Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

Διάβασα το μήνυμά σου, ''τρέχοντας''ολα τα μηνύματα με μιά ματια, όμως στάθηκα στο δικόσου γιατι με έκανε να νοιώσω πολύ καλά!!! Μπράβο σου κορίτσι μου!! Εισαι σαν οαση στην έρημο!! και θα ακολουθήσω πάραυτα τη συμβουλή σου. Αθλητικά και δροοομο....Εκει, αν έχει και καλο καιρο οπως σήμερα, σου ανεβαίνει η ψυχολογία θες δεν θές!!!

Καλημερουδια!!!!! Ανυπομονω να παρω την "ολιγοημερη" αδεια μου και να εξαφανιστω. Ειμαι τοσο κουρασμενη (ψυχικα κυριως) που δεν θελω να ξυπνησω το πρωι.

Αλεξανδρα, ισως καταφερω να φτασω ως τα μερη σου. Σιγουρα ομως θα πλησιασω αρκετα κοντα σου.

Ελλη, το καθε νομισμα εχει δυο οψεις. Αν δεν σε ευχαριστει απο την μια πλευρα δες το απο την αλλη. Εισαι σε φαση αναμονης. Καταλαβαινω. Ασε την TV, καλοκαιρι ειναι, βαλε τα αθλητικα σου και βγες σε παρκα, γηπεδα (ο,τι εχεις κοντα σου τελος παντων) και βγες να περπατησεις, να τρεξεις, να δεις ανθρωπους, να προσφερεις βοηθεια σε ηλικιωμενους, να χαμογελασεις και να παιξεις με παιδακια, φτιαξε ενα καλο γλυκο και πηγαινε το ...στη γειτονισσα (δωρο).......

Υπαρχουν πολλα -παρα πολλα- που μπορουμε να κανουμε και να νιωσουμε ομορφα και συγχρονως να μην αναλωσουμε ασκοπα τον χρονο μας.

Σε ευχαριστουμε που βλεπεις την προσπαθεια μας για μια καλυτερη ζωη.Κανουμε ο,τι μπορουμε και να ξερεις οτι αυτο λειτουργει ανταποδοτικα.

Ειμαι καλα γιατι μπορω και κανω καποιους ανθρωπους να αισθανονται καπως καλυτερα. Θελω να μετατρεπω τα θλιμενα προσωπα σε γελαστες φατσουλες :-(:arrow::-P:razz::-P:razz::-P:razz::-P

Για τα υπολοιπα παιδια, δεν εχω να πω κατι, εκτος απο το : Να περνατε ολοι καλα οπου βρισκεστε!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα σας !

Πρίνα κάνα μηνα είχα αναφαρει το εξής πρόβλημα :

ενιωσα και ακόμα δεν έχει αλλάξει τίποτα,πνίξιμο στο λαιμό,ταχυπαλμίες,καθέ βραδυ επί 1 μηνα περίπου γίνετε αυτό.Έχω πάει 2 φορες στα έκτακτα,έχω πάει ορλ,νευρολόγος,παθολόγος,εντοκρινολος που με παρακολουθεί,έχω κάνει 100 εξετάσεις και όλα είναι καλά,κανένας δεν βρήκε τίποτα.Εγώ έχω κάνει ολική αφαιρέσει θυροειδή,πίνω τώρα T4 την μια μέρα 125 mg τι άλλη 112 mg,πίνω και το ασβέστιο μαζί με τι βιταμίνη D, εξετάσεις μου,πριν 2 εβδομάδες:

TG - 0.30

TSH - 0.21

ασβεστιο - 9.0

Ο εντοκρινολογος που με παρακολουθει είπε ότι εξετάσεις είναι τέλειες,πήγα σε άλλον ένα,είπε το ίδιο.Εγώ όμως καφέ βραδυ,11-12 ώρα νιώθω σαν να απλώνεται ένα χέρι στο λαιμό και ξεκινάει πνιγμός,δεν έχω πρόβλημα αναπνοής.

Κοριτισια πείτε μου τι γνώμη σας,είναι από τα χάπια μήπως?Δεν ξέρω τι άλλο να σκεφτώ,που αλλου να ψάξω ? καμια ιδέα??

ευχάριστο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολους και όλες σας! Ειμαι καινουργια στην παρέα σας και χαίρομαι πολύ γι αυτό. Εγώ εκανα την επέμβαση το Νοέμβρη με διαγνωση θηλωδους ca και τώρα εδω και δυο μέρες εκοψα το Τ3, κάνω τη σχετική δίαιτα και θα κανω το ιώδιο στις αρχες Φλεβάρη. Η αλήθεια είναι οτι πέρασα μεγάλο στρεςς οταν έμαθα πως έχουν τα πράγματα, αλλα απο την αρχη ο χειρουργός (και φίλος μου) μου είπε οτι πράγματι, πολλοί θα ήθελα να είχαν τέτοιον καρκίνο (οσο παράδοξο κι αν ακούγεται) κι οτι είμαι πολύ τυχερη διοτι απλώς θα κάνω τη διαδικασία, και μετα να το βγάλω απ' το μυαλό μου! Μετα δε απ' οσα διάβασα στη σελίδα αυτη, νομίζω οτι θα πάω χωρίς αγχος στην απομόνωση! Αυτα εχω να σας πω προς το παρον...και θα τα ξαναποπούμε σύντομα. Ευχαριστω εκ των προτέρων για την υποστήριξη!!

Ντιτα, καλωσηλθες στην παρεα μας. Ειδα αργα το μηνυμα σου και θα προσπαθησω να απαντησω περισσοτερα αυριο.

Για την ωρα θα σου πω μονο ενα : εδω μεσα και οπου βισκομαστε, ολοι εχουμε καλα αποτελεσματα και θεωρουμε γουρικη την παρεα μας. Μεινε μαζι μας και ολα θα πανε μια χαρα. Θα σου τα πουν βεβαια και τα αλλα παιδια, μολις "πεσει συρμα" για την αφιξη σου.

Καλο ξημερωμα


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας !

Πρίνα κάνα μηνα είχα αναφαρει το εξής πρόβλημα :

ενιωσα και ακόμα δεν έχει αλλάξει τίποτα,πνίξιμο στο λαιμό,ταχυπαλμίες,καθέ βραδυ επί 1 μηνα περίπου γίνετε αυτό.Έχω πάει 2 φορες στα έκτακτα,έχω πάει ορλ,νευρολόγος,παθολόγος,εντοκρινολος που με παρακολουθεί,έχω κάνει 100 εξετάσεις και όλα είναι καλά,κανένας δεν βρήκε τίποτα.Εγώ έχω κάνει ολική αφαιρέσει θυροειδή,πίνω τώρα T4 την μια μέρα 125 mg τι άλλη 112 mg,πίνω και το ασβέστιο μαζί με τι βιταμίνη D, εξετάσεις μου,πριν 2 εβδομάδες:

TG - 0.30

TSH - 0.21

ασβεστιο - 9.0

Ο εντοκρινολογος που με παρακολουθει είπε ότι εξετάσεις είναι τέλειες,πήγα σε άλλον ένα,είπε το ίδιο.Εγώ όμως καφέ βραδυ,11-12 ώρα νιώθω σαν να απλώνεται ένα χέρι στο λαιμό και ξεκινάει πνιγμός,δεν έχω πρόβλημα αναπνοής.

Κοριτισια πείτε μου τι γνώμη σας,είναι από τα χάπια μήπως?Δεν ξέρω τι άλλο να σκεφτώ,που αλλου να ψάξω ? καμια ιδέα??

ευχάριστο.

Αν ολες οι εξετασεις σου ειναι ΟΚ, ψαξ' το λιγο....μηπως ειναι "ψυχολογικο"???? Δεν ξερω τι να σου πω...... μαλλον πρεπει να χαλαρωσεις λιγο.


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σας !

Πρίνα κάνα μηνα είχα αναφαρει το εξής πρόβλημα :

ενιωσα και ακόμα δεν έχει αλλάξει τίποτα,πνίξιμο στο λαιμό,ταχυπαλμίες,καθέ βραδυ επί 1 μηνα περίπου γίνετε αυτό.Έχω πάει 2 φορες στα έκτακτα,έχω πάει ορλ,νευρολόγος,παθολόγος,εντοκρινολος που με παρακολουθεί,έχω κάνει 100 εξετάσεις και όλα είναι καλά,κανένας δεν βρήκε τίποτα.Εγώ έχω κάνει ολική αφαιρέσει θυροειδή,πίνω τώρα T4 την μια μέρα 125 mg τι άλλη 112 mg,πίνω και το ασβέστιο μαζί με τι βιταμίνη D, εξετάσεις μου,πριν 2 εβδομάδες:

TG - 0.30

TSH - 0.21

ασβεστιο - 9.0

Ο εντοκρινολογος που με παρακολουθει είπε ότι εξετάσεις είναι τέλειες,πήγα σε άλλον ένα,είπε το ίδιο.Εγώ όμως καφέ βραδυ,11-12 ώρα νιώθω σαν να απλώνεται ένα χέρι στο λαιμό και ξεκινάει πνιγμός,δεν έχω πρόβλημα αναπνοής.

Κοριτισια πείτε μου τι γνώμη σας,είναι από τα χάπια μήπως?Δεν ξέρω τι άλλο να σκεφτώ,που αλλου να ψάξω ? καμια ιδέα??

ευχάριστο.

Μονο για τις ταχυπαλμιες θα σου πω και συγκεκριμενα την αισθηση παλμων

που αισθανεσαι το βραδυ. Προκαλειται απο ληψη μεγαλυτερης δοσης θυροξινης και συμβαινει σε πολλες στιγμες της ημερας αλλα το αντιλαμβανεσαι περισσοτερο σε στιγμες χαλαρωσης οπως το βραδυ που ξαπλωνεις για υπνο. Νιωθεις οτι χτυπαει η καρδια σου τοσο πολυ που νομιζεις θα βγει απο το στερνο!!!! Παρατηρησε, οταν σε πιανει, ποσους σφυγμους εχεις το λεπτο???? και συγκρινε με τις αλλες ωρες που νιωθεις ΟΚ. Σε καρδιολογο εχεις παει????


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολους και όλες σας! Ειμαι καινουργια στην παρέα σας και χαίρομαι πολύ γι αυτό. Εγώ εκανα την επέμβαση το Νοέμβρη με διαγνωση θηλωδους ca και τώρα εδω και δυο μέρες εκοψα το Τ3, κάνω τη σχετική δίαιτα και θα κανω το ιώδιο στις αρχες Φλεβάρη. Η αλήθεια είναι οτι πέρασα μεγάλο στρεςς οταν έμαθα πως έχουν τα πράγματα, αλλα απο την αρχη ο χειρουργός (και φίλος μου) μου είπε οτι πράγματι, πολλοί θα ήθελα να είχαν τέτοιον καρκίνο (οσο παράδοξο κι αν ακούγεται) κι οτι είμαι πολύ τυχερη διοτι απλώς θα κάνω τη διαδικασία, και μετα να το βγάλω απ' το μυαλό μου! Μετα δε απ' οσα διάβασα στη σελίδα αυτη, νομίζω οτι θα πάω χωρίς αγχος στην απομόνωση! Αυτα εχω να σας πω προς το παρον...και θα τα ξαναποπούμε σύντομα. Ευχαριστω εκ των προτέρων για την υποστήριξη!!
καλως ηρθες στην παρεα μας ΝΤΙΤΑ.σε ποιο νοσοκομειο θα κανεις ιωδιο?καλη επιτυχια σου ευχομαι!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Ντιτα,καλως ηλθες στη παρεα μας και περαστικα σου!!Εχουμε ακριβως την ιδια παθηση και το μονο που εχω να σου πω ειναι οτι ειναι πραγματικα κατι περαστικο και ιασιμο!!Εχω κανει την θεραπεια μου τον Μαρτιο του`11 και οι διαφορες εξετασεις που εχω κανει και εγω αλλα και οι υπολοιποι φιλοι μας σε αυτο το φορουμ,ειναι ολες πολυ καλες!!Δεν ειναι τυχαιο αυτο!!Ο,τι κι αν χρειαστεις ειμαστε στη διαθεση σου!!:P:p:p

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι Σόνια πού μου απάντησες και μάλιστα τόσο αισιόδοξα στο μηνυμά μου!!! Η αλήθεια είναι οτι αυτούς τους δυο μήνες (μετα το γνωστο σοκ) διάβασα κάποια βιβλία που μου έδωσαν δύναμη, και αυτό που μου έκανα''παντιέρα'' και τελικά έτσι πρέπει να είναι, είναι μιά φράση που κράτησα σαν μιά μεγάλη αλήθεια: οι αρνητικές σκέψεις είναι ''ρύπος'' και δεν πρέπει να υπάρχουν στο μυαλό μας γενικά,σε ολες τις αναποδιές στη ζωή μας! Καί επίσης οτι δεν πρέπει να ''αντιστεκόμαστε'' στις κακοτυχίες. Η αποδοχή τους, οσο δύσκολη κι αν είναι, αποτελει τη μισή θεραπεία! Διαφωνεί κανείς;;;; Ευχαριστώ για τη συμπαράσταση.! Αλήθεια, επιτρέπεται το λαπτοπ στην απομόνωση; Θα ηταν παρήγορο!!!

Ντιτα,καλως ηλθες στη παρεα μας και περαστικα σου!!Εχουμε ακριβως την ιδια παθηση και το μονο που εχω να σου πω ειναι οτι ειναι πραγματικα κατι περαστικο και ιασιμο!!Εχω κανει την θεραπεια μου τον Μαρτιο του`11 και οι διαφορες εξετασεις που εχω κανει και εγω αλλα και οι υπολοιποι φιλοι μας σε αυτο το φορουμ,ειναι ολες πολυ καλες!!Δεν ειναι τυχαιο αυτο!!Ο,τι κι αν χρειαστεις ειμαστε στη διαθεση σου!!:P:p:p
Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρηκα!! Θα το κανω στο Μετροπόλιταν γιατί είναι κοντά στο σπίτι μου και γιατί έχει παράθυρο (ηταν ναα το κάνω στο Ιασώ αλλά το ακύρωσα λόγω μη ύπαρξης παραθύρου, δεν ξέρω αν θα το άντεχα!!)

καλως ηρθες στην παρεα μας ΝΤΙΤΑ.σε ποιο νοσοκομειο θα κανεις ιωδιο?καλη επιτυχια σου ευχομαι!!!!!
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ευχαριστώ κορίτσια για το θερμό καλωσόρισμά σας!! Σίγουρα θα είναι γούρικο.Πέρασα πολύ στρέςςενω λοι με βεβαίωναν για το αντίθετο (γιατροί) και τώρα΄(μέχρι στιγμής δηλαδή ) νοιώθω μιά χαρα ψυχολογικά σαν να μήν τρέχει τίποτα!!! (παράξενο;; η οχι ;) Το μόνο που θα μου είναι πρωτόγνωροθα είναι ίσως τα συμπτώματα του υποθυρεοειδισμου που θα αρχίσω να νοιώθω απ' ο΄τι λένε...Δέν είχα ποτέ τετοια προβλήματα (υπο η υπερ, απο οζο το έπαθα που τον παρακολουθουσα κι ολας ανα εξάμηνο). Αυτα με τρομάζουν λίγο! Θα μπορώ να οδηγώ η θα είμαι ''πτώμα''; γιατί χωρις τιμόνι εγώ δεν μπορώ κορίτσια!!! Γιά πήτε..... (ν

Ντιτα, καλωσηλθες στην παρεα μας. Ειδα αργα το μηνυμα σου και θα προσπαθησω να απαντησω περισσοτερα αυριο.

Για την ωρα θα σου πω μονο ενα : εδω μεσα και οπου βισκομαστε, ολοι εχουμε καλα αποτελεσματα και θεωρουμε γουρικη την παρεα μας. Μεινε μαζι μας και ολα θα πανε μια χαρα. Θα σου τα πουν βεβαια και τα αλλα παιδια, μολις "πεσει συρμα" για την αφιξη σου.

Καλο ξημερωμα

Link to comment
Share on other sites

Ντιτα, εκανες πολυ καλα που ενημερωθηκες. Η αγνοια ειναι εχθρος. Εγω δεν εχω περασει ολα αυτα που εχουν σχεση με τον Ca αλλα με τα παιδια ειμαστε φιλαρακια, μοιραζομαστε πολλα, και τοσο καιρο ολα πηγαν τοσο καλα που ειμαι περηφανη που με εχουν φιλη τους.

Απαντησεις στα ερωτηματα σου θα δωσουν εκεινοι που εχουν κανει ιωδιο.

Πολυ σοφη η φραση σου για τον τροπο που πρεπει να αντιδρουμε στις κακοτυχιες. Συμφωνω απολυτα. Και θελει πολλη δυναμη ψυχης για να τα καταφερει καποιος.

Τα συμπτωματα υποθ. που θα πεσεις τωρα με την διακοπη του χαπιου, πικοιλουν απο οργανισμο σε οργανισμο. Προσπαθησε να ακολουθησεις πιστα τις οδηγιες που σου εδωσαν οι γιατροι σου και ειδικα στη διατροφη και ενταξει δε θα σου πω οτι θα πας διακοπες στο metropolitan αλλα σιγουρα ...ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ.

Και φυσικα θα ειμαστε κι εμεις εδω για τυχον αποριες που μπορουμε να σου λυσουμε αλλα το κυριοτερο : για συμπαρασταση. Η σκεψη μας και οι ευχες μας θα σε συνοδευουν!!!:P


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολους και όλες σας! Ειμαι καινουργια στην παρέα σας και χαίρομαι πολύ γι αυτό. Εγώ εκανα την επέμβαση το Νοέμβρη με διαγνωση θηλωδους ca και τώρα εδω και δυο μέρες εκοψα το Τ3, κάνω τη σχετική δίαιτα και θα κανω το ιώδιο στις αρχες Φλεβάρη. Η αλήθεια είναι οτι πέρασα μεγάλο στρεςς οταν έμαθα πως έχουν τα πράγματα, αλλα απο την αρχη ο χειρουργός (και φίλος μου) μου είπε οτι πράγματι, πολλοί θα ήθελα να είχαν τέτοιον καρκίνο (οσο παράδοξο κι αν ακούγεται) κι οτι είμαι πολύ τυχερη διοτι απλώς θα κάνω τη διαδικασία, και μετα να το βγάλω απ' το μυαλό μου! Μετα δε απ' οσα διάβασα στη σελίδα αυτη, νομίζω οτι θα πάω χωρίς αγχος στην απομόνωση! Αυτα εχω να σας πω προς το παρον...και θα τα ξαναποπούμε σύντομα. Ευχαριστω εκ των προτέρων για την υποστήριξη!!

Αγαπητη φιλη Ντιτα καλως ορισες στην παρεα μας και σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου όλα να τελειωσουν συντομα και να τα ξεχασεις μετα.Όπως θα εχεις διαβασει ο καθενας εδω εχει την δικια του ιστορια αλλα οπως λεει και η φιλη μας η Γιωργια ειναι γουρικη η παρεα μας και ειμαστε ολοι καλα.Πρεπει να εχεις κουραγιο και δυναμη να κανεις αυτο που σου λενεοι γιατροι.Σχετικα με το ιωδιο μπορω να σου δωσω οποιαδηποτε πληροφορια μιας και το εχω παρει πολλες φορες.Καλο θα ηταν να αποφευγεις την οδηγηση μονο και μονο για τα αντανακλαστικα σου επειδη οσο να΄ναι θα νυσταζεις και θα κουραζεσαι περισσοτερο.Όσο για τον υπολογιστη τουλαχιστον οταν ημουν στο νοσοκομειο 2 μερες δεν μου επετρεπαν μετα στο σπιτι ελευθερα.Δεν ξερω αν εχει αλλη τακτικη ομως το Μετροπολιταν.Σου ευχομαι οτι καλυτερο και οτιδηποτε χρειαστεις εδω ειμαστε ολοι!!!

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ dosoula γιά το θερμό καλωσόρισμά σου και τις ευχές σου!! Μέσα μου βαθειά πιστεύω οτι ολα θα πανε καλά για μένα (και το ιδιο εύχομαι γιά ολους φυσικά!!). Περνάω μια περίοδο ηρεμίας μεσα μου, μετα απο τη φουρτούνα τις ιστολογικής. ...και μετα απο όλα οσα διάβασα στην παρέα σας, θα παω μέ άλλον αέρα!!!!!

Βέβαια έχω απορίες τις οποίες δεν εχω συζητήσει ακόμα με τον πυρηνικό γιατί απλούστατα δεν έχουμε συναντηθεί ακόμα. Αυτο θα γίνει στις 30/1 για τις προκαταρκτικές εξετάσεις. Εκανε κανένας αλήθεια αξονική εγκεφάλου; Μου είπαν οτι είναι στή ρουτίνα της διαδικασίας , αν και οχι εντελώς απαραίτητο, οπως μου είπαν στο τηλεφωνο απ' το Μετροπόλιταν, εν τουτοις εγώ τους είπα οτι θα ηθελα να το κάνω γιατί οχι; (η μήπως οχι;;;) μακάρι νάξερα......τέλος πάντων θα δουμε....Θα σας ενημερώσω για τις εξελίξεις....και είπαμε: Ψηλά το κεφάλι ωρε!!! (ετσι... για να το πιστέψουμε):P:p:p Τα ξαναλέμε .....Καλό βραδυ σε όλους και ολες:D:D:D:D

Αγαπητη φιλη Ντιτα καλως ορισες στην παρεα μας και σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου όλα να τελειωσουν συντομα και να τα ξεχασεις μετα.Όπως θα εχεις διαβασει ο καθενας εδω εχει την δικια του ιστορια αλλα οπως λεει και η φιλη μας η Γιωργια ειναι γουρικη η παρεα μας και ειμαστε ολοι καλα.Πρεπει να εχεις κουραγιο και δυναμη να κανεις αυτο που σου λενεοι γιατροι.Σχετικα με το ιωδιο μπορω να σου δωσω οποιαδηποτε πληροφορια μιας και το εχω παρει πολλες φορες.Καλο θα ηταν να αποφευγεις την οδηγηση μονο και μονο για τα αντανακλαστικα σου επειδη οσο να΄ναι θα νυσταζεις και θα κουραζεσαι περισσοτερο.Όσο για τον υπολογιστη τουλαχιστον οταν ημουν στο νοσοκομειο 2 μερες δεν μου επετρεπαν μετα στο σπιτι ελευθερα.Δεν ξερω αν εχει αλλη τακτικη ομως το Μετροπολιταν.Σου ευχομαι οτι καλυτερο και οτιδηποτε χρειαστεις εδω ειμαστε ολοι!!!
Link to comment
Share on other sites

Γιατι πεινάω διαρκως; μηπως επειδη δεν τρωω γαλακτοκομικα, τυρια, κοτοπουλο, αλατι και το έχω ρίξει στις σαλάτες, τα φρούτα και τη σταφιδοπιτα (θεος!!!) που χλαπακιάζω για να χορτάσω;;;; πειράζει που τρώω ζάχαρη (με μέτρο;; γιατι να πειράζει ομως; την πιτα την εκανα χωρις αυγά και βούτυρο, με χυμο πορτοκάλι και ελαιόλαδο -δίνουμε και συνταγές-αααααααααχχ παω να φάω αλλο ένα κομματι.!!!!! Τρώω και ψωμι ( αλατισμένο εννοείται) πειράζει; :?::?:

Πάντως για να μαθαίνετε και κάτι, ο πυρηνικός μου, μου είπε οτι σχετικα με τη δίαιτα του ιωδίου, υπάρχουν δυο ''σχολές'', αυτοί που απαγορεύουν τα προαναφερθέντα, και οι αλλοι που δεν τους πολυενδιαφέρει η δίαιτα. Ο ιδιος μου είπε οτι δεν χρειάζεται να κανω πολύ αυστηρη. Εγω έκοψα τα παραπάνω (για καλο και για κακο!!). Αυτά είχα να σας πω, αν παρατηρήσω κάτι αλλο επανερχομαι!!!

Σ' ευχαριστώ πολύ dosoula γιά το θερμό καλωσόρισμά σου και τις ευχές σου!! Μέσα μου βαθειά πιστεύω οτι ολα θα πανε καλά για μένα (και το ιδιο εύχομαι γιά ολους φυσικά!!). Περνάω μια περίοδο ηρεμίας μεσα μου, μετα απο τη φουρτούνα τις ιστολογικής. ...και μετα απο όλα οσα διάβασα στην παρέα σας, θα παω μέ άλλον αέρα!!!!!

Βέβαια έχω απορίες τις οποίες δεν εχω συζητήσει ακόμα με τον πυρηνικό γιατί απλούστατα δεν έχουμε συναντηθεί ακόμα. Αυτο θα γίνει στις 30/1 για τις προκαταρκτικές εξετάσεις. Εκανε κανένας αλήθεια αξονική εγκεφάλου; Μου είπαν οτι είναι στή ρουτίνα της διαδικασίας , αν και οχι εντελώς απαραίτητο, οπως μου είπαν στο τηλεφωνο απ' το Μετροπόλιταν, εν τουτοις εγώ τους είπα οτι θα ηθελα να το κάνω γιατί οχι; (η μήπως οχι;;;) μακάρι νάξερα......τέλος πάντων θα δουμε....Θα σας ενημερώσω για τις εξελίξεις....και είπαμε: Ψηλά το κεφάλι ωρε!!! (ετσι... για να το πιστέψουμε):P:p:p Τα ξαναλέμε .....Καλό βραδυ σε όλους και ολες:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...