Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Κορίτσια μια ερώτηση !!!

      αν έρθει η περίοδος πρωί πρωί αλλά όλη μέρα κατεβάζεις λίγο λίγο και πολύ κατεβάσεις τ βράδυ τα χάπια ποτέ τα ξεκινάς ; 

      Εγώ τα ξεκινουσα 2η μέρα περιόδου...φορες ομως που η περίοδος μου ερχοταν πολύ λίγη ή πολύ απόγευμα προς βράδυ ...πρώτη μέρα περιόδου θεωρούνταν η επόμενη που υπήρχε κανονική ροή. Καλύτερα όμως ρώτα τον γιατρό σου.

      .....

Θα γίνουμε γονείς τον Μάρτιο του 2018


Recommended Posts

1 hour ago, dobby είπε:

Τέλεια Ελενακι, κοντά στην ΠΗΤ σου! Τελικά θα γεννήσεις Πάτρα ή στο νησί; Η καρδιολόγος τι σου είπε;; 

καλα κοντα δε το λες γτ 22 εχω ΠΗΤ αλλα καλα ειναι...θα μεινω στο νησι τελικα...περασα απο ολους τους γιατρους κ πηρα το οκ!!!καρδιολογους,αναισθησιολογους...χαχα..δεν υπηρχε προβλημα ειδικα απο την μερια των καρδιολογων..


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 1 λεπτό , elenakii22 είπε:

καλα κοντα δε το λες γτ 22 εχω ΠΗΤ αλλα καλα ειναι...θα μεινω στο νησι τελικα...περασα απο ολους τους γιατρους κ πηρα το οκ!!!καρδιολογους,αναισθησιολογους...χαχα..δεν υπηρχε προβλημα ειδικα απο την μερια των καρδιολογων..

Α είσαι πιο μετά από μένα εσύ, έχεις δίκιο. Εντάξει μια με δύο βδομάδες πριν καλά είναι. Αφού δεν υπάρχει πρόβλημα μια χαρά τότε! Καλύτερα στον τόπο σου για να βρείτε τους ρυθμούς σας και πιο γρήγορα. :)


Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , dobby είπε:

Α είσαι πιο μετά από μένα εσύ, έχεις δίκιο. Εντάξει μια με δύο βδομάδες πριν καλά είναι. Αφού δεν υπάρχει πρόβλημα μια χαρά τότε! Καλύτερα στον τόπο σου για να βρείτε τους ρυθμούς σας και πιο γρήγορα. :)

ολα θα ειναι πιο ευκολα εδω...10 λεπτα το σπιτι απο το νοσοκομειο,θα μπορουν να ερθουν οι δικοι μου,δεν θα κανουμε ταξιδι κ φυσικα 3000ε λιγοτερο...

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

@Stalicha πως εισαι??

@elenakii22 προς το παρον καλα.δεν εχω γεννησει ακομη.βεβαια απο το σαββατο εχω παρατηρησει παρα πολυ μεγαλα κομματια στις εκκρισεις.πηρα τη μαια και μου ειπε πως δεν ειναι απο μονο του αυτο ενδειξη τοκετου αλλα μου "απαγορευσε" κ μεχρι το κεπ να παω που ηθελα να κανω μια δουλεια.επισης με πιεζει πολυ η μικρη στη μητρα.μου ποναει τα κοκκαλα πολλες φορες μπροστα αλλα και την μεση.αυτο συμβαινει γιατι ειναι μεγαλο το μωρο σε αυτον τον μηνα ή γιατι ειμαι λιγο πριν τον τοκετο??ειμαι μπερδεμενη....Τεσπα....Πως πατε απο πονακια εσεις??

@elenakii22 εσυ πως πας?εχεις τετοιους πονους? Το μωρο εχει γυρισει?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 17 λεπτά , Stalicha είπε:

@elenakii22 προς το παρον καλα.δεν εχω γεννησει ακομη.βεβαια απο το σαββατο εχω παρατηρησει παρα πολυ μεγαλα κομματια στις εκκρισεις.πηρα τη μαια και μου ειπε πως δεν ειναι απο μονο του αυτο ενδειξη τοκετου αλλα μου "απαγορευσε" κ μεχρι το κεπ να παω που ηθελα να κανω μια δουλεια.επισης με πιεζει πολυ η μικρη στη μητρα.μου ποναει τα κοκκαλα πολλες φορες μπροστα αλλα και την μεση.αυτο συμβαινει γιατι ειναι μεγαλο το μωρο σε αυτον τον μηνα ή γιατι ειμαι λιγο πριν τον τοκετο??ειμαι μπερδεμενη....Τεσπα....Πως πατε απο πονακια εσεις??

@elenakii22 εσυ πως πας?εχεις τετοιους πονους? Το μωρο εχει γυρισει?

μπορει να ειναι κ τα δυο!βασικα οσο μεγαλωνει τοσο πιεζει..κ εμενα καποιες στιγμες με πιεζει πολυ στην κύστη,επισης τελευταια μπορει να με πονεσει λιγο κ στα πλευρα..γενικα δε με ποναει πολυ..εχθες βραδυ μονο ειχα αυτο το εντονο βαρος που εχεις στην περιοδο αλλα καθομουν κ αρκετη ωρα σε λάθος σταση,δεν ειχα φαει κ καλα οποτε μπορει να εφταιγα κ εγω..φανταζομαι οτι οσο περναει ο καιρος κατεβαινει κ ειναι λογικο να πιέζει την μητρα...εμας η μικρη οποτε παμε για υπέρηχο ειναι παντα με το κεφαλι κατω...20 θα παω στο γιατρο κ θα τον ρωτησω αλλα ετσι κ αλλιως λογω της καισαρικης δε νομιζω οτι τον ενδιαφέρει κ τοσο...ποσο εισαι τωρα?


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τωρα ειμαι στην 34η εβδομαδα και συγκεκριμενα 33 και 2ημερων.

Παντως κ εγω με τους πονους δεν βγαζω ακρη.απο χθες νιωθω ξαφνικα βαρια.μου κοβεται η ανασα,δεν μπορω να περπατησω ανετα κ ειμαι σαν πιγκουινος.ειναι κ αυτοι οι πονοι οταν κλωτσαει...ευχομαι απλα να ειναι λογω της προχωρημενης εγκυμοσυνης.

Βεβαια σκεφτομαι πως σε λιγο καιρο θα εχω την μικρη αγκαλια και τρελλαινομαι!!!την περιμενω με ανοιχτες αγκαλες!!(αρκει να κατσει λιγες εβδομαδες ακομα στην κοιλια...μην ξεχνιομαστε!!!)

Link to comment
Share on other sites

κ εγω νιωθω βαρια...λογικο δεν ειναι ομως αφου μεγαλωνει το μωρο??μηπως καθεσαι ξαπλωμένη στον καναπε η στο κρεβατι ανασκελα?γτ επηρεαζει στην αναπνοη αυτο..πλησιαζουμε ομως οποτε μην αγχωνεσαι!!!ολα καλα θα πανε!!!!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , elenakii22 είπε:

κ εγω νιωθω βαρια...λογικο δεν ειναι ομως αφου μεγαλωνει το μωρο??μηπως καθεσαι ξαπλωμένη στον καναπε η στο κρεβατι ανασκελα?γτ επηρεαζει στην αναπνοη αυτο..πλησιαζουμε ομως οποτε μην αγχωνεσαι!!!ολα καλα θα πανε!!!!

Ναι προφανως καθομαι ξαπλωμενη...Τεσπα...κ γω θελω να πιστευω πως φταιει πιο πολυ η προχωρημενη εγκυμοσυνη.ας περασει η κυριακη κ πιστευω να ηρεμησω κ να μην αγχωνομαι τοσο

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stalicha είπε:

Ναι προφανως καθομαι ξαπλωμενη...Τεσπα...κ γω θελω να πιστευω πως φταιει πιο πολυ η προχωρημενη εγκυμοσυνη.ας περασει η κυριακη κ πιστευω να ηρεμησω κ να μην αγχωνομαι τοσο

θα περασει σιγουρα!μετα θα βαλεις αλλο στοχο!!!!να δειε που θα φτασεις στο τελος κ δε θα κατεβαινει χαχα!!!!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 29 λεπτά , Stalicha είπε:

Χαχα...λες??απτο στομα σου και στου θεου το αφτι!!!Αντε σε λιγο καιρο θα εχουμε τις κοριτσαρες μας αγκαλια!!!!

εχω ακουσει πολλες να την εχουν πατησει ετσι!!!σου ευχομαι να παρει οσο περισσοτερο μπορει αλλα μημ αγχωνεσαι!ειμαστε σε καλες βδομαδες ηδη!!!εμενα μου λεει ο ανδρας μου καθε φορα πλεον θελουμε συσπασεις,να ξεκινήσουμε σιγα σιγα περπατημα για να κατεβει κ.α. και του λεω αφου ειμαστε με καισαρικη δε μας πειραζει ουτε να κατεβει ουτε να γυρισει!δεν το εχει συνειδητοποίησει ακομα!!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

καλημερα!!!να ρωτησω ειναι κ αλλες που ξυπνανε καθε 3 ωρες λες κ εχουν βαλει ξυπνητηρι η μονο εγω ειμαι η τυχερη???γινεται σιγουρα ενα διμηνο αυτο..

Καλημερα Ελενακι! Εμένα δε μου έχει τύχει να σου πω την αλήθεια! Προετοιμαζεσαι για τα ξενυχτια που θα έρθουν μάλλον! :-D Στην πρώτη εγκυμοσύνη απλά είχα πολλές αϋπνίες τον τελευταίο μήνα. Μετά ξανακοιμασαι η αργεί να σε πάρει ο ύπνος;


Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , dobby είπε:

Καλημερα Ελενακι! Εμένα δε μου έχει τύχει να σου πω την αλήθεια! Προετοιμαζεσαι για τα ξενυχτια που θα έρθουν μάλλον! :-D Στην πρώτη εγκυμοσύνη απλά είχα πολλές αϋπνίες τον τελευταίο μήνα. Μετά ξανακοιμασαι η αργεί να σε πάρει ο ύπνος;

ααα ειμαι η τυχερη δλδ!!!!στο 1ο ξυπνημα πινω τον σιδηρο,παω τουαλετα κ κοιμαμαι...στο 2ο πινω μιλκο,παω τουαλετα κ καθομαι καποια ωρα πριν κοιμηθω..ειδες εχω προγραμμα οχι αστεια!!!σμρ κοιμηθηκα 3...ξυπνησα 6.30 και 9.30...κοιμηθηκα 10.30 νομιζω...και ξυπνησα 13.00!!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...