Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , LeneL είπε:

      Λοιπόν, για τη θρομβοφιλια δεν ξέρω να σου πω, αλλά αν δε νοιωθετε καλά, να επιμείνετε να κάνει μια εξέταση, έτσι κι αλλιώς αίματος είναι.. 

      Με το τέστ Παπ δεν υπάρχει θέμα, πιο επικίνδυνο είναι να υπάρχει κάποιο μικρόβιο και να μη βρεθεί και γενικά καλλιέργεια κολπικού υγρού θα κάνει και σε άλλο στάδιο της εγκυμοσύνης γιατί λόγω της κατάστασης υπάρχουν πολλά υγρά στην περιοχή και ανθούν διάφορα πράγματα..

      Η αποκόλληση δεν έχει να κάνει απαραίτητα με την κούραση. Σίγουρα την επιβαρύνει η κούραση και η έντονη δραστηριότητα, αλλά η αποκόλληση μπορεί να έχει να κάνει και με τον τρόπο που έπιασε ο σάκος πχ όταν αναπτυσσόταν. Μη σας αγχωνει αυτό. Μικρές αποκολλήσεις συμβαίνουν, αλλά με την ξεκούραση φεύγουν!

      Σε ευχαριστούμε πολύ αλήθεια η θα ζητήσω 30 Μαίου να της γράψει και για θρομβοφιλια η επειδή είναι μακριά ακόμα 12 μέρες μπορεί να  πάρω μια γνωστή μου που δουλεύει σε νοσοκομείο να της γράψει θα δω 

      • Ευχή 2

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

κοριτσάρες μου καλησπερα σε όλες!!!

Δεν σας εχω ξεχασει απλα προσπαθω να το αφησω ολο αυτο πίσω μου !!!!

Ολα καλα, εχω ξεκινησει Euthyrox των 137 και τέλος του μήνα θα ξαναδω τον ενδοκρινολογο. Ευτυχως βγαίνοντας δεν ειχα πολύ ακτινοβολια και ετσι μακρια απο τους ενήλικες εμεινα 6 μερες. Αποφευγω εγκυους και μωρα τωρα για μερικες ακομα μερες.

Ολοσωμο σπινθηρογράφημα θα κάνω σε 6 μήνες αφου ο ενδοκρινολογος μου μου είπε πως το άμεσο γίνεται περισσότερο για τυπικους λογους και δεν δείχνει τίποτα το ουσιαστικο...!!!! Σας φιλω όλες και μια μια ξεχωριστα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ευχαριστω darkglow...το στομάχι αρχισε να στρωνει σιγα σιγα και απο μόνο του. Βοηθήθηκα με αντιεμετικά τις πρωτες μερες και zantac γιατι ειχα αναγούλες και σιχαινομουν να φαω!!! το πιστεύεις??? εγω η λιχουδΑ????? χαχαχ φιλια.

Εσυ πως τα πας?

Liveloula μου πολυ καλα τα νεα σου!!!! μπράβο!!!! περιμενω νεοτερα!!

Link to comment
Share on other sites

Αχ πότε θα φύγουν και τα δικά μου ανακατέματα.

Και εγώ zantac παίρνω. Καμία όρεξη για φαγητό και επίσης δεν έχω γεύση. Όλα μου φαίνονται το ίδιο.

Επίσης έχω πολλά σάλια, που με ενοχλούν.....

Ελπίζω να στρώσω με τις μέρες.....

Καλό βράδυ

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα

Κοριτσια κι εγω zantac προοληπτικα χωρις να εχω αναγουλες .

Επισης καθε μερα μου δινουν κορτιζονη για τις παρενεργειες ,σημερα ηταν η πρωτη μερα που πηρα μισο χαπι κορτιζονης .

Darkglow ποτε σταματησες να εχεις γευση ?Εγω σημερα ποναω ελαχιστα κατω απο το σαγονι ,

πιθανον ειναι οι σιελογονοι αδενες αλλα δεν ειναι καθολου ενοχλητικο..

Αυριοοοοοο βγαινωωωωωωωωωωωωω απο το κλουβι μου :)

georgiamami συγχαρητηρια για την νεα σου δουλεια,χαρηκα πολυ με τα νεα σου ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα,

μπήκα την προηγούμενη Παρασκευή για τη θεραπεία. Την Παρασκευή όλα καλά. Έφαγα φαγητό και ήπια νερό κανονικά. Από το Σάββατο ξεκίνησαν τα ανακατέματα και η έλλειψη γεύσης. Από το Σάββατο μέχρι και την Δευτέρα που βγήκα είχα φάει μόνο 4 φρυγανιές και έπινα πολύ λίγο νερό. Ακόμη δεν έχω γεύση. Απλά τρώω γιατί πρέπει. Ούτε όρεξη για φαγητό έχω....

Πιστεύω πως όλο αυτό είναι αποτέλεσμα των ορμονών που "αναστατώθηκαν" γιατί τα ίδια ανακατέματα είχα και στις εγκυμοσύνες και γενικά όταν αρρωσταίνω (ίωση για παράδειγμα) έχω και ανακατέματα.

Είναι το σήμα κατατεθέν μου!!

Αύριο θα είσαι στο σπίτι σου!! Τέλεια!!!!

Link to comment
Share on other sites

Drakglow περαστικα σου ευχομαι ,γρηγορα να ξαναβριες την γευση και την υγεια που τοσο καιρο μας ελειψε !

Εχεις παιδακια ?ποτε σου ειπε ο γιατρος οτι μπορεις να τα δεις ?

Εγω δεν εχω με τις αναγουλες ,ισως για αυτο δεν με επιασε αν και το φοβομουν ..

Ω ναι αυριο πρωτα ο θεος βγαινω απο την απομονωση ,θα μου πει ο γιατρος και ποτε ειναι ασφαλες να δω τα παιδακια μου ...Σημερα ειχα 9 ...Πρεπει να παει 0 για να μπορω να δω τα μικρα?

Link to comment
Share on other sites

liveloula ευχαριστώ για τις ευχές σου και σε σένα εύχομαι τα καλύτερα.

Έχω 2 παιδάκια 2,5 και 4,5 χρόνων και μετά τη μέτρηση της Δευτέρας μου είπαν 3 εβδομάδες μακριά τους. Δεν ξέρω ποια τιμή έδειξε η μέτρηση αλλά μου είχε πει ο φυσικός πως ήμουν λίγο πάνω από το μέσο όρο (που επίσης δεν ξέρω ποιος είναι).

Στους υπόλοιπους που κάναμε ταυτόχρονα τη θεραπεία είπαν 2 εβδομάδες. Νομίζω πως δεν έκανα μεγάλη αποβολή της ενέργειας όπως οι υπόλοιποι επειδή δεν έπινα νερά και δεν ίδρωνα. Το κακό είναι πως συνεχίζω να μην πίνω νερά. Για να δούμε......

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου,περαστικα σε ολες σας και γρηγορη αναρρωση!!

Χθες ημουν στα επειγοντα με τον γιο μου,φοβοντουσαν για μολυνση του οστου κι αν εχει υψηλα λευκα,που θα σημαινε δυσκολες καταστασεις και χειρουργεια!!.Ευτυχως οι εξετασεις ολες καλες και συνεχιζεται η παρακολουθηση...Τρεις το πρωι ξεμπερδεψαμε.....

Link to comment
Share on other sites

Sonia τωρα δεν πρεπει να ξανακανει ραμματα ? θα κλεισει απο μονη της τοσο μεγαλη πληγη ?

Που μπλεξατε βρε παιδι μου ετσι ξαφνικα ..Αλλα ξεχασα στη Ελλαδα ζουμε ..

Drakglow κι εγω δυο παιδακια εχω 2,5 και 4 χρονων ,με εχει πιασει απο τωρα

τρελα να τα δω αλλα θα περιμενω οσο χρειαστει ,ειναι για το καλο τους .

Υπολογιζω οτι στις δυο εβδομαδες θα ειμαι καλα χωρις ακτινοβολια ,να δουμε τι θα μου πει αυριο και ο γιατρος

Τελικα το νερο ειναι το βασικοτερο για να φυγει η ραδιενεργεια ,αν ομως εχεις αναγουλα πως να το πιεις ?

Ο διπλανος μου ηπιε ενα μεγαλο μπουκαλι με το ζορι εχει το στομαχι του πηρε 250 mc

και ειναι η τεταρτη φορα που κανει ιωδιο.Ισως αν επινες λιγη λεμοναδα να σε βοηθουσε στην αναγουλα ,

καταλαβαινω παντως απολυτα ποσο δυσκολο ειναι να εισαι μακρια τους .Αισθανομαι οτι μου τα πηρανε,

θελω να τα αγκαλιασω και δεν μπορω ..Ο αποχωρισμος τους ειναι το πιο δυσκολο κομματι της απομονωσης ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


georgiamami συγχαρητηρια για την νεα σου δουλεια,χαρηκα πολυ με τα νεα σου ..

Σ ευχαριστω καλη μου. Εγω να δεις ποσο χαιρομαι που μια μια ξεμπερδευετε με ολο αυτο και σε λιγο θα το αφησετε πισω συνεχιζοντας μια πιο σωστη ζωη.Γιατι ολο αυτο που περνατε, σας ζυμωνει, σας ωριμαζει περισσοτερο και σας κανει να βλεπετε τη ζωη με αλλα ματια. Με το καλο να επιστρεψεις στο μερος οπως θα φιλοξενηθεις για τις υπολοιπες 3 βδομαδες.

Οσο για το διαστημα απομακρυνσης απο τα παιδια, το καταλαβαινω ....ειναι το πιο δυσκολο κομματι της θεραπειας αλλα πρεπει να γινει ετσι για το καλο ολων σας.

Σονια, παλι τρεχαματα ειχατε?


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητή liveloula εγώ με ακτινοβολία 0,4 μου επέτρεψαν να δω τον μικρό μου 2,5 ετών 10 μέρες μετά. Ευχομαι με το καλό να βγείς αύριο, καλή ανάρρωση και να περάσουν οι μέρες πολύ γρήγορα για να πάρεις πάλι αγκαλίτσα τα μικράκια σου!!! Φιλάκια!

Link to comment
Share on other sites

kittime τι κανεις ?εισαι καλυτερα στην υγεια σου?

Με ποση ακτινοβολια πηρες εξιτηριο ,θυμασαι ?

Σημερα το βραδυ αρχισα κορτσια να βαριεμαι ,αφου χορτασα οσο υπνο μου ελειπε!!!

Μου φανηκε πολυ απλη η ολη διαδικασια ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...