Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους! Επειδή κ εμείς έχουμε κληρονομικότητα, αγχώνομαι κ εγώ για την μπέμπα. Ρώτησα την παιδίατρο για να κάνω εξετάσεις στην μπέμπα, αλλά μου είπε ότι είναι πολύ νωρίς. Επίσης, στην αρχική αιμοληψία που της πήραν όταν γεννήθηκε, μου είπε ότι ελέγχουν κ τον θυροειδή.Στην ενδοκρινολόγο δεν ρώτησα (κ κακώς). Βιβή εσένα τι σου είπε η ενδοκρινολόγος? Πότε πρέπει να αρχίσει ο έλεγχος?

Και εμένα η ενδοκρινολόγος μου (αλλά και η παιδίατρος) αυτό μου είπε...ότι είναι νωρίς ακόμη για να τσεκάρουμε το μωρό μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δεν εχει κανει κανενας εδω ιωδιο στον Ευαγγελισμό για να μας περιγραψει πως ηταν??:-(

Αγαπητη φίλη ρωτησα ενα συναδελφο μου που το εκανε πριν 20 μερες περιπου στον Ευαγγελισμο και μου ειπε οτι καλο ηταν το δωματιο μεγαλο και με παραθυρο.Καθησε 2 βραδια είχε τηλεοραση και σταθερο τηλέφωνο και γενικα εμεινε ευχαριστημένος.Μην αγχωνεσαι ολα θα πανε καλα!!!Καλο μεσημερι σόλους!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητη φίλη ρωτησα ενα συναδελφο μου που το εκανε πριν 20 μερες περιπου στον Ευαγγελισμο και μου ειπε οτι καλο ηταν το δωματιο μεγαλο και με παραθυρο.Καθησε 2 βραδια είχε τηλεοραση και σταθερο τηλέφωνο και γενικα εμεινε ευχαριστημένος.Μην αγχωνεσαι ολα θα πανε καλα!!!Καλο μεσημερι σόλους!!!!!!

Ευχαριστώ παρα πολύ! με συγκινεί το ενδιαφέρον σου! ελπιζω και γω να πανε ολα καλα! του αδερφου μου του ειπαν στον ευαγγελισμό οτι θα κατσει 4 βραδια! τεσπα! θα δουμε! φιλια πολλα και παλι ευχαριστωωω!;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,είμαι καινούργια εδώ.

Βοηθήστε σας παρακαλώ.

Το Φλεβάρη έκανα ολική αφαιρεση θυρεοειδή.Πήγαν όλα καλά, πεινώ Τ4,eksatases καλές .Tώρα περίπου 5-6 μέρες το βραδύ νοιώθω πνίξιμο,αλλά oxi ελαφρύ-πολύ έντονο μέχρι που το Σαββάτο πήγα στα έκτακτα.Μου έκαναν γενικές εξετάσεις,όλα είναι τέλια.Βρήκα τον γιατρό που με χειρούργησε,του το είπα τι συναινεί,ΌΧΙ - λέει,δεν είναι από το χειρουργείο,δεν μπορεί,ψάξε αλλού.Πήγα και στον entokrinologo,τα ιδία απάντηση. Εγώ τώρα,αφτί τι στιγμή πνίγομαι.Δηλαδή στα καλά καθούμενα ξεκινάει να κτυπάει καρδιά σαν τρελή και πνίξιμο.Εγώ τι να κανό; Που αλλού να ψάξω; Μήπως κάποια από εσάς είχε τέτοια συμπτώματα ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα ,είμαι καινούργια εδώ.

Βοηθήστε σας παρακαλώ.

Το Φλεβάρη έκανα ολική αφαιρεση θυρεοειδή.Πήγαν όλα καλά, πεινώ Τ4,eksatases καλές .Tώρα περίπου 5-6 μέρες το βραδύ νοιώθω πνίξιμο,αλλά oxi ελαφρύ-πολύ έντονο μέχρι που το Σαββάτο πήγα στα έκτακτα.Μου έκαναν γενικές εξετάσεις,όλα είναι τέλια.Βρήκα τον γιατρό που με χειρούργησε,του το είπα τι συναινεί,ΌΧΙ - λέει,δεν είναι από το χειρουργείο,δεν μπορεί,ψάξε αλλού.Πήγα και στον entokrinologo,τα ιδία απάντηση. Εγώ τώρα,αφτί τι στιγμή πνίγομαι.Δηλαδή στα καλά καθούμενα ξεκινάει να κτυπάει καρδιά σαν τρελή και πνίξιμο.Εγώ τι να κανό; Που αλλού να ψάξω; Μήπως κάποια από εσάς είχε τέτοια συμπτώματα ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,είμαι καινούργια εδώ.

Βοηθήστε σας παρακαλώ.

Το Φλεβάρη έκανα ολική αφαιρεση θυρεοειδή.Πήγαν όλα καλά, πεινώ Τ4,eksatases καλές .Tώρα περίπου 5-6 μέρες το βραδύ νοιώθω πνίξιμο,αλλά oxi ελαφρύ-πολύ έντονο μέχρι που το Σαββάτο πήγα στα έκτακτα.Μου έκαναν γενικές εξετάσεις,όλα είναι τέλια.Βρήκα τον γιατρό που με χειρούργησε,του το είπα τι συναινεί,ΌΧΙ - λέει,δεν είναι από το χειρουργείο,δεν μπορεί,ψάξε αλλού.Πήγα και στον entokrinologo,τα ιδία απάντηση. Εγώ τώρα,αφτί τι στιγμή πνίγομαι.Δηλαδή στα καλά καθούμενα ξεκινάει να κτυπάει καρδιά σαν τρελή και πνίξιμο.Εγώ τι να κανό; Που αλλού να ψάξω; Μήπως κάποια από εσάς είχε τέτοια συμπτώματα ;

Καλωστην !!!! Κρατω το : <<στα καλά καθούμενα ξεκινάει να κτυπάει καρδιά σαν τρελή και πνίξιμο>> και απο τα λιγα που ξερω, λεω..... λεω...... μηπως κατι παιζει με τη δοση του χαπιου ????? Υπαρχει περιπτωση να ειναι παραπανω η δοση απο αυτην που χρειαζεσαι και τοτε προκαλουνται ταχυκαρδιες. Αν ομωςς οι γιατροι σου λενε <<ΟΚ, δε τρεχει τιποτα!!!! >> τοτε μαλλον πρεπει να το ψαξεις αλλου. Ειτε σε αλλο ενδοκρινολογο, ισως καρδιολογο ή και σε εναν ΚΑΛΟ παθολογο. Παρατηρησε λιγο τα συμπτωματα σου αι αναφερε μας καποιες σχετικες λεπτομερειες.

Παντως αμετα απο αφαιρεση αδενα, δεν εχω ακουσει για πνιξιμο. Συνηθως ακουμε........ πριν την αφαιρεση λογω παρουσιας οζων που δυσχεραινουν την κυκλοφορια του αερα (αναλογα της θεσης των οζων).

Περιμενουμε νεοτερα.


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Ευχομαι ολοψυχα, σε ολο το παρεακι που μου συμπαρασταθηκε στις δυσκολες στιγμες που περασα,αλλα και σε ολους τους υπολοιπους που ανταλλαξαμε κατα καιρους καποιες αποψεις, ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ με υγεια!!!:P:p:p

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλα και καλα σε όλους μας και στις οικογενειες μας ευχομαι του χρονου ολοι μας να είμαστε καλα και να μετετρπει το site σε site ανταλλαγης γλυκων συνταγων!!!!!!!!!!!!Φιλάκια σόλη την ομορφη παρέα!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ κι από μένα, σε όλους τους φίλους και τις φίλες αυτού του site :P να είστε καλά, ακόμη κι όταν υπάρχει κάποια ενόχληση, να αισθάνεστε καλά, μην το βάζετε κάτω,

να χαίρεστε την οικογένειά σας, όλους τους ανθρώπους που αγαπάτε και νοιάζεστε, με αγάπη και καλή διάθεση πάντα .

φιλιά σε όλους

:P:p:p

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα απο την ομορφη Θεσ/κη!Καλη Χρονια με υγεια σ'ολους!Σημερα ειμαι πολυ χαρουμενη η αξονικη που εκανα σημερα ειναι πεντακαθαρη οι εξετασεις μηδενικες και στο Θεαγενειο οι γιατροι ειναι χαρουμενοι με την εξελιξη αυτη!Απο το Σεπτεμβριο ειμαι ελευθερη μου ειπαν να κανω παιδακι!Ευχομαι σ'ολους να εχουν καλα νεα φετος!φιλακια!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα απο την ομορφη Θεσ/κη!Καλη Χρονια με υγεια σ'ολους!Σημερα ειμαι πολυ χαρουμενη η αξονικη που εκανα σημερα ειναι πεντακαθαρη οι εξετασεις μηδενικες και στο Θεαγενειο οι γιατροι ειναι χαρουμενοι με την εξελιξη αυτη!Απο το Σεπτεμβριο ειμαι ελευθερη μου ειπαν να κανω παιδακι!Ευχομαι σ'ολους να εχουν καλα νεα φετος!φιλακια!

Υπεροχα νεα. Μπραβο Dosoula. Με το καλο να ερθει και το bebe και να εισαι παντα ευτυχισμενη. :tongue::tongue:


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα απο την ομορφη Θεσ/κη!Καλη Χρονια με υγεια σ'ολους!Σημερα ειμαι πολυ χαρουμενη η αξονικη που εκανα σημερα ειναι πεντακαθαρη οι εξετασεις μηδενικες και στο Θεαγενειο οι γιατροι ειναι χαρουμενοι με την εξελιξη αυτη!Απο το Σεπτεμβριο ειμαι ελευθερη μου ειπαν να κανω παιδακι!Ευχομαι σ'ολους να εχουν καλα νεα φετος!φιλακια!

Υπέροχα νέα!!! Με το καλό να ακούσουμε και για νινί! :-)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολους και όλες σας! Ειμαι καινουργια στην παρέα σας και χαίρομαι πολύ γι αυτό. Εγώ εκανα την επέμβαση το Νοέμβρη με διαγνωση θηλωδους ca και τώρα εδω και δυο μέρες εκοψα το Τ3, κάνω τη σχετική δίαιτα και θα κανω το ιώδιο στις αρχες Φλεβάρη. Η αλήθεια είναι οτι πέρασα μεγάλο στρεςς οταν έμαθα πως έχουν τα πράγματα, αλλα απο την αρχη ο χειρουργός (και φίλος μου) μου είπε οτι πράγματι, πολλοί θα ήθελα να είχαν τέτοιον καρκίνο (οσο παράδοξο κι αν ακούγεται) κι οτι είμαι πολύ τυχερη διοτι απλώς θα κάνω τη διαδικασία, και μετα να το βγάλω απ' το μυαλό μου! Μετα δε απ' οσα διάβασα στη σελίδα αυτη, νομίζω οτι θα πάω χωρίς αγχος στην απομόνωση! Αυτα εχω να σας πω προς το παρον...και θα τα ξαναποπούμε σύντομα. Ευχαριστω εκ των προτέρων για την υποστήριξη!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...