Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια! Καλή εβδομάδα!

Στο γάλα έχει μόνο. Είχε δηλαδη τώρα δεν ξέρω. Πάντως εγω τρώω ψάρι και δεν την ενοχλει (θηλαζει).

Η γιατρός λεει οτι η αλλεργία (ψευδοαλλεργια καλύτερα) ειναι πολυ συγκεκριμένη και δεν έχει να κάνει με άλλες τροφές. Αν εμφανίσει αλλεργία αλλου θα ειναι μεμονωμένη, δεν συνδέεται με το γάλα.

Α, ωραία τότε! Θα μπορούσες λοιπόν σιγά σιγά να δοκιμάσεις κι εσύ.Δύσκολο πράγμα οι αλλεργίες πάντως, πολύ μπέρδεμα!

Αrma,η μικρη σου πως τα παει με τον παιδικο;Οταν γυρναει ο Βασθλακης τι κανει που τη βλεπει με την τσαντουλα της;

Τον ποιο????? :mrgreen::mrgreen::mrgreen: Ο παιδικός αποτελεί παρελθόν πια για εμάς...πέρα από τις δύο εβδομάδες που πήγε δεν ξαναπήγε τελικά. Μας πήγαν πολύ πίσω οι αρρώστιες. Τον μικρό τον τσάκισαν και του δημιούργησαν τρομερή ευαισθησία. Πήγαμε κάποια στιγμή να πούμε ότι θα πάει μετά τις απόκριες και μας είπε η διεύντρια να το αφήσουμε για Μάρτη γιατί κυκλοφορούσε μια πολύ βαριά γαστρεντερίτιδα.Μετά είχαμε τις ιστορίες με τις εξετάσεις για το νεφρό του μικρού οπότε πάλι έπρεπε να μη μας κουβαλήσει τίποτα(όχι ότι δεν αρρώστησε και πάλι αλλά τεσπα..). Με αυτά και με αυτά ο μικρός ξεπετάχτηκε και μπορώ πλέον να ασχολούμαι λίγο παραπάνω μαζί της και αποφασίσαμε τελικά να μην πάει γιατί μέχρι να προσασμοστεί ξανά θα κλείσουν οι σταθμοί.Γενικά εγώ είμαι λίγο κατά των σταθμών όταν δεν υπάρχει ανάγκη,(εννοώ εφοσον δεν δουλεύει η μαμά). Είναι σωτηρια για εργαζόμενες μαμάδες που δεν έχουν κάποιον να τους κρατήσει τα παιδά αλλά ταυτόχρονα έγινε και μια μόδα που εμένα καθόλου δεν μου πάει. Δεν μπορώ να ακούω ότι ΠΡΕΠΕΙ να πάει επειδή είναι 3(λες και μιλάμε για μεγάλο παιδί!) για να κοινωνικοποιηθεί και τέτοια και ότι δεν μπορείς να απασχολήσεις ένα παιδί δημιουργικά στο σπίτι. Ναι θα δεχτώ ότι την παραμέλησα πολύ και δεν είχα πολύ χρόνο να ασχοληθώ μαζί της όσο πριν (και είπα κι εγώ ότι θα είναι καλύτερα να πάει) μέχρι να μπουμε σε μια σειρά με τον Βασίλη αλλά εγώ προσωπικά το θεωρώ καλύτερο από το να μην την είχα κοντά μου. Έχει άπειρα χρόνια να πάει σχολείο..! Αυτά τα λέω εγώ και φυσικά όλοι γύρω μου μαζί και ο καλός μου διαφωνούν αλλά τι να κάνω? Αυτή είναι η άποψή μου..

Κοριτσια,δεν εχω τι να κανω κι οπως χαζευα τα υπολοιπα καφε επεσα πανω στη Μαρινα και ειναι στο καφε Δεκεμβριου του '12.Τελειο ε;

Μπράβο της! Με το καλό! Ήρωας! :-D

Κορίτσια έχω βαρεθει να καθαρίζω, να βάζω πλυντήρια και να μαζεύω φαγητα απο το πάτωμα. Η μικρη εδω και 2 εβδομάδες δεν τρώει τίποτα αν δεν το φάει μόνη της. Θέλει μόνο μόνη της να τρώει και φυσικα κάνει τον κόσμο χάλια για να φάει μια μπουκια. :evil:

Σήμερα πάντως πήγαμε στο πάρκο που ειχε πεσει τη Δευτερα αλλα μια χαρα περπάτησε. Κυνηγούσε και τα μυρμηγκια (είχε κατι τεράστια) για να τα φάει μάλλον! :rolleyes:

Δεν ξεγελιέται με τίποτα δηλαδή? Με κανα παιχνίδι κλπ την ώρα του φαγητού μπας και μπορέσεις να της δώσεις κι εσύ κάτι? Γέλασα πολύ με τα μυρμήγκια! :lol:

Brooke καλωσήρθες στην παρέα μας!


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Και κάτι τελευταίο γιατί σας ζάλισα πρωί πρωί. Αν σας αρέσει να διαβάζεται για τα παιδιά σας προτείνω αυτό το βιβλίο. Είναι καταπληκτικό!

http://www.e-shop.gr/show_bks.phtml?id=BKS.0060097


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλες!!!

Έχω χαθεί...δεν προλαβαίνω να ανασάνω...άρχισα τις ετοιμασίες για το πάρτυ...την ερχόμενη Κυριακή!!!Ένας χαμός!!!

Στο μεταξύ η μικρή για κάποιο λόγο που δεν έχω καταλάβει μου ξυπνάει τα βράδια κατά τις 4 και δεν ξανακοιμάται παρά μόνο αν πιεί γάλα. Προσπαθώ να την καθυστερήσω για να μην ξυπνήσει νωρίς και βγει τελείως εκτός προγράμματος, αλλά δεν τα καταφέρνω...τι έπαθε ξαφνικά ρε παιδιά?

Dimista ζωή σε εσάς... μη στεναχωριέσαι για τη βάφτιση καλύτερα που την αναβάλατε γιατί δε θα μπορούσατε να την χαρείτε. Δυστυχώς στη ζωή μας υπάρχουν όλα!

Nina-nana, σχετικά με το ασύρματο, προσπάθησε να το κρατάς μακριά από το παιδί (και το ίδιο το τηλέφωνο και τη βάση του), γιατί εκπέμπει πολύ ακτινοβολία. Το ξέρω γιατί είναι το αντικείμενο του άντρα μου και το έχει ψάξει πολύ...εμείς στο σπίτι δεν έχουμε πάρει ασύρματο γι' αυτό το λόγο, παρόλο που θα ήταν πολύ χρήσιμο.

Brooke, καλώς ήρθες στην παρέα μας. Να σου ζήσει το μωράκι σου! Που γέννησες? Πόσα κιλά ήταν?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από εμένα κορίτσια!!!

Η Έλενα περπάτησε χτες επιτέλους. Και κάνει μια χαρά!!! Κάνει μερικά βήματα, κάθετε κάτω και χειροκροτάει.... έχει πολύ πλάκα.

Νινα νανα οι μετακομίσεις όταν γίνονται σε περιόδους πίεσης είναι δύσκολες. Κι εγώ με τον άντρα μου μέχρι να τελειώσει η ανακαίνηση του σπιτιού και να μετακομίσουμε ήμασταν πολύ τσίτα και τσακωνώμασταν συνέχεια. Με το που έγινε η μετακόμιση, το επόμενο πρωί άλλαξε η διάθεση και των δυό μας. Κουράγιο...

Brooke καλωσήρθες. Πες μας λεπτομέρειες... πώς την λένε? πόσο και πού γεννήθηκε? Περπατάει?

Μπράβο στην Μαρίνα... 2 μωρά και πανεπιστήμιο, χαρά στο κουράγιο της...

Δήμητρα συλλυπητήρια....:(

Φιλιά κορίτσια


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα καλημερα!Μολις πασαλειψαμε τη φρουτοκρεμα και σε λιγακι θα ετοιμαστουμε να παμε βολτα.

Τζιτζινα,Χρονια Πολλα και Καλα!Να χαιρεσαι την οικογενεια σου και να εισαι παντα γερη.

Νινα-Νανα,δεν σε ζηλευω καθολου για τις δουλειες.Εχει απιστευτη κουραση η μετακομιση.Καλο κουραγιο!

Τζαμιν,μπραβο στην Ελενα!Τωρα πια ποιος την πιανει!

Βιβη,ετοιμαζεις μεγαλο παρτυ;Τι θα φτιαξεις;

Αρμα,δεν εχεις αδικο για τους παιδικους.Εγω αν θα μπορουσα θα ηθελα να τον στειλω κατα τα 3 αλλα δεν εχω εναλλακτικη.Θα ηθελα ακομα κανα χρονο να καθοταν εδω αλλα τι να κανουμε.

Καλη σας ημερα ομορφες!


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια!

Tzitzina χρόνια πολλα!

Tzamin να τον χαίρεσαι!! Μπράβο στην Έλενα!

Βιβη εννοείται οτι δεν θα ειναι κοντα. Κι εμείς γι αυτο το λόγο δεν είχαμε ασύρματο, τώρα θα ειναι στην κουζίνα και δεν θα το έχω και συνέχεια ανοιχτο, μόνο όταν χρειάζεται.

Della θα πάρω εταιρία που κάνει το πακεταρισμα κι όλα.

Arma δεν ξεγελιεται με τίποτα (το έχει δοκιμασει κι η μαμα μου). Για να καταλάβεις της δίνω πχ κόρα ψωμιού κι αυτη βγάζει τα ίχνη ψιχας που έχει πάνω, τα πετάει κάτω και τρώει μόνο το σκληρο. Ένα απλο παράδειγμα ειναι αυτο, έχουν δει πολλα τα ματια μου. :shock:

Το βιβλίο που λες το έχω πάρει απο την εγκυμοσύνη και το διαβάζαμε κι ειναι τέλειο! Χρειάζεται να το ξαναδιαβασω όμως πάλι για να θυμηθώ αντιμετωπίσεις.

Σήμερα γιορτάζει ο πεθερος μου κι ο γιος της αδερφής μου.

Φιλακιαααα!


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα!Τι κάνετε?Εμείς όλο και καλύτερα!

Τζιτζίνα χρόνια πολλά πάντα υγεία και ό,τι καλύτερο σε σένα και στην οικογένειά σου.

Κορίτσια ευχαριστώ για τα συλληπητήρια.

Βιβή δεν στεναχωριέμαι για την βάφτιση.Η βάφτιση θα γίνει ,η θεία μου δεν θα γυρίσει.Την ακυρώσαμε γιατί πρέπει να περάσουν 40 μέρες.


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Τζαμίν να χαίρεσαι τον άντρα σου.

Νίνα Νάνα να χαίρεσαι τον πεθερό σου και τον ανηψιό σου.

Νίνα Νάνα με γεια τα addidas.Πότε μετακομίζετε?

Βrooke καλωςήρθες στην παρέα μας.Να τα εκατοστήσει η μικρή σου.Πώς την λένε?

Ντέλλα γιατί διαβάζεις και τα άλλα καφέ?Τόσο κουτσομπόλα είσαι?:lol:Τουλάχιστον μας έφερες νέα.


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Νίνα Νάνα στο balux έχω πάει και είναι πολύ ωραία!Για παιδότοπο δεν είχα προσέξει αν έχει.

Άρμα παιδικό δεν θα την ξαναπάς ποτέ?Κα'ευθείαν προνήπιο?

Καλό μεσημέρι και καλή βδομάδα σε όλες και στα μικράκια σας!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Συνηθως διαβαζω τα καφε του μηνα που γεννανε οι κοπελες και τα καφε των κοριτσιων που μιλις εμειναν εγκυες.Τα διαβαζω και θυμαμαι τις δικες μου στιγμες που εμεινα εγκυος και το αγχος πως θα παει η εγκυμοσυνη και θυμαμαι τις ημερες που πλησιαζε ο τοκετος και πως ενιωθα.Σε ολα αυτα τα κοριτσια βλεπω τον εαυτο μου.


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Βιβη με το καλό το παρτάκι σας! Είχα ακούσει για το ασύρματο και την ακτινοβολία αλλά υποθέτω ότι τα κινητά έχουν ακόμα περισσότερη. Είναι έτσι ή κάνω λάθος?Για το γάλα το βράδυ δεν έχω να σου πω κάτι εμένα ο δικός μου το κάνει στάνταρ αυτό. Προσπάθησα κάποια στιγμή να τον αφήσω χωρίς αλλά δεν ηρεμούσε με τίποτα και έτσι μέναμε πολύ ώρα ξύπνιοι και ξυπνούσε και την μεγάλη μου. Οπότε τώρα του δίνω κατευθείαν και ξανακοιμάται ήρεμος. Πρώτα ξυπνούσε στις 1 τώρα ξυπνάει στις 2 ή στις 3. Κάποια στιγμή θα το κόψει(ελπίζω...:lol: )

Tzasmin συγχαρητήρια για το περπάτημα!!! Καλά τρεξίματα τώρα! Εμείς ακόμα τίποτα μόνο από το χέρι..Να χαίρεσαι και τον άντρα σου!

Αρμα,δεν εχεις αδικο για τους παιδικους.Εγω αν θα μπορουσα θα ηθελα να τον στειλω κατα τα 3 αλλα δεν εχω εναλλακτικη.Θα ηθελα ακομα κανα χρονο να καθοταν εδω αλλα τι να κανουμε.

della μου είπαμε, αν δεν υπάρχει εναλλακτική είναι σωτηρία. Και εσύ θα κοιτάξεις μόνο τα θετικά του σταθμού σε αυτή τη φάση.Και έχει θετικά πολλά δεν το συζητώ.Αλήθει απότε ξεκινάτε εσείς?

Arma δεν ξεγελιεται με τίποτα (το έχει δοκιμασει κι η μαμα μου). Για να καταλάβεις της δίνω πχ κόρα ψωμιού κι αυτη βγάζει τα ίχνη ψιχας που έχει πάνω, τα πετάει κάτω και τρώει μόνο το σκληρο. Ένα απλο παράδειγμα ειναι αυτο, έχουν δει πολλα τα ματια μου. :shock:

Το βιβλίο που λες το έχω πάρει απο την εγκυμοσύνη και το διαβάζαμε κι ειναι τέλειο! Χρειάζεται να το ξαναδιαβασω όμως πάλι για να θυμηθώ αντιμετωπίσεις.

χαχαχαχα! Καλά δεν παίζεται αυτή η μικρή! Πάντως φαίνεται από το μάτι πόσο πονήρο είναι! Παρεπιπτόντως πάντως στις φώτο δεν φαίνεται τόσο αδύνατη! Το ψωμί πάντως εγώ στην κόρη μου όπως και τα μπισκότα τα χρησιμοποιούσα για κουτάλι ένα φεγγάρι. Αφού δεν άνοιγε το στόμα της με τίποτα μόλις εβλεπε αυτά το άνοιγε και κάτι έτρωγε από το αλεσμένο.όσο για το βιβλίο κι εμένα μου το είχε συστήσει μια φίλη όταν είχα γεννήσει την κόρη μου και από τότε το έχω ανοίξει πάρα πολλές φορές. Μου αρέσει γενικά αυτή η φιλοσοφία.

Άρμα παιδικό δεν θα την ξαναπάς ποτέ?Κα'ευθείαν προνήπιο?

dimista τον Σεπτέμβρη πάει προνήπιο οπότε ναι κατευθείαν θα την πάω τότε.Χαίρομαι που είσαι καλύτερα..


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοπελιές!!!

Ευχαριστώ για τις ευχές...

Προς το παρόν η Έλενα είναι πολύ προσεκτική και δεν πέφτει. Παρ' όλα αυτά είμαι συνέχεια στο πόδι γιατί δεν σταματάει. Ο κουμπάρος μου μου είπε ότι όταν θα αποκτήσει αυτοπεπήθηση και θα αρχίσει να τρέχει, τότε θα τρώει τις μεγάλες τούμπες :rolleyes:.

Κατά τα άλλα όλα καλά. Έχει αναπτύξει από το Πάσχα που πήγαμε στο χωριό και μετά μια εξάρτηση από εμένα που δεν την είχε. Θέλει συνέχεια να είμαι δίπλα της. Ούτε με τον μπαμπά της δεν θέλει μερικές φορές. Νιώθει ανασφάλεια? Επειδή την άφησα 1-2 φορές στο χωριό για να πιώ έναν καφέ? Νομίζει ότι θα την ξαναφήσω? Πώς να το αντιμετωπίσω αυτό? Θα το ξεπεράσει? Και τί να κάνω, να μην βγω ποτέ για έναν καφέ χωρίς εκείνη? Ειναι καλό για την ίδια?

Βέβαια όταν την αφήνω στον παιδικό δεν έχει πρόβλημα. Μένει ευχάριστα.

Συγνώμη για τον καταιγισμό πρωί πρωί...


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...