Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Giouli36 είπε:

      Αχ κορίτσι μου το για πότε μεγάλωσαν ούτε που το καταλαβα και γω!!

      Εγώ συνελαβα φυσιολογικά μετά από 3 διεγερσεις και εξωσωματικες στις οποίες μετά βίας μου έμενε ένα έμβρυο για νσ μεταφέρω(τα καλά της επαρχίας και του δημοσίου νοσοκομείου). Στο τέλος μετά από την τρίτη τελευταία εξωσωματικη όταν έμεινα φυσιολογικά έγκυος και παλινδρομησε είπα θα κάνω μια προσπάθεια σε κέντρο της Αθήνας αλλά με πρόλαβε ο μικρός!!!!

      Οπότε δεν έχω κανένα έμβρυο και να σου πω την αλήθεια μου δε νομίζω ότι έχω τις ψυχικές αντοχές για να μπω πάλι σ'αυτη τη διαδικασία και εγώ και ο σύζυγος!!

      Όταν γεννήθηκε ο μικρός είχα πει σ'ευχαριστω Θεέ μου που μου έφερες τον μικρό, τώρα όσο περνάει ο καιρός σκέφτομαι ότι θέλω ένα αδερφάκι για τν μικρούλι για να μην είναι μόνος του μεγαλώνοντας, αλλά έχουμε πει αν  μας κάτσει φυσιολογικά, που το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο γιατί περνάει και ο καιρός και κοντεύω τα 40!!!

      Εν τω μεταξυ θυμάμαι ότι στην εγκυμοσυνη σου έκανες καθε μέρα εμετό και γενικά δεν πρέπει να πέρασες πολύ καλα!!Σου βγάζω τκ καπελο!!!Τι είμαστε εμείς οι μανάδες, τι περνάμε για να φέρουμε στη ζωή αυτά τα μικροσκοπικά πλασματακια σε πρώτη φάση!!Χαρά στο κουράγιο σου❤️!!

      Ναι έκανα εμετούς μέχρι την ημέρα που γέννησα,αλλά δεν πειράζει, τουλάχιστον δεν έπαθα υπερεμεση και δεν νοσηλεύτηκα🙂 Είχα πάθει και οξεία τενοντίτιδα στο ένα χέρι και ήπια στο άλλο, ήμουν με νάρθηκα τους τελευταίους 3μηνες,ήταν δύσκολο.Λογω των ορμονών και αυτό όπως μου είχε πει ο ορθοπεδικός🤷

      Αχ εχουμε και ίδια ηλικία βλέπω και εγώ 39 είμαι και είπα πως αν είναι να κανω κ άλλο μωράκι, τώρα είναι η στιγμή,γιατί με χαμηλή ΑΜΗ και γενικά με όχι καλή ανταπόκριση στα φάρμακα,δεν έχω και πολλά περιθώρια. Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια,σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να αποκτήσεις κ άλλο παιδάκι αν το θέλεις και να έχεις κάθε ευτυχία! Το αξίζεις 🥰Εφόσον έμεινες φυσιολογικά έγκυος μια φορά,γιατί όχι και μια δεύτερη?Όλα είναι πιθανά 

Θα γίνουμε γονείς τον Μάρτιο του 2018


Recommended Posts

καλημερα!!!ειχαμε παει κ μεις στο γιατρο την τέταρτη κ ημασταν 1860!ολα πανε καλα!πηγαμε αθηνα για κατι δουλειες κ πηραμε τα πραγματα που θελουμε κ για την μικρη!αστε 1 ωρα καναμε σχεδον για να διαλεξουμε χρωμα...ολα τα αλλα τα διαλεξαμε γρηγορα,το καροτσι μας δυσκολεψε!!βρηκαμε κ την κουνια κ θα την παραγγειλω σμρ γτ γενικα θελουν 1 μηνα για να ερθουν...οσο περναει ο καιρος δυσκολευουν τα πραγματα!απο την ορθοστασια αυτες τις μερες πονανε τα ποδια μου οταν κοιμαμαι κ ξυπναω απο τους πονους..κιλα δεν εχω παρει παραπανω κατι εκει 7,5-8...αντε σιγα σιγα φτανει κ η σειρα μας!!αν θελετε πειτε παλι ΠΗΤ να ξέρουμε περιπου ποτε περιμενει η καθεμια!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@dobby αθλος????? κατορθωμα θα ειναι χαχαχαχ !! τι τραβαμε χριστε μου χαχχ!! αντε ευχομαι να πανε ολα καλα και στο δευτερο!! ναι για φυσιολογικο το παω..ολα καλα φαινονται προς το παρον..αλλα ποτε δε ξερεις τι γινεται στο τελος..ειμαι προετοιμασμενη για ολα(ψυχολογικα εννοω)γτ γενικα δε ξερω πως ειναι !! :)

@elenakii22 Κοριτσι μου καλημερα και καλοριζικα..!! καλα θα κανεις να παραγγειλεις τη κουνια γιατι κανει αρκετα!! και μενα 1 μηνα και με ειπαν θα ειναι ετοιμη...την παρασσκευη  θα παμε και εμεις να τη παραγγειλουμε! Ασε οι πονοι ειναι ωρες ωρες ανυποφοροι..ειδικα το βραδυ ..και εγω μονο 8 κιλα εχω παρει γαμωτο..αλλα λες και σερνομαι ειμαι οταν παω να σηκωθωωωω πφφφφφ και καουρες χωρις να εχω φαει κατι βαρυ... εγω ΠΗΤ εχω 19/3

Link to comment
Share on other sites

@Fofi91 όλα καλά θα πάνε! Μην ανησυχείς για τίποτα! Σημασία έχει να είσαι γερή εσύ και το μωράκι σου χωρίς να έχει σημασία ο τρόπος που θα γεννήσεις!

@elenakii22 με γεια τα νέα σας πράγματα! Και εγώ με 12 κιλά υποφέρω, πονάω παντού. Ειδικά η μέση με πεθαίνει, μετά τις δουλειές του σπιτιού θέλω να οριζοντίωθω.

ΠΗΤ κι εγώ ίδια με της Fofi91 19-3.


Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, dobby είπε:

@Fofi91 όλα καλά θα πάνε! Μην ανησυχείς για τίποτα! Σημασία έχει να είσαι γερή εσύ και το μωράκι σου χωρίς να έχει σημασία ο τρόπος που θα γεννήσεις!

@elenakii22 με γεια τα νέα σας πράγματα! Και εγώ με 12 κιλά υποφέρω, πονάω παντού. Ειδικά η μέση με πεθαίνει, μετά τις δουλειές του σπιτιού θέλω να οριζοντίωθω.

ΠΗΤ κι εγώ ίδια με της Fofi91 19-3.

νομιζω οτι ανεξαρτητως κιλων θα υπαρχει πονος...η μεση κ εγω αν δεν καθομαι καλα η αν κανω δουλειες με ποναει μετα...

ααα ωραια που εισαστε μαζι!εγω λογω καισαρικης μου ειπε γυρω στις 10 να υπολογιζω!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , elenakii22 είπε:

νομιζω οτι ανεξαρτητως κιλων θα υπαρχει πονος...η μεση κ εγω αν δεν καθομαι καλα η αν κανω δουλειες με ποναει μετα...

ααα ωραια που εισαστε μαζι!εγω λογω καισαρικης μου ειπε γυρω στις 10 να υπολογιζω!

Εσύ Ελενακι θα κάνεις την αρχή λογικά! :-D Δε θυμάμαι άλλο κορίτσι για πιο πριν αλλά μπορεί να θυμάμαι και λάθος. 

  • Μου αρέσει 1

Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΑΑ πρωτη πρωτη εσυ!! τυχερουλααα θα ξεμπερδευεις!! 

εγω αρχιζω και βαριεμαι βρε κοριτσια!!! γινομαι και ανυμπορη σιγα σιγα!! και βλεπω τις μερες να περνανε σχετικα αργα !!

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια ειναι οτι οσο πλησιαζεις στο τελος τοσο περισσοτερο νιωθεις οτι αργει να περασει ο καιρος!μια φίλη μου εκλεισε κ τον 9ο κ μπηκε 10ο...της ειπαν οτι αν δεν το σκ θα παει με προκληση!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

Η αλήθεια ειναι οτι οσο πλησιαζεις στο τελος τοσο περισσοτερο νιωθεις οτι αργει να περασει ο καιρος!μια φίλη μου εκλεισε κ τον 9ο κ μπηκε 10ο...της ειπαν οτι αν δεν το σκ θα παει με προκληση!

Πωωωω τη δολιαα!!!να φανταστω δε τη παλευει και παρα πολυ ετσι??  Μακαρι να μη τραβηξει τοσο πολυ σε μενααα ουφφφ

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Fofi91 είπε:

Πωωωω τη δολιαα!!!να φανταστω δε τη παλευει και παρα πολυ ετσι??  Μακαρι να μη τραβηξει τοσο πολυ σε μενααα ουφφφ

μπα μια χαρα ειναι!!εξω ειναι συνεχεια!!παρολο που εχει παρει πολλα κιλα ηταν πολυ αδύνατη κ φαινεται σαν να εχει παρει το πολυ 10 κ δεν δειχνει να δυσκολευεται ιδιαιτερα...ενταξει ο υπνος ειναι δύσκολος αλλα 2 μερες μειναν!!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, elenakii22 είπε:

μπα μια χαρα ειναι!!εξω ειναι συνεχεια!!παρολο που εχει παρει πολλα κιλα ηταν πολυ αδύνατη κ φαινεται σαν να εχει παρει το πολυ 10 κ δεν δειχνει να δυσκολευεται ιδιαιτερα...ενταξει ο υπνος ειναι δύσκολος αλλα 2 μερες μειναν!!

Απο θεμα ανυπομονυσιας εννοω! γιατι και εγω οσο και να ποναω...εξω βγαινω γιατι σπιτι δεν τη πολυπαλυεω...μετα τη γεννα ουτως η αλλως το σπιτι θα με βαρεθει....μακαρι να ελεγα και εγω σε δυο μερες γενναω χαχαχχ:-D:-D:-D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια να σας πω την αλήθεια εγώ δε βιάζομαι τόσο! Σκέφτομαι ότι είναι η τελευταία φορά που θα το ζήσω όλο αυτό (μάλλον χάχα) οπότε σίγουρα θα μου λείψει η κοιλιά και γενικά το αίσθημα του να νιώθεις ένα ανθρωπάκι να κουνιέται μέσα σου! 

  • Μου αρέσει 2

Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λογικοοοο!!! εχεις και ηδη ενα παιδακι και ξερεις !! τυχερουλα!! 

Η προσμονη του αγνωστου ειναι που με κουραζει εμενα ..αλλιως καταταλλα μια χαρα ειμαι..και πιστευω οτι οταν γεννησω θα τα ξεχασω ολα αυτα :-P

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα τα ξεχάσεις, θα σου μείνει μια γλυκιά ανάμνηση γιατί ευτυχώς έχουμε όλες καλές εγκυμοσύνες, χωρίς σοβαρά προβλήματα. Θα περάσει και το τελευταίο διάστημα και δε θα το καταλάβουμε! 


Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

@dobbyΚαλημερα και καλη εβδομαδαααα!!! ολα θα ξεχαστουν οντως...Εχω μια πολυ καλα εγκυμοσυνη και δε θελω να παραπονιεμαι γιατι δε χρειαζεταιιι :-Dμην ειμαι και αχαριστη 

Αυριο εχω ραντεβου στο γιατρο για καρδιοτοκογραφο..πρωτη φορα θα μπω..και δεν εχω ιδεα τι ειναι..για να δουμεεεε 

Link to comment
Share on other sites

@Fofi91 καλή επιτυχία αύριο στον καρδιοτοκογραφο! Να έχεις φορτισμένο κινητό στην περίπτωση που βαρεθείς :-D.

Σκεφτόμουν σήμερα τα ρούχα του μπέμπη, όχι για το σπίτι αλλά για  τις εξόδους. Αν γεννηθεί εκεί κοντά στην ΠΗΤ τότε το αργότερο αρχές Απριλίου θα αρχίσουμε να βολτάρουμε. Να του πσρω μπουφάν; ;αξίζει για ένα μήνα;; Η να του πάρω κάποια χοντρή ζακέτα;; Έχετε σκεφτεί εσείς κάτι διαφορετικό;πολύ με μπερδεύει αυτή η εποχή. 


Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...