Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts

Καλησπερα κουκλες.Ευτυχως ο μικρος μολις κοιμηθηκε.Το απογευματακι ξυπνησε μεσα στη γκρινια,δε σταματουσε με τιποτα.Στραβοξυπνησε και την πληρωσαμε ολη τη νυφη.

Πολυ χαλια καιρος σημερα.Αντι για καλοκαιρι μαλλον προς χειμωνα παμε.

Νινα-Νανα,στη Θεσσαλονικη σπουδασες η εδω;πολυ ενδιαφςρουσα η σχολη.Σκεφτεσαι αν θα μεγαλωσει η μικρουλα να κανεις το μεταπτυχιακο;

Τζαμιν,πως φανηκε στην Ελενα που πηγε παιδικο μετα απι αυτο το διαλειμμα;

Τζιτζινα,ποτε ειναι η βαφτιση σας;

Αυριο πρωτη φορα θα φαμε ψαρι κοριτσια.

Καλο βραδυ σε ολες και προπαντως ησυχο!

κι εμείς αύριο πρώτη μέρα ψάρι.......για να δούμε.

ακομα δεν εχει κοιμηθεί το θηριάκι.

Για την βάφτιση , εχουμε κλεισει την εκκλησία κ τον φωτογράφο για την ωρα. εχουμε αποφασίσει για προσκλητήρια , γλυκά.

Η νονά εχει παρει τον σταυρό και σημερα πηγε για τα υπόλοιπα. εγω ειμαι εντελώς κατα του να πηγαίνει η μαμα με την νονά. Θέλω να ειναι έκπληξη και να αποφασίσει μόνη της οτι της αρέσει και οτι μπορεί να διαθέσει.

οταν βλέπω να διαλέγουν οι μαμάδες τρελαίνομαι..............

τοτε τον νονό , γιατί τον επιλέγουμε ?

αυτά ...........

Φιλιά !!!!!! Καληνύχτα !!!!!!!!!!


cad313a91b.png

Γι αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω!!!!!!!!!!!!! 7/4/2011

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Della στη Θεσσαλονίκη σπούδασα! Τα μεταπτυχιακά στην Ελλάδα λειτουργούν λίγο-πολυ με "μέσον", δηλαδη σε ξέρει ο καθηγητής και σε παίρνει κοντα του. Δεν θα με θυμάται αργότερα ή μπορει ο ίδιος να μην έχει μαθήματα κτλ. Δεν είχα προλάβει να γραφτω ώστε να το συνεχίσω με οποιονδήποτε καθηγητη μετα, με ήθελε ο καθηγητής απο μια εργασία που είχαμε συνεργαστεί, διάβαζα για τις εξετάσεις του μεταπτυχιακού (θα το έκανα απο απόσταση-Αθήνα, είχαμε συνεννοηθεί να πηγαίνω Θεσσαλονίκη οπότε βολέψει) αλλα με πρόλαβε η εγκυμοσύνη και δεν έδωσα. Δεν πειράζει, μπορει να βρεθεί κατι άλλο πχ Αθήνα!

Λογοδιαρροια πάλι με έπιασε.

Ψάρι κι εγω θελω να της δωσω, μάλλον το Σαββατοκύριακο, ώστε αν έχουμε αλλεργικο σοκ να είναι κι ο άντρας μου.

Καληνύχτα!


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Nina nana σήμερα είναι τα γενεθλιά μας. Ευχαριστώ για τις ευχές. Το ξενύχτισες βλέπω σήμερα ε? Κι εμένα έφυγε ο άντρας μου χτες και θα γυρίσει αύριο βράδυ αργά. Σήμερα για τα γενέθλιά της θα έρθει σπίτι μόνο η νονά της με την μπέμπα της που είναι 6 μηνών. Θα το περάσουμε οι τέσσερίς μας (γυναικοπαρέα).

Della χτες που την πήγα πρώτη μέρα ήταν μια χαρά. Σήμερα έκλαψε όταν την άφησα.

Το πρωί που πήγα να την ξυπνίσω, την φίλησα στο κεφαλάκι και της λέω "ξυπνα μωράκι μου" και σηκώνει κεφαλάκι με κοιτάει, μου χαμογελάει και μου λέει "ναι μαμα". Περιτό να σας πω ότι έλιωσα.

Σας αφήνω

Φιλιά


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια και από μένα!Χρόνια πολλά και Χριστός Ανέστη!

Καλωςήρθατε όσες λείπατε!

Τζαμίν να χαίρεσαι την Έλενα,να τα εκατοστήσει και να έχει πάντα υγεία!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Περάσαμε πολύ ωραία αυτές τις μέρες!Ο άντρας μου καθόταν από την Μ.Παρασκευή μέχρι την Δευτέρα του Πάσχα και τον χαρήκαμε και εγώ και ο μικρός.Την Μ.Παρασκευή το πρωί πήγαμε Εκκλησία και προσκυνήσαμε τον Επιτάφιο και την Μ.Παρασκευή το βράδυ πήγαμε στον Επιτάφιο και ο μικρός τραγούδαγε.Το Μ.Σάββατο το πρωί πήγαμε με τον μικρούλη μας για καφέ.

Στην Ανάσταση δεν πήγα εγώ το βράδυ ,έμεινα σπίτι με τον μικρό και ο άντρας μου πήγε μόνος του και έφερε το φως.


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Την Κυριακή του Πάσχα πήγαμε στους γονείς μου και φάγαμε όλοι μαζί αρνάκι με πατάτες στον φούρνο.Είχε έρθει και η αδελφή μου με το βαφτιστήρι μου-ανηψάκι μου και κάναμε όλοι μαζί Πάσχα!Δώσαμε και τα δώρα που κάναμε στο βαφτιστ.-ανηψάκι μου και στην αδελφή μου. Το βαφτιστήρι μου-ανηψ.μου πήγε Εκκλησία και άναψε την λαμπάδα του την Ημέρα της Αγάπης.


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Την Δευτέρα του Πάσχα πήγαμε στο Μαλλ και οι 5 συν την κουμπάρα μου,τον άντρα της και την μπέμπα τους.Εχτές η αδελφή μου με τον μικρό της ήρθαν σπίτι μας.Ο γιος μου τον αγαπάει πολύ τον ξάδελφό του και παίζουνε μαζί.

Το απόγευμα ήρθαν σπίτι μας 1α ξαδέλφη μου με τον μικρούλη της και παίξανε με τον μικρό μου.


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Τζιτζίνα μεγειά το φόρεμα ,καλοφόρετο!Η μικρούλα μανεκέν!Για τα γλυκά τελικά αποφάσισες ?Το είχες δει το πμ.?Πότε είναι η βάφτιση?

Κίττυ Νίνα Νάνα και Ντέλλα καλή αρχή με το ψάρι.

Νίνα Νάνα και η δικιά σου μανεκέν.

Κίττυ τι γλυκά αποφασίσατε?Η βάφτιση πότε είναι?


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ο μικρός μου έφαγε Πασχαλινά κουλουράκια το Πάσχα και ξετρελάθηκε.

Μία μέρα του έκανα κοτόπουλο με πεπονάκι και δεν του άρεσε καθόλου το πεπονάκι.Έχει δοκιμάσει και σπανακόπιττα και του άρεσε πολύ.

Καλό μεσημέρι σε όλες!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Dimista η δικια μου ειναι μινιατουρα! Σπανακόπιτα και κουλουράκια; Μπραβο! Δεν φοβοσουν μην πνίγει;

Dimista παίζει καλα ο μικρός με τα παιδακια; Εμείς το Μεγάλο Σάββατο πήγαμε στον αδερφο μου που η κόρη τους ειναι 14 μηνών και επαιξαν φανταστικα! Ακόμα δεν μπορω να το πιστεψω, φοβερή εμπειρια!

Tzamin μπράβο στην Έλενα, τι γλυκο κορίτσι ακόμα και που την ξυπνάς. Εγω την ξύπνησα χτες το απόγευμα για να μην κοιμηθει πολυ ώστε να κοιμηθει το βράδυ και μόνο που δεν με εδειρε! Εμένα γυρνάει σήμερα αργα το βράδυ πρώτα ο Θεός.


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Δήμητρα ευχαριστώ για τις ευχές.

Νινα νανα και η Έλενα τρώει κουλουράκια και πίτες (χωρίς το έξω φύλλο). Και αρνί έφαγε το Πάσχα και γενικά δεν την κρατάω από τίποτα τώρα. Της δίνω ότι τρώμε κι εμείς και δεν της αλέθω τίποτα. Της αλέθω μόνο τα φρούτα γιατί έχει αρχίσει και δεν τα θέλει.

Όταν την ξυπνάω το πρωί είναι πάντα ευδιάθετη, αλλά αν κοιμηθεί κανένα απόγευμα και την ξυπνήσω για να ξανακοιμηθεί το βράδυ, και η δικιά μου δεν το παίρνει πολύ καλά. Καλώς να τον δεχτείς τον σύζυγο. Εγώ έχω πάθει στέρηση, μετά από τόσες μέρες μαζί μου έπεσε βαρύ το ταξίδι. Ευτυχώς είναι κοντινό (Γερμανία).

Α βγάλαμε 3ο δόντι επιτέλους!!!

Βιβή η δικιά σου μένει ακόμη για να χρονίσει ε?


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σπανακόπιττα και κουλουράκια τα έφαγε σε μικρά κομματάκια.Δεν του έδωσα μεγάλη ποσότητα σπανακόπιττα γιατί είχε φέτα μέσα.

Τζαμίν και γω ήθελα να φάει αρνί το Πάσχα αλλά ο παιδίατρος μας είπε απ'όλα εκτός από αρνί και χοιρινό.Από τυριά μας είπε όχι απ'όλα.Μόνο αυτά που δεν έχουν πολύ χοληστερίνη.

Νίνα Νάνα του αρέσει πολύ να παίζει με παιδάκια!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Η δικια μου το Πάσχα έφαγε κατσίκι και πατάτες τηγανιτες. Καλα για αλεσμα δεν το συζητω, εννοείται δεν αλεθω απλα μου έκανε εντύπωση η σπανακοπιτα γιατι έχει σκληρό φύλλο. Εμένα κουλουράκια δεν τρώει γιατι έχει αλλεργία στο γάλα, δεν ξέρω αν υπάρχουν χωρίς. Έχω κατι βιολογικα αλλα έχουν σοδα φαγητου και κάπου διάβασα οτι καλο ειναι να αποφεύγεται. :confused: Δεν ξέρω!

Εμένα ειναι Ελβετία αλλα κι εμείς μετα απο τόσες μέρες μαζι μου φαίνεται περίεργο. Κι η μικρη δεν ειναι πολυ χαρούμενη. :rolleyes:


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...