Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Θα γίνουμε γονείς τον Μάρτιο του 2018


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 32 λεπτά , Maria36 είπε:

Καλώς σας βρήκα!!! Λίγο έμεινε αλλά νιώθω ότι δεν περνάνε οι μέρες με τίποτα!!! Μπορεί κάποια να μου πει τη διαδικασία στον καρδιοτοκογραφο???

Δεν κάνεις τίποτα. Ξαπλώνεις και σε συνδέουν και παρακολουθούν τις κινήσεις του μωρού και τον παλμό του. Ενδέχεται να σου ζητήσουν να πατάς και ένα κουμπί κάθε φορά που θα νιώθεις το μωρό. Επίσης μπορούν να δουν και αν κάνεις συσπάσεις. Είναι πολύ απλό. Ουσιαστικά εσύ δεν κάνεις κάτι. 


Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 11/2/2018 at 1:08 ΜΜ, dobby είπε:

Καλώς ήρθες Στέλλα! Με το καλό να γεννηθεί ο μπέμπης σου!

Οι σερβιέτες λοχειας για τις πρώτες μέρες στο μαιευτήριο δεν καλύπτουν. Αυτές του εμπορίου τλχ. Το αίμα είναι πολύ και θα τις φοράς δύο δύο και θα έχουν κενα. Βρες τις τενα που σου είπαν η αλλιώς πάρε τα βρακάκια μιας χρήσης που πήρε η @elenakii22. Αυτά είναι και τα πιο βολικά γιατί τα σκίζεις, τα πετάς και τέλος. 

@elenakii22 η κοιλιά κατεβαίνει όταν αρχίσει να εμπεδωνεται το μωρό μαζί με καποια άλλα συμπτώματα. Είναι ενα δείγμα ότι μπορεί να πλησιάζεις!

 

Γεια σου!Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου θα τις ψάξω το Σάββατο που θ έχω πολύ χρόνο!Σήμερα θα τον δούμε τον μπέμπη μου και είμαι πολύ αγχωμένη όπως πάντα!Με το καλό και το δικό σου νινακι όλα να σου πάνε τέλεια!Συγγνώμη για την καθυστέρηση της απάντησης μου αλλά όπως είπα είμαι καινούργια κ ακόμα το ψάχνω πως λειτουργεί το όλο εδώ και οι ειδοποιήσεις!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Stella.T είπε:

Γεια σου!Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου θα τις ψάξω το Σάββατο που θ έχω πολύ χρόνο!Σήμερα θα τον δούμε τον μπέμπη μου και είμαι πολύ αγχωμένη όπως πάντα!Με το καλό και το δικό σου νινακι όλα να σου πάνε τέλεια!Συγγνώμη για την καθυστέρηση της απάντησης μου αλλά όπως είπα είμαι καινούργια κ ακόμα το ψάχνω πως λειτουργεί το όλο εδώ και οι ειδοποιήσεις!

Καλε δεν πειράζει, μην αγχώνεσαι! Θα το βρεις σιγά σιγά με το φόρουμ! 

Πες μας νεα του μπέμπακου όταν πας στο ραντεβού! 

Αν βρεις τις σερβιέτες πες μας που τις βρήκες γιατί κι εγώ στην πρώτη γέννα δεν τις πέτυχα και είχα θέμα. 


Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , dobby είπε:

Καλε δεν πειράζει, μην αγχώνεσαι! Θα το βρεις σιγά σιγά με το φόρουμ! 

Πες μας νεα του μπέμπακου όταν πας στο ραντεβού! 

Αν βρεις τις σερβιέτες πες μας που τις βρήκες γιατί κι εγώ στην πρώτη γέννα δεν τις πέτυχα και είχα θέμα. 

Θα σας πω το βράδυ ελπίζω να είναι όλα Καλά!Για τις σερβιέτες Τενα έψαξα στο ίντερνετ και τις βρήκα στο Λητώ είμαι από  Θεσσαλονίκη και έχουμε κατάστημα εδώ.Το Σάββατο θα ψάξω κ στα σούπερ μάρκετ και θα σας πω!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, dobby είπε:

Δεν κάνεις τίποτα. Ξαπλώνεις και σε συνδέουν και παρακολουθούν τις κινήσεις του μωρού και τον παλμό του. Ενδέχεται να σου ζητήσουν να πατάς και ένα κουμπί κάθε φορά που θα νιώθεις το μωρό. Επίσης μπορούν να δουν και αν κάνεις συσπάσεις. Είναι πολύ απλό. Ουσιαστικά εσύ δεν κάνεις κάτι. 

Ααα ωραία, ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Stalicha είπε:

@Maria36 καλως ηρθες!

Κ συ κοριτσακι???και γω κοριτσακι περιμενω. Σαν πολλα κοριτσια μαζευτηκαν!!!με το καλο η πιτσιρικα σου!

Ευχαριστώ!!! Ναι όντως πολλά κοριτσάκια κ στο γιατρό μου είμαστε 6 κοπέλες με πητ αρχές Μαρτίου μόνο η μία έχει αγοράκι. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Stalicha είπε:

@Maria36 καλως ηρθες!

Κ συ κοριτσακι???και γω κοριτσακι περιμενω. Σαν πολλα κοριτσια μαζευτηκαν!!!με το καλο η πιτσιρικα σου!

πως πας???

@Maria36 εμενα παλι ολες οι γνωστες μου αγορια εκαναν!!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , elenakii22 είπε:

πως πας???

@Maria36 εμενα παλι ολες οι γνωστες μου αγορια εκαναν!!

Εσείς θέλατε κοριτσάκι η δεν είχατε προτίμηση όπως εγώ?? Απλά ήθελα να είναι γερό. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 37 λεπτά , Maria36 είπε:

Εσείς θέλατε κοριτσάκι η δεν είχατε προτίμηση όπως εγώ?? Απλά ήθελα να είναι γερό. 

εγω κοριτσακι ο ανδρας μ αγορακι...αλλα ενταξει ειναι απο αυτους που θα κολλήσουν σε αυτο...δλδ κ δευτερο να κανουμε κ κοριτσι να ειναι παλι δε θα εχει θεμα..(ο θειος μ δε δεχθηκε ποτε οτι εκανε 3κορες!!!)...ξερεις τι καταλαβα βεβαια?μπορει στην αρχη να ελεγα ναι θελω αυτο οσο περναγε ο καιρος ομως (στο 1ο τριμηνο ακομα)δε με ενδιέφερε καθολου...οτι κ να μ ελεγε ο γιατρος το ιδιο θα χαιρομουν!ειδικα πλεον που μια κοπελα που ξεκινησαμε μαζι στην β επιπεδου βρηκαν προβλημα στην καρδια κ τερματισε την εγκυμοσυνη(πολυ προχωρημενη εγκυμοσυνη,ηδη εχεις αρχισει κ δενεσαι με το μωρο)..


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , elenakii22 είπε:

εγω κοριτσακι ο ανδρας μ αγορακι...αλλα ενταξει ειναι απο αυτους που θα κολλήσουν σε αυτο...δλδ κ δευτερο να κανουμε κ κοριτσι να ειναι παλι δε θα εχει θεμα..(ο θειος μ δε δεχθηκε ποτε οτι εκανε 3κορες!!!)...ξερεις τι καταλαβα βεβαια?μπορει στην αρχη να ελεγα ναι θελω αυτο οσο περναγε ο καιρος ομως (στο 1ο τριμηνο ακομα)δε με ενδιέφερε καθολου...οτι κ να μ ελεγε ο γιατρος το ιδιο θα χαιρομουν!ειδικα πλεον που μια κοπελα που ξεκινησαμε μαζι στην β επιπεδου βρηκαν προβλημα στην καρδια κ τερματισε την εγκυμοσυνη(πολυ προχωρημενη εγκυμοσυνη,ηδη εχεις αρχισει κ δενεσαι με το μωρο)..

Ναι εννοείται μέχρι να μάθεις τι είναι έχεις δεθεί ήδη. Εγώ πάντα έλεγα ότι θέλω το πρώτο να είναι κοριτσάκι όταν έμεινα έγκυος δε με ένοιαζε απλά ήθελα να είναι καλά. Ο άντρας μ δεν το παραδέχεται αλλά είμαι σίγουρη ότι ήθελε κοριτσάκι με το που μας είπε ο γιατρός τι είναι γελούσε σα χαζος!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Maria36 είπε:

Ναι εννοείται μέχρι να μάθεις τι είναι έχεις δεθεί ήδη. Εγώ πάντα έλεγα ότι θέλω το πρώτο να είναι κοριτσάκι όταν έμεινα έγκυος δε με ένοιαζε απλά ήθελα να είναι καλά. Ο άντρας μ δεν το παραδέχεται αλλά είμαι σίγουρη ότι ήθελε κοριτσάκι με το που μας είπε ο γιατρός τι είναι γελούσε σα χαζος!! 

κοιτα εγω αρχισα να δενομαι σταδιακα..αφου ξεκινησε να κλωτσαει αρχισα κ εγω να νιώθω ενα δεσιμο,μια ευθυνη απεναντι σε ενα πλασμα που εξαρταται αποκλειστικά απο εμενα...σκεφτομουν που ενα λαθος δικο μου θα μπορουσε να στοιχίσει την ζωη σε ενα πλασματακι κ με εκανε να δενομαι ακομα περισσοτερο...φυσικα οσο μεγαλωνει κ αντιδραει σε οτι κανεις καταλαβαινεις οτι κατι υπαρχει εκει μεσα!!εγω προσωπικα μεγαλυτερη χαρα ενιωσα οταν αρχισε να κλωτσαει απο οταν ακουσαμε την καρδουλα πρωτη φορα...η επικοινωνια μαζι της με κανει να δεθω οχι ο υπερηχος...ειναι καποιες κοπελες που απο την αρχη δενονται..εγω θελω πραξεις...αυτες οι κλωτσιες εκαναν την αρχη..


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , elenakii22 είπε:

κοιτα εγω αρχισα να δενομαι σταδιακα..αφου ξεκινησε να κλωτσαει αρχισα κ εγω να νιώθω ενα δεσιμο,μια ευθυνη απεναντι σε ενα πλασμα που εξαρταται αποκλειστικά απο εμενα...σκεφτομουν που ενα λαθος δικο μου θα μπορουσε να στοιχίσει την ζωη σε ενα πλασματακι κ με εκανε να δενομαι ακομα περισσοτερο...φυσικα οσο μεγαλωνει κ αντιδραει σε οτι κανεις καταλαβαινεις οτι κατι υπαρχει εκει μεσα!!εγω προσωπικα μεγαλυτερη χαρα ενιωσα οταν αρχισε να κλωτσαει απο οταν ακουσαμε την καρδουλα πρωτη φορα...η επικοινωνια μαζι της με κανει να δεθω οχι ο υπερηχος...ειναι καποιες κοπελες που απο την αρχη δενονται..εγω θελω πραξεις...αυτες οι κλωτσιες εκαναν την αρχη..

Και εγώ πιο πολύ συγκινήθηκα όταν με κλώτσησε πρώτη φορά η αλήθεια. Που να γεννηθούν κιόλας, μας βλέπω χαζομαμαδες. 

Εν τω μεταξύ έχω καρδιοτοκογραφο στις 8 κ δε μπορώ να κοιμηθώ με τίποτα. Νιώθω περίεργα, εχω κ μερικές συσπάσεις. Να δω πότε θα με πάρει ο ύπνος.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Maria36 είπε:

Και εγώ πιο πολύ συγκινήθηκα όταν με κλώτσησε πρώτη φορά η αλήθεια. Που να γεννηθούν κιόλας, μας βλέπω χαζομαμαδες. 

Εν τω μεταξύ έχω καρδιοτοκογραφο στις 8 κ δε μπορώ να κοιμηθώ με τίποτα. Νιώθω περίεργα, εχω κ μερικές συσπάσεις. Να δω πότε θα με πάρει ο ύπνος.

κοιτα εγω θα παω για εξετασεις αλλα δεν αγχωνομαι γτ ετσι κ αλλιως καθε 3 ωρες σηκωνομαι!!θα τις κανω αργα βεβαια...οτι ωρα ξυπνησω θα παω..εγω εχω κανεο 3 φορες..βασικα απο οτι καταλαβα θα κάνω καθε φορα που παω νοσοκομειο...εμεις εδω ειμαστε μικρο νησι κ δεν εχουμε τοση κινηση ωστε να κλεινεις ραντεβου...οτι ωρα παω συνηθως εχει μαξ 2 ατομα ακομα(οχι για εγκυνοσυνη απαραιτητα)κ πολλες φορες δεν εχει κανεναν...φαντασου 4 δωματια υπαρχουν ολα κι ολα!!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...