Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Giouli36 είπε:

      Αχ κορίτσι μου το για πότε μεγάλωσαν ούτε που το καταλαβα και γω!!

      Εγώ συνελαβα φυσιολογικά μετά από 3 διεγερσεις και εξωσωματικες στις οποίες μετά βίας μου έμενε ένα έμβρυο για νσ μεταφέρω(τα καλά της επαρχίας και του δημοσίου νοσοκομείου). Στο τέλος μετά από την τρίτη τελευταία εξωσωματικη όταν έμεινα φυσιολογικά έγκυος και παλινδρομησε είπα θα κάνω μια προσπάθεια σε κέντρο της Αθήνας αλλά με πρόλαβε ο μικρός!!!!

      Οπότε δεν έχω κανένα έμβρυο και να σου πω την αλήθεια μου δε νομίζω ότι έχω τις ψυχικές αντοχές για να μπω πάλι σ'αυτη τη διαδικασία και εγώ και ο σύζυγος!!

      Όταν γεννήθηκε ο μικρός είχα πει σ'ευχαριστω Θεέ μου που μου έφερες τον μικρό, τώρα όσο περνάει ο καιρός σκέφτομαι ότι θέλω ένα αδερφάκι για τν μικρούλι για να μην είναι μόνος του μεγαλώνοντας, αλλά έχουμε πει αν  μας κάτσει φυσιολογικά, που το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο γιατί περνάει και ο καιρός και κοντεύω τα 40!!!

      Εν τω μεταξυ θυμάμαι ότι στην εγκυμοσυνη σου έκανες καθε μέρα εμετό και γενικά δεν πρέπει να πέρασες πολύ καλα!!Σου βγάζω τκ καπελο!!!Τι είμαστε εμείς οι μανάδες, τι περνάμε για να φέρουμε στη ζωή αυτά τα μικροσκοπικά πλασματακια σε πρώτη φάση!!Χαρά στο κουράγιο σου❤️!!

      Ναι έκανα εμετούς μέχρι την ημέρα που γέννησα,αλλά δεν πειράζει, τουλάχιστον δεν έπαθα υπερεμεση και δεν νοσηλεύτηκα🙂 Είχα πάθει και οξεία τενοντίτιδα στο ένα χέρι και ήπια στο άλλο, ήμουν με νάρθηκα τους τελευταίους 3μηνες,ήταν δύσκολο.Λογω των ορμονών και αυτό όπως μου είχε πει ο ορθοπεδικός🤷

      Αχ εχουμε και ίδια ηλικία βλέπω και εγώ 39 είμαι και είπα πως αν είναι να κανω κ άλλο μωράκι, τώρα είναι η στιγμή,γιατί με χαμηλή ΑΜΗ και γενικά με όχι καλή ανταπόκριση στα φάρμακα,δεν έχω και πολλά περιθώρια. Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια,σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να αποκτήσεις κ άλλο παιδάκι αν το θέλεις και να έχεις κάθε ευτυχία! Το αξίζεις 🥰Εφόσον έμεινες φυσιολογικά έγκυος μια φορά,γιατί όχι και μια δεύτερη?Όλα είναι πιθανά 

Θα γίνουμε γονείς τον Μάρτιο του 2018


Recommended Posts

πρίν από 46 λεπτά , dobby είπε:

@Fofi91 καλή επιτυχία αύριο στον καρδιοτοκογραφο! Να έχεις φορτισμένο κινητό στην περίπτωση που βαρεθείς :-D.

Σκεφτόμουν σήμερα τα ρούχα του μπέμπη, όχι για το σπίτι αλλά για  τις εξόδους. Αν γεννηθεί εκεί κοντά στην ΠΗΤ τότε το αργότερο αρχές Απριλίου θα αρχίσουμε να βολτάρουμε. Να του πσρω μπουφάν; ;αξίζει για ένα μήνα;; Η να του πάρω κάποια χοντρή ζακέτα;; Έχετε σκεφτεί εσείς κάτι διαφορετικό;πολύ με μπερδεύει αυτή η εποχή. 

εγω πηρα για αρχη χοντρη ζακετα..πηρα μπουφαν επειδη ειχε εκπτωσεις αλλα για 9-12..


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κι εγώ αυτό σκέφτομαι να κάνω, καλά έκανες και πήρες και μπουφάν, μπροστά σου θα το βρεις. Σκέφτηκα να πάρω και υπνοσακο γιατί δεν τις πολυσυμπαθώ τις κουβέρτες (φοβάμαι μη σκεπαστεί όπως θα κουνάει τα χέρια και τα πόδια) αλλά και πάλι λυπάμαι να τον χρησιμοποιήσω για ένα μήνα μόνο. 


Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, dobby είπε:

Κι εγώ αυτό σκέφτομαι να κάνω, καλά έκανες και πήρες και μπουφάν, μπροστά σου θα το βρεις. Σκέφτηκα να πάρω και υπνοσακο γιατί δεν τις πολυσυμπαθώ τις κουβέρτες (φοβάμαι μη σκεπαστεί όπως θα κουνάει τα χέρια και τα πόδια) αλλά και πάλι λυπάμαι να τον χρησιμοποιήσω για ένα μήνα μόνο. 

εμενα μου επλεξε η πεθερα μου εναν κ ειναι οτι πρεπει...ενταξει δεν ειναι οπως τους αλλους υπνοσακους που ειναι χοντροι σαν μπουφαν γτ ειναι πλεκτό αλλα ειναι ωραιος κ παλι!!δε ξερω μηπως της πω να βαλει επενδυση απο μεσα..


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , elenakii22 είπε:

εμενα μου επλεξε η πεθερα μου εναν κ ειναι οτι πρεπει...ενταξει δεν ειναι οπως τους αλλους υπνοσακους που ειναι χοντροι σαν μπουφαν γτ ειναι πλεκτό αλλα ειναι ωραιος κ παλι!!δε ξερω μηπως της πω να βαλει επενδυση απο μεσα..

Α πάρα πολύ ωραία! Αν μπορεί να βάλει και επένδυση ακόμα καλύτερα μην τυχόν και την ερεθίσει το μάλλινο! Πολύ ωραία ιδέα Ελενακι και ο, τι πρεπει για την εποχή που δεν έχει και τα τρελά κρύα αλλά κρατάει ακόμα λίγο. 

  • Μου αρέσει 1

Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

@dobby  μολις το εβαλα να φορτισει..!!:cool: τοσο πολυ ωρα θα κανει πια?

Και γω πηρα εναν υπνοσακο και μια ζακετουλα επειδη ειχε εκπτωσεις και τα βρηκα σε πολυ καλη τιμη!! τωρα αμα εκεινη τη περιοδο χρειαστει κατι αλλο θα παω να τοπαρω..αναλογως τον καιρο..γτ ακομα δεν μας εχει κανει πολυ κρυα ακομα..να μη τα κανει μετα μαζεμενα..θα δειξει 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Fofi91 είπε:

@dobby  μολις το εβαλα να φορτισει..!!:cool: τοσο πολυ ωρα θα κανει πια?

Και γω πηρα εναν υπνοσακο και μια ζακετουλα επειδη ειχε εκπτωσεις και τα βρηκα σε πολυ καλη τιμη!! τωρα αμα εκεινη τη περιοδο χρειαστει κατι αλλο θα παω να τοπαρω..αναλογως τον καιρο..γτ ακομα δεν μας εχει κανει πολυ κρυα ακομα..να μη τα κανει μετα μαζεμενα..θα δειξει 

Όχι μωρέ δε νομίζω να κάνεις τόση ώρα απλά θυμάμαι ότι είχα βαρεθεί γιατί ένα σαρανταλεπτο πάνω κάτω το τρως. Να μας πεις εντυπώσεις! 


Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

εγω κοριτσια πηρα τωρα στις εκπτωσεις αρκετα ρουχαλακια..κυριως 9-12...πηρα κ μπουφαν κ ενα παλτουδακι σε πολυ καλες τιμες!σκεφτηκα οτι τον σεπτεμβρη εκπτωτικά θα ειναι τα καλοκαιρινα οποτε ευκαιρια τωρα να παρω χειμωνιατικα!!!

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εκανα καρδιοτοκογραφοοο!! μιση ωρα εκατσα!! στην αρχη ξεπαστικα λιγο γιατι ακουγα καρδια και ο μικρος κλωτσισε αποτομα και τρομαξα!! χαχαχ αλλα μετα το συνηθισα! 

Ο μικρος μας ειναι 2.235...ολα καλα φαινονται προς το παρον..εχει παρει θεση για τα καλα..μ λεει παμε για φυσιολογικο!!!  ανεβηκε 1 κιλο η ζυγαρια μου..πολυ χαρηκα..

και το πιο επιτυχημενο..???την παρασκευη θα παω για καμπυλη σακχαρου  και με ειπε καθολου γλυκα και υδατανθρακες μετα τις 8...και επειδη δεν με τραβανε τα γλυκα γενικα και δε τρωω..εεε τωρα που με ειπε να μη τρωω εμενα με ηρθε φλασια να φαω τα παντα...απο το μυαλο μου περνανε ουρες γλυκων που θα ηθελα να φαωΤΩΡΑ...ελεος αυτο το μυαλο τι παιχνιδια παιζει..

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 30/1/2018 at 4:38 ΜΜ, Fofi91 είπε:

Κοριτσια εκανα καρδιοτοκογραφοοο!! μιση ωρα εκατσα!! στην αρχη ξεπαστικα λιγο γιατι ακουγα καρδια και ο μικρος κλωτσισε αποτομα και τρομαξα!! χαχαχ αλλα μετα το συνηθισα! 

Ο μικρος μας ειναι 2.235...ολα καλα φαινονται προς το παρον..εχει παρει θεση για τα καλα..μ λεει παμε για φυσιολογικο!!!  ανεβηκε 1 κιλο η ζυγαρια μου..πολυ χαρηκα..

και το πιο επιτυχημενο..???την παρασκευη θα παω για καμπυλη σακχαρου  και με ειπε καθολου γλυκα και υδατανθρακες μετα τις 8...και επειδη δεν με τραβανε τα γλυκα γενικα και δε τρωω..εεε τωρα που με ειπε να μη τρωω εμενα με ηρθε φλασια να φαω τα παντα...απο το μυαλο μου περνανε ουρες γλυκων που θα ηθελα να φαωΤΩΡΑ...ελεος αυτο το μυαλο τι παιχνιδια παιζει..

 

Ωωω μια χαρά ο μπέμπακος! Μεγάλος μεγάλος κι εσένα! Με το καλό λοιπόν και επίσημα! 

Προσέχουμε για να κάνουμε την καμπύλη;; ούτε που το ήξερα! Επειδή είμαι πολύ γλυκατζου κάθε μέρα σχεδόν θα φάω κάτι γλυκό οπότε το ίδιο έκανα και πριν κάνω την καμπύλη. Μια χαρά ήταν τα αποτελέσματα

Καλή επιτυχία και στην καμπύλη! 

@elenakii22 καλά το σκέφτηκες! Εγώ να σου πω την αλήθεια ψωνίζω με εκατοστά, δλδ πόσα εκατοστά είναι το μωρό στην κάθε φάση και από εκεί και πέρα υπολογίζω γιατί κάθε εταιρεία έχει τα δικά της νούμερα και μπερδεύομαι. Η κόρη μας βγήκε λίγο ψηλη ας πούμε προς το παρόν οπότε πάντα ήταν κάποια νούμερα μπροστά. 


Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια τι ωραία που όλες πάτε καλα!!!!Εγω πηγα στον οφθαλμίατρο και μετρησε κερατοδειδη και μου ειπε απο πάχος είμαι μια χαρα. την επομενη βδομάδα θα μου μετρήσει κ την πίεση στα μάτια και αν την βρει καλή (που το εύχομαι), θα μπορω να παω για φυσιολογικό τοκετό. Εμένα ΠΗΤ είναι 01/04/18-πιο αργά από όλες- αλλά κάτι μου λέει πως η μικρή θα σκάσει μύτη πολύ πιο πριν. Εύχομαι τουλάχιστον να κλείσω τον 8ο και μετά ας βγει όποτε θέλει.

Doppler τη Δευτερα έχω-αντε να δω και πόσα κιλά είμαστε!!!!

Σήμερα ένιωσα ξαφνικά βαρια κορίτσια!σαν να έχω φαει τον αμπακα!ειμαι 32η βδομάδα και είμαι +7,5 κιλά και νιώθω σαν πιγκουίνος. με επιασαν κ σημερα κατι ξινίλες άλλο πράγμα. Απο τις 7 το πρωί και δεν έχω φάει τπτ γτ δεν μπορω με τις ξινίλες.μονο ένα φρουτο.

Σταματαω και τη δουλειά και απο την επόμενη βδομάδα επιτέλους λέω να οργανωθω γιατί μου φαινεται πως το άφησα πολύ πίσω το πράγμα. Πρέπει να πάρω εξτρα ρουχα για τη μικρή,κουβερτάκια, σεντονάκια κ.ο.κ, μπιμπερό-θηλες για παν ενδεχόμενο, να παραγγείλω τα επιπλα,το καρότσι, το ρηλαξ να πλυνω τα ρουχαλακια και να ξεκινησω να φτιαχνω και τη βαλίτσα και το δωμάτιο της.πωπω!!!!απειρα είναι!! Ευχομαι να με αφησει η μικρη να τα κανω με την ησυχία μου και να μην κανει καμια εμφανιση και δεν εχω προλάβει!!!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Stalicha είπε:

κορίτσια τι ωραία που όλες πάτε καλα!!!!Εγω πηγα στον οφθαλμίατρο και μετρησε κερατοδειδη και μου ειπε απο πάχος είμαι μια χαρα. την επομενη βδομάδα θα μου μετρήσει κ την πίεση στα μάτια και αν την βρει καλή (που το εύχομαι), θα μπορω να παω για φυσιολογικό τοκετό. Εμένα ΠΗΤ είναι 01/04/18-πιο αργά από όλες- αλλά κάτι μου λέει πως η μικρή θα σκάσει μύτη πολύ πιο πριν. Εύχομαι τουλάχιστον να κλείσω τον 8ο και μετά ας βγει όποτε θέλει.

Doppler τη Δευτερα έχω-αντε να δω και πόσα κιλά είμαστε!!!!

Σήμερα ένιωσα ξαφνικά βαρια κορίτσια!σαν να έχω φαει τον αμπακα!ειμαι 32η βδομάδα και είμαι +7,5 κιλά και νιώθω σαν πιγκουίνος. με επιασαν κ σημερα κατι ξινίλες άλλο πράγμα. Απο τις 7 το πρωί και δεν έχω φάει τπτ γτ δεν μπορω με τις ξινίλες.μονο ένα φρουτο.

Σταματαω και τη δουλειά και απο την επόμενη βδομάδα επιτέλους λέω να οργανωθω γιατί μου φαινεται πως το άφησα πολύ πίσω το πράγμα. Πρέπει να πάρω εξτρα ρουχα για τη μικρή,κουβερτάκια, σεντονάκια κ.ο.κ, μπιμπερό-θηλες για παν ενδεχόμενο, να παραγγείλω τα επιπλα,το καρότσι, το ρηλαξ να πλυνω τα ρουχαλακια και να ξεκινησω να φτιαχνω και τη βαλίτσα και το δωμάτιο της.πωπω!!!!απειρα είναι!! Ευχομαι να με αφησει η μικρη να τα κανω με την ησυχία μου και να μην κανει καμια εμφανιση και δεν εχω προλάβει!!!

 

κ εγω παρολο που θα κανω καισαρικη πηγα για ελεγχο στα ματια γτ ειχα κανει λειζερ!ολα καλα κ εμενα!μια χαρα θα εισαι κ εσυ!θα τον κλεισεις τον 8ο μην αγχωνεσαι..νομιζω οι περισσοτερες αισθανόμαστε οτι θα βγει νωριτερα κ στο τέλος φτανεις 40η βδομαδα!!!!

κ εγω οσο περναει ο καιρος νιωθω πιο βαρια..κ εγω απο κιλα ειμαι +8...νομιζω ειναι λογικο,ειδικα απο ενα σημειο που θα αρχιζει να κατεβαίνει κ η κοιλια...

ασε κ μεις ξεκινησαμε!οι ντουλάπες έρχονται σαββατο,περιμενω για να πλυνω τα ρουχα,σεντονια,προικα...δεν εχω χώρο στην ντουλαπα μ γιαυτο δεν τα εχω φτιαξει ακομα!παραγγείλαμε κ μεις τα πραγματα κ θέλουν ενα μηνα!οποτε ξεκινα να παραγγελνεις γτ μπορει καποιο να ααργησει!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, dobby είπε:

Ωωω μια χαρά ο μπέμπακος! Μεγάλος μεγάλος κι εσένα! Με το καλό λοιπόν και επίσημα! 

Προσέχουμε για να κάνουμε την καμπύλη;; ούτε που το ήξερα! Επειδή είμαι πολύ γλυκατζου κάθε μέρα σχεδόν θα φάω κάτι γλυκό οπότε το ίδιο έκανα και πριν κάνω την καμπύλη. Μια χαρά ήταν τα αποτελέσματα

Καλή επιτυχία και στην καμπύλη! 

@elenakii22 καλά το σκέφτηκες! Εγώ να σου πω την αλήθεια ψωνίζω με εκατοστά, δλδ πόσα εκατοστά είναι το μωρό στην κάθε φάση και από εκεί και πέρα υπολογίζω γιατί κάθε εταιρεία έχει τα δικά της νούμερα και μπερδεύομαι. Η κόρη μας βγήκε λίγο ψηλη ας πούμε προς το παρόν οπότε πάντα ήταν κάποια νούμερα μπροστά. 

Τι να πω ισως μου  ειπε ο γιατρος να προσεχω για 3 μερες για παν ενδεχομενο..!αυριο ειναι η μερα ! και εχω ακουσει οτι ειναι πολυ βαρετη η εξεταση γιατι καθεσαι κανα 2ωρο εκει!!!

Απο βδομαδα και εγω αρχιζω πλυσιματα κλπ! Περιμενω και τη μανα μου την αλλη εβδομαδα..γιατι κανω δουλειες σπιτι και στο ενα μετρο η γλωσσα εξω..πονοι απο κατω..και τα κανω ολααα με το ζορι..πολυ αποτομα επεσα..:-( μου κακοφαινεται λιγο που δε μπορω να κανω πολλα!! αλλα δεν υπαρχει αλλος τροπος..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Fofi91 είπε:

Τι να πω ισως μου  ειπε ο γιατρος να προσεχω για 3 μερες για παν ενδεχομενο..!αυριο ειναι η μερα ! και εχω ακουσει οτι ειναι πολυ βαρετη η εξεταση γιατι καθεσαι κανα 2ωρο εκει!!!

Απο βδομαδα και εγω αρχιζω πλυσιματα κλπ! Περιμενω και τη μανα μου την αλλη εβδομαδα..γιατι κανω δουλειες σπιτι και στο ενα μετρο η γλωσσα εξω..πονοι απο κατω..και τα κανω ολααα με το ζορι..πολυ αποτομα επεσα..:-( μου κακοφαινεται λιγο που δε μπορω να κανω πολλα!! αλλα δεν υπαρχει αλλος τροπος..

ουτε εχω πρόσεχα για την καμπυλη!ειναι βαρετα γτ καθεσαι 2 ωρες κ δε σε αφηνουν να πας ουτε μια βολτα να περασει η ωρα!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

αχ βρε κοριτσια αρχιζω κ συνειδητοποιώ οτι κατι ερχεται να αλλαξει την ζωη μας σμρ που αλλαζουμς τους χωρους τους σπιτιου για να μπουν τα επιπλα του μωρου...πολυ συγκινήθηκα...τοσα χρονια τα εχουμε στην ιδια θεση κ για παραδειγμα ειχα μια τουαλετα για να βαφομαι(μεγαλη 1.60 μηκος,ολα χωρουσαν)κ τωρα τα βγαλαμε ολα για να μπει η ντουλαπα της μικρης...σαββατο μπαινει η ντουλαπα για να βαλω τα πραγματακια της μεσα!σε ενα μηνα θα ερθουν κ τα επιπλα κ θα αλλαξει τελειως το δωματιο!!αφου ερθουν τα επιπλα μετα απο λιγες μερες μπαινω για καισαρικη οποτε θα ερθει κ η μικρη...περασε ο καιρος!με το καλο να ερθουν τα μικρα μας!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...