Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • @Giouli36 και @Blue Velvet σας εύχομαι να αποκτησετε τα δευτερα παιδακια σας!! 39 και 40 μια χαρα ηλικια ειναι!!!! 🙏 Και υπάρχει και ο φυσικός κυκλος στην εξωσωματική!!! Σε πολλές γυναίκες που είχαν ήδη παιδί είπαν χαμηλή ΑΜΗ και μόνο εξωσωματικη και τα ζευγάρια έκαναν με φυσικό τρόπο ...απλά θέλει βιταμίνες και επιμονή. 

      • Μου αρέσει 1

Θα γίνουμε γονείς τον Μάρτιο του 2018


Recommended Posts

ΑΧΧΧΧΧ Ελενακι μου!! ερχονται  αλλαγες που δεν τους χωραει κανν το μυαλο μας..ολες αυτες τις αλλαγες να τις χαιρεσαι οσο μπορεις!! και εγω βλεπω τα ρουχαλακια και διαφορα και δε μπορω να κανω εικονα το τι με περιμενει μετα και τι αλλαγες θα φερει ...το οτι θα γινω μανα!! omg!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ναι μωρέ είναι συγκινητικά όλα αυτά! Περνάει γρήγορα ο καιρός! Χαρειτε και τις κοιλίτσες. Εν τω μεταξύ δεν έχω ψωνίσει τίποτα Χαχαχα οπότε πολύ χαίρομαι που διαβάζω τα δικά σας! 

  • Μου αρέσει 2

Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

αφηστε κοριτσια!!!ειναι κ τα ρουχαλακια που τα κοιτας κ λες μα τοσο μικρο θα ειναι?!!αφηστε που ολα μικρα μου φαινονται εμενα!ευτυχως που έχουν ταμπελες με τα νουμερα γτ σχεδον ολα ιδια τα βλεπω!χαχα!πηρα αρκετα κ τωρα που ημουν αθηνα κ μολις μπει η ντουλαπα θα τα πλυνω κ θα τα σιδερωσω για να τα φυλαξω!!!

  • Μου αρέσει 2

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Χαίρομαι πολύ που είστε όλες καλά, κι εμείς εδώ όλα καλά! Χθες πήγαμε γιατρό, μεγαλώνει η μπέμπα, 42 εκ. και 2.350 κιλά, δόξα τω Θεώ μια χαρά φαίνεται.Ο γιατρός μου είπε ότι με βλέπει να καβαντζάρω και την 39η εβδομάδα και να έχω υπομονή :-)

Τις τελευταίες 2 εβδομάδες είχα αναστατωθεί πάρα πολύ γιατί είχαμε ένα θέμα υγρασίας στο παιδικό δωμάτιο  που πιστεύαμε ότι το είχαμε φτιάξει και ξαναεμφανίστηκε, και μέχρι να συνεννοηθούμε με την ιδιοκτήτρια στενοχωρήθηκα πάρα πολύ, σκεφτόμουνα ότι το μωρό δεν θα έχει δωμάτιο και θα πρέπει να αρχίσουμε να ψάχνουμε για σπίτι κλπ. και είχα φρικάρει.Ευτυχώς συμφωνήσαμε και φέραμε άλλο μάστορα και το έφτιαξε και πιστεύω ότι δεν θα μας απασχολήσει άλλο.

Από ρουχαλάκια του μωρού δεν έχω ψωνίσει τίποτα, όμως αυτή την εβδομάδα παραγγείλαμε κούνια και σιφονιέρα, κουρτίνα κλπ και ετοιμάζουμε το δωμάτιο για βάψιμο, και μου έφυγε ένα μεγάλο άγχος, αφού μου είπε ο γιατρός ότι θα αργήσω κιόλας λέω εντάξει, τα προλαβαίνουμε όλα :-) Καρότσι, λίκνο και καθισματάκι αυτοκινήτου ευτυχώς θα πάρουμε από την κουνιάδα μου.Και τα ρουχαλάκια θα τα αγοράσω αυτές τις μέρες, τα βλέπω στα μαγαζιά και συγκινούμαι τόσο πολύ!!!

Κι εμείς με τον άντρα μου αυτό λέμε, πως πέρασε ο καιρός τόσο γρήγορα , πόσο θα αλλάξει όλη η ζωή μας, δεν μπορούμε να το φανταστούμε πως θα είμαστε σε 2 μήνες που θα έχουμε περάσει στην επόμενη πίστα στην ζωή μας!

Από κιλά κορίτσια μου εγώ είμαι σταθερά στα +12 εδώ κι ένα μήνα κι ελπίζω να πάρω μόνο 2-3 ακόμα γιατί κι εγώ έχω βαρύνει πολύ και ξαφνικά, δεν βολεύομαι τα βράδια για να κοιμηθώ καλά κι έχω τρελαθεί στις καούρες, με το Gaviscon αγκαλιά είμαι :-) Ξεκίνησα και μαγνήσιο για τις κράμπες.

Αυτά προς το παρόν, φιλάκια σε όλες τις κοιλίτσες!!!

 

 

  • Μου αρέσει 3

g1Htp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!! εγω τελειωσα σημερα με την καμπυληη!! ταλαιπωρηθηκα λιγακι γτ σηκωθηκα και πρωι πρωι ημουν και αφαγη και ζαλιζομουν λιγακι.!! αλλα μετα συνηλθα και ολα καλα! 

@Elise76 κοριτσιι μου ετσιιι υπομονη και ολα καλα θα πανε!! οσο πλησιαζει ο καιρος και εγω σκεφτομαι ποσο μα ποσο θα αλλαξει η ζωη μας!! Και πισττευω οτι απο δω και περα ξεκινανε ολα τα ωραια!! με το καλο τα μωρακια μας λοιπον. Αντε και καλες αγορες σας ευχομαι!! να το ευχαριστηθειτεεεεε!!!

Και εγω οταν βλεπω τα μωρουδιακα που εχω  δε το πιστευω..λες και θα φερω και θα ντυνω καμια κουκλα ενα πραγμα..!! ΕΓΩΩΩ????θα κανω μωροο??πωπωπω απιστευτο:-D:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια εμείς το παιδικό δωμάτιο το έχουμε μόνο για τα ρούχα της μικρής και για τα παιχνίδια της μιας και κοιμάται ακόμα μαζί μας. Όλο έλεγα ότι θα την πάω στο δωμάτιο της και με αυτά και με άλλα πέρασαν δύο χρόνια :) Δεν το μετανιώνω, το ήθελε και αυτή και εμείς και κοιμόμαστε όλοι μας πολύ καλύτερα. 

Εσείς πως το σκέφτεστε; που θα τα βάλετε τα μικράκια σας; 


Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

εγω λεω κοριτσια οτι για αρχη θα ειναι στο δωματιο...τωρα σκεφτομασταν καλοκαιρι να παει στο δικο της αλλα στα λογια ολα ευκολα ειναι!θα δειξει λοιπον!παντως λεγαμε στο 6μηνο να παει στο δικο της!ισως βοηθησει που θα λειπουμε 15μερες τελη αυγουστου με σεπτεμβρη οποτε οταν γυρισουμε μπορει να την βαλουμς στο δικο της!!καλα απο ψωνια μια υπερβολη μας επιασε!πηραμε καμερα αντι για τα κλασσικά που ακους το μωρο!εχει κανονικα ενδοεπικοινωνία η καμερα απλα εχεις κ εικονα!αν σκεφτεις βεβαια οτι το δωματιο της μικρης δεν ειναι ανεξαρτητο κ ειναι ανάμεσα σε σαλονι κ κουζινα με πορτα μονο απο την μερια σαλονιου,πιθανον να μην το χρειαζομασταν καν!χαχα!λειτουργει με ιντερνετ κ υποτιθεται εχει κ ειδοποίηση αν πιασει ηχους(κλαμα)...τωρα θα δειξει!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Κι εμείς στην αρχή θα την έχουμε στο δωμάτιο μας με το λίκνο, και βλέπουμε.Ιδανικά κι εγώ στο εξάμηνο θα ήθελα να πάει στο δωμάτιο της, είναι δίπλα ακριβώς στο δικό μας οπότε θα την ακούω αμέσως αν κλαίει.

@Fofi91 Σ'ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Να ευχαριστηθούμε όλες μας αυτές τις αγορές που είναι οι πιο ωραίες που έχουμε κάνει και με το καλό να τα χαρούν τα μωράκια μας!

@elenakii22 κι εμείς τέτοια ενδοεπικοινωνία θέλουμε να πάρουμε, με κάμερα.Τώρα δεν ξέρω αν είναι τόσο απαραίτητη η κάμερα, αλλά θέλω να την βλέπω όταν δεν θα την έχω κοντά. Επειδή κάνω έρευνα αγοράς, ποιο μοντέλο πήρατε; 

 


g1Htp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Elise76 είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Κι εμείς στην αρχή θα την έχουμε στο δωμάτιο μας με το λίκνο, και βλέπουμε.Ιδανικά κι εγώ στο εξάμηνο θα ήθελα να πάει στο δωμάτιο της, είναι δίπλα ακριβώς στο δικό μας οπότε θα την ακούω αμέσως αν κλαίει.

@Fofi91 Σ'ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Να ευχαριστηθούμε όλες μας αυτές τις αγορές που είναι οι πιο ωραίες που έχουμε κάνει και με το καλό να τα χαρούν τα μωράκια μας!

@elenakii22 κι εμείς τέτοια ενδοεπικοινωνία θέλουμε να πάρουμε, με κάμερα.Τώρα δεν ξέρω αν είναι τόσο απαραίτητη η κάμερα, αλλά θέλω να την βλέπω όταν δεν θα την έχω κοντά. Επειδή κάνω έρευνα αγοράς, ποιο μοντέλο πήρατε; 

 

καλα σιγουρα δεν ειναι τοσο απαταιτητη αλλα αφου μπορεις κ να την βλεπεις γτ οχι?πηρανε της nuvita μια γυρω στα 80-90..εχει καλη αναλυση κ το βραδυ!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα κ απο μενα

Εγω δεν εχω τοσο ευχαριστα νεα δυστυχως...Βεβαια η μπεμπα μας ειναι καλα...Πηγαμε χθες για doppler.το μωρο χαιρει ακρας υγειας κ εχει φτασει τα 2 κιλα.Οι φοβοι μου δυστυχως επαληθευονται μιας κ φοβομουν την κληρονομικοτητα προωροτητας απο τη μαμα μου.Χθες ο γιατρος μας ειπε πως πρεπει να κατσω να κλωσσαω τα αβγα ωστε να μπορεσουμε να κλεισουμε τον μηνα γτ το μωρο ειναι πολυ χαμηλα κ ο τραχηλος 1 εκατοστο.δυσκολευτηκε παρα πολυ να παρει τις μετρησεις του μωρου λογω του οτι ηταν τοσο χαμηλα.διανυω την 33η εβδομαδα κ απο χθες κοιταω να βαζω μικρους κ εφικτους στοχους.σε πρωτη φαση θελω να καταφερω να φτασω στην επομενη κυριακη που θα κλεινω τις 34 εβδομαδες.ειμαι αρκετα αγχωμενη κ στεναχωρημενη που δεν εβαζα κ@λο κατω κ θεωρουσα πως νταξει δεν ειμαι κ αρρωστη..εγκυος ειμαι...κ απαιτητικη δουλεια....πανω κατω σκαλες κ διαδρομους...κ προετοιμασια γαμου κ βαφτισης...Δεν ξερω...ισως κ εγω υπερεβαλα.τωρα προσπαθω να διορθωσω την κατασταση.πρεπει να κανω κατι ενεσεις (κορτιζονης νομιζω)για να ωριμασει το παιδι οσο γινεται κ μια καλλιεργεια κολπικου υγρου.ευτυχως που εχω τη μαμα μου.τωρα τις τα χω αναθεσει ολα.ακομα δεν εχω παραγγειλει το δωματιο κ θα πηγαινα αυτη τη βδομαδα που σταματησα απο δουλεια.τελικα θα παει αυτη για ολα. Ο Θεος να βαλει το χερι του.ειμαι πολυ αγχωμενη.να φτασω τουλαχιστον τις 34

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Stalicha καλημέρα κορίτσι μου, όλα καλά θα πάνε, μην στεναχωριέσαι γιατί θα στεναχωριέται και η μπεμπούλα σου! μην σκέφτεσαι ότι έκανες λάθος, είναι αυτό που μας πιάνει τις γυναίκες ότι μπορούμε να τα κάνουμε όλα και ας είμαστε έγκυες, η εγκυμοσύνη μας δίνει πολύ δύναμη. Τώρα ό,τι έγινε έγινε, δεν αλλάζει, κάτσε και μην κάνεις τίποτα, πλέον μπορείς να βρεις τα πάντα στο ίντερνετ, και τα έπιπλα του μωρού μπορείς να διαλέξεις ποια σου αρέσουν και να τα έχει σε φωτό η μαμά σου μαζί της να τα βλέπει από κοντά. Θα πηγαίνει μαζί με τον άντρα σου; Μπορεί κι αυτός να βοηθήσει.

Οι ενέσεις κορτιζόνης είναι για να ωριμάσουν οι πνεύμονες του μωρού, πολλές εγκυμονούσες τις κάνουν, μην το σκέφτεσαι.Τις έκανε και η κολλητή μου γιατί το μωρό της είχε διαφορετικό ρέζους από εκείνη και έπρεπε να της το πάρουν με καισαρική με το που έκλεισε τις 36 εβδομάδες.

Προπάντων να είσαι ήρεμη, να σκέφτεσαι αισιόδοξα και να έχεις πίστη στο μωράκι σου ότι θα τα πάει μια χαρά, όπως έχει γίνει μέχρι τώρα! Άδραξε την ευκαιρία να ξεκουραστείς :-)

 


g1Htp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια! 

@Elise76 και @elenakii22 με γεια οι ενδοεπικοινωνιες σας! Αυτές με την κάμερα πρέπει να είναι όντως πρακτικές γιατί βλέπεις στην αρχή αν έχει βγάλει καμία γουλιά, αν εχει γυρίσει μπρούμυτα και δεν μπορεί να ξαναγυρίσει ανάσκελα, γενικά έχεις μια εποπτεια παραπάνω. Εμείς έχουμε της Philips Avent την κλασική, χωρίς κάμερα. Ευχαριστημένοι είμαστε, έχει καλή εμβέλεια και πιάνει ακόμα και την αναπνοή.

@Stalicha μη στενοχωριεσαι! Καταρχάς είσαι σε πολύ καλή εβδομάδα και το βάρος του μωρού είναι ήδη πολύ καλό! Θα κάνεις ο, τι σου είπε ακριβώς ο γιατρός σου, θα ξεκουραστείς και θα ξεαγχωθεις και θα δεις ότι θα πάνε όλα καλά. Μην έχεις τύψεις, ούτε να σκέφτεσαι ότι έκανες κάτι λάθος, δεν μπορούσες να ξέρεις ότι θα κοντυνει ο τράχηλος. Κι εγώ σηκώνω τη μικρή που είναι 12 κιλά είκοσι φορές την ημέρα συν τις δουλειές του σπιτιού κλπ. Το είδατε έγκαιρα και θα προσέξεις και η μπέμπα θα τα πάει άψογα. 

Για τα πράγματα του μωρού επίσης μη στενοχωριεσαι, τα είπε πολύ ωραία η Ελιζ. Έχεις το ίντερνετ με το μέρος σου οπότε θα είναι σα να τα έχεις πάρει εσύ. Είσαι τυχερή που είναι η μαμα σου μαζί και έτσι θα ξεκουραστείς παραπάνω. Άσε που μεταξύ μας ξεκουρασου τώρα που μπορείς γιατί μετά έρχονται τα καλά :eek:

 

 


Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι κοριτσια πραγματικα...να κλεισω τις 36 βδομαδες και τι στον κοσμο.μονο αυτο θελω.γτ οσο ειμαι σε μικροτερη βδομαδα εχω ακομα πιο πολυ αγχος για τον τοκετο.νιωθω πως δεν θα μπορω να λειτουργησω γτ θα σκεφτομαι αν η μικρη θα βγει καλα.σημερα κ αυριο λιγο θα ταλαιπωρηθω μονο που θα πρεπει να παω για κολπικο υγρο κ ενεσεις.κατα τα αλλα απο καναπε σε κρεβατι κ τουμπαλιν ειμαι.το μονο που κανω ειναι να προσπαθω να κανονισω την εκκλησια κ τον dj για το γαμο μεσω τηλ.Ε και καμια δουλιτσα μικρη την κανω.πχ να στρωσω το κρεβατι κ να βαλω τα πιατα στο πλυντηριο...λεω να μην γινω και υπερβολικη!!Το απογευμα θα φτιαξω λιστα αγορων να την δωσω στη μαμα μου γτ ο αντρας μου δυστυχως δουλευει περιεργα ωραρια κ δεν μπορει ο καημενος να παει.

Παντως τα πετρωματα στην κοιλια εγω ακομα δεν τα εχω νιωσει. (Braxton hicks).καλο ειναι αυτο μου λεει η μαια.Ας ελπισουμε οπως ειπα να φτασουμε στην 34 και μετα στην 36η εβδομαδα!

Ευχομαι τουλαχιστον εσεις να τα πηγαινετε καλα κ να ειναι καλα τα μωρακια σας.Φιλακια στις κοιλιτσες σας!:-P

Link to comment
Share on other sites

@Stalicha εμενα ο γιατρος μου ειχε πει( επειδη πηγα αθηνα 24 γεναρη κ ειχα αγχος μη γίνει κατι μου)προτιμαμε να μη γεννηθει τωρα το μωρο αλλα εισαι σε εβδομαδα που κ να γεννηθεί δε θα υπαρχει προβλημα...μην αγχωνεσαι λοιπον..κατσε οσο μπορεις αλλα κ να μην καταφερετε να πατε 36 δε θα εχει κανενα φοβο το μωρο!εγω φαντασου πετρώματα εχω απο τον 4ο μηνα κ εννοειται οτι τωρα εχουν αυξηθει!!πιστευω οτι μπορει κ εμενα που παω με καισαρικη να μου το βγαλουν νωριτερα απο οτι υπολογιζουν!αυριο θα κανω το ντοπλερ κ εγω κ θα σας ενημερωσω!ο τραχηλος μου ηταν καλος στις 23 που τον ειχαμε μετρησει αλλα περπατησα πολυ μεγαλωσε κ το μωρο οποτε μπορει να εχει κοντυνει τωρα...θα σου πω αυριο ποσο τον βγαζει...

 


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Stalicha είναι δύσκολο από τη μια μέρα στην άλλη από κει που έκανες παπάδες ξαφνικά να μην κάνεις τίποτα, αλλά αν νιώσεις έστω και το παραμικρό σε αυτά τα λίγα που κάνεις στο σπίτι γνώμη μου είναι να μην τα ξανακάνεις. Κανείς δεν θα σε παρεξηγήσει ! Γνώμη μου πάντα και το λέω απ΄την καρδιά μου :-)

 


g1Htp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...