Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

Το ιδιο ιωδιο ειναι Barbie αλλα μετα απο 6 μηνες ειναι ''εξασθενημενο'' στην απεικονηση. Γιαυτο εκμεταλλευονται την ενταση του τις πρωτες μερες της ληψης του. Στα ιδια σημεια που θα ''καθησει'' απο την αρχη, στα ιδια σημεια θα συνεχισει να ειναι και να δρα και μετα απο ενα διαστημα της ταξεως των 6 με 9 μηνων το πολυ. Η μονη διαφορα θα ειναι οτι μετα απο 6 μηνες δεν θα φαινεται στο εντερο ή στο ηπαρ γιατι απο το μεν πρωτο θα εχει απεκριθει και απο το δευτερο θα εχει ηδη μεταβολιστει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Barbie αυτο που εφαρμοζουν σε σενα μπορει να ναι πολυ πιο σωστο απ αυτο που εχουμε κανει οι υπολοιποι παλιοτερα. Το μονο που προσπαθω να καταλαβω ειναι το σκεπτικο του νεου (προφανως) πρωτοκολλου!!

Link to comment
Share on other sites

Barbie δεν γραφουμε οτι ειναι λαθος η τακτικη που εφραμοζεται σε εσενα ,

απλα προσωπικα εχω προβληματιστει παρα πολυ απο τις τοσες διαφορετικες γνωμες,

το ιδιο και η Ναγια απο οτι καταλαβα ...Δεν ξερω τι ειναι σωστο αλλα σιγουρα εχει

κλονιστει η εμπιστοσυνη μου μου στους γιατρους οπου στην ουσια για μενα δεν

υπαρχει νεο η παλιο προτωκολλο απλα κανει ο καθενας οτι θελει .

Οτι και να συμβαινει ευχομαι για ολες μας η τελευταια μας περιπετεια να ειναι το

ιωδιο και να μην χρειαστει να περασουμε για δευτερη φορα την ιδια διαδικασια..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σου το ευχομαι Ναγια μου ,αγαπας πολυ το αδερφακι σου ..

Ειναι φορες που το ξεχναω και νομιζω αναφερεσαι σε εσενα ...

Ασχετο αλλα κατι θετικο,χθες αφου ημουν χαλια επρεπε να κανω κατι για να νιωσω καλυτερα,

οποτε πηρα το σπορτεξακια μου και ετρεξα 4 χιλμ!!!Δεν περιμενα να τα

καταφερω αλλα τελικα γυρισα πραγματικα ανανεωμενη ,και δεν ειδα και ανθρωπο στον

δρομο ,λεω να το κανω καθε βραδυ ,αν βλεπω καποιον θα πηγαινω στο απεναντι πεζοδρομιο χαχαχ.....

Link to comment
Share on other sites

Liveloula ολέ!!!!!!

εγω παντως ακόμα κουράζομαι ευκολα και δεν εχω ξανα ξεκινησει γυμναστηριο ακόμα!!!

τι να πω βρε κορίτσια για το ολόσωμο? ο ενδοκρινολόγος μου είπε πως το άμεσο σπινθηρογρ'αφημα δέιχνει καθηζιση στη περιοχη του θυρεοειδους κυρίως , για μεταστάσεις μπορούμε να μιλάμε με σιγουριά απο το 6μηνο και μετα....ετσι μου ειπε, αυτα σας λεω και εγω.......

Link to comment
Share on other sites

Ναγια μου για μαραθωνιο δεν ειμαι με τιποτα,χθες κοντεψα να μεινω στον τοπο αλλα ηθελα να αποδειξω στον εαυτο μου οτι ξερω να ξανασηκωνομαι την ιδια μερα που πεφτω ...

Barbie ακριβως την ιδια αποψη με τον ενδοκρινολογο σου εχει και ο δικος μου ενδοκρινολογος ,δηλαδη οτι το up take ειναι περιττο το ιδιο και το σπινθηρογραφημα μετα το ιωδιο ...Δεν φενονται πολλα λεει ..

Απο την αλλη ο πυρηνικος εχει τελειως διαφορετικη αποψη ,αφηστε κοριτσια εγω καταλαβα οτι οσο τα ψαχνουμε θα τρελαθουμε ,εχουμε μετα ανασφαλειες φοβιες διαφορετικες αποψεις καλο ειναι να κανουμε οτι μας λενε και να ελπιζουμε οτι θα εχουμε την καλυτερη πορεια ...

Οσον αφορα τις παρενεργειες του ιωδιου εχω λιγη υπνηλια ,κοπωση εχω ελαχιστες ωρες μεσα στην ημερα εως καθολου ,καποιες ημερες ,πηρα δυο κιλα και σημερα που εκοψα το zantac δεν ειχα την ιδια ορεξη για φαγητο με τις ημερες που επαιρνα το χαπι ,καλυτερα ομως γιατι θελω να χασω αυτα τα παλιο δυο κιλα ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Το ασχημο βρε κοριτσια ειναι οταν στο προβλημα σου μπλεκονται γιατροι δυο ειδικοτητων. Εκει μακαριζεις τη τυχη σου! Ο ενας λεει ετσι ο αλλος αλλιως κι αντε εσυ ο ανιδεος απο ιατρικη να βγαλεις ακρη. Κι οταν καποια στιγμη ερχεσαι σε ισοροπια κι εχεις βαλεις σε μια ταξη τις σκεψεις σου δλδ κανω αυτο για αυτο το λογο κι εκεινο για τον αλλο λογο (κι εχεις κι εξηγησεις που μπορεις να καταλαβεις για ολα αυτα), ερχεται ενα καινουριο δεδομενο στα ανατρεπει ολα κι αρχιζεις και ψαχνεσαι παλι, οχι γιατι εισαι τρελλος ή περιεργος αλλα γιατι εχεις δρομο μπροστα σου που πρεπει να βαδισεις σωστα. Αυτο ειναι το σκεπτικο μου και τιποτα περισσοτερο!

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα με ΥΓΕΙΑ για ολα τα μελη της σελιδας μας.

Περαστικα σε οποια ασθενεια υπαρχει !!


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Mετραω μερες αλλα εκεινες δεν περνανε ,δεν τρεχουν οπως αλλες φορες , μερα και ετος σχεδον

Κι υστερα τηλεφωνα, η φωνη τους,η λαχταρα ,η απολυτη στερηση,

ολα αργα σαν τις ταινιες που δειχνουν slow motion,να αισθανεσαι απολυτα καλα

αλλα να εχεις ραδιενεργεια κολλησε η βελονα σου λεω στο 1,45 και δεν λεει να κατεβει μουλαρωσε !

"Ποτε θα φυγει το φαρμακο απο την μανουλα?" κι αν μπορουσε θα σου ελεγε πιο απλα

"θελω να παω σπιτι μου γιατι κουραστικα εδω ,δεν ειναι οτι δεν περναω καλα αλλα θελω

να παω εκει οπου ανηκω ,στους γονεις μου ,"αλλα ειστε μικρα παιδακια μου πολυ μικρα

για να εκφραστειτε ,αγαπες μου ,τοσο μικρα για να αντεξετε μια αγκαλια μου,κι εγω στα

αληθεια για τιποτα στον κοσμο δεν θα ηθελα να σας κανω κακο με μια αγκαλια,

θα ηθελα να σας δινω παντα μονο αγαπη αλλα πρεπει να περιμενω ακομα λιγο,

σημερα ειναι ακομα νωρις ...Μου λειπουν :(

Link to comment
Share on other sites

Mε καταλαβενετε ετσι δεν ειναι?Δεν ειμαι μονη ουτε ειμαι η μονη..

Περασε κι εσας η ραδιενεργεια απο μεσα σας κι εκανε βολτες στο σωμα σας,

καποιες απο εσας μπορει να μην μπορουσατε να παρετε τα ποδια σας ,εγω ειμαι απο

τις "τυχερες" αισθανομαι απολυτα καλα μονο που δεν ξερω τι να κανω και ,τρεχω ,τρεχω ,τρεχω

...καπου θα φτασω αλλα μερικες φορες χανω τον δρομο μου

και δεν φτανω πουθενα..

Μου λειπουν τα μικρα μου,μου λειπει η καθημερινοτητα τους να ξυπνησουν με γκρινια

να κοιμηθουν απο κουραση ,να μου χαμογελασουν ,μου λειπει η ρουτινα ,η ζωη μου η ζωη τους ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...