Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Το κέντρο μου είπε είναι νωρίς για υπέρηχο αλλά η γιατρός μου, μου είπε να πάω να επιβεβαιώσουμε ότι υπάρχει ενδομητρια κύηση. Πήγα, κάναμε υπέρηχο, είδαμε τον σάκο!!!! Εμβρυικα στοιχεία δεν φαινόταν ακόμα αλλά ήταν ορατός ο λεκιθικος ασκός που προηγείται του εμβρυου. Σε 10 μέρες που θα μπω στην 7η εβδομάδα έχω πάλι υπέρηχο ελπίζω να ακούσουμε καρδια!!!!

      1 hour ago, Lila ki είπε:

      Μπταβο κορίτσια με το καλό !!!! Όλα να πάνε δεξιά !!!

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      1 ώρα πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ρε κορίτσια αλήθεια είναι φοβερό που ξένοι άνθρωποι χαίρονται με την χαρά σου σασ ευχαριστούμε πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σασ αλήθεια μέσα από την καρδιά μου μόνο χαρές σας εύχομαι. Απλά η σύζυγος έσκασε γιατί μου λέει ότι εχτές θα έπρεπε να είναι κοντά 4000 και σήμερα 6000 αλλά μπορεί να μην κάνει διπλασιασμό κάθε 48ωρες σωστά δεν τα λέω;;

      Ρε χαίρομαι πάρα πολύ αλήθεια γιατί κάναμε την ίδια μέρα εμβρυομεταφορα αχααχαχαχα ο καθένας με τον πόνο του αχααχαχαχα σου εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια εσύ πότε θα πασ για ραντεβού 

      Οχι δεν κάνει υποχρεωτικά διπλασιασμό κάθε 48. Μια χαρά ανεβαίνει η χοριακη σας!!!! Θα περιμένουμε τσ ομορφα νέα σας την Παρασκευή που έχετε υπέρηχο! 

      1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Η χοριακη σας ανεβαίνει τελειαααα με το καλό ο υπέρηχος όλα να σας πάνε κατευχην 🙏🏼

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      • Μου αρέσει 1
      • Λουλούδια 2

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts

τι να πω τωρα ........καλησπέρα.......καληνύχτα.............

Χρόνια Πολλά στους εορτάζοντες , Γιωργους κ Γεωργίες !!!!!!!!

Δήμητρα , συλληπητήρια για την θεία σου......


cad313a91b.png

Γι αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω!!!!!!!!!!!!! 7/4/2011

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Brooke , καλως όρισες , να σου ζησει το κοριτσάκι σου !!!!!!!!

Τζαμίν , καλό κυνηγητό τωρα...

ααααχχ....δεν θυμαμαι οτι ηθελα να σχολιάσω....ειναι και η ωρα περασμένη....

αλλά οι άντρες κοιμουνται και βρηκα λιγη ησυχία

Πηγαμε παιδιατρο σημερα , καναμε το μαντού. Εκλαψε οταν τον τσίμπησε , αλλα μετα όλα καλά. ειναι 10100 κ 80 εκ. το μεσημερι ειχα φτιαξει γιουβετσακι , με κοτοπουλο χωρις μπαχαρικά (μονο λιγο γαρυφαλο εβαλα ) , εφαγε λιγες κουταλιες και το εκανε εμετο..............

Για τα γλυκα της βαφτισης , αλλαξα γνωμη. θα κανουμε ενα φανταστικο με γευση ferrero σε κουτάκια disney.1,30/τεμ. παραγγειλαμε επισης προσκλητηρια και μπομπονιερες

νομιζω οτι η βαφτιση θα ειναι πολυ συγκινητική............


cad313a91b.png

Γι αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω!!!!!!!!!!!!! 7/4/2011

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλεναδες.Ενα μεγαλο ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ σ'εσενα Βιβη για τη Μενια σου,το μικρακι του καφε μας.Να τη χαιρεσαι και να ειναι παντα γερη κι ευτυχισμενη!

Νινα-Νανα,πολυ ενδιαφεροντα αυτα που μας εγραψες για το αγχος αποχωρισμου.Μου αρεσαν πολυ και μπραβο που μπηκες στον κοπο και τα εγραψες.

Το βιντεακι με τη Μουτσατσου μου αρεσε επισης!Τι greek και μ..κιες! Hellinis!Ευγε!

Brooke,τι ειναι το LLL;το φαγητο της η μικρη με τα κομματακια το τρωει ευκολα;εγω προσπαθω εδω και κανα 20ημερο που κανω ινες το κρεας και μικρα κομματακια τα υπολοιπα.Ειμαστε σε καλο δρομο αλλα μετα τα μισα του πιατου αρχιζει και φτυνει τις κουταλιες.

Την ημερα που θα την βαφτισετε ειναι της Αγιας Κυριακης,πολυ αγαπημενη μου γιορτη,ετσι λενε τη μαμα μου.

Arma, τη Δευτερα ξεκιναμε!Εχω τρελη αγωνια και αγχος.

Kitty,μου ετρεξαν τα σαλια με τα γλυκακια.Θα ειναι τελεια!Και ο μικρος σου αψογος σε ολα του!Μπραβο σας!

Καλα να περασετε κοριτσακια μου,φιλια!


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Βιβή χρόνια πολλά!!! Να χαίρεσαι την κορούλα σου και να είναι πάντα γερή κι ευτυχισμένη!

della με το καλό να ξεκινήσετε σταθμό. Λογικό είναι να έχεις άγχος..εδώ θα είμαστε και θα τα λέμε να σου κάνουμε συμπαράσταση! Όλα θα πάνε καλά!;)

Tzasmin το ποστ της Νινα-νανα νομίζω ότι θα σε βοήθησε αρκετά. Είναι φάση και θα περάσει. Και πάντα αυτά θα περνάνε τις φάσεις τους κι εμείς θα προβληματιζόμαστε για το τι πρέπει να κάνουμε, για το αν κάνουμε κάτι λάθος κτλ. Έτσι για να μην βαριόμαστε βρε! :lol:

Kitty το γλυκάκι σας ακούγεται λαχταριστό! Πραγματικά η βάφτιση είναι πολύ συγκινητικό μυστήριο, και στα δυο μου παιδιά το δάκρυ κορόμηλο!:rolleyes:Μια χαρά σε όλα του ο γιόκας σου!

Νινα-νανα κι εγώ το είδα το βιντεάκι. Τυχαία το απόγευμα άνοιξε η κόρη μου την τηλεόραση κι εκείνη την ώρα έδειχνε ότι είναι λίγο ''κλεμένο'', δεν παύει όμως να είναι σούπερ!

Εχτες ο Βασιλάκης μου δοκιμασε αβγό πρώτη φορά και ενθουσιάστηκε! Για την ακρίβεια έκανε σαν τρελός! Χτύπαγε πόδια χέρια, έκανε μμμμμμμ και μόλις σταμάτησα έδειχνε το πιάτο και φώναζε νιαμ νιαμ! :mrgreen:

Brooke ευχαριστούμε κι εσένα για τις πληροφορίες για το ασύρματο.Να χαίρεσαι την μικρούλα σου! Μια χαρά σε όλα της!


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κι από εμένα!!!

Βιβή χρόνια πολλά!!! Να είναι πάντα καλά και ευτυχισμένη!!!

Brooke μια χαρά η μικρή σου. Η δικιά μου γεννήθηκε 19.04 Μ. Τρίτη.

Νινα νανα ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Ελπίζω να περάσει σύντομα. Έχει κανένα άλλο μωράκι αυτή την συμπεριφορά?

Η Έλενα τρώει τα πάντα κανονικά χωρίς να της τα πατάω ούτε με το πιρούνι. Χτες της έδωσα και μήλο, που το φοβόμουνα, και μια χαρά το έφαγε. Από δόντια, ακόμη στα δύο είμαστε και μόλις άρχισε να σκάει ένα από πάνω. Επίσης νομίζω ότι χτες έφαγε την μύτη από την σύριγγα. Της δίνω την αντιβίωση για την παλινδρόμιση με σύριγγα και μετά την κρατάει στο χέρι της για λίγο και την γλύφει. Όταν μου την έδωσε έλειπε το μπροστινό μέρος :confused:.

Della μην περιμένεις να φάει τις ίδιες ποσότητες που έτρωγε αλλεσμένα. Κουράζεται με το μάσημα. Με τα αλεσμένα έτρωγε γρήγορα και δεν προλάβαινε να καταλάβει ότι έχει χορτάσει. Τώρα που μασάει, προλαβαίνει η εντολή ότι χόρτασε το στομάχι να φτάσει στον εγκέφαλο και σταματάει πιο γρήγορα. Σκέψου ότι εγώ άρχισα να της τα δίνω κομματάκια για να μην τρώει τόσο πολύ. Η γιατρός μου είχε πει να της δίνω 200-220γρ. φαγητό αλεσμένο, εγώ της έδινα 270-300 και μόλις τελείωνε έκλεγε.

Καλή αρχή στον σταθμό. Εσύ πότε με το καλό πάς στην δουλειά? Θα είναι λίγο δύσκολα στην αρχή αλλά γρήγορα θα συνηθήσετε και οι δύο, γιατί η εξάρτηση είναι αμφίδρομη ;).

Φιλάκια κορίτσια!!!


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

Βιβή να τα εκατοστήσει η κορούλα σου!

Να έχει πάντα υγεία,να είναι γερή και ευτυχισμένη.

Να περάσετε τέλεια σήμερα στο πάρτυ σας.

Μπήκα μόνο για να ευχηθώ.

Θα ξαναμπώ το μεσημέρι ή το βράδυ.


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Βιβη χρόνια πολλα για την Μενια. Να τη χαίρεσαι!

Tzamin η δικια μου ειναι σε ίδια και χειρότερη φάση. Χτες πχ μπήκα για ένα ντουσακι και την άφησα να παίζει με τον μπαμπα της και χάλασε τον κόσμο. Ερχόταν έξω απο το μπάνιο κι εκλαιγε.

Della LLL ειναι η la leche league ο σύνδεσμος θηλασμου δηλαδη. Κάνουν συναντήσεις, εκδίδουν περιοδικό κτλ

Kitty ψηλός ειναι μπράβο!


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια.Δεν έχω πολλά νέα.Το μόνο νέο που έχω είναι ότι το απόγευμα του Αγ.Γεωργίου πήγαμε με τον μικρό Εκκλησία,ανάψαμε 1 κεράκι και προσκυνήσαμε την εικόνα του.

Σήμερα μετά την φρουτόκρεμα πήγαμε βόλτα με το καρότσι.


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Βrooke πώς τα κατάφερες και έφτασε 10 κιλά?Ρωτάω επειδή γεννήθηκε 2900.

Εγώ έχω αγοράκι,γεννήθηκε 2570 και είναι 8100.Έχεις ξεκινήσει ετοιμασίες βάφτισης?Εμείς θα τον βαφτίσουμε 2/6.

Κίττυ ευχαριστώ για τα συλληπητήρια.Τα γλυκά της βάφτισης φαντάζομαι θα είναι πολύ νόστιμα.Οι μπομπονιέρες πώς είναι?Ο μικρός σας ψηλό παιδάκι,μπράβο!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Νίνα Νάνα η μικρή σου κοντεύει να βγάλει όλα τα δόντια.

Άρμα νομίζω ότι το αυγό αρέσει σε όλα τα παιδάκια.Ο δικός μου τρελαίνεται για αυγό και επίσης τρελαίνεται για το μπακαλιαράκι.

Τζαμίν πόση ώρα κάνει η Έλενα να φάει ?Μασάει γρήγορα?Πάντως φαγανό παιδάκι.

Ντέλλα με το καλό να ξεκινήσει ο μικρός παιδικό.Να μας γράψεις νέα για τις πρώτες εντυπώσεις.

Καλό μεσημέρι σε όλες.


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

Σημερα γυρισα αργά από την δουλεια, μετα παιδίατρο- κάναμε εμβόλιο και μόλις τελειωσα με τις μικροδουλίτσες μου, η μικρή παίζει με τον μπαμπά της οπότε βρήκα ευκαιρία να σας διαβάσω και να σας απαντήσω… λοιπόν

Nina-Nana ευχαριστώ για το αιτημα φιλίας στο fb…είστε υπέροχες μαμά και κορή, να σοχερή να σου ζήσει γερή και τύχερη να είναι…

della η LLL είναι ο παγκόσμιος συνδεσμος μητρικού θηλασμού ενημερώνει μητέρες για το πώς να θηλάσουν τα παιδιά τους διοργανώνει συναντήσεις σε σπίτια μητέρων και οι συμβουλοι θηλασμού λύνουν απορίες που αφορούν τον θηλασμό.. καλύτερα όμως τα λένε οι ίδιοι εδώ και η σελίδα τους που ανακοινώνουν της συναντήσεις http://www.lllgreece.org/home... οσο για το φαγητό σες εμάνα δεν τρώει τόσο ευκολα τα αλεσμένα προτιμά τα κομματάκια όμως δεν νομίζω ότι τρώει ικανοποιητικά όταν τρώει κομματάκια νομίζω όμως ότι βρισκεται σε μεταβατικό σταδιο και σιγά σιγά θα συνηθίσει και θα τρώει περισσότερο… ναι η βαφτιση μας θα είναι της Αγ. Κυριακης 7/7 στις 7 …πλακα εχει η συγκυρια ηταν καθαρά τυχαιο…

KITTY , εγώ τωρα αρχισα να οργανώνω την βάφτιση ψάχνω για κάποιο θέμα αν βρώ να έχει … μέχρι τώρα ειχαμε διαλέξει το «πασχαλίτσα» γιατί ήταν να γίνει τώρα μετά το Πασχα, αλλα με την νέα ημερομηνία δεν μου κολλάει το θέμα… δεν έχω κάνει τιποτα ακόμα, αν έχεις καποια ιδέα ή διευθήνσεις για οικονομικές λυσεις ευπρόσδεκτες….

dimista, σας παραπλάνησα αθελα μου , δεν είμαστε 10 κιλά ειμαστε σχεδόν 9 8850 για την ακρίβεια… η ζυγαρια του σπιτιού μου έδειχνε 10 αλλα η μέτρηση της παιδιάτρου εδειξε τόσο σήμερα και μάλιστα είναι λίγο πιο κάτω από το όριο.. με το καλό οι ετοιμασίες σας για την βαφτιση μαζί θα τρέχουμε … κορίτσια βοηθεια δεν προλαβαίνω να τρέχω για την βάφτιση εχω τόση δουλεια αυτή την περίοδο που πραγματικά δεν ξέρω πως θα τα καταφέρω..

Tzamin μια μέρα διαφορά εχουμε!!! Που γέννησες;

Και τέλος Βιβή! Ειδα το μπλόγκ σου Τι υπεροχες οι δημιουργίες του scrapbooking μου αρέσει πολύ το Hobby σου …πώς μπορώ να ξεκινήσω κι εγώ ; υπάρχουν σεμινάρια, κάποιο κατάστημα που πουλάει τα χαρτόνια, τους κόφτες και τα λοιπά; Στην Γαλλία που σπουδαζα το είχα προτοσυναντήσει κι εκεί είχαν ειδικό μαγαζί …στην Αθήνα δεν έχω βρεί κάτι.. εχώ κάνει κι εγώ κάποιες προσπάθεις όμως ειμαι πολύ αρχάρια και μου λειπουν και βασικά υλικά…πάντως συγχαρητήρια!

Νομίζω ότι τελείωσα…

μήπως το παράκανα;;;

σας φιλώ!:P


rOyHp3.png

tt13d0a2.aspx

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες! Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας! Η μικρή δεν κατάφερε να σβήσει το κεράκια αλλά δεν πειράζει το σβήσαμε εμείς! Τώρα ετοιμαζόμαστε για την Κυριακή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες! Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας! Η μικρή δεν κατάφερε να σβήσει το κεράκια αλλά δεν πειράζει το σβήσαμε εμείς! Τώρα ετοιμαζόμαστε για την Κυριακή.

χιλιόχρονη να την χαιρεστε και να την καμαρώνετε να σβήνει πολλά πολλά κεράκια στην τούρτα της............


rOyHp3.png

tt13d0a2.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...