Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Θα γίνουμε γονείς τον Μάρτιο του 2018


Recommended Posts

βρε κοριτσια ποτε ξεκιναει να κατεβαινει η κοιλια??εγω σμρ την νιωθω αρκετα χαμηλα...να ειναι ιδεα μ?να ειναι επειδη δουλευα τωρα δυο μερες συνεχομενες ενω γενικα ειχα σταματησει??

1 hour ago, Stella.T είπε:

Γεια σας κορίτσια!Είμαι καινούργια στο σάιτ είμαι στην 33 εβδομαδα και περιμένω αγοράκι,έχω μαζέψει κ εγώ όλα τα πράγματα για το μισθωτήριο μου λείπουν σερβιέτες λοχείας εσείς που βρηκατε;Επίσης τα έπιπλα δεν ήρθανε ακόμα κ σε εμάς 

*μαιευτήριο

καλωσηρθες κ με το καλο να ερθει ο μπεμπης σ!!εγω πηρα πανες που ανοιγουν στο πλαι...αυτα μ ζητησαν γτ θα κανω καισαρικη κ δε φοραμε εσωρουχο στην αρχη οποτε η σερβιετα δεν εχει που να στερεωθεί!ειχα παρει τις sani lady στην αρχη της every day αλλα τις αλλαξα γτ μετα μ ειπαν γτ μ ζήτησαν πανες κ οχι σερβιετες!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

11 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

κ εμας τελη Φλεβάρη θα ερθουν!εχω ομως το χαλι κ την ντουλαπα κ εγω φτιαξει ολα τα ρουχα,σεντονια,πετσετες...την βαλιτσα δεν την εχω φτιαξει αλλα εχω μαζεψει οσα μ ζητησαν...εσυ ποτε θα ξαναπας στο γιατρο?θα δεις θα προλαβουν να ερθουν τα πραγματα πριν την μικρη!!!

Κοιτα κ εγω τα εχω ολα πλυμενα και σιδερωμενα, απλα δεν τα χω σε συρταρια.ειναι πανω σε ενα κρεβατι στο παιδικο.απο δευτερα θα βαλω κ τα πραγματα για το μαιευτηριο σε μια βαλιτσα κ ολα κομπλε.ο γιατρος μου ειπε πως πλεον θα τα πουμε την 36η εβδομαδα (αν φτασουμε ως εκει βεβαια)που θα παμε για καρδιοτοκογραφο. Θυμησε μου @elenakii22 σε ποια βδομαδα εισαι?ποτε εχεις καρδιοτοκογραφο εσυ?

Ρε elenakii22 αν την νιωθεις χαμηλα την κοιλια μην κανεις δουλειες.εγω μολις καταλαβαινω την μικρη να μου γδερνει τη μητρα πανω απο τον κολπο σταματαω τα παντα κ οριζοντιωνομαι.

@Stella.T εγω πηρα τις sani lady every day.ειδα καπου που τις προτειναν και πως ειναι αρκετα μεγαλες και νομιζω θα μου κανουν.μην σου πω πως κ για κανονικη περιοδο θα μου κανουν με τοσο αιμα που βγαζω!

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

βρε κοριτσια ποτε ξεκιναει να κατεβαινει η κοιλια??εγω σμρ την νιωθω αρκετα χαμηλα...να ειναι ιδεα μ?να ειναι επειδη δουλευα τωρα δυο μερες συνεχομενες ενω γενικα ειχα σταματησει??

καλωσηρθες κ με το καλο να ερθει ο μπεμπης σ!!εγω πηρα πανες που ανοιγουν στο πλαι...αυτα μ ζητησαν γτ θα κανω καισαρικη κ δε φοραμε εσωρουχο στην αρχη οποτε η σερβιετα δεν εχει που να στερεωθεί!ειχα παρει τις sani lady στην αρχη της every day αλλα τις αλλαξα γτ μετα μ ειπαν γτ μ ζήτησαν πανες κ οχι σερβιετες!

 

5 ώρες πρίν, Stalicha είπε:

Κοιτα κ εγω τα εχω ολα πλυμενα και σιδερωμενα, απλα δεν τα χω σε συρταρια.ειναι πανω σε ενα κρεβατι στο παιδικο.απο δευτερα θα βαλω κ τα πραγματα για το μαιευτηριο σε μια βαλιτσα κ ολα κομπλε.ο γιατρος μου ειπε πως πλεον θα τα πουμε την 36η εβδομαδα (αν φτασουμε ως εκει βεβαια)που θα παμε για καρδιοτοκογραφο. Θυμησε μου @elenakii22 σε ποια βδομαδα εισαι?ποτε εχεις καρδιοτοκογραφο εσυ?

Ρε elenakii22 αν την νιωθεις χαμηλα την κοιλια μην κανεις δουλειες.εγω μολις καταλαβαινω την μικρη να μου γδερνει τη μητρα πανω απο τον κολπο σταματαω τα παντα κ οριζοντιωνομαι.

@Stella.T εγω πηρα τις sani lady every day.ειδα καπου που τις προτειναν και πως ειναι αρκετα μεγαλες και νομιζω θα μου κανουν.μην σου πω πως κ για κανονικη περιοδο θα μου κανουν με τοσο αιμα που βγαζω!

Καλώς σας βρήκα κορίτσια!Με το καλό και τα δικά σας νινακι!Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας όπως είπα είμαι καινούργια κ ακόμα δεν ξέρω πώς λειτουργεί το όλο εδώ!Πήρα εσώρουχα μιας χρήσης για ν μπαίνει κ κάπου η σερβιέτες χαχαχα εμένα μου είπαν για τις Τενα αλλά ακόμα δεν έχω βρει!@elenakii22 αν επιτρέπεται γιατί θ κάνεις καισαρική;Προσωπική επιλογή;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!!!

@Stalicha  ειμαι 34+3...καρδιοτοκογραφο εγω κανει ηδη 2 φορες!εκανα τωρα πριν λιγες μερες που πηγα στο γιατρο του νοσοκομειου γτ θελαμε να δουμε αν εχει μονινα υψηλούς παλμους η μικρη ομως ηταν φυσιολογικοι κ ανεβαιναν οποτε εκανε κινηση...γενικα δεν κανω πολλα πραγματα απλα ειχε γιορτη ο πατερας μου κ κρατουσα εγω το μαγαζι γτ η μητερα μου ειχε ετοιμασιες...σε φωτο που ειδα την κοιλια βεβαια δεν φαινεται πιο χαμηλη οποτε μπορει να ειναι η ιδεα μου...μπορει να εφαγα παραπανω κ γιαυτο να αισθανομουν βαρια...παντως αν συνεχισω θα παω στο γιατρο μέσα στη βδομαδα!

@Stella.T μωρε δε τα ξερω κ καθολου..εγω οταν ειχα περιοδο δεν εβγαζα παρα πολυ αιμα κ βολευομουν με τις απλες...πηγα στο σουπερ μαρκετ κ πηρα τις sani αλλα μετα μ ειπαν οτι δεν θα φοραω εσωρουχο κ πηρα αυτες που ειναι σαν παμπερς..οχι βρακακια, να ανοιγουν στο πλαι..ναι θα κανβ καισαρικη απο επιλογή...γυρω στις 10 Μαρτη υπολογιζει ο γιατρος...


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω θα πάρω μάλλον από όλα και ότι μου ζητήσουν ακόμα βέβαια δεν έκανα την βαλίτσα αλλά τα έχω όλα!Με το καλό μέσα από την καρδιά μου άντε ένας μήνας σου έμεινε!Όλα να πάνε τέλεια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Stella.T είπε:

Δεν ξέρω θα πάρω μάλλον από όλα και ότι μου ζητήσουν ακόμα βέβαια δεν έκανα την βαλίτσα αλλά τα έχω όλα!Με το καλό μέσα από την καρδιά μου άντε ένας μήνας σου έμεινε!Όλα να πάνε τέλεια!

εγω λεω να την φτιαξω σμρ αφου τα εχω μαζεψει ολα!με το καλο σε ολες κοριτσια!!!πλησιαζουμε σιγα σιγα!!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες Στέλλα! Με το καλό να γεννηθεί ο μπέμπης σου!

Οι σερβιέτες λοχειας για τις πρώτες μέρες στο μαιευτήριο δεν καλύπτουν. Αυτές του εμπορίου τλχ. Το αίμα είναι πολύ και θα τις φοράς δύο δύο και θα έχουν κενα. Βρες τις τενα που σου είπαν η αλλιώς πάρε τα βρακάκια μιας χρήσης που πήρε η @elenakii22. Αυτά είναι και τα πιο βολικά γιατί τα σκίζεις, τα πετάς και τέλος. 

@elenakii22 η κοιλιά κατεβαίνει όταν αρχίσει να εμπεδωνεται το μωρό μαζί με καποια άλλα συμπτώματα. Είναι ενα δείγμα ότι μπορεί να πλησιάζεις!

 


Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, dobby είπε:

Καλώς ήρθες Στέλλα! Με το καλό να γεννηθεί ο μπέμπης σου!

Οι σερβιέτες λοχειας για τις πρώτες μέρες στο μαιευτήριο δεν καλύπτουν. Αυτές του εμπορίου τλχ. Το αίμα είναι πολύ και θα τις φοράς δύο δύο και θα έχουν κενα. Βρες τις τενα που σου είπαν η αλλιώς πάρε τα βρακάκια μιας χρήσης που πήρε η @elenakii22. Αυτά είναι και τα πιο βολικά γιατί τα σκίζεις, τα πετάς και τέλος. 

@elenakii22 η κοιλιά κατεβαίνει όταν αρχίσει να εμπεδωνεται το μωρό μαζί με καποια άλλα συμπτώματα. Είναι ενα δείγμα ότι μπορεί να πλησιάζεις!

 

ωχ λες να θελει να βγει νωριτερα???θα παω ξανα γυρω στις 20,λετε να εισπευσω το ραντεβου?


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , elenakii22 είπε:

ωχ λες να θελει να βγει νωριτερα???θα παω ξανα γυρω στις 20,λετε να εισπευσω το ραντεβου?

Οχι μωρέ δε νομίζω ως πρωτότοκη να προλάβει να συμβεί κάτι μέχρι τις 20 που έχεις ραντεβού. Ακόμα και να γίνει η εμπέδωση του μωρού μπορεί να σε πάρει βδομαδες να γεννήσεις. Σε κάθε περίπτωση το παρακολουθείς. Αν αυξηθούν οι συσπάσεις, αν νιώθεις πίεση χαμηλά, αν δεις πολλά υγρά η να πέφτει το τραχηλικο πώμα σίγουρα τον παίρνεις τηλ το γιατρό! Δεν είναι λόγος να αγχώνεσαι πάντως. Είχα γνωστή που το μωρό ήταν εμπεδωμενο ένα μήνα και δεν έλεγε να βγει! Σε κάθε κολπική εξέταση ο γιατρός έπιανε το κεφάλι αλλά πουθενά η μπέμπα! 


Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , dobby είπε:

Οχι μωρέ δε νομίζω ως πρωτότοκη να προλάβει να συμβεί κάτι μέχρι τις 20 που έχεις ραντεβού. Ακόμα και να γίνει η εμπέδωση του μωρού μπορεί να σε πάρει βδομαδες να γεννήσεις. Σε κάθε περίπτωση το παρακολουθείς. Αν αυξηθούν οι συσπάσεις, αν νιώθεις πίεση χαμηλά, αν δεις πολλά υγρά η να πέφτει το τραχηλικο πώμα σίγουρα τον παίρνεις τηλ το γιατρό! Δεν είναι λόγος να αγχώνεσαι πάντως. Είχα γνωστή που το μωρό ήταν εμπεδωμενο ένα μήνα και δεν έλεγε να βγει! Σε κάθε κολπική εξέταση ο γιατρός έπιανε το κεφάλι αλλά πουθενά η μπέμπα! 

ενταξει δεν εχω δει ακομα τπτ απο αυτα π λες οποτς καλα ειμαστε!θα περιμενω μεχρι τις 20 εκτος απροόπτου!!εσενα το μωρο ειναι με το κεφαλι κατω?


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 56 λεπτά , elenakii22 είπε:

ενταξει δεν εχω δει ακομα τπτ απο αυτα π λες οποτς καλα ειμαστε!θα περιμενω μεχρι τις 20 εκτος απροόπτου!!εσενα το μωρο ειναι με το κεφαλι κατω?

Ναι με το κεφάλι κάτω είναι αλλά δε νιώθω να έχει κατέβει χαμηλά ακόμα. Δε νιώθω τίποτα περίεργο βασικά και αργεί και το ραντεβού με το γιατρό, σε δύο εβδομάδες έχω. 


Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , dobby είπε:

Ναι με το κεφάλι κάτω είναι αλλά δε νιώθω να έχει κατέβει χαμηλά ακόμα. Δε νιώθω τίποτα περίεργο βασικά και αργεί και το ραντεβού με το γιατρό, σε δύο εβδομάδες έχω. 

ενταξει καλο ειναι που δε νιωθεις τπτ περίεργο!!απο κιλα πως πας?


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλε πολύ καλό! Δεν είμαι έτοιμη να γεννηθεί ακόμα, άστον εκεί, μια χαρά είναι! :-D

Από κιλα είμαι στα +13, ελπίζω να μην πάρω άλλα! Πότε θα κανονίσεις την καισαρική; 


Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, dobby είπε:

Καλε πολύ καλό! Δεν είμαι έτοιμη να γεννηθεί ακόμα, άστον εκεί, μια χαρά είναι! :-D

Από κιλα είμαι στα +13, ελπίζω να μην πάρω άλλα! Πότε θα κανονίσεις την καισαρική; 

μια χαρα τα κιλα...αντε να παρεις 1-2 ακομα...μου ειπε 10 Μαρτη(πεφτει σαββατο κ δεν γενναει οπως καταλαβαινεις)αλλα δεν μπορεί να μ πει απο τωρα πιο συγκεκριμενα...μπορει λιγο νωριτερα,μπορει λιγο αργοτερα...θα μ ει φανταζομαι στην πορεια!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

μια χαρα τα κιλα...αντε να παρεις 1-2 ακομα...μου ειπε 10 Μαρτη(πεφτει σαββατο κ δεν γενναει οπως καταλαβαινεις)αλλα δεν μπορεί να μ πει απο τωρα πιο συγκεκριμενα...μπορει λιγο νωριτερα,μπορει λιγο αργοτερα...θα μ ει φανταζομαι στην πορεια!

Τέλεια Ελενακι, κοντά στην ΠΗΤ σου! Τελικά θα γεννήσεις Πάτρα ή στο νησί; Η καρδιολόγος τι σου είπε;; 


Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...