Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

      Ναι εννοείται ο καθε γιατρός ξέρει το καλύτερο ανα περιπτωση. Εγώ και δεύτερη μέρα που ξεκίνησα και 3η γιατί την πρώτη δεν είχα ροή το ενδιομητριο μια χαρά έφτιαξε.  Εσένα αυτό που σου έγραψαν. Καλή αρχή!!!! 🙏

Θα γίνουμε γονείς τον Μάρτιο του 2018


Recommended Posts

Εγω κοριτσια ημουν σιγουρη πως ειχα αγορακι.δεν μπορουσα να με φανταστω κοριτσομανα νε τοσα αδελφια-ξαδελφια αγορια, κ να  που μου εκανε εκπληξη η μικρη!!!!χρειαστηκα 2-3 μερες να το συνειδητοποιησω βεβαια αλλα τωρα εννοειται δεν την αλλαζω με τπτ κ δεν μπορω να φανταστω πώς θα ηταν αν κυοφορουσα αγορι.

Εγω δεν εχω κανει καθολου καρδιοτοκογραφο.στην 36η εβδομαδα μου ειπαν θα κανω.αντε τωρα κλεινουμε την κρισιμη βδομαδα (34) κ πιστευω θα ξεαγχωθω απο δευτερα...

Την μικρη παντως την νιωθω συνεχεια κ μαλιστα πανω απο τον κολπο...καταλαβαινω δλδ πως ειναι χαμηλα.ρε κοριτσια ισχυει αυτο που λενε πως πριν γεννησεις η κοιλια ειναι χαμηλα?εμενα παντως δεν φαινεται να εχει κατεβει παρολο που το μωρο ειναι τοσο χαμηλα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 11 λεπτά , elenakii22 είπε:

οχι βρε κοριτσι μην αγχωνεσαι...σε εμας επειδη δεν εχει κοσμο μπορουν κ κανουν καθε φορα...στις περισσότερες περιπτωσεις πας με ραντεβου!δεν ειναι κατι τρομερο σαν εξεταση(δεν εννοω οτι δεν ειναι σημαντικο εννοω ειναι ευκολο σαν εξεταση)ειναι ευκολο να σε βαζουν στο μηχανημα γιαυτο το κανουν καθε φορα στο νοσοκομειο μας γτ δεν εχει κοσμο κ εχουν καλυτερη εικονα για το μωρο!

Δεν μου έχει πει κάτι ο γιατρός μου για να κάνω αυτή την εξέταση!Τώρα διάβασα λίγο κ έχεις δίκαιο δεν είναι κ τρομερή εξέταση απλά αγχώθηκα!Ευχαριστώ που μου απαντάς τόσο γρήγορα απλά να με το παραμικρό φέρνω λίγο την καταστροφή Χαχαχα!Θα το συζητήσω την Πέμπτη με το γιατρό μου!

πρίν από 8 λεπτά , Stalicha είπε:

Εγω κοριτσια ημουν σιγουρη πως ειχα αγορακι.δεν μπορουσα να με φανταστω κοριτσομανα νε τοσα αδελφια-ξαδελφια αγορια, κ να  που μου εκανε εκπληξη η μικρη!!!!χρειαστηκα 2-3 μερες να το συνειδητοποιησω βεβαια αλλα τωρα εννοειται δεν την αλλαζω με τπτ κ δεν μπορω να φανταστω πώς θα ηταν αν κυοφορουσα αγορι.

Εγω δεν εχω κανει καθολου καρδιοτοκογραφο.στην 36η εβδομαδα μου ειπαν θα κανω.αντε τωρα κλεινουμε την κρισιμη βδομαδα (34) κ πιστευω θα ξεαγχωθω απο δευτερα...

Την μικρη παντως την νιωθω συνεχεια κ μαλιστα πανω απο τον κολπο...καταλαβαινω δλδ πως ειναι χαμηλα.ρε κοριτσια ισχυει αυτο που λενε πως πριν γεννησεις η κοιλια ειναι χαμηλα?εμενα παντως δεν φαινεται να εχει κατεβει παρολο που το μωρο ειναι τοσο χαμηλα

Εμενα αληθεια δεν με πειραζε καθολου τι θ ειναι,ο αντρας μου εκανε τρελα πανηγυρια για τον μπεμπη!Σήμερα είμαι ακριβώς 34 εβδομάδων!Γιατί λες κρισιμη;Επίσης πριν λίγο πήγα σούπερ μάρκετ κ σχολίασε την κοιλιά μου η κυρία στο ταμείο κ μου είπε ότι κοιλιά μου είναι πολύ χαμηλά κ μ λέει μέσα Μαρτίου θα γεννήσεις και φυσικά με αγχωσε!

Link to comment
Share on other sites

@elenakii22 καλά έκανες, φάε φας εσύ που μπορείς! Εγώ το έχω ρίξει στο χαλβά Χαχαχα, μιλάμε με έχει πιάσει παροξυσμός! Κατά τα άλλα τα ίδια, ισχιο, πόνος κλπ.

@Stella.T νομίζω ότι δεν έχεις στάνταρ εβδομάδα που μπαίνεις στον καρδιοτοκογραφο. Προς το παρόν δεν έχω κάνει και δεν προβλέπεται να κάνω αφού ραντεβού έχω με το γιατρό μου όταν θα είμαι 37 εβδομάδων. Μην αγχώνεσαι, αν όλα είναι φυσιολογικά στην εγκυμοσύνη δεν έχεις λόγο να κάνεις πιο πριν. Στον ένατο κάνουν συνήθως. 

@Maria36 λες να πλησιάζεις; Καλές και οι συσπάσεις, τέλειο που έχει εμπεδωθεί! 

@Stalicha εμένα η κοιλιά μου στην πρώτη εγκυμοσύνη χαμήλωσε μια μέρα πριν γεννήσω και δεν είχα καταλαβει τίποτα. Εχω άλλες φίλες που η κοιλιά ήταν χαμηλά από την αρχή όπως και τα μωρά τους και τελικά γέννησαν με πρόκληση! Δε βγάζεις άκρη, όταν θέλουν βγαίνουν. 

 

  • Μου αρέσει 1

Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , dobby είπε:

@elenakii22 καλά έκανες, φάε φας εσύ που μπορείς! Εγώ το έχω ρίξει στο χαλβά Χαχαχα, μιλάμε με έχει πιάσει παροξυσμός! Κατά τα άλλα τα ίδια, ισχιο, πόνος κλπ.

@Stella.T νομίζω ότι δεν έχεις στάνταρ εβδομάδα που μπαίνεις στον καρδιοτοκογραφο. Προς το παρόν δεν έχω κάνει και δεν προβλέπεται να κάνω αφού ραντεβού έχω με το γιατρό μου όταν θα είμαι 37 εβδομάδων. Μην αγχώνεσαι, αν όλα είναι φυσιολογικά στην εγκυμοσύνη δεν έχεις λόγο να κάνεις πιο πριν. Στον ένατο κάνουν συνήθως. 

@Maria36 λες να πλησιάζεις; Καλές και οι συσπάσεις, τέλειο που έχει εμπεδωθεί! 

@Stalicha εμένα η κοιλιά μου στην πρώτη εγκυμοσύνη χαμήλωσε μια μέρα πριν γεννήσω και δεν είχα καταλαβει τίποτα. Εχω άλλες φίλες που η κοιλιά ήταν χαμηλά από την αρχή όπως και τα μωρά τους και τελικά γέννησαν με πρόκληση! Δε βγάζεις άκρη, όταν θέλουν βγαίνουν. 

 

@dobby Εντάξει τώρα ξεαγχωθηκα ήταν του λεπτού το άγχος!Δόξα το θεό όλα πάνε καλά στην εγκυμοσύνη μου τώρα εύχομαι και σε εσάς όλα να σας πάνε τέλεια και να γεννήσουμε υγειεστατα μωράκια!Πώς θα γεννήσεις;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Stella.T είπε:

@dobby Εντάξει τώρα ξεαγχωθηκα ήταν του λεπτού το άγχος!Δόξα το θεό όλα πάνε καλά στην εγκυμοσύνη μου τώρα εύχομαι και σε εσάς όλα να σας πάνε τέλεια και να γεννήσουμε υγειεστατα μωράκια!Πώς θα γεννήσεις;

Και για το τι σου λένε επίσης μην ανησυχείς! Και εμένα μου έλεγαν στο πρώτο ότι θα γεννήσω γρήγορα επειδή είχα μεγάλη κοιλιά και γέννησα 40η βδομάδα. Όλα καλά θα πάνε για όλες μας! 

Φυσιολογικά θέλω να πιστεύω και αυτή τη φορά, μη γίνει καμία στραβή γιατί τώρα έχω και την κόρη μου και δε με παίρνει να μην μπορώ να η σηκώνω βάρος λόγω ραμματων κλπ! Επίσης μου άρεσε πολύ σαν εμπειρία ο φυσιολογικός οπότε θα ήθελα να το ξαναζήσω. Από την άλλη βέβαια και με καισαρικη να γεννήσω δε με πειράζει αρκεί να είναι καλά ο μπέμπακος μου. 

Εσύ; για φυσιολογικό δεν πας;; 


Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , dobby είπε:

Και για το τι σου λένε επίσης μην ανησυχείς! Και εμένα μου έλεγαν στο πρώτο ότι θα γεννήσω γρήγορα επειδή είχα μεγάλη κοιλιά και γέννησα 40η βδομάδα. Όλα καλά θα πάνε για όλες μας! 

Φυσιολογικά θέλω να πιστεύω και αυτή τη φορά, μη γίνει καμία στραβή γιατί τώρα έχω και την κόρη μου και δε με παίρνει να μην μπορώ να η σηκώνω βάρος λόγω ραμματων κλπ! Επίσης μου άρεσε πολύ σαν εμπειρία ο φυσιολογικός οπότε θα ήθελα να το ξαναζήσω. Από την άλλη βέβαια και με καισαρικη να γεννήσω δε με πειράζει αρκεί να είναι καλά ο μπέμπακος μου. 

Εσύ; για φυσιολογικό δεν πας;; 

Φέρνω μωρέ λίγο την καταστροφή κ μετά ηρεμώ δυστυχώς είναι ένα ελλατωμα μου!Ο μικρούλης μου είναι με το κεφάλι πάνω ακόμα δεν γύρισε!Δεν με νοιάζει πως θ γεννήσω θα ήθελα με φυσιολογικό τοκετό για το μετά που λες κ εσύ και για να βιώσω όλο αυτό το θαύμα!Βέβαια όπως θέλει το μωρό μου κ φυσικά όπως θα είναι καλύτερα γι αυτόν!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Stella.T είπε:

Φέρνω μωρέ λίγο την καταστροφή κ μετά ηρεμώ δυστυχώς είναι ένα ελλατωμα μου!Ο μικρούλης μου είναι με το κεφάλι πάνω ακόμα δεν γύρισε!Δεν με νοιάζει πως θ γεννήσω θα ήθελα με φυσιολογικό τοκετό για το μετά που λες κ εσύ και για να βιώσω όλο αυτό το θαύμα!Βέβαια όπως θέλει το μωρό μου κ φυσικά όπως θα είναι καλύτερα γι αυτόν!

Ο γιατρός τι λέει που είναι με το κεφάλι πάνω; έχεις περιθώριο να γυρίσει, πολλά γυρίζουν και την ώρα του τοκετού. Σε κάθε περίπτωση ειναι αυτό που λες, ο, τι είναι καλύτερο για το μωρό! Αρκεί να είναι υγιες! Εξάλλου θαύμα είναι ο ερχομός του μωρού άσχετα με τον τρόπο που έρχεται στον κόσμο! 


Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Stalicha είπε:

Εγω κοριτσια ημουν σιγουρη πως ειχα αγορακι.δεν μπορουσα να με φανταστω κοριτσομανα νε τοσα αδελφια-ξαδελφια αγορια, κ να  που μου εκανε εκπληξη η μικρη!!!!χρειαστηκα 2-3 μερες να το συνειδητοποιησω βεβαια αλλα τωρα εννοειται δεν την αλλαζω με τπτ κ δεν μπορω να φανταστω πώς θα ηταν αν κυοφορουσα αγορι.

Εγω δεν εχω κανει καθολου καρδιοτοκογραφο.στην 36η εβδομαδα μου ειπαν θα κανω.αντε τωρα κλεινουμε την κρισιμη βδομαδα (34) κ πιστευω θα ξεαγχωθω απο δευτερα...

Την μικρη παντως την νιωθω συνεχεια κ μαλιστα πανω απο τον κολπο...καταλαβαινω δλδ πως ειναι χαμηλα.ρε κοριτσια ισχυει αυτο που λενε πως πριν γεννησεις η κοιλια ειναι χαμηλα?εμενα παντως δεν φαινεται να εχει κατεβει παρολο που το μωρο ειναι τοσο χαμηλα

να δεις που θα αργήσεις να γεννήσεις στο τέλος!!!!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , dobby είπε:

Ο γιατρός τι λέει που είναι με το κεφάλι πάνω; έχεις περιθώριο να γυρίσει, πολλά γυρίζουν και την ώρα του τοκετού. Σε κάθε περίπτωση ειναι αυτό που λες, ο, τι είναι καλύτερο για το μωρό! Αρκεί να είναι υγιες! Εξάλλου θαύμα είναι ο ερχομός του μωρού άσχετα με τον τρόπο που έρχεται στον κόσμο! 

Μου λέει ότι θα τον περιμένουμε να γυρίσει σχεδόν μέχρι τελευταία στιγμή!Βολεύτηκε το παιδάκι μου έτσι βάζουμε κ τα πόδια στο κεφάλι συνέχεια του αρέσει έτσι χαχαχα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Stella.T είπε:

Μου λέει ότι θα τον περιμένουμε να γυρίσει σχεδόν μέχρι τελευταία στιγμή!Βολεύτηκε το παιδάκι μου έτσι βάζουμε κ τα πόδια στο κεφάλι συνέχεια του αρέσει έτσι χαχαχα!

Μπράβο στον ντοκ σου που θα σε περιμένει! Είναι η εύκολη λύση για προγραμματισμένη καισαρική αυτή η προβολή! Καλά για εμένα είναι λόγος σίγουρα για καισαρική αλλά όχι προγραμματισμενα, εκεί είμαι αντίθετη. Βολεύτηκε μωρέ το μικρακι Χαχαχα! 

  • Μου αρέσει 1

Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@dobby Δε ξέρω πάντως συσπάσεις έχω συχνά το είπα στο γιατρό και μου είπε ότι αφού έχω μπει στο μήνα μου και το μωρό μου έχει καλο βάρος τις συσπάσεις τις θέλουμε. Εγώ πιστεύω ότι κοντεύω αλλά είναι κ το πρώτο μου και δεν έχω ιδέα απλά από ένστικτο. 

Ρε κορίτσια ντρέπομαι κιόλας που σας ρωτάω αλλά εσείς έχετε πρηστεί εκεί κάτω??? Είμαι πολυυυυυ πρησμένη και πονάω λίγο. Ξέρω δεν είναι μύκητες γιατί είχα θέμα και έχω πάρει υπόθετα canesten  το τελευταίο 3 μέρες πριν, και επίσης δεν έχω τα υγρά που είχα στους μύκητες. 

Link to comment
Share on other sites

@Stella.T αν δεις και στις προηγουμενες συζητησεις, η 34η εβδομαδα για μενα ειναι κρισιμη γτ η μικρη μου βρισκεται αρκετα χαμηλα και πριν απο δυο εβδομαδες ο γιατρος με ενημερωσε πως θελει ιδανικα να κλεισουμε τουλαχιστον την 34η εβδομαδα.ευτυχως αυριο την κλεινω και την κυριακη περναω στην 35η

@Stella.T εννοειται και γω ειμαι πρησμενη εκει κατω.νομιζω ειναι φυσιολογικο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Maria36 είπε:

@dobby Δε ξέρω πάντως συσπάσεις έχω συχνά το είπα στο γιατρό και μου είπε ότι αφού έχω μπει στο μήνα μου και το μωρό μου έχει καλο βάρος τις συσπάσεις τις θέλουμε. Εγώ πιστεύω ότι κοντεύω αλλά είναι κ το πρώτο μου και δεν έχω ιδέα απλά από ένστικτο. 

Ρε κορίτσια ντρέπομαι κιόλας που σας ρωτάω αλλά εσείς έχετε πρηστεί εκεί κάτω??? Είμαι πολυυυυυ πρησμένη και πονάω λίγο. Ξέρω δεν είναι μύκητες γιατί είχα θέμα και έχω πάρει υπόθετα canesten  το τελευταίο 3 μέρες πριν, και επίσης δεν έχω τα υγρά που είχα στους μύκητες. 

Εγώ δεν είμαι, εντύπωση μου κάνει! Άβολο μου ακούγεται πάντως! 


Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , dobby είπε:

Εγώ δεν είμαι, εντύπωση μου κάνει! Άβολο μου ακούγεται πάντως! 

Το πρωί που πήγα γιατρό δεν ήμουν δε ξέρω τ έγινε, είναι πολύ άβολο η αλήθεια.

Link to comment
Share on other sites

@Maria36εγω δεν είμαι πρησμενη εκεί κάτω βέβαια ταλαιπωρούμαι και εγώ από μύκητες!!!

@Stalicha Δεν το είχα διαβάσει!Άντε να σου πάνε όλα καλά πέρασε η κρίσιμη σου εβδομάδα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...