Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , bcd18 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι το ότι έγινε εμφύτευση είναι θετικό. Μπορεί να ξαναμεινει. και οπως λες οι κοπελες αυτές είναι νεότερες, οπότε τα ωάρια καλύτερα ποιοτικά. Κατω των 30 ισως

      Την επόμενη εβδομάδα θα μιλήσουν τελικά με ιακεντρ. 
      Είναι ένα αγχος μέχρι να βρεθεί κοπέλα , να δώσει ωάρια. Να γίνει εμβρυομεταφορα. Και αν θα πετυχει και  με την πρώτη..

       

       

       

       

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

44 minutes ago, Lina456 said:

Κοριτσι στο Ντυναν χειρουργηθηκα, στον Βαμβακιδη. Μου ειπε λογικα προς το τελος της επομενης, αλλα φυσικα δεν μπορει να το εγγυηθει δεν εξαρταται απο εκεινον… εσυ πως εισαι; Που χειρουργηθηκες; Νιωθεις καλα; Τι σου ειπανε για τα επομενα βηματα; Τα φιλια μου, Λινα 

Κοριτσι στο Ντυναν χειρουργηθηκα, στον Βαμβακιδη. Μου ειπε λογικα προς το τελος της επομενης, αλλα φυσικα δεν μπορει να το εγγυηθει δεν εξαρταται απο εκεινον… εσυ πως εισαι; Που χειρουργηθηκες; Νιωθεις καλα; Τι σου ειπανε για τα επομενα βηματα; Τα φιλια μου, Λινα 

Είμαι τελείως καλά, τις πρώτες μέρες μόνο είχα βήχα, από ότι μου είπαν από τη νάρκωση- επειδή μου έκανε και λεμφαδενικο καθαρισμό κράτησε αρκετά το χειρουργείο. Η αναμονή για τα αποτελέσματα είναι απάλευτη όμως! Στο Υγεία με χειρούργησε ο Μωραίτης, είμαι πολύ ευχαριστημένη- ο Βαμβακιδης ήταν στους 3 που είδα, πολύ καλος μου φάνηκε απλά με άγχωσε με τα βιντεάκια του χαχαχα. Από ότι μου είπαν περιμένουμε να δούμε τι θα δείξει η βιοψία για να δούμε αν θα χρειαστει ιώδιο- αν έχουν διηθηθει οι λεμφαδενες σίγουρα, αν όχι εξαρτάται από τον όζο τι θα δουν, ήταν μικρος και δεν είχε περάσει την κάψα όποτε υπάρχει μικρούλα πιθανότητα να το γλυτωσω! Εσένα τι σου είπαν για το μετά;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Mπραβο Χριστινα. Ναι, τωρα εξαρταται καθαρα απο τη βιοψια! Αν και ενας απο τους ενδοκρινολογους που μιλησα μου ειπε αν βγει κακοηθεια δεν το ρισκαρεις για να μην κανεις ιωδιο.... μου φανηκε συντηρητικος αλλα φυσικα και δε θελουνε ρισκο να μεινουν καρκινικα κυτταρα! Αλλα κ εσενα σε καθε περιπτωση δε σου ειπαν οτι ξεκινανε το ιωδιο κατευθειαν μετα την επεμβαση, σωστα? Eμενα τωρα με Τ3 με εχουν μεχρι να δουμε τα αποτελεσματα.

Λ

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, ΑΓΓΕΛΙΚΗ78 είπε:

Όλοι οι καλοί χωράνε :grin:

Κι εγώ θα το ήθελα πολύ κορίτσια, αλλά δεν βρίσκομαι Αθήνα. 

 

5 ώρες πρίν, VickyZ είπε:

Καλησπέρα  σε όλο το παρεακι!!!Το παρεακι το δυναμικό το συναισθηματικο το σούπερ ντούπερ...που δεν το βαζει κατω!!!!Εγω πολυ θα το ηθελα αλλα πεφτω λιγο μακρυα απο Αθηνα.Μπορω  βεβαια να  ειμαι στην παρεα σας  με facetime(βιντεοκληση) δεν θα μου χαλασεις χατίρι εεεεε???? Χι χι@ΑΓΓΕΛΙΚΗ78

Καλησπερα @Lina456 , ευχαριστα τα νεα σου και χαιρομαι πολυ!!:) εγω χειρουργηθηκα με εναν απο τους δυο κυριους που ειχες αναφέρει καποια στιγμη (κυριο Καρβ.)πηγαν ολα παραπολυ καλα..αψογα!! Και ιώδιο πηρα μετα απο 3μηνες, 80Mci και εκανα διαιτα χαμηλου ιωδιου για ενα μηνα πριν παω για ιωδιο(εκει δυσκολεύτηκα λιγο).Επισης να σας αναφερω αν και δεν μενω Γιαννενα εκει πηγα κι εκανα το ιωδιο.Η ομαδα των πυρινικων στα Γιαννενα ειναι απιστευτα επαγγελματιες και ανθρωποι!!

 

Κι εγώ αν και δεν είμαι από Γιάννενα  εκεί πήρα το θεραπευτικο ιωδιο. Οι πυρηνικοι  ήταν καταπληκτικοι επιστήμονες και άνθρωποι, με σεβασμό και ενδιαφέρον για τον ασθενή.  Εξεπλάγην θετικά για δημόσιο νοσοκομείο  πάντως.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Lina456 said:

Mπραβο Χριστινα. Ναι, τωρα εξαρταται καθαρα απο τη βιοψια! Αν και ενας απο τους ενδοκρινολογους που μιλησα μου ειπε αν βγει κακοηθεια δεν το ρισκαρεις για να μην κανεις ιωδιο.... μου φανηκε συντηρητικος αλλα φυσικα και δε θελουνε ρισκο να μεινουν καρκινικα κυτταρα! Αλλα κ εσενα σε καθε περιπτωση δε σου ειπαν οτι ξεκινανε το ιωδιο κατευθειαν μετα την επεμβαση, σωστα? Eμενα τωρα με Τ3 με εχουν μεχρι να δουμε τα αποτελεσματα.

Λ

Όχι δεν μου είπαν κατευθειαν, νομίζω γενικά έχει περιθώριο στο ποτε θα το κανεις, απλα όσο πιο γρήγορα τόσο θα ξεμπερδέψουμε! Για το Τ3- εμένα μου έδωσαν Τ4 (και ασβέστια και D για 2 εβδομάδες). Μίλησα με την ενδοκρινολόγο και μου λέει όχι όχι να το αλλάξεις σε Τ3 μέχρι να δούμε την ιστολογική, αλλά ξαναμίλησα με το χειρουργό και μου είπε να μη το κάνω, ότι είναι ξεπερασμένη πρακτική και με κρατάει υποθυρεοειδικη χωρίς λόγο. Και ιώδιο αν κάνω, γίνεται χωρίς να διακόψω το Τ4 με ένεση thyrogen. Αποφάσισα να ακολουθήσω αυτό, γιατί γενικά έχω θέματα με την ενδοκρινολόγο και είμαι σε αναζητηση άλλου, τώρα ποιος ξέρει! Γιατροί θα καταλήξουμε με τη βλακεία που μας έτυχε!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, christina86 said:

Όχι δεν μου είπαν κατευθειαν, νομίζω γενικά έχει περιθώριο στο ποτε θα το κανεις, απλα όσο πιο γρήγορα τόσο θα ξεμπερδέψουμε! Για το Τ3- εμένα μου έδωσαν Τ4 (και ασβέστια και D για 2 εβδομάδες). Μίλησα με την ενδοκρινολόγο και μου λέει όχι όχι να το αλλάξεις σε Τ3 μέχρι να δούμε την ιστολογική, αλλά ξαναμίλησα με το χειρουργό και μου είπε να μη το κάνω, ότι είναι ξεπερασμένη πρακτική και με κρατάει υποθυρεοειδικη χωρίς λόγο. Και ιώδιο αν κάνω, γίνεται χωρίς να διακόψω το Τ4 με ένεση thyrogen. Αποφάσισα να ακολουθήσω αυτό, γιατί γενικά έχω θέματα με την ενδοκρινολόγο και είμαι σε αναζητηση άλλου, τώρα ποιος ξέρει! Γιατροί θα καταλήξουμε με τη βλακεία που μας έτυχε!

Καλημερα στην ομαδα!!!!!

Εχεις δικιο Χριστινα.... Mα πραγματικα με τοσους που εχω δει ενδοκρινολογους, κυτταρολογους, ακτινολογους και χειρουργους  απο τη μια διαβαζω συνεχεια και ενημερωνομαι κ απο την αλλλη νιωθω οτι εχω μπερδευτει τελειως! Με απογοητευει λιγο οτι ολοι αυτοι δεν συντονιζονται ακριβως μεταξυ τους οποτε πρεπει εμεις να κανουμε ενα ρεζουμε των παντων!

Ενας ενδοκρινολογος που παντως με ψιλοεπεισε μου ειπε οτι πρεπει να συνελθει ο ασθενης απο την επεμβαση πρωτα και να μην αρχισει κατευθειαν ιωδιο, ασε που υπαρχει μια περιοδος διαιτας και προετοιμασιας οποτε βλεπουμε. Νομιζω και οι ιστοριες των κοριτσιων εδω που διαβασα καπως ετσι πηγε το χρονοδιαγραμμα. 

Αλλα κ εγω μαζι σου, ανυπομονω να προχωρησω κ σε κατι αλλο!!! 

Εγω τους ρωτησα αν ειναι να παρω τιποτα αλλο, ασβεστια βιταμινες κλπ μου λενε οχι οχι ολα καλα. Λογικα θα με ξαναδουν την Τριτη που θα παω ξανα και θα κοιταξουν και την τομη/ουλη. 

Φιλια,

Λινα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

11 ώρες πρίν, Katekat είπε:

Κι εγώ θα το ήθελα πολύ κορίτσια, αλλά δεν βρίσκομαι Αθήνα. 

 

Κι εγώ αν και δεν είμαι από Γιάννενα  εκεί πήρα το θεραπευτικο ιωδιο. Οι πυρηνικοι  ήταν καταπληκτικοι επιστήμονες και άνθρωποι, με σεβασμό και ενδιαφέρον για τον ασθενή.  Εξεπλάγην θετικά για δημόσιο νοσοκομείο  πάντως.

Καλημέρα κορίτσια!! Κι εμένα μου πέφτουν κοντά τα Γιάννενα....Εκεί απευθύνθηκα πρώτα αλλά για κακή μου τύχη το νοσοκομείο δεν είχε ιώδιο και δεν γνώριζαν και πότε θα παραλάβουν....ετσι με ενημέρωσε η ευγενεστατη και γλυκύτατη Κυρία εκει. Και όπως φαντάζεστε η επόμενη κίνηση μου ήταν να κλείσω στο ιδιωτικό (Ιατρόπολις).

Στο μεταξύ....στο νοσοκομείο παρέλαβαν κι η κα με πήρε τηλέφωνο για να με ενημερώσει και να με ρωτήσει αν τελικά ενδιαφέρομαι να πάρω εκεί. Της είπα όχι και ότι είχα κλείσει άλλου αλλά νιώθω πολύ μετανιωμένη...

Το νοσοκομείο στα Γιάννενα βολεύει εξαιρετικά. Το κόστος σίγουρα είναι ένας παράγοντας που σε βάζει σε σκέψεις....

Αλήθεια κορίτσια τα δωμάτια έκει πώς είναι? 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Ανελιζ είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Κι εμένα μου πέφτουν κοντά τα Γιάννενα....Εκεί απευθύνθηκα πρώτα αλλά για κακή μου τύχη το νοσοκομείο δεν είχε ιώδιο και δεν γνώριζαν και πότε θα παραλάβουν....ετσι με ενημέρωσε η ευγενεστατη και γλυκύτατη Κυρία εκει. Και όπως φαντάζεστε η επόμενη κίνηση μου ήταν να κλείσω στο ιδιωτικό (Ιατρόπολις).

Στο μεταξύ....στο νοσοκομείο παρέλαβαν κι η κα με πήρε τηλέφωνο για να με ενημερώσει και να με ρωτήσει αν τελικά ενδιαφέρομαι να πάρω εκεί. Της είπα όχι και ότι είχα κλείσει άλλου αλλά νιώθω πολύ μετανιωμένη...

Το νοσοκομείο στα Γιάννενα βολεύει εξαιρετικά. Το κόστος σίγουρα είναι ένας παράγοντας που σε βάζει σε σκέψεις....

Αλήθεια κορίτσια τα δωμάτια έκει πώς είναι? 

 

Τα δωματια στα Γιαννενα;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Ανελιζ είπε:

Ναι. Τα δωμάτια στα Γιάννενα...

Εγω τα βρηκα μια χαρα τα δωματια ,βεβαια εχουν μονο ενα μακροστενο παραθυρο ψηλα προς το ταβανι..αλλα δεν με πειραξε καθολου.Ωραιο φαγητο,καθαρο δωματιο,αψογοι γιατροι που έρχονται  συνεχεια και σου μιλανε,οπως και το νοσηλευτικό  προσωπικο.νομισα ημουν σε ιδιωτικη κλινικη χι χι χι

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Lina456 είπε:

Καλημερα στην ομαδα!!!!!

Εχεις δικιο Χριστινα.... Mα πραγματικα με τοσους που εχω δει ενδοκρινολογους, κυτταρολογους, ακτινολογους και χειρουργους  απο τη μια διαβαζω συνεχεια και ενημερωνομαι κ απο την αλλλη νιωθω οτι εχω μπερδευτει τελειως! Με απογοητευει λιγο οτι ολοι αυτοι δεν συντονιζονται ακριβως μεταξυ τους οποτε πρεπει εμεις να κανουμε ενα ρεζουμε των παντων!

Ενας ενδοκρινολογος που παντως με ψιλοεπεισε μου ειπε οτι πρεπει να συνελθει ο ασθενης απο την επεμβαση πρωτα και να μην αρχισει κατευθειαν ιωδιο, ασε που υπαρχει μια περιοδος διαιτας και προετοιμασιας οποτε βλεπουμε. Νομιζω και οι ιστοριες των κοριτσιων εδω που διαβασα καπως ετσι πηγε το χρονοδιαγραμμα. 

Αλλα κ εγω μαζι σου, ανυπομονω να προχωρησω κ σε κατι αλλο!!! 

Εγω τους ρωτησα αν ειναι να παρω τιποτα αλλο, ασβεστια βιταμινες κλπ μου λενε οχι οχι ολα καλα. Λογικα θα με ξαναδουν την Τριτη που θα παω ξανα και θα κοιταξουν και την τομη/ουλη. 

Φιλια,

Λινα

Εμενα μετα το χειρουργείο το μονο που μου δωσαν για μια βδομαδα ηταν ασβεστιο προληπτικά...επισης μου ειπαν οτι πρεπει να ξεκουραστει ο οργανισμός και να σταθεροποιηθει,να παρω Τ3 για 2μηνες να ξεκουραστώ και μετα να ξεκινησω διαιτα χαμηλου ιωδιου..οπως κι εγινε.

Αυτο που θελω να σας αναφερω γιατι μου ειχε κανει εντυπωση ειναι οτι εγω δεν πηρα Τ4 μετα το ιωδιο και ενω ειχα διαβασει εδω μεσα στο φορουμ οτι οι γιατροι μετα το ιωδιο δινουν Τ4 συνηθως  .Ο ενδοκρινολος μου ζητησε να συνεχισω Τ3 μετα το ιωδιο για εναμιση μηνα περιπου.Μετα μου εκανε εξετασεις και μου ειπε να παρω για 2 μηνες medithyrox 137 και να ξανα παω.Πηγα και ειχα ηδη ρυθμιστεί αμεσως.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Όταν είναι σχεδόν σίγουρο ότι χρειάζεσαι ιώδιο, τότε δίνουν Τ3. Εμένα και ο χειρουργός και ο ενδοκρινολογος αυτό μου σύστησαν. Ο βασικός λόγος είναι ότι το Τ3 (που είναι ουσιαστικά η ενεργή ορμόνη που χρειάζεται ο οργανισμός μας) απορροφάται άμεσα, και ειδικά αν συνδυαστει με thyrogen, δεν απαιτεί μακρόχρονη δίαιτα και δε χρειάζεται να ταλαιπωρηθεί ο ασθενής με μακροχρονο υποθυρεοειδισμο. Δεν μένεις υπό με το Τ3, ίσα ίσα, εύκολα γίνεσαι υπέρ. Το κακό είναι ότι δεν είναι σταθερό και κάνει εύκολα ταχυκαρδιες, το καλο είναι ότι όταν το κόβεις, γρήγορα γίνεσαι υπό. Αλλά αυτό το θέλεις να γίνει πριν το ιώδιο. 

Εγώ έκανα ιώδιο ένα μήνα μετά, ήταν το νωρίτερο που μπορούσα. Επίσης ασβέστιο χρειάζεται μόνο αν δεν ενεργοποιηθουν άμεσα οι παραθυρεοειδεις ή αχρηστευτουν. Διαφορετικά δεν υπάρχει ανάγκη. 

Στο Ντυναν όντως βγαίνουν γρήγορα οι βιοψιες (σε 10 μέρες ήταν έτοιμη η δική μου). 


A81Mp3.pngk1NRp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , vtgian είπε:

Όταν είναι σχεδόν σίγουρο ότι χρειάζεσαι ιώδιο, τότε δίνουν Τ3. Εμένα και ο χειρουργός και ο ενδοκρινολογος αυτό μου σύστησαν. Ο βασικός λόγος είναι ότι το Τ3 (που είναι ουσιαστικά η ενεργή ορμόνη που χρειάζεται ο οργανισμός μας) απορροφάται άμεσα, και ειδικά αν συνδυαστει με thyrogen, δεν απαιτεί μακρόχρονη δίαιτα και δε χρειάζεται να ταλαιπωρηθεί ο ασθενής με μακροχρονο υποθυρεοειδισμο. Δεν μένεις υπό με το Τ3, ίσα ίσα, εύκολα γίνεσαι υπέρ. Το κακό είναι ότι δεν είναι σταθερό και κάνει εύκολα ταχυκαρδιες, το καλο είναι ότι όταν το κόβεις, γρήγορα γίνεσαι υπό. Αλλά αυτό το θέλεις να γίνει πριν το ιώδιο. 

Εγώ έκανα ιώδιο ένα μήνα μετά, ήταν το νωρίτερο που μπορούσα. Επίσης ασβέστιο χρειάζεται μόνο αν δεν ενεργοποιηθουν άμεσα οι παραθυρεοειδεις ή αχρηστευτουν. Διαφορετικά δεν υπάρχει ανάγκη. 

Στο Ντυναν όντως βγαίνουν γρήγορα οι βιοψιες (σε 10 μέρες ήταν έτοιμη η δική μου). 

Φευγοντας την επομενη μερα μετα το χειρουργειο ηξερα οτι θα παρω το ιωδιο.

Οντως με το Τ3( το έπαιρνα τρεις φορες την ημερα,πολλες!!)ειχα κατι μικρες ταχυκαρδιες που και που...αλλα το περιμενα, με ειχε ενημερώσει ο ενδοκρινολογος οτι θα συμβει αυτο.Πηρα πολυ λιγο ασβεστιο καθαρα προληπτικά δεν ηταν χαμηλο(απλα ακολουθησα οδηγιες),μιλησα αμεσως κανονικα..ο αυχενας μου πονουσε πιο πολυ απ οτι ο λαιμος χε χε.. και μεχρι σημερα δοξα το θεο δεν εχω καποιο προβλημα με φωνη κλπ.Το αλλο που δεν μπορεσα να εξηγησω ηταν το εξης: γιατι ενω εκανα κατα γραμμα ενα μηνα διαιτα χαμηλου ιωδιου μπηκα για ιωδιο με 32 TSH(σχεδον οριακή)??? αλλα η καθηλωση(Uptake) ηταν ικανοποιητικη και πηρα εν τελει 80mCi .Ειχα 5% υπολλειμα και αυτο γιατι ειχα κατι που δεν το θυμαμαι πως μου το εξήγησαν, σε ελυθερη μεταφραση(ειχε υπολειμμα θυρεοειδή προς τα πανω προςτο πηγουνι ,θυρεοειδογλωσσικο υπολειμμα,κατι σαν δευτερος θυρεοειδής).

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, VickyZ said:

Φευγοντας την επομενη μερα μετα το χειρουργειο ηξερα οτι θα παρω το ιωδιο.

Οντως με το Τ3( το έπαιρνα τρεις φορες την ημερα,πολλες!!)ειχα κατι μικρες ταχυκαρδιες που και που...αλλα το περιμενα, με ειχε ενημερώσει ο ενδοκρινολογος οτι θα συμβει αυτο.Πηρα πολυ λιγο ασβεστιο καθαρα προληπτικά δεν ηταν χαμηλο(απλα ακολουθησα οδηγιες),μιλησα αμεσως κανονικα..ο αυχενας μου πονουσε πιο πολυ απ οτι ο λαιμος χε χε.. και μεχρι σημερα δοξα το θεο δεν εχω καποιο προβλημα με φωνη κλπ.Το αλλο που δεν μπορεσα να εξηγησω ηταν το εξης: γιατι ενω εκανα κατα γραμμα ενα μηνα διαιτα χαμηλου ιωδιου μπηκα για ιωδιο με 32 TSH(σχεδον οριακή)??? αλλα η καθηλωση(Uptake) ηταν ικανοποιητικη και πηρα εν τελει 80mCi .Ειχα 5% υπολλειμα και αυτο γιατι ειχα κατι που δεν το θυμαμαι πως μου το εξήγησαν, σε ελυθερη μεταφραση(ειχε υπολειμμα θυρεοειδή προς τα πανω προςτο πηγουνι ,θυρεοειδογλωσσικο υπολειμμα,κατι σαν δευτερος θυρεοειδής).

Vicky πως και ηξερες οτι θα παρεις ιωδιο ηδη απο την επομενη μερα, ειχαν βρει λεμφαδενες κλπ ?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Lina456 είπε:

Vicky πως και ηξερες οτι θα παρεις ιωδιο ηδη απο την επομενη μερα, ειχαν βρει λεμφαδενες κλπ ?

Ναι,  αφαίρεσαν 5 λεμφαδενάκια μαζί με το θυρεοειδή και στους δυο ειχε κανει μετάσταση,ο οζος ειχε φυγει απο την καψα του θυρεοειδή..ο χειρουργος ειχε μια παρακέντηση(FNA) καλη στα χερια του και μου ειπε οτι μαλλον θα χρειαστω ιωδιο..περασε μια βδομαδα με δεκα μερες βγηκε η ιστολογικη και επιβεβαιωθηκε.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, VickyZ είπε:

Εγω τα βρηκα μια χαρα τα δωματια ,βεβαια εχουν μονο ενα μακροστενο παραθυρο ψηλα προς το ταβανι..αλλα δεν με πειραξε καθολου.Ωραιο φαγητο,καθαρο δωματιο,αψογοι γιατροι που έρχονται  συνεχεια και σου μιλανε,οπως και το νοσηλευτικό  προσωπικο.νομισα ημουν σε ιδιωτικη κλινικη χι χι χι

Ακριβώς αυτό νόμισα κι εγώ!!χιχιχι 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...