να μπουν. Όταν με το καλο θα ξεκινήσετε να δώσεις πολύ πολύ μικρή ποσότητα. Ο γιατρός τι σου έχει πει?


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

Η μικρή έχει αλλεργία στο γάλα? Αυτό ξέρετε προς το παρόν ή και σε άλλα? Πάντως γενικά στα παιδιά που έχουν αλλεργίες οι τροφές αυτές καθυστερούν αρκετά να μπουν. Όταν με το καλο θα ξεκινήσετε να δώσεις πολύ πολύ μικρή ποσότητα. Ο γιατρός τι σου έχει πει?

Στο γάλα έχει μόνο. Είχε δηλαδη τώρα δεν ξέρω. Πάντως εγω τρώω ψάρι και δεν την ενοχλει (θηλαζει).

Η γιατρός λεει οτι η αλλεργία (ψευδοαλλεργια καλύτερα) ειναι πολυ συγκεκριμένη και δεν έχει να κάνει με άλλες τροφές. Αν εμφανίσει αλλεργία αλλου θα ειναι μεμονωμένη, δεν συνδέεται με το γάλα.


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια.Πηγαμε βολτα με το καροτσι το πρωι και υποτιθεται οτι καθισαμε για καφε.Λεω υποτιθεται γιατι δεν καθισαμε,κυνηγουσαμε τον μικρο.Ειχαμε παρει και μια μπαλα μαζι μας και επαιζε συνεχεια.Το καταευχαριστηθηκε ο μικρουλης.Εμεις οι μεγαλοι ψοφησαμε.Μα δεν κουραζονται καθολου βρε παιδι μου!

Με το που ηρθαμε του ετοιμασα ψαρακι να φαει.Και σημερα με τα χιλια ζορια το εφαγε.Τυρρανιομαστε οπως και με τη φρουτοκρεμα.Τα υπολοιπα μωρακια που τρωνε ψαρι,το τρωνε ευχαριστα;

Νινα-Νανα,πριν λιγες μερες πηραμε κι εμεις τα πρωτα του σταρακια,σε σκουρο μπλε χρωμα.Ειναι πιο ανετα και ελαφρια απο τα adidas που πηραμε πριν ενα μηνα.Η Ελενη σου εχει και μινιον πατουσιτσα ε;ο δικος μου ο μαντραχαλος φοραει 21.Για να μην πανε αχρηστα τα σταρακια ως τον αστραγαλο βαλ'της εναν επιπλεον πατο.Ειναι κριμα να μην τα φορεσει.Μπορεις να προσθεσεις και λιγο βαμβακακι στην μυτη μπροστα εκει που ειναι αδειο το παπουτσακι.

Αrma,η μικρη σου πως τα παει με τον παιδικο;Οταν γυρναει ο Βασθλακης τι κανει που τη βλεπει με την τσαντουλα της;


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κοριτσια και απο εμενα!Χρονια πολλα και χριστος ανεστη!Περασε το πασχα και ηρεμησα λιγο...με τις λαμπαδες δεν προλαβαινα καθολου να σας γραψω βρε κοριτσια!!!Για πειτε σε εμενα που ειμαι μακρια....πως τα περασατε στην συναντηση???Ελπιζω να βγαλατε καμια φωτογραφια....Θελω να πω λιγο αργα βεβαια χρονια πολλα σε ολααααααα τα ζουζουνακια που ειχαν γενεθλια και ευχομαι να εισαστε οι μανουλες καλα να τα χαιροσαστε τα ζουζουνακια σας!!!Η δημητρουλα εχει γινει πολυ ζουζουλακι...δεν την πιανουμε με τιποτα...δεν ακουει με τιποτα οσο και να την μαλωνουμε , μας εχει γραμμενους...χαχα...ντελλα τι ωραια για την μαρινα...ποσο χαιρομαι!!!Αλλα δεν ειχε πει κατι σε εμας ε???Μπραβο μαρινα μου να εχεις μια τελεια εγκυμοσυνη!Με το καλο να ερθει το ζουζουνακι σου!


K9KBp3.png

glitterfy1081729554D32.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας, ειμαι νεα στο παρεντς καφε, ειμαι μαμα μιας κορουλας που στις 18 Απριλιου εγινε 1 ετους, σαν ψεματα μου φαινεται πως περασε ενας χρονος... το Σαββατο γιορτασαμε τα γενεθλια μας! θα χαιρομουν αν με συμπεριλαμβανατε στην παρεαα σας.........


rOyHp3.png

tt13d0a2.aspx

Link to comment
Share on other sites

Brooke,καλησπερα και καλως ηρθες στην παρεα μας.Να χαιρεσαι την μπουμπουκα σου και να ειναι πολυχρονη.Πες μας λιγα πραγματακια για σας.Εγω εχω ενα αγορακι,θα τον βαφτισουμε τον αλλο μηνα και θα τον πουμε Κωνσταντινο.Γεννηθηκε στις 11/4 και ειναι ενα μικρο θηριακι.Ειναι πολυ ζωηρουλης και δεν μας αφηνει να κλεισουμε ματι.Μενεις Αθηνα;

Εlzu,τι καλα εκανες και μπηκες να μας πεις νεα σου.Στη συναντηση περασαμε πολυ ωραια.Ειχε και ωραια μερα.Ολα τα μπεμπακια ειναι κουκλακια!Εχουμε το πιο ομορφο καφε!Φωτογραφιες δεν βγαλαμε,παρασυρθηκαμε απο την κουβεντα και τα μικρα και ξεχαστηκαμε.


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Elzu! Σε καμαρωνω στο fb! :D

Della ανατριχιασα μόνο που σκέφτηκα άλλη εγκυμοσύνη. Ειναι φυσιολογικο; Θέλω κι άλλο παιδι αλλα προς το παρόν είμαι υπερπληρης! Χαχα! Μπράβο στην Μαρίνα πάντως!

Brooke καλωσορισες! Εγω έχω ένα κοριτσάκι που με έχει βγάλει την ψυχή και γεννηθηκε 11/4.

Κορίτσια έχω βαρεθει να καθαρίζω, να βάζω πλυντήρια και να μαζεύω φαγητα απο το πάτωμα. Η μικρη εδω και 2 εβδομάδες δεν τρώει τίποτα αν δεν το φάει μόνη της. Θέλει μόνο μόνη της να τρώει και φυσικα κάνει τον κόσμο χάλια για να φάει μια μπουκια. :evil:

Σήμερα πάντως πήγαμε στο πάρκο που ειχε πεσει τη Δευτερα αλλα μια χαρα περπάτησε. Κυνηγούσε και τα μυρμηγκια (είχε κατι τεράστια) για να τα φάει μάλλον! :rolleyes:


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...